פותחת נושא לדיון.יוליקה, אנא נעצי.

אפי 7

New member
מי אנחנו בגיל הצבוע בצבעי כסף נוטים לזהב

שלושת הגילים חלפו נעורייך יופייך דעך אט פניך, גופך, כולך, גילך הראשון נגוז בלאט. מתבוננת במראה מצב רוחך קודר, די, אין לי מקום אשב על הגדר. לא, אל תחשבי כה גילך השני לקראתך פה. אמת גוף האדם בלה זוהי פעולת הטבע, אין בנו לעצור כוח אדירים זה. אפשר להוציא לאור יופי עצמתו אלף מונים על שאבד ובַּלֶה. בני אנוש סוקרים לא יראו תהפוכות בלתי נמנעות, ייקלט זוהר מוקרן שלוח במיליוני זהרורים. בערוב ימיך לגיל השלישי פסעי בנינוחות, בביטחון, ראי, החיים יפים הם אף בגיל האחרון. ואותו זוהר הוא זוהר הפנימיות, היצירתיות, העשייה למען עצמנו וזה משפיע לטובה עלינו ועל הסביבה. כאשר אדם מקבל עצמו ונוח לו עם עצמו - משדר אור לסביבתו. ואני בתוך זה - ומרגישה דחף עצום לעשות עוד ועוד מעשים עצמיים ולצבור עוד ועוד זכרונות למאגר לעת עתיד. אפי

