ברוכים הבאים לקבועים ולאורחים

Tami661

New member
../images/Emo124.gifאירוח בנושא קורסים להכשרת מדריכים

כשבפתח עומדת תקופה עמוסת מועדי פתיחת קורסים להכשרת מדריכי Indoor Cycling וכל מכללה/מוסד שכזה מאמין שהקורס שלו הוא בדיוק הקורס ש"תפור עליך" - הגיע הזמן לעזור לאלו מביניכם שכבר החליטו ולאלו מבינינו שמתלבטים כי... הפיתוי הוא גדול ובסה"כ... זה יכול להיות מועיל ואפקטיבי לאור התוכניות שלנו להמשיך לסובב עוד הרבה שנים ובקצב עולה. אי לכך, במהלך השבוע הקרוב (עד 10 ימים) - נרכז בשרשור זה את שאלות/תהיות/בקשות שעולות לכם בראש כשאתם חושבים ספינינג/הדרכה/תעודה וכיו"ב ותרגישו חופשי גם לשאלות אחרות שבא לכם לשאול את רכזי הקורסים שיתארחו כאן ואתם רואים בהם גורם מספיק מקצועי שיכול להשיב לכם עליהן. האורחים המכובדים שלנו הם: מר דיוויד רודריגז, מייסד שיטת NGIC (ProCycling), נציג B.Academy (בּי אקדמי) ביה"ס להסמכות ולימודי המשך בתחומי הכושר והמחול מר שמעון בכר, Schwinn Master Instructor נציג SPORT ACADEMY בית הספר למקצועות הספורט זה המקום להזמין רכזי קורסים נוספים שמעוניינים להשתתף באירוח ולהציג את יתרונות הקורס שלהם לצד מענה לשאלות הגולשים. האירוח יתבצע במהלך סוף השבוע ה-23-24/05 (ל"ג בעומר - זה בכלל יום עם קשר הדוק לתלמידים וחוכמה
) באופן הבא: הודעה זו תינעץ למשך השבוע הקרוב וראו בזו הזמנה לשאול את שאלותיכם ביום שישי 23/05/08 ישרשרו המומחים את התשובות לשאלות שהצטברו ביום שבת ה-24/05/08 -בשעה 17:00 ישבו רכזי הקורסים שנענו להזמנתנו להתארח, וישיבו לשאלותיכם און-ליין
כמה הערות:
על מנת שנוכל לקיים דיון מקצועי וממצה - נסו לא לגלוש בשרשור ספציפי זה לנושאים שאינם קשורים, הודעות ותגובות לא רלוונטיות - תימחקנה.
מאחר ואחד המומחים שלנו, דיוויד רודריגז, מתבטא קל יותר (מה שמאפשר לו לענות בהרחבה ובפירוט) באנגלית - תשובותיו לשאלות של מהלך השבוע תתורגמה ותפורסמנה בעברית, אך התשובות און-ליין תהיינה באנגלית.
לחברי הפורום שיבקשו להירשם לאחד מהקורסים האמורים - מובטחת הנחה משמעותית ומיוחדת (לאחר אישור חברותם בפורום)
במקרה של שינוי כלשהוא - תבוא הודעה
פרטים נוספים על הקורסים ניתן לקבל במאמרי הפורום (ולפי הקישורים המוטמעים בהם)

Tami661

New member
אירוח רכזי קורסים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו

בסוף השבוע הקרוב, שישי-שבת 23-24/5/08, יתארחו בפורום שלושה רכזי קורסים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו (Indoor Cycling), שלושתם אושיות ידועות ומובילות בענף הספינינג בארץ:
מר דיוויד רודריגז, מייסד שיטת NGIC (ProCycling), נציג B.Academy (בּי אקדמי) ביה"ס להסמכות ולימודי המשך בתחומי הכושר והמחול
מר רן מגן, רכז קורס מדריכי רכיבת אופניים בסטודיו בבית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט
מר שמעון בכר, Schwinn Master Instructor בישראל, נציג SPORT ACADEMY בית הספר למקצועות הספורט
האורחים הנכבדים ישמחו להשיב לכל שאלותיכם הקשורות לנושא, במישרין או בעקיפין, וכן להציג את מצע/עמדת המוסדות אותם הם מייצגים. הנכם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם להלן
זיכרו: במקרה דנן, ידע שווה לא רק כסף אלא גם הרבה בריאות וכושר לשנים רבות
במהלך יום שישי 23/05/08 ישרשרו המומחים את התשובות לשאלות שתצטברנה ולמחרת, בשבת ה-24/05/08 -בשעה 17:00 ישבו רכזי הקורסים מול המחשב וישיבו לשאלותיכם און-ליין
בנוסף, חברי הפורום שיבקשו להירשם לאחד מהקורסים האמורים - יהנו מנחה משמעותית ומיוחדת (חובה להיות בעל שם רשום ב
) בברכת אירוח מוצלח ומפרה

