אגב, הנכד/ה עושים עבודת שורשים?

אגב, הנכד/ה עושים עבודת שורשים?

ובאים אליכם עם המון שאלות ? אז אצלי הבעיה לא קיימת. לפחות עשרים שנה דוד שלי שנפטר לפני כשנה, ניהל את אילן היוחסים המשפחתי ואסף פרט לפרט. מה שנותר זה אחד הבנים של אחי יש והכניס את כל הפרטים הללו לתוכנה מיוחדת לניהול עץ משפחה והיא נקראת : GenoPro 2007 - Picture Your Family Tree ומסתבר שיש במה שהדוד הצליח לאסוף משהו מעל 500 איש, ואפשר להוסיף ולהוסיף ולהגדיל ולהזיז לפי הצורך , זה דומה מאוד לאקסל אבל זו תוכנה אחרת, ובהתאם לנתונים שמכניסים אפשר לקבל חתכים, ולמשל השוואת תאריכי הולדת מצאתי להפתעתי שסבתא שלי ברטה נולדה באותו יום איתי (גיחי-גיחי, בטח לא באותה שנה....) . לקחתי על עצמי להמשיך בעבודה ולהכניס מידע על האנשים ותמונות מה שאפשר ולהמשיך עם העבודה הזו לטובת הדורות הבאים.

אפי 7

New member
ואחי - כשהנכדה שלו ביקשה שיספר לה על

שורשיו - פשוט ישב - כתב ספר - והוציא לאור - וכשנכדתי הייתה צריכה לעשות עבודת שורשים - קבלה הכל מן המוכן ובכל זאת שוטטתי באינטרנט מאחר וסבי ואבא שלו מוזכרים בכל מיני מקומות - אספתי תוכן נוסף - ולנכדים הבאים - הכל יוגש על מגש של זהב. לילה טוב בתקווה ליום חדש נפלא אפי

אפי 7

New member
מוזגת חיוכים לתוך חלומותיכם ../images/Emo29.gif../images/Emo6.gif

בנימה מחוייכת - להתחתן זה כמו להיכנס לאמבטיה חמה. ברגע שהתרגלת זה כבר לא כל כך חם. - כשגבר פותח את דלת המכונית בפני אשתו יש לכך שני הסברים: או שהמכונית חדשה או שהזוגיות חדשה. - על זוגיות: שנינו מלאכים בעלי כנף אחת, ונוכל לעוף רק אם נחבק זה את זו. - סגולה לשלום בית: פיקחו את העיניים לרווחה לפני הנישואין, ועצמו אותן למחצה אחריהם - על פשרות: בתפילת 18, כאשר אומרים "עושה שלום במרומיו" , נוהגים לפסוע 3 פסיעות לאחור, כי כאשר רוצים שלום, צריך לסגת מעט. - לאדם וחוה לא הייתה בעיה לחיות בשלום: היא לא שמעה על האוכל של אמא שלו, והוא לא היה צריך לשמוע על כל החברים שלה בעבר. - על מריבות: בשנה ה1 - הבעל דיבר והאישה הקשיבה, בשנה ה2 - האישה דיברה והבעל הקשיב, בשנה ה3 - שניהם דיברו והשכנים הקשיבו. - על יופי: כלל זהב לאישה המתבגרת: הביטי בראי ואמרי לעצמך: "היום אני נראית יותר יפה מאשר מחר". - מה ההבדל בין ארוס לבין בעל? שלושים קילו. - יש חיים אחרי המוות, אמרה אישה אחת: "עובדה, אחרי מות בעלי התחלתי לחיות". - ייסורי אהבה : המנצח טוסקניני אמר פעם לאחד המנגנים בזמורתו: "יש לנגן קטע זה ברגש, ואתה מנגן אותו כמו אדם נשוי". - מישהו מימן לחותנת שלו נסיעה לשוויץ. התפלאו עליו חבריו, והוא אמר להם: "שמעתי שיש שם נוף עוצר נשימה". - האישה מתרעמת: "למה סיפרת לכולם שאני מנהלת חיים כפולים?". "כי זה נכון" , משיב הבעל - "את שלך ואת שלי." - היועץ לבני הזוג, לאחר הטיפול : "אני שמח שהצלחתי לגרום לפיוס ביניכם, עכשיו תאמרו כמה מלים טובות זה לזו". הבעל: "אני מאחל לך כל מה שאת מאחלת לי". האשה: "אתה שוב מתחיל?!" - כאשר היה ר' אריה לווין, הצדיק הירושלמי, הולך עם רעייתו לרופא, הוא היה אומר לרופא: "הרגל של אשתי כואבת לנו".

