ברוכים הבאים לקבועים ולאורחים

Tami661

New member
סיכום אירוח ותודות../images/Emo140.gif

בשם הנהלת הפורום ואפשר גם בשם מתאמני ה-IC באשר הם, אני מבקשת להביע את תודתי לדיוויד רודריגז ולרן מגן על שהקדישו לנו מזמנם היקר (וזה לגמרי לא בלשון מליצה) ותרמו לנו מהידע והנסיון העשיר שלהם. השרשור יוכנס לטאגליינס ובהמשך גם תשובצנה התשובות במאמרים ובשאלות הנפוצות בהתאם לקטיגוריות המתאימות. ללא ספק, היו כאן תשובות שגם מדריכים וותיקים בתחום העשירו/ריעננו בהן את ידיעותיהם בהתמקדות על נושא האירוח שהוא ייצוג מוסדות להכשרת מדריכים - יוצא שקצת הסתבכתי כי... 1. לא חשבתי בכלל לעשות קורס כזה - ועכשיו אני כבר עם הויזה ביד
2. חשבתי שאחרי האירוח - יהיה קל לבחור בקורס הטוב ביותר, אבל זה רק הפך להיות קשה יותר
ליתר דיוק קל מאוד אבל גם יקר מאוד (בכל זאת... עלות של 2 קורסים שלא לדבר על הזמן שצריך לפנות לזה). אחחח... אם רק היה לי פקדון צבאי להשתמש בו
לאורחים שלנו וכמובן
לגולשים המדוושים היקרים שלקחו חלק פעיל באירוח

מגן רן

New member
תודה תמי על האירוח...ת'אמת, התגעגתי...

מאז הפעם האחרונה שביקרתי כאן. תודה לגולשים על השאלות ונתראה בקרוב בשיעורים.

gin11

New member
תמי ....

בשם כולם ...( לוקחת את הפיקוד ורק לשנייה קטנה ...) יכולה לך להודות ?! את מסוגלת להפוך את הבלתי אפשרי - למציאותי ... יכולה להפוך כל שממה ...לחלקת פורחת ומניבה ... מסוגלת לקרב את מזרח ומערב ... איתך נכנסים לדרייב רציני , נדבקים בחיוניות ובדבר האמיתי :) גורמת לאנשים לטפס את ההר הגבוה מכולם ... לרוץ במישור ... ולא להתעייף לעולם ... עם האמונה .. הנתינה .. המעוף והאהבה .... את פשוט במילה אחת סיפור אגדה .... את גדולה :) נ.ב. ת'נקס

yoav026

New member
נהנתי לקרוא את השרשור הזה!

תמי, כל הכבוד על היוזמה- יצא משהו בונבון
רן ודיוויד - תודה על הזמן שהשקעתם בתשובות לא יודע אם עניתם על כל מה שנשאל במשך כל השבוע אבל בהחלט העשרתם אותנו בהמון ידע !

Tami661

New member
אני מסמיקה../images/Emo9.gif

בכל זאת, לקבל כזו תודה על משהו שהתודה שלו היא בעצם הקבלה... המממ... זה כאילו לקבל פעמיים
תודה לך, לטל, ליואב ולכולם זה הכיף שלי וככה זה כשעושים דברים באהבה מול אנשים מאותו סוג ו"מאותו הכפר"
אגב, המון המון בהצלחה ובהנאה בקורס לך ולמיסטר דוט קום (כל כך הייתי רוצה להיות איתכם
אוףףףף!! למה השמש חייבת לשקוע כל יום? אפשר לסדר לה אולי שעות נוספות? אני מוכנה לשלם לפי התעריף הגבוה... רק עוד כמה שעות ליממה ואני מסודרת
)

../images/Emo51.gif גם ממני, אחלה תשובות ../images/Emo59.gif

ותמי, תני לי לעשות לך עבודה קטנה
בחיאת, רכזי את כל שיטות הספינינג והסבירי אותם כי אני טרם הבנתי מה זה שווינג, צ'יקלטה etc... לגבי סעיף 2, אכן קשה לבחור ושני מרכזי הקורסים מרשימים ביותר... נשארה לנו עוד הגרלת לוטו אחת

Tami661

New member
תתפלאי - אבל העבודה באמת קטנה כי מסתבר ש...

ההבדל בין השיטות הוא... שאין הבדל! האמת? כבר מזמן התחלתי לחשוד בזה אבל התשובה של רן נתנה גושפנקא לחשד הזה. המסקנה שאליה הגעתי היא שיש דרך שונה שמאמץ כל מוסד לאופן שבוא הוא מכשיר מדריכים - אך התוכן בסופו של דבר, הוא אותו תוכן: עקרונות רכיבת הסטודיו והנחיית מתאמנים לביצוע אימון. זה ממש כמו ללמוד משפטים במכללת הרצליה או במכללת קיראון כשתמיד יש את הללמוד משפטים ב... אוניברסיטת ת"א
זה אומר שכל אחד שסיים את הלימודים יסיים גם את ההתמחות ויעבור את מבחני הלישכה? לא
זה אומר שכל מי שיסיים את ההתמחות ויעבור את מבחני הלשכה יהיה גם עורך דין טוב, כזה שתרגישי בטחון להפקיד את ענינייך בידיו? ממש לא
עכשיו אני בטוחה: אין שיטות שונות - יש דרכי הוראה שונות וכשזה בא בשילוב עם אימוץ סגנון המורה מצד המדריך הבוגר נוצרת תחושת "השיטה של מדריך X" זהו חוזרת לצפות בתוצאות האירויזיון המשעממם אך העCC