העאאיל

New member
שיטות האימון

פורום המומחים חשוב ומעניין. כדי שאוכל להיות ענייני, מבקש, ממי שמבין,להסביר בתימצות מהן השיטות שעליהן מדובר.

שאלה לדייויד ושמעון בכר

כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו?

מגן רן

New member
שלום דעה צלולה

למרות שהשאלה הופנית לדייויד ושמעון אומר משפט אחד: בסופו של דבר המטרה של כולנו, מדריכים ומתאמנים כאחד, הוא לקדם את הענף הנפלא הזה הקרוי ספינינג ולהוציא מתודעת המתאמן המצוי את הסטיגמה השלילית שדבקה בו. לכן, אני לא רואה סתירה בין ביות המוסדות "מתחרים" לבין שיתוף פעולה. אספר לך סוד קטן: כשמתאמנים שלי פונים אליי ושואלים את דעתי היכן אני ממליץ לעשות קורס מדריכים אני ממליץ להם, מן הסתם, לבוא לוינגייט. לא מעט פעמים אמרו לי "עזוב, עד וינגייט, אין משהו קרוב יותר?". אם דיוויד רודריגז היה יודע כמה אנשים הגיעו אליו לאחר שאמרתי להם שילכו לקורס בסטודיו B ורק אצל דייויד הייתי מקבל כבר אחוזים (באמת, דייויד, אולי תזרוק איזה מילה ליואב שייתן משהו...
. על אף היות דיוויד וסטודיו B מוסד מתחרה לוינגייט, שמחתי להפנות ואמשיך להפנות אליו אנשים כי חשוב שייצאו מדריכים טובים שיקדמו את הענף ולא מדריכי קרחנה של 15 למטה, 8 למטה\ פוש אפ וכו'..

../images/Emo45.gif אני תמיד אומר שרק מדריך טוב

ולצורך הענין גם מעביר הכשרות, יכול לפרגן לקולגה ממקום של הבנה שלטובים יש תמיד מקום, ופרגון רק יקדם את המטרה המשותפת (ולא יזיק להתפתחות ולהצלחה האישית). ד"א: לא רואים אותך יותר! יאללה קרחנה

moran120

New member
הכשרת מדריך ספינינג מה ההבדל בין השיטות?

אני מדרכית אירובי שמעוניינת לעבור קורס ספינינג. האם יש חוק שאומר שחובה להיות מדריך חדר כושר על מנת לקבל תעודת מדריך ספיניג?? שאלתי הנוספת מה ההבדל בין השיטות שאתם מלמדים ? למה עדיף ללמוד אצלכם ולא אצל רוני יופא לדוגמא? תודה

