מידע אודות אבי

מידע אודות אבי

שלום לכל המשתתפים,
שמי גדי ואני חדש כאן בפורום שלכם,
ברצוני לשאול ולבקש ת כל המשתתפים, אם יש בינכם היודעים מידע או שלקחו חלק בפעילות של יחידת "שועלי שמשון" של חטיבה 5 (דאז חטיבת גבעתי) שפעלה בין השנים וזה מאוד חשוב 1953-1956.
כמו כן אם ידוע או מישהו מחזיק תמונות של האלוף אברהם יופה בשנת 1956 ערב מלחמת מבצע קדש.
אשמח לכל סוג של חומר כולל שמות אנשים מהיחידה או תמונות של היחידה בשנים אלה.
הדגשתי את השנים מאחר והיחידה לפי מחקר שעשיתי הייתה שייכת לגבעתי לכל אורך השנים והייתה קיימת משנת 1948 ובשנים הראשונות אף הייתה מאוד פעילה ולכן המידע עליה בשנים הראשונות לא חסר, אך כאמור אבי החל לשרת בה רק מנת 1953.
מידע נוסף שברשותי הוא כי היחידה הייתה שייכת לגדוד 52 ואולי (משום שקיימת הצלבה אחת על גבי האינטרנט) לגדוד 54.
אודה מאוד לכל אדם שיוחל לחזור אלי במהרה.
שם אבי הוא יורם סילברמן.
שוב תודות רבות,
גד סילברמן

אפשר לברר

אמנם אני לא עד כדי כך חטיאר אלא לדור שאחרי, אבל אין לי שום ספק שאם תפנה לאורי אבנרי שהיה בשועלי שמשון, הוא יעזור לך.

העניין הוא שבעבר כבר פניתי לאורי אבנרי...

ראשית תודה רבה לך מאיר על תגובתך בנושא.
מר אבנרי עם כל הכבוד לא, כנראה לא מעוניין לשתף פעולה כי פניתי אליו בעבר והוא בחר להתעלם ולא לחזור לאף אחד מדרכיי פניותי אליו,
מה גם, שמר אבנרי הוא דור לוחמים אחד קודם לאבי, אבנרי הוא ממקימי הסיירת ולוחמי תש"ח ואבי הוא מדור הסיירת של מבצע קדש.
סתם כקוריוז, האדם הישוב על הג'יפ מזכיר מאוד את אבי אבל אין לי כל מושג בין אם זה אפשרי שזה הוא לא, אתה יודע אולי מאיזו שנה התמונה הנ"ל ?

תנסה לחפש באתר הצילומים הלאומי

אתר הצילומים הלאומי www.gpo.gov.il

או באתר קק"ל www.kkl.org.il/photo-archive

שניהם אותו סוג מנגנון, תכתוב למשל "שועלי שמשון" בחיפוש פשוט.
כל תמונה מלווה בהסבר,שם הצלם ותאריך הצילום (לפעמים התאריך כללי, ולפכמים אם תראה כמה צילומים מאותו תאריך אז כנראה שזה תאריך סתמי)

לצערי לא מצליח להתמקד

ניסיתי תחת הערך המדובר או בנסיונות נוספים...סיירת גבעתי, סיירת הנגב אך אין !
אני חושב על עצתך הקודמת שוב בעניין אבנרי, עולה לך אולי איך ניתן בכל אופן למשוך את תשומת ליבו ?

תנסה: גיפים, שועלי שמשון, לוחמים בנגב

לגבי אורי אבנרי, אני מתפלא שהוא לא מגיב, אפשר לנסות לטלפן אליו ולבקש פגישה בנושא שועלי שמשון.

אפשרות נוספת, לגשת פיזית לארכיון הצילומים של צהל הנמצא בגבעתיים , או לארכיון הכללי של צהל ברחוב דורי ליד לשכת הגיוס.

תודה

שוב תודה מאיר,
אני אנסה שוב את הארכיונים, כל שכן..צר לי אבל אני לא מעוניין להתחנן בפני אדם ששם לו לסמל את יחידתו ואת ההיסטוריה שלה ושלו על גבי ספר אך מתנער מלענות בדרכים המקובלות.

קח בחשבון שהדברים הללו עולים כסף

אמנם מצאתי בגבעתיים תמונות חשובות לי לספר על מלחמת יום הכיפורים, אבל כל תמונה עלתה כסף.
יש להניח שגם בארכיון ירצו כסף כיוון שכולם למדו את הפטנט.
הפתרון להוא עם מצלמה טובה עם חצובה, לפעמים זה חוסך כסף, לפעמים לא.....
כך למשל צילמתי במצלמה את כל המפות שהייתי זקוק להן במסגרת המחקר שלי על רכבת העמק , חצי שנה אחר כך נודע לי שהארכיון דורש על כל צילום 100 שקלים, שזו עוולה גמורה כלפי חוקרים.
אילו הייתי צריך לשלם, יש להניח שהמחקר שלי לא היה מתקיים. (אולי לזה הם מכוונים, שרק בעלי ממון יוכלו לחקור???).

וואו

הוואוו הראשון הוא בכלל על מחקריך, רכבת העמק הינה נושא מעניין בפני עצמו, כקוריוז אתה בטח יודע על ה"חידוש" שלה בימים אלו בדמות הקו החדש שנבנה מצומת יגור לכיוון מזרח. חחח
הוואו השני הוא בעניין העלויות, לא ידעתי שמדובר בכ"כ הרבה כסף שנגבה בעבור צילומים, כל שכן, אם הייתי מוצא עדות עבור עברו של אבי ייתכן שסכומים של אלפים בודדים (אני ממקסם במכוון) לא היו מונעים ממני להשיג את מבוקשי.

אני הנחיתי את הצוות שמתכנן את המסילה החדשה

כל הבקשות להשלים את המסילה כמו שהיתה עד צמח, לא הועילו. גם העלינו אפשרות להמשיך עד טבריה (היתה בתכנון שלוחה כזו) כך שנופשים יוכלו לצאת מדימונה ולהגיע לנופש בטבריה, וזה נדחה על הסף.
המסילה מתוכננת היא חד מסילתית (כשלון מראש) בין חיפה לבית שאן.
לדעתי זה בא להתחבר עם הסיבה המקורית של בניית השלוחה, והיא התחברות לציר החורן לשינוע סחורות וחיטה מירדן דרך נמל חיפה לאירופה (היום זה נעשה באמצעות משאיות רבות דרך מעבר נהר ירדן (גשר שיח חוסין).

המחקר שלי על רכבת העמק הוא 18 שנה, ויש לי עוד ספרים ומחקרים שכתבתי, הממושך ביותר הוא הספר שלי על כרתים- "שפירא חוקר ומטייל בכרתים", נחקר זו השנה ה-23.

אוקיי

אז אני מבין מדבריך ש"רכבת העמק" החדשה נועדה יותר למסחר ופחות לנוסעים ולא כפי שהיא מצטיירת...לא חבל ?

בהקשר הקודם שלי האישי,
מתסכל אותי לחשוב שאת התגובות הראשונות בשרשור הזה שלי ושלך ראו לפחות 31 אנשים בממוצע,
יש מצב שלאף אחד מהם אין מה לתרום בנושא מלבדך ?
אין זו קבוצה של אנשי הגיל השלישי של אנשים שהיו שם וחוו את התקופה וזוכרים דברים יודעים היכן לחפש אותם כמוך ?

למעלה