ברוכים הבאים לקבועים ולאורחים

Anna Karenina

New member
בלי שום קשר - האימונים של דיוויד פשוט...

מדהימים! כל שיעור שונה ממשנהו, כמה אנרגיות...ממש תענוג לגוף ולנפש. (זה לא כאילו שלא ידעתם את זה, כן? אבל עדיין...כשמגיע פרגון, אז מגיע!
)

שאלות ותשובות לדיוויד רודריגז../images/Emo127.gif

1. למה הקורס כל כך ארוך בהשוואה לשיטות במקומות אחרים? עם מעל 30 שעות הרצאה בנושאים כגון ביומכאניזם, קינסולוגיה,אנדרולוגיה ,פציעות בספורט (בדגש על פציעות כתוצאה מדיווש), תזונה "ספציפית" לדיווש בסטודיו ובאוויר הפתוח.. (עם מרצה הפיזיולוגית והתזונאית הקלינית יעל דרור כמרצה אורחת) ופיזיולוגיה של מתיחות למדוושים בנוסף על הוראת מתודיקה, תוכניות שיעור, בניית תוכנית/ פרופיל מוזיקלי ויישומים מעשיים של הנלמד באורכים 30 שעות נוספות. הדגש הוא למתן הבסיס הטוב ביותר לכל תלמיד עם פידבק מתועד (התלמידים בקורס מצולמים בוידאו מספר פעמים במהלך הקורס בכדי לעקוב אחר ההתקדמות ולתת משוב הנחוץ לשם שימור מתמיד). הדבר בלתי אפשרי במספר שעות מצומצם יותר, כמו שנעשה בשיטות האמריקאיות spinning או schwinn.שאני בעצמי סימתי את ההשתלמויות הללו . לדעתי, המינימום שמאמן צריך ללמוד אם הוא רוצה הבנה מקצועית ולא רק תעודה, למען הבטחון של מתאמניו. אורך הקורס פי שנים עד שלוש משיטות אחרות, מאחר וקודם כל זה "קורס" ולא הכשרת בזק של שיטת "סמינר של יומיים" בו 20 שעות הדרכה בהן ניתן להעביר רק את הבסיס במהלך ה"שבוע". בלתי אפשרי להתמיע. מתן חשיבות גדולה יותר ל"קבלת תעודה" מאשר ל "תהליך הלמידה" ואשר מועברות בד"כ על ידי אנשים ללא רקע אקדמי!! רק התואר "מאמן בכיר" (Master Trainer) שהושגה בתום מספר שבועות בחברה האחראית על הכשרת השיטה אותה הוא מייצג. דיווש באולם הנו ללא כל ספק האימון האירובי האינטנסיבי ביותר בעולם הכושר הגופני ויכול להיות מסוכן אם לא נעשה בדרך הנכונה ועם בסיס רחב. השעות הראשונות הנלמדות הן החשובות ביותר מאחר והן נותרות את הבסיס הנכון להמשך רכישת ידע בתחום. מזה שנים אני שומע מדריכים שאומרים שלא משנה איזה קורס אתה לוקח כי אתה לומד מהנסיון....ואני שואל את עצמי האם אנחנו חייבים לעבור כמה שנים של "שגיאות" עד שנרכוש את הבסיס הראוי בכדי לא לסכן את המתאמנים שלנו????...הציעו לי בעבר לעבוד בחברות ידועות והתנאי שלי היה להמשיך וללמד בשיטה שלי אך נענתי שזה לא כלכלי ושאנשים רוצים קורסים קצרים (תעודה מובטחת אחרי 20 שעות לימוד בעבור 300 דולאר). בכל הקורסים שלי בישראל, כ-10% מהסטודנטים לא עברו את בחינת הסיום ולא קבלו תעודת הסמכה ורבים נבחנו ב"מועד ב'"...אלה שנכשלו פנו לקורסים של שיטות הכשרה אחרות ועברו ללא כל שאלות חומר למחשבה... 2. מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית של דייויד רודריגז? אני בעל תואר שני במדעי הספורט,תכננתי וכתבתי שיטת דיווש עצמאית שלי (NGIC) ומלמד מעל 13 שנה. עובד עם המחלקה האנדוקרינולוגית בתל השומר, במחקר בנושא תזונה באוכלוסיות דלות אמצעים,חבר פעיל בארגון העולמי לביו-מכניקה וספורט , מנחה ומרצה בכנסים בינ"ל בעולם for many years now , מאמן אישי של מספר אישים מפורסמים בארץ, בעל מאמרים רבים שפורסמו בעתונות הכתובה וברשת בארץ ובעולם, יוצר התוכנית Recycling הנלמדת בשבע מדינות שונות ברחבי העולם בכל שנה ולמעשה נוסע בקרוב שוב לסיבוב הוראה של התוכנית בעולם (בספטמבר 2008). 