לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91279,127 עוקבים אודות עסקים

פורום ספינינג

החיים... כמו ספינינג... שילוב של קצב והתנגדותאז...Take your day and… Just spin it higherבוקר... התחילו את היום בחיוך – בשביל החימוםהמשיכו בריצה קלה – אתם עדיין בחימוםהגבירו קצב – כדי להספיק... הרבה דברים טובים לפניכם עוד היוםהוסיפו התנגדות – כי עכשיו אתם כבר בדרך למעלההעלו עומס – כי אתם... מסוגלים... עוד טיפה ו... הופ אתם למעלהעכשיו, כשאתם למעלה...Forget the Spinning... הישארו שם...עכשיו... זו נקודת ההתחלה האמיתית שלכם... כולם כבר כאן? אפשר להתחיל את השיעור? **************************************************ספינינג... מזמן כבר לא רק "טרנד" או "תופעה", זה כושר גופני, זו שריפת קלוריות, זה עיסוק, זו תעסוקה, זה תחביב, זו אהבה וזה... בעבור רבבות מתאמנים גם התמכרות.התמכרות לאדרנלין, לאנדרופינים ולעוד "תופעות לוואי" חיוביות אחרות.הספינינג שייך בעצם לתחום הספורט האירובי, מדובר באימון אירובי תוך כדי רכיבה על אופניים נייחים, באולם המשרה אווירה מיוחדת ובליווי מוסיקה מותאמת לכל שלב ושלב באימון.שילוב של אימון אפקטיבי, הנאה צרופה ומקסימום בטיחות הופך את הספינינג לספורט שמרחיב מדי יום את קהל מתאמניו ואפשר להגיד גם "מאמיניו".

אודות הפורום ספינינג

החיים... כמו ספינינג... שילוב של קצב והתנגדותאז...Take your day and… Just spin it higherבוקר... התחילו את היום בחיוך – בשביל החימוםהמשיכו בריצה קלה – אתם עדיין בחימוםהגבירו קצב – כדי להספיק... הרבה דברים טובים לפניכם עוד היוםהוסיפו התנגדות – כי עכשיו אתם כבר בדרך למעלההעלו עומס – כי אתם... מסוגלים... עוד טיפה ו... הופ אתם למעלהעכשיו, כשאתם למעלה...Forget the Spinning... הישארו שם...עכשיו... זו נקודת ההתחלה האמיתית שלכם... כולם כבר כאן? אפשר להתחיל את השיעור? **************************************************ספינינג... מזמן כבר לא רק "טרנד" או "תופעה", זה כושר גופני, זו שריפת קלוריות, זה עיסוק, זו תעסוקה, זה תחביב, זו אהבה וזה... בעבור רבבות מתאמנים גם התמכרות.התמכרות לאדרנלין, לאנדרופינים ולעוד "תופעות לוואי" חיוביות אחרות.הספינינג שייך בעצם לתחום הספורט האירובי, מדובר באימון אירובי תוך כדי רכיבה על אופניים נייחים, באולם המשרה אווירה מיוחדת ובליווי מוסיקה מותאמת לכל שלב ושלב באימון.שילוב של אימון אפקטיבי, הנאה צרופה ומקסימום בטיחות הופך את הספינינג לספורט שמרחיב מדי יום את קהל מתאמניו ואפשר להגיד גם "מאמיניו".

לצפיה ב-'ברוכים הבאים לקבועים ולאורחים '
ברוכים הבאים לקבועים ולאורחים
23/05/2008 | 14:21
130
42
לצפיה ב-'אירוח רכזי קורסים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו'
אירוח רכזי קורסים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו
<< ההודעה הנוכחית
20/05/2008 | 06:59
104
11
בסוף השבוע הקרוב, שישי-שבת 23-24/5/08, יתארחו בפורום שלושה רכזי קורסים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו (Indoor Cycling), שלושתם אושיות ידועות ומובילות בענף הספינינג בארץ:

מר דיוויד רודריגז, מייסד שיטת NGIC (ProCycling), נציג B.Academy (בּי אקדמי) ביה"ס להסמכות ולימודי המשך בתחומי הכושר והמחול
מר רן מגן, רכז קורס מדריכי רכיבת אופניים בסטודיו בבית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט
מר שמעון בכר,  Schwinn Master Instructor בישראל, נציג SPORT ACADEMY בית הספר למקצועות הספורט

האורחים הנכבדים ישמחו להשיב לכל שאלותיכם הקשורות לנושא, במישרין או בעקיפין, וכן להציג את מצע/עמדת המוסדות אותם הם מייצגים.
הנכם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם להלן זיכרו: במקרה דנן, ידע שווה לא רק כסף אלא גם הרבה בריאות וכושר לשנים רבות