wingate1

New member
החוק וההבדלים בין השיטות

בניגוד לדיעה הרווחת, אין שום חוק שאומר שחובה להיות מדריך חדר כושר על מנת לקבל תעודת מדריך ספינינג. אני עד עכשיו לא מבין מה הקשר בין חד"כ לספינינג ומדוע מציינים דווקא את תעודת הדרכת חד"כ כתנאי מוקדם להדרכת ספינינג כי הרי אין שום הבדל בין מדריכת אירובי לבין מדריכת חדר כושר בכל הנוגע ללימודי המדעים (אנטומיה, פיזיולוגיה וכו'...). בעבר, חדרי הכושר היו מקבלים כל אחד שהיה בידו תעודת "מדריך ספינינג" אף על פי שהתעודה הושגה בהשתלמות מצחיקה של 6 שעות. כיום המגמה מצד המועדונים השתנתה (וטוב שכך). אין ספק שמדריך שעבר קורסים במדעי האימון, הבסיס והידע של אותו מדריך טובים יותר אך,שוב, מכיוון שקורסי המדעים בתחום חד"כ ואירובי זהים, אין אני רואה עדיפות דווקא למדריכי חד"כ וכפי שציינתי בתחילת דבריי, בכל מקרה אין חוק כזה. לגבי שיטות האימון השונות: ספינינג= סיקלינג=indoor cycling= ספינקייזר= כל נגזרת אחרת של השם שמישהו מנסה להמציא את הגלגל מחדש... ספינינג הוא אימון פשוט: שב, שים עומס ותתחיל לדווש. זהו הבסיס. 3 אחיזות ידיים בשיטה אחת, 5 אחיזות ידיים בשיטה אחרת- זה ממש לא משנה. הבסיס הוא אותו בסיס בכל השיטות כמעט. מגוון התרגילים די זהה בכולם וממילא האופציות לשינוי אינן רבות. עברתי במהלך חיי 4 הכשרות ספינינג: קורס ראשון בחברת קייזר, קורס מאסטרים בחברת קייזר בלונדון, קורס בוינגייט וקורס של רוני יפה. מכל קורס למדתי דברים חיוביים ולקחתי אותם עימי להמשך דרכי כמדריך אך גם למדתי דברים שחלקתי עליהם ולא התאימו לי. רבים טוענים לכתר, ישנם כאלה הטוענים שהשיטה שלהם הכי טובה, הכי נכונה, הכי אמיתית, הכי מקורית. עם יד על הלב- לא מאמין בזה! אני בקורס (וכך גם רכזי הקורסים האחרים) נותן כלים שאני מאמין שהם יסייעו לך בעבודתך. כלים מקצועיים הנשענים על ידע וניסיון רב. מה תעשי עם הכלים הללו...זה תלוי בך.... לדוגמא: אם אני מלמד בקורס שהאימון מתבצע מרביתו בישיבה עם מינימום משחק במנחי הגוף ואת יוצאת לשטח ומרקידה אנשים בעמידה כל השיעור ועושה להם תרגילים מטופשים כי זה פופולארי.. מה אני יכול לעשות....? אני חושב שהבסיס של כל השיטות הוא זהה וההבדלים השונים נעוצים בהרצאות העשרה נוספות לכל קורס מציע וכמובן האני מאמין שכל רכז קורס מלמד על פיו. מקווה שעזרתי.