maxima

New member
ג'וד ...גם אני כמוך...אולי התהליך

התחיל אצל י קצת לפני גיל 60

אני מאמינה שכן צריך להמשיך להתפתח

תראי אני אמנם צעירה יותר במרץ הקרוב אהיה בת 52 אבל אני פרשתי לפנסיה מחמת מחלה בגיל 38, קבלתי שנתיים בגלל התנהגות טובה ושוחררתי משרות הקבע לגמלאות ואם לא הייתי ממשיכה את ההתפתחות שלי כאשה יצרתית לא הייתי שורדת , שלא לדבר עם איכות החיים "למזלי הטווב" אבי נפטר בעידי ביום הראשון של חופשת השחרור, והשאיר לי אמא מבולבלת לאחריות שלי למעשה הינו צריכים להשגיע על אמי מאז שאחותי הקטנה נהרגה בתאונת דרכים בצבא, (זה היה קשה לכולנו , אוטובוס צבאי התהפך בדרך לבסיס 24 פצועים הרוגה אחת , היא היתה בת 20 ו11 חודש ) אבא פרש לגמלאות ושמר עליה עד שהוא נפטר בהתקף לב בבית , ידעתי שהוא בסיכון לכן לא זזתי ממנו . 1טיפלתי באמי צמוד כמו פחיליפינית 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע , בלי מחליפה ואם לא הייתי עושה משהו להתפתחות שלי כאשה יצרתית הייתי משתגעת ., שנתיים ראשונות עסקתי בעבודות יד קטנות בשלב הראשון למדתי את היסודת של הרפואה הסינית מספר שקניתי , ועוד כל מיני דברים רוחניים שעות ישבתי למדתי מהספר שעין אחת על אמי ז"ל , היא מתבוננת בTV ואני עםהעיסוקים שלי לצידה התחלתי לצייר ונחשפתי לאנדרופוסופיה , שעזר לי לפתוח צוהר לעולמות עליוניים , לריפוי בצבע , פאעם בחודש גייסתי שכנה ונסעתי לקברות צדיקים וזה היה הרענוןם שלי , ומקור הכח לחודש שלם והקבוצה של הצעירים שנסעתי איתם כולם צעירים ממני בשנים טובות הייתי כמו אמא של הקבוצה כיום כולם נשואים עם ילדים, ככה זכיתי בנכדים מאומצים שאמי הלכה לבית האבות נחשפתי לאינטרנט ,ומשם התחילה הכתיבה שלי לצמוח , כמו שאתם מכירים פה במקביל להליכה לבית האבות מספר פעמים בשבוע לבקר את אמי , הענקתי תשומת לב גם לשכנים ולשכנות שלה שנעזרו בי כי הילדים שלהם באו הרבה פחות לבית האבות, הייתי יוצאת משם עם רשימת מטלות פתחתי לי חיי חברה שלא על חשבון השעות של אמי , נפתחתי לחברה של בני גילי , מה שלא קרה כל חיי הבוגרים , הגברים גילו אותי וזכיתי להמון תשומת לב מצד הגברים והנשים , התפתחו המון יחסי חברות תמיד היתה הבעת פליאה, איך אחת כמוני נותרה רווקה, מה הגברים היו עוורים .? ככה שאלה אותי אחת הבנות אני מודה שהפרידה מאמי ז"ל שנעשתה בשלבים בגלל בית האבות עזרה מאד שהיא נפלה , לצערי הפכה לסעודית קשה , חזרתי לתת לה מירב זמני , אבל היו לי כבר חברים טובים בחיי חברה כמו אחים ואחיות שאהבו מאד ותמכו בי בשלב הזה של חיי ,שאמי ז"ל לא הכירה כלל , למזלי ידעו לתמוך בי אני לא מפרטת כדי לא להלאות אתם במה שנדרש ממני כבת לעבוראיתה, זה דיי כואב לכתוב ולקרוא בפועל נדרשתי לעמוד לצידה 24 שעות ביממה, במשך כמה חודשים, כי היתה לי אחריות על גופה כאפוטרפסות שלה ועשיתי את זה באהבה ענקית , שהיא עצמה את עיניה, ידעתי שהיא מתה בשלווה, יודעת שהיא עטופה באהבתי ואז היה השבר הכי גדול שלי כי מגיל 5 ועד גיל 49 , כל הפעילות העיקרית שלי היתה הטיפול באמי ז"ל ופתאום מצאתי את עצמי ללא מטרה ומוטיבציה לחיים .עצמאיים שלי פה הרגשתי מאד בודדה מזלי שהתחלתי לפתח לי חיים פרטיים, וההחלטה היתה להגדיל את הנפח הנתינה שלי לאחרים כשם שטיפלתי בה אוכל לסייע לאחרים , וזה התחיל בטיפול העצמי בגופי שנחלש מאד , כיוון שחליתי שוב בסרטן , עברתי טיפולים אבל במקביל טפלתי באחרים , כתבתי בעיקר בפורמים של תמיכה שהתחזקתי יותר, עברתי לתמיכה טלפונית , בלשפר את איכות החיים של האנשים שנחשפתי אליהם אם זה בחיי כמטופלים סביבי ואם זה בפורמים או כאילו שנתקלתי בחיים שסביבי לאחרונה עלתה התנועה של האנשים שמכירים אותי שמגיעים אלי לבקש עצה ועזרה שלי ע"ס הנסיון שצברתי והידע הרפואי שיש לי, מסתבר שאני מצליחה לעזור לייצב ולקרוא לעזרה רפואית דחופה אם צריך כמה פעמים קרה לי שעזרתי לצוות הרפואי שראיתי אותם מסתובבים עם צוואר תפוס או כאבי ראש אפילו הרופאה שלי בקשה ממני להתנדב לשבת במרפאה לבדוק לאנשים משקל ולחץ דם טרם שיכנסו לרופאות ולהרגיע את האוירה בעת ההמתנה , אמרה לי שאת פה תמיד במסדרון שקט ושנכנסים אלי האנשים מחייכים אמרה לי את חייבת לעשות משהו עם הידיים שלך , יש לך יכולת הרגשתי אותה שטפלת בי אני למדתי רייקי וכל מיני שיטות טיפול אבל אין לי עדיין כוחות לעזור בצורה מסיבית אז עוזרת במזדמן, למי שאני יכולה, בעיקר ע"י שיחות או הכוונה למשהו שיכול לעזור במצב בו הם נמצאים העובדה שהמשכתי להתפתח עזרה לי , אחרת מה הייתי עושה כל כך הרבה שנים בבית, כי לעבוד לא יכולה ,עברתי ועדות של לשכת העבודה וגם של ביטוח לאומי ,אמרו לי שבי בבית טפלי בעצמך או שתתנדבי שיש לך כח ושאת מרגישה טובה , אבל הדגש הוא תשמרי על הקיים שלא יתדרדר כי לרפואה היום אין הרבה פתרונות עבורך , ואני משתדלת לעזור גם שכולי כואבת משתדלת להיות עצמאית למרות שהיום אני תלויה באחרים לתפקוד יומי שלי בבית , נעזרת באחי בדודה ובשכנים מבקשת סליחה אם יש שגיאות כתב, כי הראיה היום על הפנים , ואני צריכה ללכת לקופת חולים צריכה להביא מכתב למחר בבוקר הולכת לשיחה עם רופא ממוחה שמחכה לה 3 חודשים מאז האשפוז האחרון שלי בבית החולים במחלקה פנימית שרצו יעוץ של גסטרו ., מאז מחכה לשיחה מה שלמדתי בחיי הקצרים שכל עוד את לומדת החיים נמשכים ברגע שפוסקים הזקנה מזנקת עליך מהר מאד ואליה מתחברות המחלות וכאבים , אז להתחבר לצד המואר של החיים , כי הנפילה מהירה יותר בחלק האפל שוב מתנצלת על הכתיבה שלי שהיא ארוכה , אבל לא ניתן היה לקצר את מה שאני חושבת בנושא