במהלך יום שישי 23/05/08 ישרשרו המומחים את התשובות לשאלות שתצטברנה
ולמחרת, בשבת ה-24/05/08 -בשעה 17:00 ישבו רכזי הקורסים מול המחשב וישיבו לשאלותיכם און-ליין
בנוסף, חברי הפורום שיבקשו להירשם לאחד מהקורסים האמורים - יהנו מנחה משמעותית ומיוחדת (חובה להיות  בעל שם רשום ב)

בברכת אירוח מוצלח ומפרה
ספינינג >>
לצפיה ב-'אירוח בנושא קורסים להכשרת מדריכים'
אירוח בנושא קורסים להכשרת מדריכים
13/05/2008 | 07:19
67
4
כשבפתח עומדת תקופה עמוסת מועדי פתיחת קורסים להכשרת מדריכי Indoor Cycling וכל מכללה/מוסד שכזה מאמין שהקורס שלו הוא בדיוק הקורס ש"תפור עליך" - הגיע הזמן לעזור לאלו מביניכם שכבר החליטו ולאלו מבינינו שמתלבטים כי... הפיתוי הוא גדול ובסה"כ... זה יכול להיות מועיל ואפקטיבי לאור התוכניות שלנו להמשיך לסובב עוד הרבה שנים ובקצב עולה.
אי לכך,
במהלך השבוע הקרוב (עד 10 ימים) - נרכז בשרשור זה את שאלות/תהיות/בקשות שעולות לכם בראש כשאתם חושבים ספינינג/הדרכה/תעודה וכיו"ב ותרגישו חופשי גם לשאלות אחרות שבא לכם לשאול את רכזי הקורסים שיתארחו כאן ואתם רואים בהם גורם מספיק מקצועי שיכול להשיב לכם עליהן.
האורחים המכובדים שלנו הם:
מר דיוויד רודריגז, מייסד שיטת NGIC (ProCycling), נציג B.Academy (בּי אקדמי) ביה"ס להסמכות ולימודי המשך בתחומי הכושר והמחול
מר שמעון בכר,  Schwinn Master Instructor נציג SPORT ACADEMY בית הספר למקצועות הספורט

זה המקום להזמין רכזי קורסים נוספים שמעוניינים להשתתף באירוח ולהציג את יתרונות הקורס שלהם לצד מענה לשאלות הגולשים.

האירוח יתבצע במהלך סוף השבוע ה-23-24/05 (ל"ג בעומר  - זה בכלל יום עם קשר הדוק לתלמידים  וחוכמה) באופן הבא:
הודעה זו תינעץ למשך השבוע הקרוב וראו בזו הזמנה לשאול את שאלותיכם
ביום שישי 23/05/08 ישרשרו המומחים את התשובות לשאלות שהצטברו
ביום שבת ה-24/05/08 -בשעה 17:00 ישבו רכזי הקורסים שנענו להזמנתנו להתארח, וישיבו לשאלותיכם און-ליין
כמה הערות:
על מנת שנוכל לקיים דיון מקצועי וממצה - נסו לא לגלוש בשרשור ספציפי זה לנושאים שאינם קשורים, הודעות ותגובות לא רלוונטיות - תימחקנה.
  מאחר ואחד המומחים שלנו, דיוויד רודריגז, מתבטא קל יותר (מה שמאפשר לו לענות בהרחבה ובפירוט) באנגלית - תשובותיו לשאלות של מהלך השבוע תתורגמה ותפורסמנה בעברית, אך התשובות און-ליין תהיינה באנגלית.
  לחברי הפורום שיבקשו להירשם לאחד מהקורסים האמורים - מובטחת הנחה משמעותית ומיוחדת (לאחר אישור חברותם בפורום)
  במקרה של שינוי כלשהוא - תבוא הודעה
פרטים נוספים על הקורסים ניתן לקבל במאמרי הפורום (ולפי הקישורים המוטמעים בהם)

ספינינג >>
לצפיה ב-'ואיך מאשרים חברות בפורום???'
ואיך מאשרים חברות בפורום???
13/05/2008 | 18:03
5
לצפיה ב-'אם כך, שאלה שמסקרנת אותי זה מכבר......'
אם כך, שאלה שמסקרנת אותי זה מכבר......
15/05/2008 | 00:24
2
4
וכש-שמות ,כגון הנ"ל, יואילו להשיב אולי הסקרנות תתפוגג לה...ולהלן היא:

במשך 5 שנות דיווש, אני שומעת על כמה וכמה שיטות דיווש, כשהמובילה בשמועות כטובה ועדיפה הינה שיטת ה- "Schwinn".

