נןשא לדיון: פסק דין תקדימי מנהלת פורום

מנורה

New member
נןשא לדיון: פסק דין תקדימי מנהלת פורום

באינטרנט שלא מחקה פרסומים משמיצים כנגד אדם תפצה אותו בסכום של 100,000 ש"ח. ד"ר משה בושיץ שימש בעבר כוטרינר העירוני של עירית הוד השרון ושותף כיום בחוות מזור לגידול ולסחר בקופים לניסויים בארץ ובאירופה נגד ד"ר בושמיץ וחוות מזור מתנהל מאבק ציבורי סוער ומתוקשר מזה כעשור. בחודש מאי 2007 ניתן פסק הדין נגד ענת רפואה אהרונוביץ' . כי מנהלת הפורום בו פורסמו השמצות חמורת אחראית על הפרסום וחבה באחריות בשל רשלנות." התגובה שלה שהיא לא תפסיק למחות ולפעול נגד הסחר האכזרי ותמשיך להאבק ללא חשש והשאלה היא האם אדם שנמצא בתפקיד מחויב לתפקידו מבחינה אתית ומוסרית גם אם הוא מאמין בצדקתו

אנימו

New member
בוודאי שהוא מחוייב לבדוק אם יש אמת בפרסום

ואם הפרסום בוטה ומעליב עליו למחוק אותו . גם בעיתונים יש מחייבות שכזו שפירושה לבדוק את אמיתות והאמינות של המפרסם. דעתה של המנהלת אינה רלבנטית . יש עובדות ואם היא מביאה הוכחות חותכות - יכולה לפרסם. מכיוון שהניסוח כאן הוא "פרסומים משמיצים" ו"השמצות"- נראה שלא היה אמת בפרסום. ולניהול יש אחריות מוסרית ואתית בצידו כלפי כלל הציבור והוא לא רק משמש במה להפצת דיעות של המנהל/ת. אגב, גם בענין שמירת הזכויות עלול מנהל פורום לתת את הדין אם לא מחק את הקטעים שבהם יש עבירה על החוק בפירסומם. וכבר היו דברים מעולם.

noeme

New member
לאנימו אחר צהרים טובים

לאנימו שלום אם הפרסום מעליב בוטה ולא אמין עם השמצות אז זה כבר משהו אחר לגמרי את צודקת במאה אחוז שצריך כל דבר לבדוק לגופו של עניין. אם הניהול הוא לא מוסרי , אז על זה צריך המנהל שפרסם לשלם על זה. זה אסור . והמנהל בהחלט צריך לתת את הדין על זה ממני נעמי

המנהלת חייבת להבטיח שהפרטים נכונים,

אבל במקרה זה - הם נכונים. כמו שאמרו פעם בחידון - מידע אישי. שלי ושל בתי, מתוך הקשר שלנו עם עמותה למען בעלי חיים. אבל המנהלת היתה חייבת לבדוק האם הפרטים נכונים. אבל גם כמנהלת - הרי היא גם חברה בפורום וזכותה לפרסם את דעתה.

noeme

New member
למנורה צהרים טובים

למנורה אחר צהרים טובים, בקשר לנושא דיון פסק דין תקדימי מנהלת פורום אני חושבת שבן אדם גם מחויב למצפונו וכנראה שזה כך יתכן שהיא גם פועלת עם המצפון שלה ולא רק אם התפקיד שלה אם כל הכבוד.,ממני נעמי

י מ י ת 2

New member
בקשר להופעה של שחקנים מבוגרים

להזכירכם גם שחקנים הם בני אדם ורוצים להתפרנס. לחלק מהם אין פנסיה. זכותם לנסות לעשות מה שהם יודעים יש שמקבלים אותם ויש שלא, חנה לסלו שהוזכרה כאן, רק לפני שנה זכתה בפרס על השחקנית הטובה ביותר בקאן. אני לא בעדה ולא נגדה, רק רציתי להביא זוית ראיה נוספת. רק השבוע היתה כתבה באחד המוספים על השחקנית גלן קלוז שהיא כבר בת 61 ועדיין משחקת וכמוה עוד שחקנים ושחקניות . אנחנו בפורום של גימלאים מן הראוי שנעודד אנשים בכל המקצועות להמשיך בעבודתם אם זה רצונם ויש ביכולתם. המצגת על רומניה מקסימה. הייתי ברומניה השנה, ארץ מאד יפה. הטיול היה פחות. את המצגת על הספסלים בגדרה לא הצלחתי לפתוח. היכן יש פסלים בגדרה?