3. האם אחרי הקורס יסייעו לי במציאת עבודה? כל התלמידים שמסיימים את הקורס ורוצים להתחיל לעבוד מידית, מתקבלים למועדוני כושר. אני מקבל באופן תדיר שיחות טלפון ממנהלי סטודיו בכל הארץ. בנוסף, סטודיו B, אחד מבתי הספר היותר מפורסמים למאמנים, עימו אני עובד, שולח רשימת טלפונים לכל המועדונים ומקבל טלפונים רבים בבקשה להמליץ על מדריכי דיווש באולם. המדריכים שהסמכתי עובדים הן בישראל והן מחוץ לה וההסמכה מתקבלת בכל העולם. 4. האם מקומות העבודה, מועדונים וכו' בכלל שמעו על הקורס הזה ויכירו בתעודה הזאת? מסיימי ההכשרה שלנו עובדים במועדונים כגון הולמס פלייס, גרייט שייפ, לייפ אנד פיטנס, גו אקטיב, פיור, דרך הגוף וברבים נוספים בכל רחבי ישראל. 5. האם הקורס כולל התנסות מעשית, כלומר תכל'ס הדרכה או רק מתעסק בתאוריה? האם כשאסיים אותו באמת אוכל יום למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף? יש בקורס 30 שעות מעשיות על אופניים, בהן התלמידים מקבלים מהיום הראשון את המקרופון ברוטציה, ומתאמנים בהעברת האימון. בנוסף, הם מחוייבים להשתתף מידי שבוע באימון של מאמנים בחדר הכושר בו הם מתאמנים ולהעביר משוב על האימון, בהתבסס על מה שלמדו בקורס. ב-90% מהמקרים התשובה היא כן – עם תום הקורס ניתן כבר למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף, למעט מקרים של תחושת חוסר ביטחון. במקרה זה, אני ממליץ לקחת את הזמן ולהכנה ועוזר ותהליך. העזרה ממני אינה מסתיימת ברגע שהקורס תם, והתלמידים שלי פונים אלי באופן קבוע לקבלת חוות דעתי על פרופיל שעור או כאב שיש למתאמן שלהם. אני תמיד שם לרשותם בכדי להמליץ על דרך פעולה. מותר לציין שאקבל גם פניות מאנשים שלא למדו אצלי ותמיד אשמח לעזור להפוך את אולמות הדיווש איכותיים יותר. 6. איזה רקע נדרש ממני על מנת להתקבל לקורס? כל ההכשרות בהם נלמדים פסיולוגיה, אנטומיה ועזרה ראשונה בהתאם לדרישות משרד המדע התרבות והספורט. 7.מאילו סיבות תמליצו למתאמנים (שאין בכוונתם להפוך למדריכים) להשתתף בקורס? מסיבות של פרגון עצמי..עניין, רצון ללמוד לעומק בתחום שאני אוהב. 9.כידוע, לקורס של רוני יפה ישנן מספר השתלמויות שבסיומן מקבלים דרגה יענו "כוכב" האם גם בקורסים שלכם זה קיים? ואם כן אנא פרטו נושא, זמן וכו'.? אצלי בקורס לא מעניקים דרגות וכוכבים אלא ידע ובסיס טוב, כשיש את שני הפרמטרים האלו אנשים מגיעים להשתלמויות מרצון ללמוד יותר ולהתקדם ולא על מנת לקבל כוכב. 14. עם יד על ה- האם לטעמכם קורס בן 30 שעות יכול להכשיר אדם להיות מדריך ספינינג? לדעתי לא!!! 16. כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו? אני מאד אוהב ומעריך את שמעון בכר כולנו עובדים ביחד על מנת לקדם את הענף בדרך זו או אחרת וכל אחד אם האני מאמין שלו..אני ושמעון קולגות לעבודה וחברים טובים בחיים האישים ושנינו יודעים לעשות את ההפרדה כשצריך. 18.אם אני מלמד כבר כמה שנים ויש לי תעודות מה היתרון לעשות את הקורס של דיוויד רודריגז ואם ישנם כבר מדריכים ותיקים שסימו לימודים בשיטות אחרות ולמדו אחר כך גם אצלך? הקורס שאני מלמד הלימודים הם מאד מעמיקים גם בתחום הלימודי וגם המעשי שזה מאפשר אפילו לאדם בעל רקע של שמונה שנים להתקדם ולשפר את הידע הכללי שלו וללמוד דברים חדשים שהוא לא ידע קודם. 30% מבוגרי הקורסים שלי הם בעלי תעודות של קורסים אחרים.