הכצעקתה??? (= האומנם? מה עושה את השיטה הנ"ל טובה ועדיפה על פני שיטות דיווש אחרות? למה?)

לא יכולתי להיות יותר ספציצית, ולכן השאלה הינה כללית (מקווה שהתשובה תוכל להיות ממוקדת יותר).....
ספינינג >>
לצפיה ב-'עזבי אותך משמועות ותקשיבי לי '
עזבי אותך משמועות ותקשיבי לי
16/05/2008 | 22:07
1
3
האמת היא שאני עשיתי את רוב ההכשרות שלי אצל גולן שלמון ז"ל שהיה המאסטר של שווין בזמנו, ולו ולשיטה היתה את ההשפעה הכי משמעותית על הדרך בה אני מעביר אימונים.

יחד עם זאת נתקלתי בשיטות נוספות שבעצם היו מאוד דומות (ברובן, להוציא אחת תמוהה מאוד שלא נזכיר את שמה), וממילא כל מדריך מביא את האישיות שלו לשיעורים (לפעמים גם את האימונים שלו מהכביש או מהשטח) ויוצר קומפוזציה חדשה ואישית.

חשוב להצמד לכמה עקרונות ברזל של תורת האימון, חשוב לא להיות אדיוט, חשוב להיות רגיש למתאמנים והטרוגניות הקבוצה, חשוב לשמור על בריאות המתאמנים. בתוך כל החשובים האלו, יש המון דרכים להעביר אימונים טובים. אימון טוב במקום אחד יכול להיות אימון די רע במקום אחר. אם אתה לא מצליח להתחבר לרוכבים או לגרום להם לרצות להתחבר אליך, אז יכול להיות שיש לך אימון לעילא ולעילא מבחינת תוכנית אימון, אבל אף אחד לא ממצה את עצמו בתוך תוכנית האימונים שלך ואז זה לא ממש אימון בעל ערך (ואין לראות בך שום צידוד בכאלו שלצורך סחיפת הקהל חורגים ממסלול של אימון סביר בריאותית וספורטיבית).

בקיצור, (אמר לאחר שז#$% את המח שעה) - זה קצת השיטה, קצת המדריך, קצת הרוכבים והרבה השילוב בניהם.

ספינינג >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה וכמי שלמדה גם אצל גולן ...'
מסכימה עם כל מילה וכמי שלמדה גם אצל גולן ...
21/05/2008 | 20:09
5
לא נותר לי אלא להתגעגע ולהמשיך להעביר שיעורים(עד הלידה עוד חודשיים וחצי....)ע"פ העקרונות שלמדתי ממנו...
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה: הבנתי שהקורס מיועד לא רק למדריכים'
שאלה: הבנתי שהקורס מיועד לא רק למדריכים
16/05/2008 | 22:24
3
מאילו סיבות תמליצו למתאמנים (שאין בכוונתם להפוך למדריכים) להשתתף בקורס?
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה: דיוויד ושמעון- כל אחד מכם מייצג מוסד'
שאלה: דיוויד ושמעון- כל אחד מכם מייצג מוסד
16/05/2008 | 22:50
3
אחר להכשרת מדריכי ספינינג: מה המשהו המיוחד שמציע המוסד שלכם? אם יש לכם סמכות וצורך לקלוט מדריכים - האם תקבלו לעבודה גם מדריך שהוא בוגר מוסד אחר ולא עבר את הקורס שלכם?
ספינינג >>
לצפיה ב-'מהן כל השיטות שקיימות ומה מיחד כל אחת מהן?'
מהן כל השיטות שקיימות ומה מיחד כל אחת מהן?
17/05/2008 | 12:01
5
כל פעם שומעים- "המדריך הזה למד אצל זה..... וזאת למדה אצל זה... אבל למתאמנים לא אומר כלום לגבי שיטות האימון השונות.
אנא פרטו

מבולבלים? גם אנחנו!
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלות לפני ה'
שאלות לפני ה
17/05/2008 | 14:49
1
כידוע, לקורס של רוני יפה ישנן מספר השתלמויות שבסיומן מקבלים דרגה יענו "כוכב" האם גם בקורסים שלכם זה קיים? ואם כן אנא פרטו נושא, זמן וכו'.

מהם היתרונות של בוגר הקורס שלכם בצאתו לשוק דורשי העבודה והאם אתם מסייעים לבוגרי הקורסים שלכם במציאת עבודה עם סיום הקורס?

ספינינג >>
לצפיה ב-'לעזאזל אני על הגל '
לעזאזל אני על הגל
17/05/2008 | 16:10
11
2
כמה מחזורים היו לקורסים שלכם וכמה בוגרים סיימו?

