חג שבועות שמח, יש בו עניין רב,

הדסהש1

New member
חג מתן תורה- הדיברה לא תרצח

לא תופסת אצלינו.הלואי ויפסיקו לרצח איש את אשתו,חבר את חברו
דיי לאלימות.

י מ י ת 2

New member
גם ראיתי את הפרומואים של היפה והחנון

קשה להניח שבחורה ישראלית שגמרה אפילו ארבע כיתות לא יכולה להחליט אם האדם נוצר מהקו,ף או הקוף מהאדם...
שמעתי הבקר ראיון עם שפרה שזכתה במליון שקל בבית האח הגדול הראשון. אני לא רואה את האח הגדול אבל היא אמרה שהתכנית פתחה לה דלתות. קודם כל היא זכתה והשקיעה את הכסף בכתיבת ספר. ישבה שלש שנים וכתבה ספר המבוסס על החיים שלה כבאה ממשפחה חרדית אמריקאית מאד מיוחדת. חוץ מזה הכירה את מי שהפך להיות בעלה, ילדה בת ויש לה חיים מאד מענינים. אני לא יודעת אם כל מי שיוצא מהאח הגדול או מתכנית ריאליטי אחרת גם הוא מרגיש כל כך טוב. אבל אני לא רואה כמעט שום תכנית .
חג שמח.

מנורה

New member
יום טוב סוף שבוע נעים וחג שבועות שמח

בקשר ליפה והחנון מכירה מישהי שעובדת בתוכנית
לצערי הגדול זה ממש לא מבויים נכון שזה ערוך
אבל הן ממש לא יודעות הן עוברות מבחנים
ויש קרטיונים לבחירה גם בכתב וגם בעל פה
אני רואה את התוכנית כי פשוט אני מתגלגלת מצחוק
תהנו בכל מקום בו אתם נמצאים

מתי68

New member
צהרים טובים לכולנווווווווו

חג שבועות מהנה לכולנווווווו ושבת שלום ומבורך

גם אני דפםדפתי אתמול בין החנונים לבין הרוקדים,ואני חושבת בליבי שההפקה מבזבזת את כספה על תכניטת שטוטית שכזו,
אבל אולי יש אנשים הזויים שכאלה שאיני מכירה ,וכנראה זה מה בשהקהל אוהב

שבת נפלא לכולם וחג שבועות מהנה בחיק המשפחה

האח הגדול והחנון

כל התוכנית של האח הגדול היא תכנית הבל של תחרות בין אנשים שיושבים ומתחרים מי יצליח יותר למצוא חן בעיני שולחי האס-אמ-אסים שזה לרוב ילדות קטנות, בכך שהוא מתבטל יותר. זו תוכנית על איך אפשר להתבטל שלושה וחצי חודשים.
ומי נבחר? חוץ משיפרה, כל היתר היו בדיוק "שטאנץ" אחד של השני - עבריין צעצוע או דמי עבריין צעצוע החביב על הפריחות.
ואיך כל אפס נעשה ידוען, זה רק מראה את רמת הידוענים בארץ, שמספיק להשתף באיזו תוכנית טלויזיה ואתה נעשה אדם מפורסם ויחד עם הפירסום בא גם הכסף.
אין מה לעשות, זה הבלוף של חיי הידוענים גם אם אין להם אישית שום ערך.

לגבי היפה והחנון, אמנם אני לא שולט על השלט כי אשתי מעדיפה את לא-כל-כך-רוקדים עם כוכבים (ראה צוק הסלע שלא זז ראש העיר בת-ים, שלמרות הכל זכה בקולות וממשיך, ככה זה שמי שקובע זה לא השופטים אלא הפרחות עם האס-אמ-אסים...) אבל גרנו כמה שנים בשכונה שהבנות בתכנית הקודמת נראו והתנהגו ממש כמוהן ואפילו יותר גרוע.
גם בכל מיני חידוני טלויזיה אפשר לראות שהמתמודד לא יודע דברים פשוטים ובסיסיים בחיים ובמדינה ובידע כללי, שזה ממש מביש.

למה שיפסיקו ?

הרי ידוע היטב שעשרת הדיברות שאת מדברת עליהן, לא ניתנו לעם כי משה שבר אותן, ואילו הדיברות שכן ניתנו בסוף היו אחרות לגמרי.
אז לא לרצוח למשל, עבר מחוק יסוד לתקנה.
ותקנה, כנראה אצל מי שרוצה לעבור עליה, לא נורא אם מפירים אותה.....

יוליקה

Member
מנהל
התייחסות ל-2 נושאים

אני מסכימה עמך לחלוטין בענין האח הגדול - מעבר לתכנית הראשונה
שראיתי באדיקות - את 2 האחרות העונה השנייה וה-VIP ראיתי רק תוך כדי
זיפזופ או בפרומו...כשראיתי שבחירת המשתתפים היא למשוך רייטינג...
סרבתי להשתתף במשחק הצפיה...כך היה גם בתכנית הראשונה של הישרדות
והמרוץ למיליון - אחת הספיקה לי.

לגבי עשרת הדיברות...איפה כתוב שעשרת הדיברות של הלוחות השניים היו שונות
מהראשונה? אני לא זוכרת איזכור לכך בתורה. אשמח אם תצביע לי על הפרק והפסוקים.

הקדשתי לכך פרק שלם במחקר שלי על התנ"ך

הבעיה עם הרוב המוחלט של החילונים שהם ממש לא מכירים את התנ"ך.
לכולם זכור היטב שכאשר המורה נתנה הוראה ללמוד פסוקים מהתנ"ך בעל-פה, זו היתה משימה שנואה, ואף אחד לא קרא לא מילה לפני ולא מילה אחרי מה שהיה חייב.