michl9

New member
הצלחת לשכנע אותי

שכן צריך ללמוד אצל המקצוענים,וברור שתמיד לומדים מהניסיון ,אבל.... צריך בסיס טוב -זה אלף בית בידע. השאלה שלי היא פער המחירים המטורף,בהיותי סטודנטית באונברסיטת ת"א-מכללת שיאים. נפתח לנו קורס ספיניניג בסכום של 590 ש"ח, שזה תסלחו פשוט -כלום כסף,וכן נותנים שם את הכלים הבסיסים ואת טכניקות האימון למינהן,קראתי את כל הכתוב ,השאלה שלי - לי יש פחד מדונה,ניסתי להעביר שיעור פעם (כמובן שהמדריכה פשוט החליטה על שיעור החלפות כול המתאמנים העבירו שיר אחד מגניב לאללה) ולי זה לא ממש הלך בקורסים השונים עובדים ביטחון מול קהל ,הבנתי שאצל רודריגו כן והשאר?

Tami661

New member
"התפקששה" השאלה שלי בנוגע להנחה המובטחת לחברי

הפורום, למרות שאני יודעת שאתה אחראי רק על החלק המקצועי - הכוונה היתה שתעשה את הבירור מול מיכל/יואב ותפרסם את תשובותיהם. בכל אופן, התשובות מאוד ענייניות ועונות
- חבל שלא שירשרת כל תשובה תחת השאלה המתייחסת לה, אבל... לא נורא
ממילא בסוף יש בכוונתי לרכז את כל התשובות בטבלה מסכמת. ממתינה לך בהמשך היום

Tami661

New member
תגיד להם שסטודיו B מעניק 20% הנחה לחברי פורום

ספינינג של תפוז
ו-20% זו הנחה יפה מאוד בשלב זה ההנחה תינתן לחברי הפורום שירשמו לקורס של ה-13.6, לאחר שמזכירות סטודיו B תאשר את חברותם מולי, ובהמשך... נראה
עכשיו, תבדוק אם אפשר לסדר משהו עם וינגייט ה"קשוחים" - נראה עד כמה הם חושבים כלכלי

Gspin

New member
בקשה

האם נוכל לקבל לינקים, או מראי מקום של המאמרים הרבים שפורסמו?

