בוקר טוב חברים

מתי68

New member
בוקר טוב חברים

אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך
קבל כל אחד כפי שהוא
אל תקנא במה שיש לשני כי זה לא מיועד לך ואת החלק שלך תקבל

בקר טוב, קבלתי במייל, תהנו,

מבט חטוף בשעון מגלה לי שהשעה כבר 20:30. בחישוב מהיר זה אומר שאני מבלה מזה מחצית שעה בריצות בין המטבח למלאכים שלי

. "אמא! תכסי אותי !"

"אמא! מים! "

(אם מפלס הכנרת ממשיך לרדת, זה רק בגלל מיליוני הילדים שמבקשים מים בדיוק שנייה לאחר שראשם נוגע בכרית.)

"אימא נפל לי הדובי!"

"אימא הוא מפריע לי לישון!"

"אמא!!!....."

אני מתנשפת קלות מן הריצות החוזרות.

שתי דקות של שקט מבשרות לי שטקס ההשכבה היומי תם.

בטני המקרקרת מזכירה לי שדילגתי על ארוחת הצהרים היום ואף לבעלי היקר לא מחכה אף ארוחת ערב.

מבטי נודד סביב סביב כשאני תרה אחר רעיון לבישול מהיר טעים ומזין.

אני מפנה את השיש. את הסירים המלוכלכים אני ממלאה במים ומניחה באלגנטיות על הגז.

בכיור שהתפנה אני מערימה בערימות מסודרות את הכלים.

מעבירה טאטוא, ניגוב והכול נראה מבריק.

אם אין לך זמן לבשל, אני נזכרת פתאום בקולה של צילה דודתי היקרה, ובעלך בדרך הביתה, קצצי בצל וטגני אותו,

הריח שהוא יפיץ כבר יעורר את התיאבון.

היא צחקה את צחוקה המתגלגל והוסיפה: לא חשוב אם אח"כ תשקשקי על הבצל חביתה, הריח כבר יעשה את שלו.

הסתכלתי עליה אז – כלה טרייה ומרוגשת בעיניים תמהות. אני? אקבל את בעלי לעתיד בבצל מטוגן? לבעלי תחכה ארוחת גורמה בעלת שלוש מנות לפחות טרייה וחמה ערב ערב!

עכשיו זה אקטואלי, אני מחייכת לעצמי , מודה לדודה צילה וקוצצת בצל במרץ.

הריח ממלא את האוויר ואני זורקת רצועות גמבה למחבת, כמה חתיכות גבינה קשה שמצאתי במקרר ומקשקשת על הכול ביצה.

אני שומעת את הרכב נעצר בחניית הבית, ואת הצעדים המוכרים במדרגות וחותכת במהירות טילים סלט.

"ערב טוב איזה ריח".

זה הגבר שלי, הרעב.

הוא נכנס למטבח מרחרח והולך להציץ בסירים ,לא! לא! לא! זה לא שם! אני אומרת בחדות לפני שיספיק להציץ, אה.. תשאיר את הסירים.

"אז מה הכנת? "

בהברקה של רגע אני עונה בדרמטיות: הכנתי לך אומלט ים תיכוני עם פלפלים קלויים ונגיעות גבינה צרובות וזה מוגש עם סלט הבית.

"ממ נשמע טעים!" הוא פולט בהערכה...

"רגיל או ג'פטה?" אני שואלת בדרך למקפיא להוציא לחם פרוס.

לאחר שהוא מקנח בשוקולטה שוויצרית (חלב חם על מקופלת פשוטה) הוא שואל: "להשאיר לך טיפ"?

"כן", אני בפשטות, "קצת כלים".

לתדהמתו - אני מעבירה ארבעה סירים גדולים גדושים במים עכורים מהגז לכיור שמט ליפול.

להפתעתי – הוא לא בורח גם לא נרדם אלא מפשיל שרוולים ואומר לי "מגיע לך אחרי כל מה שהשקעת בשבילי הערב".