ר ב י ד

New member
לדעתי גם שחקן צריך לדעת מתי לפנות את הבמה.

באחד מימי השבוע שעבר היינו בהופעה שהשתתפה שם "שלישית שריד", זה אלו ששרים "כאן ביתי אל מול גולן", הם שרו גם את "דוגית שטה " אנשים פשוט קמו ויצאו, כפרה על הכסף , גם לשלם וגם לסבול. הם התפארו שהם בני 73 +, הקול כבר לא קול, המראה כבר לא מראה, העמידה על הבמה כבר לא מה שהה פעם, הגיטריסט שלהם חיפש כל הזמן בגיטרה את סולם ההתחלה של השיר, הרגישו שהם כבר לא בכושר.

אנימו

New member
רביג- תארת זאת מצויין. יש עוד כאלה

שמביכים את הצופים. מה שהיה - היה....חבל שלא משאירים אתנו עם טעם של "עוד" . יש מן ההתבזות בהופעות האלה. צר לי.

אפי 7

New member
מנהלי פורום לדעתי צריכים ללמוד בעל פה את

התקנון של מה מותר ומה אסור - הם גם צריכים לקבל הכשרה מירבית מה להשאיר מעל גבי המסך ומה למחוק - התלהמות היא לא במקומה - אם מנהל חושב שהוא צודק במאת האחוזים - שיגיש בג"ץ ולא יסיט את חברי הפורומים על דבר שזו רק דעתו ולא נבדק משפטית. אם אנו מביעים דעתנו על נושאים שונים - מבורכים אנו - וכל אחד צודק לדעתו - אך באם זה גובל בעלבון - הסתה - לא מבורך העושה זאת ומילותיו צריכות להימחק. ערב טוב אפי

חוק זכויות יוצרים הוכרז מזמן כמסננת

יש בו יותר חורים מאשר לא-חורים, ועל כל הכרזה של הפרת זכות, יהיה מי שיפרש אחרת. זה לא חוק זה חנטריש (זו העלבה אם אמרתי את זה על החוק ???) חוק, כל חוק (גם חוקי התורה) לא יכול להיות כזה שאפשר לפרש אותו, אלא הוא חייב להיות חד משמעי. לכן חוק זכויות יוצרים (קניין רוחני) הוא לא ממש חוק אלא למרות שהוא רשום כחוק, הוא עדיין בגדר הצעת חוק לא סגורה, ולכן יש כל כך הרבה בעיות בנושא הזה.

ש י א 1

New member
לעומת זאת אני ראיצתי את עודד תאומי

ב"החגיגה", בקאמרי, חבל על הזמן, איזה שחקן. גם לא בםן עשרים כבר. לכו תדעו מה מביא שחקנים קשישים להמשיך ולהופיע גם כאשר עבר זמנם, אולי מצוקה כלכלית, או צורך אחר שאיננו יודעים?

מנורה

New member
יש הבדל בין שחקן לזמר שחקן משתבח

עם הזמן ומלוהק לתפקידים בהתאם לגילו

מנורה

New member
נעמי היקרה האם נכון בשם המצפון לנצל מקום

עבודה שיש לו חוקים משלו? ואם לאנשים אחרים שמשתתפים שם ישד מצפון ודעות אחרות והיא פוגעת בהם אז מצפון של מי הו הצודק? גם אם אתה מאד מתנגד למשהו וגם המצפון שלך לא מאפשר לך לשתוק אסור לך לעשות דין לעצמך בשביל זה יש בית משפט ושופטים. זאת דעתי האישית אחרת אין דין ואין דיין

אני חושבת שהרבה אנשים לא ילחמו,

כי הם עלולים להפסיד את מקום העבודה, קיימת מין שתיקה, ומי שנלחם למען הצדק, יש לו מלחמת חורמה, וזה לא קל, כי צריך הרבה כוחות וגם כסף לעו"ד, זה לא פשוט, לכן הרבה אנשים פשוט שותקים או משתפים פעולה, גם אם הם יודעים שזה נגד הצדק? לצערינו!

למעלה