מהו יחסכם לחיוב מדריכי ספינינג להיות גם בעלי תעודת מדריכי כושר?

למה אצל רודריגז היקף הקורס הוא 60 שעות כאשר אצל שמעון בכר היקף הקורס הוא 21 שעות?

עם יד על ה- האם לטעמכם קורס בן 30 שעות יכול להכשיר אדם להיות מדריך ספינינג?

האם לטעמכם כל אחד יכול להיות מדריך ספינינג? פשוט ראיתי וחוויתי כמה שלטעמי לא ראויים ואם התשובה שלילית, מדוע לא להנהיג (כמו בוינגייט) בקורסים שלכם מבחני קבלה וסיום או שבעצם הכל על בסיס כלכלי טהור?
ספינינג >>
לצפיה ב-'ססס'עמק, אני על שובר גלים- שאלה לשמעון בכר'
ססס'עמק, אני על שובר גלים- שאלה לשמעון בכר
21/05/2008 | 23:14
1
אבל אני מבקשת- שמעון עונה על זה:

מה דעתך על "הפקודה" החדשה שהוציאה רוני יפה???( ראה שרשור בעניין לעיל/להלן)

האם אתה מיישם את זה בשיעורים/דאבלים שלך???..........בכנות.........
ספינינג >>
לצפיה ב-'מדריכים לא עלינו'
מדריכים לא עלינו
24/05/2008 | 12:14
9
1
כרוכב ותיק כ 30 שנה הגעתי למסקנה שלרוב מדריכי הספינינג אין מושג מינימלי ברכיבת אופניים!!!!
לדעתי מדריך ספינינג כמו כל מדריךבכול תחוםחייב  להיות רוכב אופניים!!!
הספינינג החל כסימולטור לרכיבת כביש.
30 שעות לימוד לא יתנו למדריך הכשרה נאותה.
בזמן השעורים אני רואה  רוכבים  שמבצעים את מירב הטעויות הנפוצות ברכיבה.
כנל מערכי שעור לא הגיוניים שלעולם לא ניתנים  לביצוע במציאות.
למדריכים רבים אין כושר לסיים 20 דקות רכיבה  בהתנגדות מינימלית.
בגיל 46 הצלחתי לשבור מנטלית ופיזית מספר מדריכים שפשוט התפרקו.
לסיום.
רמת הכשרת המדריכים בארץ נמוכה ביותר.
אשמח לתגובות
איתן
ספינינג >>
לצפיה ב-'איתן, מסכימה איתך בנושא מדריכים רבים שמבצעים'
איתן, מסכימה איתך בנושא מדריכים רבים שמבצעים
24/05/2008 | 13:25
7
4
טעויות נפוצות ברכיבה/דיווש אך לא מסכימה עם הניסוח הכוללני והקובע ש"לרוב מדריכי הספינינג אין מושג מינימלי..."
יש הבדל עצום בין רוב ל-הרבה
תוכל להכליל לגבי הרוב ברגע שתתתנסה בשיעורים של למעלה מ-50% ממדריכי הספינינג בארץ, נתון שמבלי להכיר את היסטוריית אימוני הסטודיו שלך, אני מוכנה לערוב שלא קיימת (אפילו אני, שהתנסתי בשיעורים של כ-70 מדריכים שונים, עדיין לא מתקרבת אפילו לעמידה בקריטריון הזה).
כל הכבוד לך שבגילך הצלחת לשבור מנטלית ופיזית מדריכים אך זה כלל אינו מעיד על כישורים מקצועיים בתחום הדרכת הספינינג, על אף שאין ספק שזה מעיד על כושר גופני גבוה ויכולות אחרות.
לגבי הקביעה שרמת הכשרת המדריכים בארץ נמוכה ביותר - אין לי אלא להזכיר שרק בשנים האחרונות נפתחו מרכזי ההכשרה שאת נציגיהם אנו מארחים (ולא בכדי) ולמרות האימרה המקובלת "אין תלמיד טיפש, יש מי שלא יודע ללמד" במקרה של הדרכת ספינינג, לא הייתי מפילה את כל האחריות על המורים/מעבירי ההכשרות מהסיבה הפשוטה שלא מדובר כאן רק בקליטת מידע והבנתו אלא בגורמים סביבתיים משמעותיים שיכולים להוות הפרעה רצינית בין התאוריה למעשי.
באשר לחובה של כל מדריך להיות רוכב אופניים: כמעט מסכימה לפחות מסכימה עם העובדה שזה משפר לאין ערוך את איכות ההדרכה, השיעור והגישה בבניית מערך השיעור אולם גם כאן יש כמה יוצאים (יוצאות) מן הכלל. אך אין ספק שמדריך, רוכב אופניים , שונה לטובה
ספינינג >>
לצפיה ב-'$$$$'
$$$$
24/05/2008 | 13:53
1
2
תמי הי.
זה לא סוד שקורסי ההדרכה הפכו להיות עסק כלכלי בלבד.
כפי שנאמר בפורום 90% ממשתתפי הקורסים מקבלים תעודת מדריך  נתון  מצחיק  אפילו עצוב.
ישנם מדריכים כולבויניקים קיקבוקסינג  ספינינג אומנויות לחימה וכו.
הכשרת מדיכי ספינינג וכושר  הפך להיות  תחום פרוץ ללא פיקוח, כמו ברוב  ההכשרות בארצינו.
עצוב אך זה המצב.
ספינינג >>
לצפיה ב-'יש לי הרבה מה לומר בעניין "מרכזי ההכשרה"'
יש לי הרבה מה לומר בעניין "מרכזי ההכשרה"
24/05/2008 | 14:04
2
2
שנפתחו לאחרונה...

