זכרונות הילדות - סיפורי השכונה בה גדלנו

אנימו

New member
אופס- תלחצו בלינק על: "צפה בתמונה בלבד"

שנמצא למעלה ותראו את האיש היפיפה .

אנימו, פתחתי את הלינק ששלחת על

איש הכפתורים, ומה רואות עיני, נופים, מטפסים, אוירונים!!! גם הנינה שלי נסתה את כוחה לטיפוס על מין כזה של קיר, חבל שאין לי את התמונה במאגר התמונות. אבל מה עם איש הכפתורים , יש לך את התמונה שלו???.

אנימו

New member
לאה- כתבתי מיד אחרי ההודעה הודעה נוספת

ובה הוראות על מה ללחוץ בלינק שנפתח.

יוליקה

Member
מנהל
אנימו, כניראה שלכל אחד מאיתנו

יש מוכר כפתורים כזה.... כי אני זוכרת בדיוק איש כזה ברחוב הרצל ברמת גן מילדותי. היינו מתקנים אצלו את הרכבות בגרבי הניילון... אתן זוכרות את האישה שישבה ותיקנה רכבות בגרבי ניילון... לא היינו זורקים אז את הגרביים אם היתה בה רכבת....

אנימו

New member
גרבי ניילון- יש לי עדיין אוסף כזה. לא גורבת

ולא זורקת....גרביים שלמות הכוונה....

אנימו

New member
יהודית-../images/Emo51.gif../images/Emo51.gifממך זו מחמאה אמיתית!

לפעמים נחה עלי הרוח.

ediana

New member
אשדוד,רחוב סיני 18 -שכונת ילדותי

הגעתי לאשדוד ישר מאונית "תאודור הרצל" בשנת 1961 ביחד עם הורי,סבתי ואחות קטנה יותר. העיר היתה אז רק בתחילתה, והבנין בו התגוררנו היה מאוכלס בעולים חדשים. בכניסה ראשונה: רומנים,אלג'ראים ומשפחה מקונגו. כניסה שניה:רומנים,מצרים ואלגיראים. כניסה שלישית רק אלגיראים. ממש כמו בדירה להשכיר של לאה גולדברג(אם אני לא טועה). בליל שפות, מאכלים שונים,מנהגים שונים והרבה מאוד ילדים. מול הבית היה בי"ס יסודי "גאולים" וכבר אחרי כמה ימים התקבלנו לאולפן לעברית שהיה בבנין. להורי לא היה זמן ללמוד את השפה באולפן, היה צריך לדאוג לפרנסה. בחופש הגדול נשלחתי ע"י עלית הנוער לכפר הנוער בן-שמן שבו שהיתי כמה חודשים. היה לי קשה כי המדריכה כל הזמן העליבה את הרומנים במילות גנאי שהיו מקובלות באותה תקופה. בשבתות הייתי בורחת דרך פרצה בגדר למושב בן-שמן שבו היתה לאבי משפחה והשהות אתם הקטינה את הגעגועים הביתה. בראש השנה חזרתי לחופשה ולא הסכמתי לחזור לבן-שמן. אמנם היה קשה מבחינה כלכלית אבל התחלתי ללמוד באשדוד במחזור הראשון של בי"הס התיכון. מהבית עד לביה"ס הלכנו כחצי שעה ברגל בדיונות של חול.
בשמש הקופחת ובחורף הרוחות היו מביאות את החול לעינים. הכתות היו בצריפונים לוהטים, בלי מאווררים - בימי שרב היו משחררים אותנו בשעה 10 כי לא יכולנו לשהות בכתות בגלל החום. כדי לעזור לאמא,הייתי עושה את קניות המכולת ליד ביה"ס וסוחבת בדרך חזרה גם ילקוט וגם קניות. בבית לא היה מקרר, אלא מן ארגז קרח ולהביא קרח הביתה היה גם סיפור. כי ללכת ב
עם חצי בלוק קרח, אתה מגיע הביתה עם רבע. כדי לקרר את הבית היינו שופכים דליים של מים על רצפה,פורסים שמיכות פיקה ושוכבים. לא היה קל ופשוט, אבל לא התלוננו. הסתפקנו במועט והיינו מאושרים.......

