בקר טוב בקר אור, הכירו את פארוק

בקר טוב בקר אור, הכירו את פארוק

הכירו את פארוק סרטן הנזיר שלי. סרטן נזיר הינו סרטן דמוי לובסטר, אשר בטנו אינה מצוידת בשריון חיצוני. על מנת להגן על עצמו, סרטן הנזיר לובש קונכייה ריקה. בינתיים הוא בקונכיה המלאכותית שהולבשה עליו בחנות. הכנתי לו גרדרובה חדשה של צדפות ואני מחכה שיחליף...

amalia6

New member
פארוק

מי נתן לו את שמו. לי אקווריום גדול אך לא הייתי מכניסה אליו סרטנים. הדגים משרים אוירת מנוחה ושלווה למרות שיש לי דגים ציקלידים טורפים הצלחתי לגדל שרצים מזוג ציקלידים שהטילו ביצים בתוך קונכיה גדולה.

שמו של סרטן הנזיר ניתן ע"י נויוש ועלמוש

נכדותי שנתנו לי אותו במתנה. הוא לא חי באקווריום, הוא חי בטרריום מיכל זכוכית עם מכסה פלסטיק מחורר ומאוורר ובו אבנים, קצת מים, חול לטיפוס וחפירה, בינתיים. אפשר להוסיף. יש לי גם אקווריום דגים, את הדגיגים המושרצים אני מעבירה לפגיה, אקווריום קטן שם הם מוגנים וגדלים. ומטבע הדברים יש כמה פגיות... יש דגיגים השורדים באקוורים הגדול. מוצאים מסתור והגנה בין הצמחים והצדפים. אגב שמתם לב לשמות העכשויים מסתיימים ביוש - עלמוש, נויוש, רחלוש... בכלל יוש היא הסיומת המועדפת בימינו - סבתוש הייוש.... גם פארוקוש...

עוד מילה בקשר לפארוק : פעם פארוק מלך במצרים

ובפינו התנגן החרוז: קינג פארוק אינעל אבוק... פארוק שלנו הוא מלך אך לא על שם המלך ההוא.... יאללה צפונה.

עמיקם10

New member
המלך פארוק..היה נהנתן כמו קיסר רומאי

היה נשוי לבת מלוכה ירדנית. והחליף גם אותה..או להיפך..בדיוק כמו ברומא. נשואים פוליטיים. היה מבלה באיטליה מהמר ומז.. אני עוד זוכר את המהפכה במצרים -הייתי בן 14- שגנרל מוחמד נאגיב עמד בראש 'הקצינים החפשיים' כשהמנהיג האמתי היה עבד-אל- נאצר אבל היה רק אלוף משנה. את נאגיב נאצר שם במעצר בית שלא יבואו לו מחשבות על חזרה לשלטון.[ או לחברים שלו]. נאצר שלט שם המון שנים. ובסוף עוד ניסה לנקום בנו את חרפת כיס פאלוג'ה. אם כי פרופ' שלמה אהרונסון אומר שמלחמת ששת הימים היתה בגלל דימונה. ומה אומרת יוליקה ? [בגללך המשכתי..וסיפרתי על נאצר.]

יוליקה

Member
מנהל
תראה, מי אני שאתווכח עם פרופ' אהרונסון

במלחמת ששת הימים הייתי חיילת ולא חלמתי עדיין על דימונה.... אני רק יודעת מספרו של ד"ר מיכאל בר זוהר "החודש הארוך ביותר" מה גרם למלחמה באמת... כמו כן זוכרת שטיל הוק מבסיס סמוך לדימונה הוריד מטוס חיל האויר שהיה על טייס אוטומטי וטס לכוון הכור בדימונה והיה חשש יפגע בו....אז הורידו אותו לפני שהגיע לשם....

יוליקה

Member
מנהל
אתה רוצה שאני אתמצת לך ספר שלם

במשפט אחד? דבר אחד הוא לא כתב - הוא לא כתב שהמלחמה פרצה בגלל דימונה!!

עמיקם10

New member
אתם יודעים כמה קר כאן ? קיבלנו חשבון חשמל

1450 שקל לחדשיים. כולל 200 שקל מע"מ. המחיר לקילווט"ש חצי שקל. קצת מוגזם. כשרואים את הכותרות מחיר החשמל וכו'..יעלה והוא עולה ז"א שמשקל הארנק יורד. לפני חמשה ימים הדלקנו את תנור הנפט..וצריכת החשמל ירדה..אצלנו. בעוד חודשיים הדיווח הבא. הבת שלי עברה לראשון ואצלם בכלל לא קר. קצת מזגן וזהו. העם דורש צדק חברתי. הלו-מישהו שומע שם למעלה.? 200 שקל מע"מ.? ועוד משהו בענין הצדק- אסם הודיע על 5 אחוז תוספת שכר לבעלי משכורות עד 15000 שקל. ועם זאת הקפאת שכר לבכירים. חישוב קטן- 5 אחוז מ-10000 [נניח] זה 500.. היצחקתם אותי.!

אל תתרברב עמיקם. גם אצלינו קררררררררררררררר

מאוד. ועכשיו אנחנו עולים צפונה ושם עוד יותר...

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב חברים, ברוכה הבאה אליו עמליה

אכן קר הבוקר...המזגן זולל המון חשמל...אבל כשאנחנו לבד מול הטלויזיה אנחנו מדליקים רדיאטור...יש לי גם תנור גז שעוד לא הפעלתי השנה. היה לנו אקווריום גדול מאד שטיפלנו בו במסירות...אבל כל פעם התמעטו בו הדגים בשנה שעברה חיסלנו אותו... כעת אני מחפשת כלב לבראדור בן מקסימום שנה...לא שחור!! עמיקם, את סיפור דוד ובת שבע חקרתי היטב היטב ואפילו הבאתי את הסיפור לחסיד חב"ד שיתעמק בו...