read below

. למה הקורס כל כך ארוך בהשוואה לשיטות במקומות אחרים? עם מעל 30 שעות הרצאה בנושאים כגון ביומכאניזם, קינסולוגיה,אנדרולוגיה ,פציעות בספורט (בדגש על פציעות כתוצאה מדיווש), תזונה "ספציפית" לדיווש בסטודיו ובאוויר הפתוח.. (עם מרצה הפיזיולוגית והתזונאית הקלינית יעל דרור כמרצה אורחת) ופיזיולוגיה של מתיחות למדוושים בנוסף על הוראת מתודיקה, תוכניות שיעור, בניית תוכנית/ פרופיל מוזיקלי ויישומים מעשיים של הנלמד באורכים 30 שעות נוספות. הדגש הוא למתן הבסיס הטוב ביותר לכל תלמיד עם פידבק מתועד (התלמידים בקורס מצולמים בוידאו מספר פעמים במהלך הקורס בכדי לעקוב אחר ההתקדמות ולתת משוב הנחוץ לשם שימור מתמיד). הדבר בלתי אפשרי במספר שעות מצומצם יותר, כמו שנעשה בשיטות האמריקאיות spinning או schwinn.שאני בעצמי סימתי את ההשתלמויות הללו . לדעתי, המינימום שמאמן צריך ללמוד אם הוא רוצה הבנה מקצועית ולא רק תעודה, למען הבטחון של מתאמניו. אורך הקורס פי שנים עד שלוש משיטות אחרות, מאחר וקודם כל זה "קורס" ולא הכשרת בזק של שיטת "סמינר של יומיים" בו 20 שעות הדרכה בהן ניתן להעביר רק את הבסיס במהלך ה"שבוע". בלתי אפשרי להתמיע. מתן חשיבות גדולה יותר ל"קבלת תעודה" מאשר ל "תהליך הלמידה" ואשר מועברות בד"כ על ידי אנשים ללא רקע אקדמי!! רק התואר "מאמן בכיר" (Master Trainer) שהושגה בתום מספר שבועות בחברה האחראית על הכשרת השיטה אותה הוא מייצג. דיווש באולם הנו ללא כל ספק האימון האירובי האינטנסיבי ביותר בעולם הכושר הגופני ויכול להיות מסוכן אם לא נעשה בדרך הנכונה ועם בסיס רחב. השעות הראשונות הנלמדות הן החשובות ביותר מאחר והן נותרות את הבסיס הנכון להמשך רכישת ידע בתחום. מזה שנים אני שומע מדריכים שאומרים שלא משנה איזה קורס אתה לוקח כי אתה לומד מהנסיון....ואני שואל את עצמי האם אנחנו חייבים לעבור כמה שנים של "שגיאות" עד שנרכוש את הבסיס הראוי בכדי לא לסכן את המתאמנים שלנו????...הציעו לי בעבר לעבוד בחברות ידועות והתנאי שלי היה להמשיך וללמד בשיטה שלי אך נענתי שזה לא כלכלי ושאנשים רוצים קורסים קצרים (תעודה מובטחת אחרי 20 שעות לימוד בעבור 300 דולאר). בכל הקורסים שלי בישראל, כ-10% מהסטודנטים לא עברו את בחינת הסיום ולא קבלו תעודת הסמכה ורבים נבחנו ב"מועד ב'"...אלה שנכשלו פנו לקורסים של שיטות הכשרה אחרות ועברו ללא כל שאלות חומר למחשבה... 2. מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית של דייויד רודריגז? אני בעל תואר שני במדעי הספורט,תכננתי וכתבתי שיטת דיווש עצמאית שלי (NGIC) ומלמד מעל 13 שנה. עובד עם המחלקה האנדוקרינולוגית בתל השומר, במחקר בנושא תזונה באוכלוסיות דלות אמצעים,חבר פעיל בארגון העולמי לביו-מכניקה וספורט , מנחה ומרצה בכנסים בינ"ל בעולם for many years now , מאמן אישי של מספר אישים מפורסמים בארץ, בעל מאמרים רבים שפורסמו בעתונות הכתובה וברשת בארץ ובעולם, יוצר התוכנית Recycling הנלמדת בשבע מדינות שונות ברחבי העולם בכל שנה ולמעשה נוסע בקרוב שוב לסיבוב הוראה של התוכנית בעולם (בספטמבר 2008). 3. האם אחרי הקורס יסייעו לי במציאת עבודה? כל התלמידים שמסיימים את הקורס ורוצים להתחיל לעבוד מידית, מתקבלים למועדוני כושר. אני מקבל באופן תדיר שיחות טלפון ממנהלי סטודיו בכל הארץ. בנוסף, סטודיו B, אחד מבתי הספר היותר מפורסמים למאמנים, עימו אני עובד, שולח רשימת טלפונים לכל המועדונים ומקבל טלפונים רבים בבקשה להמליץ על מדריכי דיווש באולם. המדריכים שהסמכתי עובדים הן בישראל והן מחוץ לה וההסמכה מתקבלת בכל העולם. 4. האם מקומות העבודה, מועדונים וכו' בכלל שמעו על הקורס הזה ויכירו בתעודה הזאת? מסיימי ההכשרה שלנו עובדים במועדונים כגון הולמס פלייס, גרייט שייפ, לייפ אנד פיטנס, גו אקטיב, פיור, דרך הגוף וברבים נוספים בכל רחבי ישראל. 5. האם הקורס כולל התנסות מעשית, כלומר תכל'ס הדרכה או רק מתעסק בתאוריה? האם כשאסיים אותו באמת אוכל יום למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף? יש בקורס 30 שעות מעשיות על אופניים, בהן התלמידים מקבלים מהיום הראשון את המקרופון ברוטציה, ומתאמנים בהעברת האימון. בנוסף, הם מחוייבים להשתתף מידי שבוע באימון של מאמנים בחדר הכושר בו הם מתאמנים ולהעביר משוב על האימון, בהתבסס על מה שלמדו בקורס. ב-90% מהמקרים התשובה היא כן – עם תום הקורס ניתן כבר למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף, למעט מקרים של תחושת חוסר ביטחון. במקרה זה, אני ממליץ לקחת את הזמן ולהכנה ועוזר ותהליך. העזרה ממני אינה מסתיימת ברגע שהקורס תם, והתלמידים שלי פונים אלי באופן קבוע לקבלת חוות דעתי על פרופיל שעור או כאב שיש למתאמן שלהם. אני תמיד שם לרשותם בכדי להמליץ על דרך פעולה. מותר לציין שאקבל גם פניות מאנשים שלא למדו אצלי ותמיד אשמח לעזור להפוך את אולמות הדיווש איכותיים יותר. 6. איזה רקע נדרש ממני על מנת להתקבל לקורס? כל ההכשרות בהם נלמדים פסיולוגיה, אנטומיה ועזרה ראשונה בהתאם לדרישות משרד המדע התרבות והספורט. 7.מאילו סיבות תמליצו למתאמנים (שאין בכוונתם להפוך למדריכים) להשתתף בקורס? מסיבות של פרגון עצמי..עניין, רצון ללמוד לעומק בתחום שאני אוהב. 9.כידוע, לקורס של רוני יפה ישנן מספר השתלמויות שבסיומן מקבלים דרגה יענו "כוכב" האם גם בקורסים שלכם זה קיים? ואם כן אנא פרטו נושא, זמן וכו'.? אצלי בקורס לא מעניקים דרגות וכוכבים אלא ידע ובסיס טוב, כשיש את שני הפרמטרים האלו אנשים מגיעים להשתלמויות מרצון ללמוד יותר ולהתקדם ולא על מנת לקבל כוכב. 14. עם יד על ה- האם לטעמכם קורס בן 30 שעות יכול להכשיר אדם להיות מדריך ספינינג? לדעתי לא!!! 16. כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו? אני מאד אוהב ומעריך את שמעון בכר כולנו עובדים ביחד על מנת לקדם את הענף בדרך זו או אחרת וכל אחד אם האני מאמין שלו..אני ושמעון קולגות לעבודה וחברים טובים בחיים האישים ושנינו יודעים לעשות את ההפרדה כשצריך. 18.אם אני מלמד כבר כמה שנים ויש לי תעודות מה היתרון לעשות את הקורס של דיוויד רודריגז ואם ישנם כבר מדריכים ותיקים שסימו לימודים בשיטות אחרות ולמדו אחר כך גם אצלך? הקורס שאני מלמד הלימודים הם מאד מעמיקים גם בתחום הלימודי וגם המעשי שזה מאפשר אפילו לאדם בעל רקע של שמונה שנים להתקדם ולשפר את הידע הכללי שלו וללמוד דברים חדשים שהוא לא ידע קודם. 30% מבוגרי הקורסים שלי הם בעלי תעודות של קורסים אחרים. if you call through Tami you get a 20% dicount on the course on the 13th of june fridays form 08.30 to 14.30 take care David Rodriguez