חיניה

New member
בוקר טוב ומזל טוב לימית.בקשר לשרשים

נכדתי זו היא כבר השלישית שעושה את העבודה.בת דודתה לפני שנתיים עתה עבודת חקר במקום על סבא שלי. יצא ספר מאד מעניין כי סבא שלי היה איש רב פעלים והאריך ימים

emmy5

New member
מזל שהיו עבודות בבית הספר"שורשים"

הנכדה שלי הייתה צריכה לעשות עבודה על שורשים והיא קבלה נתונים היחידים שיש לנו על המשפחה של בעלי .. מעט , על השואה , מעט על המשפחה ומעט על עצמו , זה כל מה שאנחנו יכולנו לדעת , אף פעם לא דיבר .. כמה חדשים אחרי זה הוא נפטר . האמת , עבודות שורשים ,זה דבר מצוין , חבל שלי אין את מי לשאול ,על הסבים וסבתות שלי ..

maxima

New member
עבודת שורשים זה דבר ניפלא...כשהיה לי את מי

לשאול לא התעייניתי והיום זה חסר לי מאד.

מנורה

New member
בוקר טוב כמוני כמוך מקסימה

מאט מאד יודעת כי לא שאלתי מזל שאימי השאירה בכתובים שמות ומסמכים כך שהצלחתי קצת להתחכות אחרי השורשים. מצד בעלי יש יותר מידע כי הבעל שלי התענין יותר. וזה אכן חבל. יום נעים

גם אצלנו יש "בעיה"

הנכדה בבעיה כי יש חוסר איזון בין הסבא השני שלה שבקושי מילא חצי עמוד וביני שקורות חיי בתמצית זה יותר מעשרים עמודים. אמרתי לה שאנחנו צריכים להציג את העובדות, וזה מה שיש , ואני נרתם לעבודה הזו, כדי שהדורות הבאים לא יתקלו בשאלות מוזרות כמו מה מקור שם המשפחה של הסבא השני, ואין לו מושג.

רב תודות

אחי עושה את עבודת המחקר ואני את עבודת המחשב, ולמעשה אנחנו רק משפרים את המחקר הארוך של הדוד שלי שחקר עשרות שנים ובנה לאט לאט את העץ הזה.

pazi66

New member
בהצלחה למשפחת שפירא,תראה משהו../images/Emo41.gif../images/Emo70.gif

שאותי המם וריגש ...... ילדה בת 5 עיוורת מלידה, מנגנת פסנתר מגיל 3 מתוך שמיעה ומעולם לא למדה נגינה.

פזי תודה שהבאת לנו דבר כל כך נדיר !!

ילדה מחוננת בשמיעה מיוחדת, הילדה מנגנת כל כך יפה למרות שהיא עוורת, וקולה מתוק מתוק, מקסים!!!!!! צהריים טובים לכולם !!!

ערפה

New member
תוכנה מעניינת אבל יש צורך ללמוד אותה היטב,

בשלב הראשוני לא כל כך הצלחתי

pazi66

New member
מירי אלוני מוציאה שיר חדש שנכתב לזכר אימה.

אחרי שנים רבות, מירי אלוני מוציאה היום (ג') שיר חדש. "לשיר עד כלות", אותו הלחינה נורית הירש למילותיה של אלוני תאזינו לשיר

לאלוני יש קול נפלא, ולמרות

כל התהפוכות שעברה הוא עדיין נפלא. מקווה שתצליח עכשיו.

למעלה