הבלעתי חיוך ויצאתי אל החשכה, בידי שקית אשפה.

בדרך לפח עלתה בראשי המחשבה שבעצם כל החיים שלנו זה שיווק.

איך שנציג את הדברים כך הם יתקבלו.

מעתה לא אומר לילדים עוד קציצות – אלא עוגיות בשריות.

במקום מקלחות – בריכה.

לא עוד זלילת עוגות כל אחה"צ כי אם מנוחת תה ועוגה.

במקום להגיד שאני עקרת בית אומר שאני מנהלת לוגיסטית ראשית של בית חם לילדים רכים, בשעת הצורך אני פסיכולוגית רופאה להטוטנית ושפית.

בינינו זה מה שאני לא?

הכול עניין של שיווק

בראוו !!!

אגב זה מזכיר לי בדיחה של ילדים:
הילדים בגן רגילים שהולכים לסיר ואחר כך הגננת מפעילה את נייר הטואלט.
באחד הימים אומרת הגננת לילד שהוא כבר גדול ושיטפל בעצמו, התשובה:"למה? אני עובד אצלך?".
ושתגידו שהילדים לא מחקים את ההורים.....

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב - היום 5 ביוני - 45 שנה לסדין אדום!!

סדין אדום היתה הסיסמא במערכות הקשר לפריצה לסיני...
לאחר שחיל האויר השמיד על הקרקע את כל חילות האויר של מצרים, סוריה ירדן ועיראק...

אני הייתי חיילת וזוכרת את הבוקר ההוא...יום שני בבוקר...סבתא שלי ע"ה היתה לבד בבית
הושמעה אזעקה עולה ויורדת - ואני התקשרתי להרגיע אותה שזה רק תרגיל.....

יוליקה

Member
מנהל
חזרתי מפגש עם יאיר לפיד

חזרתי מכנס של יאיר לפיד עם סטודנטים במכללת עמק יזרעאל.
מול אולם כמעט מלא הציג יאיר את ארבעת הנושאים החשובים שלו...אני כבר שמעתי אותם, קראתי אותם ותומכת בו גם בגללם וגם בגלל שאני מכירה את עמדתו של לפיד בנושאים אחרים... לאחר הצגת הנושאים ניתן זמן לשאלות...עלי לציין שהתכוננתי לשאלות קנטרניות...אבל היו אלה שאלות ענייניות שניכר היה שהסטודנטים התכוננו למפגש ובאמת ובתמים רצו לקבל תשובות על הנושאים הבוערים אותם מבקש ל...פיד להעלות לתודעה הציבורית. לאחר מספר רב של שאלות ביקש את רשות הדיבור מנהל המכללה - שלו יש משנה סדורה הפוכה מלפיד והוא ניסה לאתגר אותו עם נושאים קנטרניים תוך שהוא מנסה לבטל את עמדתו של לפיד בנושא חינוך, שינוי שיטת הממשל, דת ומדינה וכד' - יאיר לפיד לא רק שענה עיניינית לכל סוגיה שהעלה - הוא זכה למחיאות כפיים קצובות - כאילו אומרות אנו איתך ולא איתו...המנהל שלנו...
אני מאד התרגשתי מהכינוס ומהיחס שקיבל לפיד מהסטודנטים.
כשיהיו לי תמונות אעלה אותם .

יוליקה

Member
מנהל
הדסה, למה כוונתך מסע בחירות?

הוא בעיצומה!
הטא חורש את הארץ במפגשים עם כל חתכי האוכלוסיה,
צעירים, מבוגרים, מושבניקים, קיבוצניקים, סטודנטים, עירוניים
אם תרצי אוכל לברר לך מתי הוא באיזור שלך - את חייבת לשמוע אותו....

הדסהש1

New member
אני גרה באזור המרכז.תודה

התכוונתי שיש עוד שנה וחצי.ובארצינו הכל יכול להשתנות

למעלה