זכרונות הילדות - סיפורי השכונה בה גדלנו

יוליקה

Member
מנהל
השרשור הזה יכנס לטאגליינס

לכן, כיון שמספר תגובות עברו בטעות לשרשור הבוקר ולא ניתן להעבירן - כי הם לא שרשור ראשי - אני מעתיקה לכאן קישור על מנת שיעברו לטאגליינס http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

itaf10

New member
סיפור השכונה מושבה גרמנית ירושלים

הגענו ב-48 ישר לירושלים - מושבה הגרמנית, בין גן הפעמון לבית שרובר טלביה. הגענו באוניה לחיפה, עוד בטרם ירדנו אבי ז"ל סידר את בואנו ודרש, ארץ ישראל-פלסתינה רק לגור בירושלים. לשמחתנו נעננו בחיוב, וקיבלו את בקשתנו לעבור ולגור בירושלים. קיבלנו בית שהיה מפקדה בריטית, בית בן 3 חדרים, שירותים בחוץ וחצר מבורכת בעצי תאנים שקדים לימונים וכמובן עץ זית. מהכביש עד הבית, יכולת לגמור ולשבוע את ארוחת הצהרים שלך המרחק היה כל כך רב, ו\או שלי כילדה כך היה נראה החצר המובילה אל הבית. כל כך הרבה ספרתי את סיפור חיי מאז, ועכשיו קשה לי לחזור אולי בהמשך. ילדותי עברה בנעימים בכיף. כסף לא היה חסר, אך לא היה במה לבזבז (עוד סיפור מהסרטים) הגענו מגרמניה. על אותו מגרש והבית, בנין בן 8 קומות. מאז 1960 עת עברנו לקרית משה בכניסה לירושלים, לא ביקרתי באותו רחוב
תצלום הבית המשך יבוא

maxima

New member
בוקר טוב...אין לי מקום מסוים

עם זכרונות ילדות כי עברתי דערה מספר פעמים הזכרונות הם ממעשים שעשיתי כמו למשל הייתי אלופת השכונה בנסיעה על סקטים, זוכרים את הסקטים שהיו מלבישים על הנעליים...אלה והחייתי גם אלופה בטיפוס על עצים...ברושים בעיקר עד הצמרת זיכרונות זוכרת אני ילדה על עצים לטפס אהבה ישבה בצמרת הברוש עם הרוח שר לבבה ציוץ ציפורים סביבה עם הרוח לוחשת הלוואי אני כציפור הייתי כנפיים פורשת לימים בגרה הילדה על עץ הדמיון מטפסת עם הרוח שר לבבה כנפיה כציפור פורשת

itaf10

New member
חהחה אלופה בטיפוס על עצים../images/Emo6.gif

אין לי מקום בראש שאין בו סימן לתפרים וחבלות. חחחחחחחחחחח איך אהבתי לטפס על עץ התאנה, גזעיו רחבים ועבים היינו יושבים או נשענים עליו וכך מנהלים לנו את סדר היום. שם היו מתנהלים הדברים הגדולים שברומו של עולם. עולם הילדים
בינתיים, היינו אוכלים מפרי עץ התאנה, שובעים ונהנים מהפרי העסיסי והטעים. בקיצר ארוחות שלמות היינו אוכלים. וב"ה היום הסימנים מראים את אותותיהם... בוקר טוב ישראל

טיפוס עצים? זאת אני

אני נולדתי במושבה יוקנעם, שם ביליתי את 6 שנות חיי הראשונות, אני זוכרת משם המון חופש וטבע, אבל דברים ממשיים לא כל כך. אחר כך גרנו ברמת החיל, שם ביליתי את כל השנים היפות, היו לי חברים שטיפסתי איתם על העצים בחצר הגדולה שלנו וכל עץ הפך להיות אוניית שודדים ונלחמנו אחד בשני, היו לי גם חברות ואיתן הייתי משחקת חבל, קלאס (בעיקר קלאס מצרים) על הכביש, מכונית היתה עוברת בממוצע פעם בשעתיים שלוש. לפעמים עגלת הירקן או מוכר הקרח. כמובן שיחקנו גם 5 אבנים. הייתי ילדה שובבה וקפצנית, למי שראה אותי במפגש זה נשמע הזוי אבל כך זה היה. לצערי עזבנו בהיותי בת 14 לרחובות שם גרתי עד לנישואי. הורי היו "יהודים נודדים".