אין לי שאלה אבל אני רוצה

למסור ד"ש חם חם לדייויד רודריגז. תודה על שיתוף הפעולה איתנו. שרית, מאקים ישראל.

ennicka

New member
שאלה על 50 ש"ח בעמידה..

יודעת שהנושא נידון כבר בפורום... וזוכרת גם את השירשור האחרון... ובכ"ז שואלת ברצינות בנושא עמידה - לתפיסתכם מה נותנת עמידה מול ישיבה ואיפה האיזון בין השניים צריך להיות במהלך אימון? יצא לי לשמוע מאמנים שאומרים שעמידה באימון לא נותנת כלום חוץ מגיוון ואיוורור לישבן. האמנם?

answered above but same applies

I have been teaching since the year 1999, 4 minutes , reason being a study (Doctorate which my late friend (RIP) Francisco Machado was doing in Spain with my help this was done with 150 particpants and we studied the differences of standing and sitting while on a indoor cycling class with various parameters, age, fitness level, sex and state of mind RPE.... even the most experienced of riders started to lean forward standing after the 4 minute mark and this causing the bio mechanical inbalances we do not want....lack of concentration at higher heart rate levels over time because of signs of exaustion etc anyway how we did it i will be glad to explin when we meet. As far as i know no other study at this level exists and the reason for 3.30 is well lets say symbolic.....unless i see on what the are based on or just trying to be different.....who knows.

שמעון, רן ורודריגז

נשים או גברים? והכוונה היא, איזה מין שולתתתת!!!!!!!!!!!!!!!1 בקורסים שלכם?

Tami661

New member
../images/Emo24.gif חכו, חכו... שאלת הפאנצ' ליין עוד תגיע

אבל קודם נשכיל מתשובותיכם

למעלה