לי, כמתאמנת בלבד, הוצעו כל כך הרבה שיטות וכל כך הרבה פוזיציות ברכיבה מכל כך הרבה מדריכים...שלא בטוח שהרבה מרכזי הכשרה שנפתחו, אשר מוציאים כל כך הרבה מדריכים צמאי כסף!!!! למה אני כותבת כך, אז ככה:

אין מתאמן בארץ, ואני חותמת, שלא קיבל כל כך הרבה טיפים (כשכל טיפ הורס-גומר את קודמו) לרכיבה נכונה......
וזה תלוי מי המאמן: יש מאמנים שמאמינים בשיטה כזאת, אחרים מאמינים בשיטה אחרת, ישנם כאלה שעושים מתיחות על האופניים, ישנם כאלה שמזהירים וממליצים לעשות לא-על-האופניים (וזאת סתם דוגמא)

התחום הפרוץ הזה גורם להיווצרותם של מיתוסים מסויימים אבל,הופ, הינה הגיע מדריך חדש,אחר, שמנפץ ת'מיתוס הקודם, וזה- הבא אחריו מנפץ את-של-זה-שלפניו...וכך הלאה......

מה זה גורם??? אני אכתוב לכם מה זה גורם למתאמנים לעשות: פשוט לא להקשיב!!!!לא בטוח שזאת השיטה הנכונה, אבל "מרוב דובים לא רואים ת'יער..."

ספינינג >>
לצפיה ב-''
24/05/2008 | 14:18
אני מזמן מקשיב אך ורק לעצמי
וכמובן למוסיקה חחח
ספינינג >>
לצפיה ב-'אויש,סורי,הבלונד הרס לי כמה תאים:'
אויש,סורי,הבלונד הרס לי כמה תאים:
24/05/2008 | 14:29
1
כוונתי בנ"ל היתה-לא בטוח ש"כמה מרכזי הדרכה שנפתחו לאחרונה" עוזרים להביא מדריכים איכותיים...

ויותר מכך- כשיש כל כך הרבה מרכזי הדרכה (כשכל "מרכז" מאמין, וכך גם מעביר, בשיטה מסויימת) המשפט הנדוש, אך ה-כל כך נכון, בא הכי טוב:" כל המוסיף- גורע"!!!
ספינינג >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה!'
מסכימה עם כל מילה!
24/05/2008 | 16:17
1
1
עבורי, מדריך ספינינג שהינו רוכב אופניים הוא המקצועי ביותר וזה שמשרת בצורה הטובה ביותר את הצרכים שלי (רכיבת כביש) אבל נתקלתי במדריכים שאינם רוכבים והם לא פחות מקצועיים... גם אני התנסתי בלא מעט מדריכים ומחזקת את תמי בכל מה שכתבה.

ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/05/2008 | 17:42
4
לצפיה ב-'הזכרת לי את הרב דוד בלוך'
הזכרת לי את הרב דוד בלוך
24/05/2008 | 13:54
1
שהיה הרב שלי פעם.
הוא לא כל כך אהב את איך שהתקשורת מציירת את החרדים והיה אוהב לומר
"כל החרדים זורקים את כל האבנים בכל הצמתים בכל השבתות".

אני חושב שאתה חוטא פה בהגזמה פראית למדי ואולי פשוט סבלת מחוסר מזל עם מדריך גרועים (מסקרן אותי לדעת איפה התאמנת)
אני מסכים איתך שמדריך שהוא גם רוכב אופנים זוכה לערך מוסף, אבל לא מסכים שזהו תנאי הכרחי למדריך INDOOR.
מדריך רציני שעובר הכשרות רבות, הולך למדריכים מקצועיים ולומד מהם, צובר נסיון (ובמקרה הוא גם מוכשר באופן טבעי לתחום האימון) יכול להיות מדריך ספינינג טוב, לכל הפחות, גם אם לא עלה מעולם אופניים.