עמיקם10

New member
כמו גם הקוטג'.מישהו העלה את המחירים עד הגג.

לדוגמא- בזק באה לקראת הציבור וקבעה מחיר אחיד של 75 שקל לחודש שכולל אחזקת הקו. התנתקנו מחבילת חברת פלאפון שעלתה לנו מעל 300 שקל ואנחנו מדברים רק בבזק מהבית. לא מדברים מחוץ לבית.במקום 300 יצא רק 30 לפלאפון. עם קצת שיחות הכרחיות. לדעתי החברות האלה עושות מחקרי שיווק ועלות...שימו לב.. הפיקוח על הפנים. מחיר לחם עטוף פרוס 7 שקלים. מחיר לחם אחיד 4.65.. האם העטיפה והפריסה עולים 2.35 שקל ? אנחנו קונים לחם פורסים אותו ושמים במקפיא.

יוליקה

Member
מנהל
עמיקם, גם אנחנו מקפיאים לחם

אני מחלקת את כיכר הלחם ל-4 מנות ומקפיאה. אלא שאנחנו לא כל כך אוהבים לחם אחיד...מותר לנו להתפנק בגילנו מדברים קטנים לחם טעים הוא אחד מהם...לחם דגנים, או לחם עם סובין, או לחם עם גרעיני חמנית... ואם אני אחסוך 3 ש"ח פה 3 ש"ח שם..זה לא יעשיר אותי...לכן אינני קונה אף פעם חלב בשקיות רק במיכל פלסטיק או בקרטון...

עמיקם10

New member
את ממש טועה. שיטת ה שקל לשקל..מביאה לכך

שבגילנו..אנחנו מרשים לעצמנו הכל. אמנם בשנים האחרונות אנחנו כבר לא מטיילים בחו"ל- אבל הולכים למלון ליד הים בכל קיץ עם כל המשפחה. 10 נפשות. כי החוזר בתשובה לא בא. מזמינים אוכל ממסעדות במקום לבשל..בביקורי משפחה. 10 נפשות. כנ"ל. חוץ מזה לחם אחיד הכי טעים. חוץ מהלחם של גבת..כמובן. אך זה היה לחם.!

יוליקה

Member
מנהל
עמיקם, לא נתכווח על טעם וריח

אבל אני חיה היום הרבה יותר טוב מאשר חייתי לפני כ-10 שנים. אנחנו כן נוסעים לחו"ל כשרוצים...יש לי 3 נכדים וה-4 בדרך ואני שמחה ומאושרת שאני יכולה לקנות להם מה שבא לי...וזה לא מזה שאחסוך בחשמל...(אני מפעילה מייבש כביסה, מדיח כלים...) ולא מזה שאחסוך שקל פה ושקל שם בקניות בסופר מרקט... לא הייתי חזקה בכלכלה אף פעם...אבל השורה התחתונה היא כמה יש לי בסוף החודש בבנק... ותודה לאל שיש לי היום יותר ממה שהיה לפני שנים...אולי בגלל שאני לא קונה לעצמי בגדים, נעליים, תמרוקים, תכשיטים וכד' כמו שהיה כשעבדתי!!

ר ב י ד

New member
אם כבר הולכים למלון אז למה להזמין אוכל ממסעדה

קרובה? האם האוכל במלון לא מספיק טוב? זה סתם טרחה להזמין אוכל ממסעדה, אך זה בהחלט יותר זול.

אני מקפיאה לחם בקביעות, כבר

במשך שנים ובשנתיים האחרונות - לחמים שאני אופה לבדי. לחם מקמח מלא, לחם לבן לטוסט, לחם עם אגוזים, עם אורגנו ועוד..... אני פורסת כל פעם פרוסה אחת וזהו. אולי הקמח המלא יקר יותר אבל עצם האפייה בבית מוזילה את מחיר הלחם וגם מבטיחה את הבריאות. וחלב גם אני קונה בקרטון. לא רק משום שזה יותר נוח אלא גם אני מנסה ככל האפשר להתרחק מפלסטיק.

ערב טוב. חזרנו מיום ביקורים אצל אחי בקרית

ביאליק משם בפקק אדיר בגלל עבודות בכביש בכביש עכו חיפה, צפונה ואז כשכבר כמעט והגענו למעלות עמדנו בפקק נוסף בגלל תאונה. הגענו "קצת" מאוחר מהמתוכנן אבל ההנאה שם, אצל הבת וארבעת הנכדים שווה הכל... הדרך חזרה חייכה אלינו בירוק - כמעט כל הרמזורים הוריקו לקראתינו. בעניין הלחם זמר צורך לחם חי, קונים פרוס ומקפיאים. אני אוהבת לחם אחיד. לא פרוס. לא אוהבת את הפרוסות הדקיקות... ומחלקת כל לחם ומקפיאה... חלב בקרטון - בגלל הנוחיות. משתדלת להשוות מחירים ולחסוך למרות מצבינו הכלכלי השפיר, ורמת החיים הנאותה. כך חונכנו, החינוך נשא פרי בעזרת החיסכון נעמדנו על רגלינו גם עזרנו לארבעת ילדינו, וקצת הותרנו לעצמינו... לילה טוב.

למעלה