Gspin

New member
../images/Emo176.gif ספינינג ותזונה

מהי דעתכם לגבי עצם שילוב ספינינג בתפריט דל בפחמימות ואם כן, האם ישנו אופן אימון מיוחד, או מתאים ביותר לעניין זה?

wingate1

New member
שלום גיא- פעם ראשונה

מכיוון שאין אני מאמין בתפריט דל בפחמימות,לבטח לאנשים הפעילים גופנית, קשה לי לענות לשאלתך. ובכל זאת, הייתי ממליץ למתאמן שתפריטו דל בפחמימות לבצע אימונים בשיטת הרצף הנרחב ופחות אימוני הפוגות (נרחב +עצים) תוך שימוש נמוך יותר של סוכר כמקור לאנרגיה.

מגן רן

New member
עכשיו אני בניק שלי בפורום זה...

וינגייט זה הניק השני שבו אני בעיקר נמצא בפורום חד"כ ומאמנים אישיים.

Tami661

New member
חחח... שיגעת אותי כבר../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

אבל יצאתי מזה איכשהו (האדמתי גם את הניק השני
)

אוסי18

New member
אשמח אם תרחיב טיפה יותר בנושא-

"בשיטת הרצף הנרחב ופחות אימוני הפוגות"...."תוך שימוש נמוך יותר של סוכר כמקור לאנרגייה"..... דוגמאות (לכל אחד מהציטוטים הנ"ל את דבריך) תעזורנה להבין יותר....... תודה

מגן רן

New member
שלום אוסי

בבניית מערך השיעור עלינו להתייחס למס' עקרונות פיזיולוגיים בסיסיים ולעקרונות של תורת האימון הכללית. הבנה טובה של תהליכים פיזיולוגיים ושיטות אימון ימנעו ממדריך לומר :" תנו לי 6 ספרינטים של 30 שניות עם 15 שניות ביניהם...". לומר את זה בשיעור זה מאוד קל, לרשום את זה על דף בבית זה עוד יותר קל, ליישם את זה בשיעור זה בלתי אפשרי במקרה הטוב וסיכון המתאמנים במקרה הרע. על המדריך להיות מודע להשפעות הפיזיולוגיות של כל תרגיל שאותו הוא מבקש לבצע תוך השיענות על עקרונות פיזיולוגיים בסיסיים ושימוש מושכל בתורת האימון. אנו מבחינים ב-6 שיטות אימון: שיטות הרצף (נרחב, עצים, משתנה), שיטת ההפוגות (הפוגות נרחבות או עצימות) ושיטת החזרות.הכרה של כל אחת מהשיטות תסייע למדריך בבניית שיעור בגיוני, נכון ובטוח למתאמן. רצף נרחב- השיטה הבסיסית לבניית בסיס אירובי, כשמו כן הוא אימון רציף ללא הפוגות (מנוחה) למשך זמן ממושך יחסית, דופק קבוע של 60-65% , קצב קבוע, התנגדות קבועה, ללא שינוי כמעט ברמת המאמץ. מבחינת רמת חומצת חלב מדובר על כ-2 מילימול (במנוחה רמת חומצת חלב הינה כ- 1.5 מילימול) בתחום הטווח האירובי ושימוש במסלול אירובי להפקת אנרגיה ושימוש בחומצות שומן (כמובן גם בסוכרים אך באחוזים יחסיים נמוכים יותר).זמן התאוששות בין האימונים נע בין 12-24 שעות. אימוני הפוגות (אינטרוולים) המשלבים קטעי מאמץ וקטעי התאוששות (הפוגות) אקטיביים. ההבדלים בשיטות האימון (הפוגות נרחבות או עצימות) נעוצות במשך זמן המאמץ ועצימות המאמץ. אלו שיטות אירוביות- אנ אירוביות , רמות גבוהות יותר של חומצת חלב, זמן ההתאוששות בין אימון לאימון ארוך יותר (36-72 שעות) ושימוש ניכר יותר בפירוק סוכר בתהליכי גליקוליזה. מקווה שעזרתי.

Tami661

New member
וואוווו../images/Emo59.gif לא יודעת אם עזרת לאוסי או לא...

אבל לי מאוד עזרת
נראה לי שאחת ממילות המפתח בכל עניין ההדרכה היא נושא השימוש המושכל בתורת האימון - האם יש לכם דרך/דגש מסויים לגרום לחניכים מדריכים לעתיד שלכם להפנים את הנקודה הזו?

מגן רן

New member
בכנות- לא...

אני נותן כלים, אנו מדברים על יתרונות ומשמעות כל תרגיל, שוברים לא מעט מיתוסים או אמירות שאין להן בסיס אך אם החניך בוחר שלא ליישם, מה ניתן לעשות? (וזה עוד אחרי שאני מספר להם את אותו מקרה טראגי שמישהו נפטר לי בשיעור לפני 3 שנים..)

answer

anyone doing these kinds of diets should go to a qualified dietion to get there facts straight and keep healthy...no aerobic activity should be done in the absence of carbohydrates!!!!!!!|if your energy systems הקודrun out of carbs, your body may have to break down muscle fiber (protein) to produce energy. carbs should make up about 45-60 % of daily intake according to your TDEE...think colourful green,yellow,red etc fruits and vegetables with lean ...protein and healthy fats|...

למעלה