אנימו

New member
נסיכה- אני מצדיעה לך על כוח העמידה שלך, על

הנתינה, על תפיסת החיים והלימוד והתובנה שאת מגלה. וגם על הכתיבה הרהוטה והעברת המסרים ומידע שראויה להערכה רבה. מאחלת לך בריאות ואושר וכל שתבקשי . ותדוה ששתפת אותנו בסיפור חייך הלא קל.

אנימו

New member
יוליקה- אני מציעה להעלות את הקטע של הנסיכה

למאמרים ולהגיש אותו לקטעים מומלצים בפורומים. כמובן בכפוף להסכמתה.

מנורה

New member
נסיכה יקרה ריגשת אותי בסיפורך

וששיתפת אותנו מאחלת לך להמשיך להיות פעילה ולהקרין את האור על הסביבה המון בריאות גמר חתימה טובה

vera2

New member
נסיכה את מלכה אמיתית ../images/Emo140.gif|

התרגשתי מאוד ניצחון כוח הרצון והאישיות על המציאות. מאחלת לך הרבה בריאות ואפשרות לעזור לזולת.שנה טובה.

תודה ,, זה תלוי איך מחנכים את הילדים בבית

אני חושבת שרצון לנתינה בא בגלל הדוגמה האישית של ההורים המיוחדים שלי ובעיקר החינוך שקבלתי אצל סביי וסבתי, שעלו מדמשק לארץב שנת 47 , וגדלו את ילדים בצניעות רבה ותמיד ארחו את המשפחה המורחבת בצניעות ,הסבתא הכינה הכל בבית , התכנסנו תמידבביתם הסבתא לימדה אותי להכין אוכל מסורתי, זו היתה הקיטנה שלי, הכנתי את האוכל אחר כך בבית שלי כאשר שעברנו דירה, רחוק מסבא וסבתא, נתהבקשתי לשמור על אמי ואחי התינוק , זה היה מובן מאליו ,כולה בת 5, בוגרת ואחראית , בת בכורה ורצינית מלידה חושבת שהחינוך שמלמדים בבית גבולות ודברים בסיסים שדורשים מהילדים חושבת שאיך שמגדלים ילדים , ואם נותנים דוגמה אישית , זה מה שמעצב את הדמות של הילד ,ככל שחושפים את הילדים לקשיים, , הילדים לומדים להיות יצרתיים , להתמודד עם מצבים שונים בחיים , למדו אותנו לדחות סיפוקים , זה גרם לנו להיות הישגיים , אבל מעשיים ואחראים לכן הצלחתי להתקדם בעבודה גם בלי לימודיים באוניברסיטה מזלי שהצלחתי להגיע למשרה מעניינת ,וגם לפרנס בכבוד את משפחתי היום אני יותר מפונקת , מעדיפה לחיות בפשטות ,בשקט , בפינה שלי ולהמעיט בבקשת עזרה מאחרים , אז מוותרת בדברים שקשה לי מפנקת את עצמי , באי עשייה של דברים שצריכה להתאמץ מעדיפה לנוח יותר, ולהתמקד בעשית באינטרנט