מנורה

New member
ילדותי עברה עי בפתח תקוה

הגעתי לעיר בשנות החמישים גרנו ברח' נודאו זה היה בית פרטי עם שני חדרים הול ומטבח ומרפסת גדולה השירותים והמקלחת היו בחוץ בבית הזה גרנו שתי משפחות כילדה מאד סבלתי מהעליבות של הבית מה עוד שלמדתי בבית ספר פיק"א בכיתה שכולם היו עשירים וידועים בעיר חלקם בעלי מקצועות חופשיים וחלקם פרדסנים. בעל הבית שלנו היה חוטב עצים היה לו "יער" לפני הבית שהסתיים מהרחוב שלנו עד סוף הרחוב השני. הכל היה השטח שלו בחצר היה עץ תות ענק שבו הייתי מבלה את הימים שלי הוא היה החבר הכי טוב שלי. ליד הבית גרו משפחת מכנס אחת המשפחות הידועות והעשירות בעיר ולידים היתה ישיבה . שהתלמידים היו באים לקיוסק עיתונים וקנים את כל הירחונים עם הבחורות הערומות נדמה לי שבזמנו קראו לעיתון "בול" בפינת הרחוב היתה המכולת של "מוישה" שם כל השכונה קנתה מצרכים אחרי ארבעים שנה בקרתי במקום וחוץ מחנות המכולת עם בעלים אחרים לא נשאר דבר מהשכונה. מולנו גרו שכנים בוכרים הבן הקטן שלהם היה בשנתיים גדול ממני והינו חברים מאד טובים זוכרת שהוא אמר לי "תראי את שלך ואני אראה לך את שלי" ברור שברחתי הביתה מהר.
ממש נבהלתי. הסבתא שלו היתה הולכת לשירותים עם פחית מים היא לא ידעה מה זה נייר טואלט חוץ מזה שהיתה מאד שמנה מתארת לעצמי שגם אם רצתה היה לה קשה להשתמש בזה
מה שמענין היה להם מפעל לצמר פלדה והיו נחשבים "עשירים" אך הסבתא מעולם לא רצתה לעבור לבית אחר יותר נוח. היו ימים...

אנימו

New member
מנורה- אחת מבנות משפחת מכנס למדה בפרדס חנה,

בביה"ס החקלאי שם. שכחתי שמה. הכרתיה באמצעות חברה שלי. בקרתי אצלם בבית ובאותה תקופה לא הייתי מורגלת בבתים שכאלה. חשבתי שהגעתי לארמון רב-תפארת.

מנורה

New member
אנימו האמת שלא זוכרת לאן המשיכה

ללמוד הבת הגדולה קראו לה תלמה היא היתה חברה מאד טובה שלי היתה שורצת אצלי בבית למרות הבית העלוב שלנו כי היה בו חמימות היא גדלה עם אומנות ההורים תמיד היו עסוקים ונסעו הרבה לחו"ל עד היום יש לי ספר שנתנה לי מתנה ליום הולדתי ה- 12 היתה עוד בת בשם לאה שהתמכרה לסמים וזאת הסיבה שאימא שלה הקימה את עמותה "אל סם" והיתה יו"ר שלה אינני יודעת אם היא עדין בחיים. ויש גם אח שנולד הרבה אחרי הבנות לא זוכרת את שמו. הייתי שמחה לפגוש אותה. עולם קטן.

אנימו

New member
מנורה- כן . נזכרתי. זו היתה תלמה.

עדה מכנס ( האמא?) היתה שותפה להקמת העמותה בשנת 1974. אני זוכרת את המקרה עם הבת. טרגדיה נוראית.

מנורה

New member
אנימו נכון

יש לך איזה קשר אאל תתלמה דרך החברה? יש לי המון סיפורים על התקופה בבית המפואר שלהם היום הבית משמש ישיבה וכולל הוא ברח' רוטשילד ממש מרכז העיר

יוליקה

Member
מנהל
מנורה, היזכרת לי בוכרים

בשנות הששים היה לי חבר בוכרי שגר בהרצל 50 בפתח תיקווה.... היתה לו אמא מבוגרת מאד שהיתה שונה כל כך מההורים שלי..... בפעם הבאה שפגשתי בוכרים היה בדימונה כשהגיע גל העליה מחבר העמים.

יוליקה

Member
מנהל
אנימו, גם את הבית שאני גדלתי בו

עומדים להרוס בקרוב - לא שהוא בנין שראוי לשמר.... אבל הילדות נישארת ילדות בזכרונות.... אנחנו גרנו בקומת הקרקע - בילדותי אפשר היה לראות את הים של תל אביב כשעמדנו על קצות האצבעות.... היום רואים את הים.... ים הבתים!!

ediana

New member
../images/Emo202.gifאת יודעת שבסוף שנות ה-60 עוד הקרינו

סרטים באמפי
אני הלכתי לשם עם בעלי שעוד היינו חברים............

יוליקה

Member
מנהל
ודאי שאני יודעת

היו שם גם מופעים ונדמה לי שהיו בתי ספר שעשו שם את מסיבת הסיום. קיץ, לא? עוד לא היו אולמות עם מיזוג אויר - זה היה מקום קלאסי למסיבת סיום. אני זוכרת סרטים של דאלידה באמפי - זה היה לילדים מגיל 16 ולכן הילדים הציצו לסרט מהעצים.....

למעלה