אני אומר זאת כיוון שנתקלתי לפחות באחד כזה בעבר.

הצד השני של המטבע הוא שבהחלט יש איזושהי קורלציה בין מדריכים טובים (לפחות בעיני) לבין רקע ברכיבה.

לפחות במקום בו אני עובד, הולמס בגבעתיים, יש לדעתי כבר רוב מוחץ של מדריכים-רוכבים כך שלפחות שם שני המשפטים שלך ("לרוב אין מושג מינמלי" + "חייב להיות רוכב אופניים") קצת עומדים בסתירה (אלא אם הוא יכול להיות רוכב אופניים ועדיין מדריך שלא יודע מהחיים שלו).

בקיצור, אני לא דגמתי את כל ואפילו לא קמצוץ מהמדריכים בארץ, אבל ברוב השיעורים שאליהם הלכתי היו מדריכים שלכל הפחות העבירו את השיעור בצורה מקצועית והגיונית.

ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/05/2008 | 08:50
4
7
איך אפשר לדעת אם אתה מוכן/מתאים לקורס ?
יש מבחני קבלה מוקדמים ? אולי תנאים שצריך לעמוד בהם ?
ספינינג >>
לצפיה ב-'היי'
היי
23/05/2008 | 19:46
3
3
לפחות בכל הקשור לקורס שאותו אני מרכז בבית הספר למאמנים בוינגייט, אין מבחני קבלה לקורס אך יש שני תנאי סף: הראשון, עליך להיות בעל תעודת מדריך באחד ממקצועות הספורט (הדרכת חד"כ, אירובי וכדומה). מי שאין בידו תעודה כזו חייב להשלים לימודי בסיס של אנטומיה ופיזיולוגיה בהיקף של 15 שעות בכל אחד מהמקצועות.
השני, עלייך להיות בעל וותק של כחצי שנה לפחות כמשתתף מהמניין בשיעורי ספינינג וקל להבחין בכך מכיוון שמתאמנים חדשים יחסית, טכניקת הרכיבה שלהם לוקה בחסר (למרות שישנם גם מתאמנים שרוכבים תקופה ארוכה והטכניקה שלהם לא משהו בלשון המעטה). בבחינת הסיום המעשי, תלמיד שטכניקת הרכיבה אינה טובה, לא עובר את המבחן (אני מציין זאת במפגש הראשון בקורס) וייאלץ לגשת במועד מאוחר יותר כאשר ישפר את אופן רכיבתו.

לגבי השאלה הראשונה: אין ממש אפשרות לדעת האם את/ה מוכן לקורס. הייתה לי פעם מישהי באחד הקורסים שרגע לפני בחינת הסיום המעשי אמרה לי שאין היא יכולה ללמד קטע בן 10 דקות כי היא לא יכולה לעמוד מול קהל...בעיה, לא..?
ראשית, שאל את עצמך האם אתה אוהב להדריך אנשים ולעבוד מול קהל. אם התשובה היא לא, פה נגמר הסיפור. אם כן, לך על זה! לא תדע אם לא תנסה.
בהצלחה!
ספינינג >>
לצפיה ב-'לרן מגן!!!'
לרן מגן!!!
23/05/2008 | 20:07
2
4
רני חולה אני עליך ועל התשובות שלך
שחר נגאר(מתגעגע לשיעור איתך אבאל'ה!)
כמו שאתה יודע אתה מוזמן לכל השיעורים שלי רק סמס לי  מתי..
you well...
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה שחר!'
תודה שחר!
23/05/2008 | 22:34
1
2
ובהחלט אבוא לשיעור בהקדם
ספינינג >>
לצפיה ב-' היי רן'
היי רן
24/05/2008 | 07:51
10
לצפיה ב-' ספינינג ותזונה'
ספינינג ותזונה
24/05/2008 | 07:55
11
2
מהי דעתכם לגבי עצם שילוב ספינינג בתפריט דל בפחמימות ואם כן, האם ישנו אופן אימון מיוחד, או מתאים ביותר לעניין זה?
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום גיא- פעם ראשונה'
שלום גיא- פעם ראשונה
24/05/2008 | 13:04
8
1
מכיוון שאין אני מאמין בתפריט דל בפחמימות,לבטח לאנשים הפעילים גופנית, קשה לי לענות לשאלתך. ובכל זאת, הייתי ממליץ למתאמן שתפריטו דל בפחמימות לבצע אימונים בשיטת הרצף הנרחב ופחות אימוני הפוגות (נרחב +עצים) תוך שימוש נמוך יותר של סוכר כמקור לאנרגיה.
ספינינג >>
לצפיה ב-'עכשיו אני בניק שלי בפורום זה...'
עכשיו אני בניק שלי בפורום זה...
24/05/2008 | 13:07
2
3
וינגייט זה הניק השני שבו אני בעיקר נמצא בפורום חד"כ ומאמנים אישיים.
ספינינג >>
לצפיה ב-'חחח... שיגעת אותי כבר'
חחח... שיגעת אותי כבר
24/05/2008 | 13:27
1
אבל יצאתי מזה איכשהו (האדמתי גם את הניק השני )
ספינינג >>
לצפיה ב-'ראוי להאדמה גם בפורומים המוזכרים '
ראוי להאדמה גם בפורומים המוזכרים
24/05/2008 | 14:54
6
לצפיה ב-'אשמח אם תרחיב טיפה יותר בנושא-'
אשמח אם תרחיב טיפה יותר בנושא-
24/05/2008 | 13:55
3
1
"בשיטת הרצף הנרחב ופחות אימוני הפוגות"...."תוך שימוש נמוך יותר של סוכר כמקור לאנרגייה".....