יוליקה

Member
מנהל
נסיכה, אין ספק שאת ראוייה להערצה

למרות שהחיים לא פינקו אותך בלשון המעטה את שורדת אמיתית בכל המובנים. את ראוייה להערצה והערכה . אני מאחלת לך מכל ליבי שנה טובה ומתוקה וגמר חתימה טובה. אני מעריצה אותך!

אנימו, הזכרת לי סיפור שאפילו מתקשר לימים אלו

ילד כבן 7, ישב עם אביו והחל לשאול אותו שאלות רבות. בשלב מסוים, התעייף האב מרב השאלות. על מנת להפטר לזמן מה מ"טרדותיו" של הבן, צץ בראשו רעיון: "הילד אוהב מאד להרכיב פזלים, אתן לו את מפת העולם, אקרע אותה למספר רב של חתכים. מכיון שהוא רק בן 7 ואינו מכיר את מפת העולם, יקח לו זמן רב להרכיב אותה בשלמותה, אם בכלל ולי יהיה שקט". אמר ועשה, נתן לבנו את הקרעים וביקש ממנו להרכיב את המפה. לא עברה חצי שעה והבן קורא לאביו ומראה לו את המפה מורכבת בשלמותה במדויק. השתומם האב ואמר: "בן, הרי אינך מכיר את מפת העולם, מעולם לא ראית אותה, כיצד הצלחת בזמן כה קצר להרכיב אותה?" ענה הבן לאב: "אכן התקשיתי להרכיב את המפה ואז נזכרתי שבזמן שחתכת את המפה, היה מאחור צילום של אדם, את זה היה לי קל יותר להרכיב. תיקנתי את האדם וכך קיבלתי את העולם מורכב ומושלם..." אכן חומר למחשבה לימי התשובה. חברים, שיהיה לכולנו גמר חתימה טובה ובריאות לרב!

יוליקה

Member
מנהל
מיכה, כהרגלך סיפורים מרתקים מלאי מוסר השכל

הילדים שלנו הרבה יותר יצירתיים גם בדרך מחשבתם... שנה טובה וגמר חתימה טובה לך ולבני ביתך.

אפי 7

New member
נסיכה - שרק אור יימזג לחייך

יקל על סבלותייך ירווה יצירותייך מעשייך תעוטפנה מחשבותייך באופטימיות. ראיתי כי יש לך בלוג לשם את יוצקת את כל תכני חייך וידוע הוא כי בזמן הכתיבה מנוקזת מהגוף - באם יש - כל השליליות. wow סיפור חייך הוא חתיכת סיפור. חתימה טובה אפי

תודה

אכן מנקזת לשם דברים נבחרים לא אוציא ספר על חיי כי ההוצאה יקרה אבל החומר שכתבתי מספיק לכמה ספרים הוא מפוזר באינטרנט מי שרוצה שיקרא

אפי כתיבתך כרגיל שובה לב, אהבתי

את אשר כתבת !!!! רביד , קראתי כל מה שכתבת, והייתי מרותקת עד המשפט האחרון, למרות שהחיים לא תמיד צחקו לך, ידעת להוציא מהם את הטוב!! מאחלת לך בריאות שלמה לקראת השנה החדשה !!! מיכה ספור יפה, אחת המסכנות שצריך תושיה בחיים, ולא להתיאש. החיים הם לא שביל לבן ושביל שחור , אלא יש הרבה דרכים אפורים בדרך. גמר חתימה טובה לכולם

לאה, הכוונה במשל, היתה

שקודם יש לתקן את האדם ואז העולם יתוקן מעצמו גמר חתימה טובה

למעלה