הלו דיוויד, לא לחפף

עדיין לא ענית למספר שאלות: כמה מחזורים היו לקורסים שלכם וכמה בוגרים סיימו? מהי שיטת ה-NGIC ProCycling ויתרונותיה? ועוד אחת בקטנה, האם אתם מלמדים בקורס אמצעים לזיהוי סימני מצוקה אצל מתאמנים והטיפול בהם ומה בנושא עזרה ראשונה? מוותרת לך על שאלת המינים, התשובה החד-משמעית של רן סיפקה אותי

your answer Tal

first i am sorry i had someone help me translate my answers sometimes the interpretation comes across not in the exact way as intended. I have been in the country (Israel) since 2002 and opened my first courses doing about 3 a year up to now on average....i have not got the exact statistics here on my home computer but can tell you in most courses at least 2-3 students go to Moed B, and about 10% have not passed the exams at all both of them and went to get there certificate in other systems. My job is to try to make everyone bring out the best in them but in some cases if they don't meet my profesional parameters set in the course they don't pass. I think i explained very clearly what my course is based on in my first answer...if you did not read it or understand it well i will briefly state this again. 1.Experience as a bike rider for many years. 2. Academic background which in my opinion is a must to lecture people whatever the course. 3. Length of the course is triple or double of all those existing over two months gives time for everyone to adapt and let a good learning base sink in. 4.My philosphy is that it is about them (your clients) not you, this philosphy comes across with knowledge,safety first, off the bike coaching. 5. i am independent which makes me free to add my personal input and experience without company rules or comercial boundaries. about safety well this is a number one in my course from begginning to end and my lectures on specific cycling injuries teach u how to react to a clien ts need pains or whatever and what questions to ask in order to know what to do and act accordingly. take care David

try again

first i am sorry i had someone help me translate my answers sometimes the interpretation comes across not in the exact way as intended. I have been in the country (Israel) since 2002 and opened my first courses doing about 3 a year up to now on average....i have not got the exact statistics here on my home computer but can tell you in most courses at least 2-3 students go to Moed B, and about 10% have not passed the exams at all both of them and went to get there certificate in other systems. My job is to try to make everyone bring out the best in them but in some cases if they don't meet my profesional parameters set in the course they don't pass. I think i explained very clearly what my course is based on in my first answer...if you did not read it or understand it well i will briefly state this again. 1. MY experience as a bike rider (road) for many years 20 years. 2. Academic background which in my opinion is a must to lecture people whatever the course. 3. Length of the course is triple or double of all those existing over two months gives time for everyone to adapt and let a good learning base sink in. 4.My philosphy is that it is about them (your clients) not you, this philosphy comes across with knowledge,safety first, off the bike coaching. 5. i am independent which makes me free to add my personal input and experience without company rules or comercial boundaries. about safety well this is a number one in my course from begginning to end and my lectures on specific cycling injuries teach u how to react to a clien ts need pains or whatever and what questions to ask in order to know what to do and act accordingly. take care David

ענבל118

New member
שאלה לרכזים

שלום! אשמח לקבל עוד מידע בנוגע להשתלמויות וסדנאות בספינינג תודה

../images/Emo124.gif רן מגן

נגיד ואני עומדת להירשם לקורס מדריכי ספינינג ואני מתלבטת בין B.Academy לבין וינגייט, כיצד אתה משכנע אותי להירשם לוינגייט? דרך אגב, באיזו שיטה לומדים בוינגייט אם בכלל?

Tami661

New member
הדרך הקלה לשכנע אותך היא...

לשכנע אותי להירשם לוינגייט
(את באה? ביחד? יש מחיר קבוצתי...
) אבל אתן לרן להשיב לך, התשובה שלי היתה רק בצחוק