שאלתי את השאלה גם מורים (ואפילו מורה לתנ"ך), וכולם נכשלו בתשובה.

אכתוב את הסיפור בנוסח קליל-
הסיפור הידוע שמשה עלה להר סיני ושם קיבל מאלוהים את שני הלוחות עליהם כתובים עשרת הדיברות וכאשר החל לרדת שאל את נערו מה הקולות, וההמשך ידוע שהוא שבר את הלוחות ולא נתן את התורה לבני ישראל.
אחרי סידור העניינים, משה שוב עולה להר סיני (ויש באמצע כל מיני תמיהות וסתירות, ולמעשה בני ישראל לא עברו שום עבירה כי אסור לעשות פסל ותמונה והם עשו מסיכה, אבל כדי לא לבלבל, לא אכנס אליהם כעת) פונה לאלוהים ומבקש ממנו לתת לבני ישראל הזדמנות שניה, אלוהים אחרי שלא מראה את פניו אלא את אחוריו (!) לבסוף מתרצה , וקורא למשה להכין לוחות (פעם קודמת אלוהים הכין אותם) ויעלה אליו.
וכאן מספרים לתלמידים שמשה עלה אל הר סיני, כתב את עשרת הדיברות וירד בחזרה לעם ישראל ואור פניו קרן.
נכון שזה מה שמלמדים?
רק שבין העליה לירידה קרה משהו שמעלימים מהאנשים כולם, וזה כתוב שחור על גבי לבן !!!
הבעיה שההבדל בינייהם הם פרקים רבים ומלאים בתקנות למינייהם שמבלבלים את האנשים. (עשרת הדיברות הראשונות בפרק כ, והשניות בפרק לד, 14 פרקים מרחק זה מזה)

יש כלל ידוע בניהול: אי אפשר לחוקק חוקים שהציבור לא עומד בהם, אז מוטב לחוקק חוקים פשוטים יותר, והפעם אלוהים למד את הלקח ואחד החוקים לא עוסק בפסל או תמונה, אלא אוסר על מסיכה.....

אז הנה לפי הסדר:

מתן תורה, עשרת הדיברות שניתנו לבני ישראל על ידי האלוהים כפי שכתוב בתנ"ך נמצא בספר שמות פרק לד, ונלך לפי הפסוקים=

יא-טז - הדיבר הראשון - אסור להתחבר לעמי הארץ (לכן לעולם לא יהיה פה שלום).
יז - הדיבר השני - איסור לעשות אלוהי מסיכה
יח - הדיבר השלישי - חג המצות
יט-כ - הדיבר הרביעי - חוק פדיון הבן הבכור
כא - הדיבר החמישי - שמירת השבת
כב - הדיבר השישי - חג שבועות
כג-כד- הדיבר השביעי - שלושה רגלים
כה - הדיבר השמיני - זבח פסח
כו - הדיבר התשיעי - ביכורים
כו - הדיבר העשירי - לא לבשל גדי בחלב אימו

מה שקרה כאן שחוקי היסוד שבעשרת הדיברות הקודמים ירדו לרמת חוקים/תקנות רגילים, ובמקומם יש עשרת חוקי יסוד חדשים, קלים יותר חגיגיים יותר לציבור.

ונמשיך הלאה אל הפואנטה=

כז- אלוהים מאיץ במשה לכתוב את הדברים הללו כי על פיהם אלוהים כורת את הברית עם עם ישראל ועם משה.
כח- משה ישב עם אלוהים ארבעים יום וארבעים לילה, לחם לא אכל ומים לא שתה, רק כתב על הלוחות את דברים הברית , עשרת הדברים (!!!).
כט- משה יורד מההר עם הלוחות ועור פניו קרן
ל- אהרון וכל העם נרתעו מפני משה שפניו קרנו,
לא- משה מקבץ את אהרון וכל נשיאי העם ומדבר אליהם
לב- אחרי "קבוצת הפקודות" כל העם ניגש אל משה, והוא מוסר להם את כל מה שדיבר אליו אלוהים בהר סיני.

הנה , הלכתי פסוק פסוק, וכך באמת ניתנה התורה לבני ישראל, והכל כתוב בתנ"ך

הנכון,
גם אני לא ידעתי זאת, אבל כיוון שהרגיזו אותי פרשנים עם פרשנויות מטורפות לגמרי (כמדומני שכתבתי על כך) משך כשנה ישבתי וחקרתי את התורה וכן את ספרי דניאל (שהדתיים מחקו בו פרק) ומגילת אסתר, והעליתי המון דברים שמשום מה מי שקורא לא רואה אותם מרוב שאנשים שבויים בפרשנויות המטורפות.
עד המחקר לא האמנתי לא באלוהים ולא שהתנ"ך זה ספר קדוש (אם הוא קדוש, אז איך כל מי שרוצה , מרשה לעצמו לפרש אותו ???) אצלנו בבית "אלוהים מת באושוויץ", אבל חשבתי שהתנ"ך בעצם משמש ספר היסטוריה וספר החוקים של העם, ובמחקר גיליתי שהכל פשוט שקר מוחלט.

הדתיים הצליחו לסובב את החלוניים וממשיכים בכך עד עצם היום הזה.

יוליקה

Member
מנהל
מאיר, לא הטלתי ספק לרגע בדברייך

רק מאחר ולא שמעתי על זה קודם,
ביקשתי את הפרק והפסוקים, כדי שאוכל לקרוא בהם.

אני אוהבת את סיפורי התנך וכמי שגרה באיזור שאני קוראת לו...

שופטים, שמואל א'ב' ומלכים... אני מתעניינת בסיפורים.

תודה לך - אמצא בספר את הפרקים הרלוונטים.

למעלה