דוגמאות (לכל אחד מהציטוטים הנ"ל את דבריך) תעזורנה להבין יותר.......

תודה
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום אוסי'
שלום אוסי
24/05/2008 | 14:39
2
3
בבניית מערך השיעור עלינו להתייחס למס' עקרונות פיזיולוגיים בסיסיים ולעקרונות של תורת האימון הכללית. הבנה טובה של תהליכים פיזיולוגיים ושיטות אימון ימנעו ממדריך לומר :" תנו לי 6 ספרינטים של 30 שניות עם 15 שניות ביניהם...". לומר את זה בשיעור זה מאוד קל, לרשום את זה על דף בבית זה עוד יותר קל, ליישם את זה בשיעור זה בלתי אפשרי במקרה הטוב וסיכון המתאמנים במקרה הרע. על המדריך להיות מודע להשפעות הפיזיולוגיות של כל תרגיל שאותו הוא מבקש לבצע תוך השיענות על עקרונות פיזיולוגיים בסיסיים ושימוש מושכל בתורת האימון.
אנו מבחינים ב-6 שיטות אימון:
שיטות הרצף (נרחב, עצים, משתנה), שיטת ההפוגות (הפוגות נרחבות או עצימות) ושיטת החזרות.הכרה של כל אחת מהשיטות תסייע למדריך בבניית שיעור בגיוני, נכון ובטוח למתאמן.
רצף נרחב- השיטה הבסיסית לבניית בסיס אירובי, כשמו כן הוא אימון רציף ללא הפוגות (מנוחה) למשך זמן ממושך יחסית, דופק קבוע של 60-65% , קצב קבוע, התנגדות קבועה, ללא שינוי כמעט ברמת המאמץ. מבחינת רמת חומצת חלב מדובר על כ-2 מילימול (במנוחה רמת חומצת חלב הינה כ- 1.5 מילימול) בתחום הטווח האירובי ושימוש במסלול אירובי להפקת אנרגיה ושימוש בחומצות שומן (כמובן גם בסוכרים אך באחוזים יחסיים נמוכים יותר).זמן התאוששות בין האימונים נע בין 12-24 שעות.
אימוני הפוגות (אינטרוולים) המשלבים קטעי מאמץ וקטעי התאוששות (הפוגות) אקטיביים. ההבדלים בשיטות האימון (הפוגות נרחבות או עצימות) נעוצות במשך זמן המאמץ ועצימות המאמץ. אלו שיטות אירוביות- אנ אירוביות , רמות גבוהות יותר של חומצת חלב, זמן ההתאוששות בין אימון לאימון ארוך יותר (36-72 שעות) ושימוש ניכר יותר בפירוק סוכר בתהליכי גליקוליזה.
מקווה שעזרתי.
ספינינג >>
לצפיה ב-'וואוווו לא יודעת אם עזרת לאוסי או לא...'
וואוווו לא יודעת אם עזרת לאוסי או לא...
24/05/2008 | 15:58
1
1
אבל לי מאוד עזרת
נראה לי שאחת ממילות המפתח בכל עניין ההדרכה היא נושא השימוש המושכל בתורת האימון - האם יש לכם דרך/דגש מסויים לגרום לחניכים מדריכים לעתיד שלכם להפנים את הנקודה הזו?
ספינינג >>
לצפיה ב-'בכנות- לא...'
בכנות- לא...
24/05/2008 | 16:41
4
אני נותן כלים, אנו מדברים על יתרונות ומשמעות כל תרגיל, שוברים לא מעט מיתוסים או אמירות שאין להן בסיס אך אם החניך בוחר שלא ליישם, מה ניתן לעשות? (וזה עוד אחרי שאני מספר להם את אותו מקרה טראגי שמישהו נפטר לי בשיעור לפני 3 שנים..)
ספינינג >>
לצפיה ב-' אהבתי את התשובה!'
אהבתי את התשובה!
24/05/2008 | 15:31
5
לצפיה ב-'answer'
answer
24/05/2008 | 18:14
2
anyone doing these kinds of diets should go to a qualified dietion to get there facts straight and keep healthy...no aerobic activity should be done in the absence of carbohydrates!!!!!!!|if your energy systems הקודrun out of carbs, your body may have to break down muscle fiber (protein) to produce energy. carbs should make up about 45-60 % of daily intake according to your TDEE...think colourful green,yellow,red etc fruits and vegetables with lean ...protein and healthy fats|...