מגן רן

New member
דעה צלולה

הקורס בוינגייט קרוי מדריכי רכיבת אופניים בסטודיו מכיוון שכידוע לכולכם "ספינינג" הינו מותג רשום ואפשרי לשימוש רק על ידי נציגיו בישראל אשר מתעקשים שמדובר ב"שיטה" ולא בסוג אימון (משמע רכיבה על אופניים נייחים בתוך אולם). באופן אישי, אני לא מאמין ב"שיטה" ספציפית. את ה"אני מאמין" שלי לאיך שיעור ספינינג צריך להיראות גיבשתי סופית רק לפני כשלוש שנים וזאת לאחר שעברתי מס' קורסים וכבר היו מאחרוי מס' שנות בהדרכה. הניסיון, השיעורים, הידע המקצועי שרכשתי עם השנים (ועדיין לומד..) עיצבו את תודעתי למה אני רוצה משיעור, איך הוא אמור להיראות הן מהבחינה המקצועית והן מהבחינה המתודית מצד המדריך. באופן כללי, ובניגוד גמור לשנים הראשונות שבהם הדרכתי, אני מאמין שאימון הרכיבה אמור להיות בישיבה (בשיעורים שלי מתוך כ- 55 דקות אימון עומדים כ-3-4 פעמים לזמן של עד2 דקות). המוטו שלי: שב, שים התנגדות שבה אתה מרגיש שולט באופניים ולא האופניים בך, והתחל לדווש. זהו הבסיס ועליו אני בונה שיעור בסגונונות שונים לפי שיטות האימון השונות. לגבי ההתלבטות שלך בין דיוויד בסטודיו B לקורס בוינגייט: בכנות- עשי את שניהם! (אספר לך סוד קטן: למרות שאני מרכז בוינגייט רציתי גם אני להשתתף בקורס בסטודיו B כי אני חושב שדייויד, כמו רבים אחרים וטובים, יוכל להעשיר אותי בעוד משהו ולתת ערך מוסף נוסף. לצערי, אין הנחה למדריכים קיימים. דייויד, זורק לך רעיון- סכום סמלי 500 ש"ח למדריכים קיימים על בסיס מקום פנוי יכול רק להוסיף). מכל הכשרה תוכלי לקחת משהו, מכל מדריך תוכלי לקחת הרבה יותר כך שבסופו של דבר הכלים שיהיו בידייך יהיו טובים יותר.

Hey Ran

would be a pleasure to have you ....you know how much i like your lessons...although now because of work i have no time to come and i think you know what i think of you that is the reason i invited you to be in Studio B convention and i hope you will be there next year..... I recommend all my students to do as many courses they can about the discount tamy told you... call me anyway David

Tami661

New member
את הרעיון שזרקת לדיוויד - ניסיתי להטביע חזק

הרעיון מאחורי ה"סכום סימלי" למדריכים שאיתו אני מנסה לשכנע את דיוויד, את שמעון וגם אותך - רעיון שאיתו תלכו ל"ממונים" מתמקד בשתי נקודות עיקריות: 1. מדריכים פעילים שכבר מועסקים במכונים שונים - לא זקוקים לקורס הנוסף הזה לפרנסתם, הם גם לא זקוקים לו לצורך ההדרכה במקרים רבים אלא הנהנים האמיתיים מהקורס הנוסף הזה שיעשה המדריך הם: המתאמנים והענף כולו מדריך שמעשיר את ידיעותיו ומרחיב את אופקיו בתחום - יביא מתאמנים לתוצאות טובות יותר, בבטיחות גבוהה יותר ולאורך שנים - מה שבאופן טבעי ירחיב את מעגל המתאמנים שהם מקור הפרנסה של הענף. 2. מדריכים שעוברים את הקורס בכמה מוסדות - כאשר כל מוסד מאמין באיכותו הגבוהה - יוכלו להמליץ למתאמנים שמעוניינים להצטרף למעגל ההדרכה על המוסד הטוב ביותר מבחינתו. ככל שהרקורד של המדריך עשיר בהכשרות/קורסים - ההמלצה נשמעת אמינה ומשכנעת יותר.

תודה רבה

רק עכשיו חודשה אספקת החשמל לאזורינו, פיספסתי משהו? תודה,את אישה מקסימה !! שמעון בכר

אוסי18

New member
אם כך, שאלה שמסקרנת אותי זה מכבר......

וכש-שמות ,כגון הנ"ל, יואילו להשיב אולי הסקרנות תתפוגג לה...ולהלן היא: במשך 5 שנות דיווש, אני שומעת על כמה וכמה שיטות דיווש, כשהמובילה בשמועות כטובה ועדיפה הינה שיטת ה- "Schwinn". הכצעקתה??? (= האומנם? מה עושה את השיטה הנ"ל טובה ועדיפה על פני שיטות דיווש אחרות? למה?) לא יכולתי להיות יותר ספציצית, ולכן השאלה הינה כללית (מקווה שהתשובה תוכל להיות ממוקדת יותר).....

למעלה