ליילנד המקורית , את מחזירה אותו

אחורה לגיל 5 בוינה, כבר אז שיחקו את משחק 5 האבנים, מול הבית שלנו היה אורוות סוסים, היום שמים לסוסים פרסות, אבל אז היו שמים להם ברגים מברזל עם ראש מרובע, וכשהם היו נשחקים היו מחליפים אותם, את אותם הברגים האלה, היינו אוספים, מבריקים אותם ומשחקים איתם את המשחק, כמובן שהיוזמה באה מצד אחי שהיה מבוגר ממני ב-6 שנים, שהוא סחב אותי איתו לכל מקום. פה בארץ שיחקנו עם 5 אבנים שעשינו מחצץ, יותר מאוחר יצרו 5 אבנים מנחושת, אני לא חושבת שהנוער של היום מכיר את המשחק היפה הזה, שעות היינו משחקות את המשחק ובאיזה אומנות !!!!! את משחק הקלס, למדתי פה בארץ , כמובן בשכונה !!! היום לא רואים ילדים משחקים בשכונה, כי כל אחד ליד המחשב שלו. סיפורים רבים יש מהשכונות של אז, אפילו יוסי בנאי ז"ל מספר על משחקי השכונה באחד השירים שלו !!!!

יוליקה

Member
מנהל
אני גם היום יכולה להתיישב

ולשחק 5 אבנים. היו לי כל כך הרבה סטים של אבנים מנחושת. כשאני מצליחה למצוא בעירמות החצץ 5 אבנים בגולד אחיד ודי עגולות אני מייד אוספת אותם... הבנות שלי כבר יודעות "אמא שוב מחפשת 5 אבנים"....

יוליקה !! מתי עושים משחק של

5 אבנים, אני מזמינה אותך למשחק, את יודעת שצריכים לשבת על הריצפה !!!חה חה חה !!!! אנימו, את מצטרפת למשחק ??? כבר שנים לא שיחקתי במשחק הזה, אין לי עם מי!!! עכשיו יש לי !!!! מי עוד מהחברות רוצה להצטרף למשחק !!! אולי מקסימה??? געגועים געגועים!!!! תתארו לכן תמונה שכולנו יושבות על הריצפה ומשחקות ב-5 אבנים, חה חה חה !!!!! האם זאת לא תהיה פעם תמונה של נוסטלגיה???????? תראו מה מצאתי בגוגל על 5 אבנים !!! תמונה שקצת ממחישה את המשחק

אנימו

New member
לאה- תכיני את האבנים. אני מגיעה. תצטרכי לרענן

לי קצת את החוקים ואני מקוה שהראש לא יסתובב לי מהירידה על הרצפה והנפת העינים למעלה ולמטה.... נו, נמצא כבר פתרון. אח"כ נקנח ברגל קרושה?......

אנימו, חה חה חה !!!!!!!אין סכנה!!!!!!

הבעיה היא רק הרגל הקרושה, אם נתגבר על הישיבה על הריצפה, נתגבר גם על זה!!!!!!

אנימו

New member
הרגל הקרושה נותנת לי כזו מוטיבציה שאני כבר

מתרגלת את הירידה לרצפה....הקימה קצת בעייתית אבל אם תוסיפי לתפריט גם גפילטע פיש - אני אעבוד גם על זה!

אנימו, חה חה חה !!! קניתי את הרעיון !!!!

עכשיו נשאר לקבוע רק את התאריך !!!!

יוליקה

Member
מנהל
יופי!! יש דיל - אני מביאה רגל קרושה

לאה - מביאה את האבנים... אנימו תתחילי לתרגל ישיבה על הרצפה....

אנימו

New member
מסכימה!אבל את התאריך נשמור בסוד!אני לא

מתכוונת להתחלק עם כל הפורום ברגל הקרושה! משקיעה מאמץ גדול בקימה ובירידה ומצפה לנתח רציני של הגאלע!

אנימו, אנחנו צריכות לדעת , איך

את אוהבת את הרגל הקרושה , עם ביצים קשות או בלי ביצים????? המאמץ יהיה כדאי!!!!

יוליקה

Member
מנהל
אני מוכנה לשלב את שתי הסגנונות

רגע סיימתי לצפות בקונצרט מדהים בערוץ metzzo מפלרמו שבסיציליה - מנצח קלאודשיו אבאדו ואפילו הכנר הישראלי גיל שחם הופיע שם.

למעלה