ספינינג >>
לצפיה ב-'answer Nutrition'
answer Nutrition
24/05/2008 | 18:30
2
anyone doing these kinds of diets should go to a qualified dietion to get there facts straight and keep healthy...no aerobic activity should be done in the absence of carbohydrates!!!!!!!|if your energy systems הקודrun out of carbs, your body may have to break down muscle fiber (protein) to produce energy. carbs should make up about 45-60 % of daily intake according to your TDEE...think colourful green,yellow,red etc fruits and vegetables with lean ...protein and healthy fats|...

David
ספינינג >>
לצפיה ב-' מערכי שיעור'
מערכי שיעור
24/05/2008 | 07:57
4
5
האם תוכלו לפרסם מערכי שיעור לדוגמא:
א. למדוושים מתחילים.
ב. לשריפת מקסימום קלוריות.
ג. לעבודת מהירות על הפדאלים.
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום גיא - פעם שניה'
שלום גיא - פעם שניה
24/05/2008 | 13:17
3
5
אשמח לפרסם מערכי שיעור לדוגמא בהמשך אך ברשותך מס' נקדות כלליות:
א) שיעורי מתחילים- הדגש הוא על טכניקת רכיבה נכונה. הסבר כללי של השיעור, מהות האימון, כללי בטיחות , כיוון האופניים לרוכב,
משך השיעור נטו על האופניים 20-25 דקות, שימוש בשיטת האימון רצף מתמשך, כמעט ללא משחקי מהירות, משחקי התנגדות קלים בלבד, קצב קבוע, דופק 60-65% , מרבית האימון בישיבה, לימוד טכניקת בסיס.
ב) שריפת מקסימום קלוריות בשיעור אינה משמשת עבורי מטרה בשום שלב. הוצאה אנרגטית הינה פועל יוצא של הפעילות הגופנית אבל אני לא בונה מערכי שיעור עפ"י הקלוריות. מכיוון שהוצאה אנרגטית תלויה, בין היתר, בעצימות המאמץ, אני נתקל לעיתים בשיעורים שונים שמדריכים אומרים: היום, נשרוף הכי הרבה קלוריות או אצלי תשרפו הכי הרבה קלוריות קרי "אני אקרע לכם את הצורה..". האם זוהי המטרה באימון ? לדעתי לא!
ג) כפי שציינתי אפרסם מאוחר יותר מערך שיעור לשיפור קצב אך שוב נשאלת השאלה: האם לאוכלוסייה עממית שמגיעה לשיעורים בממוצע  2-3 בשבוע, קבוצה הטרוגנית בעלות יכולות גופניות שונות וממוצעות, אתן אימון שכזה...? בדר"כ זה לא ישים.
ספינינג >>
לצפיה ב-'רצף מתמשך= רצף נרחב'
רצף מתמשך= רצף נרחב
24/05/2008 | 13:29
13
לצפיה ב-'שמע אדון וינגייט'
שמע אדון וינגייט
24/05/2008 | 15:37
1
4
אני ממש אוהבת את התשובות שלך.
ולגבי סעיף ג' - תרגיש חופשי, אף אחד פה לא מתאמן פחות מחמש שיעורים בשבוע...
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/05/2008 | 16:37
5
לצפיה ב-' תמורות בעולם הספינינג'
תמורות בעולם הספינינג
24/05/2008 | 08:01
9
4
כרכזי קורסים, הינכם "עם היד על הדופק" בכל הנוגע לחידושים ומחקרים בעולם הספורט. כמו כן, סביר להניח כי צבירת הניסיון והפקת הלקחים אצלכם גבוהה מאצל המדריך הממוצע.

האם תוכלו לספר לנו על מחקר חדש, בעל זיקה לנושא הפעילות האירובית, לו יש משמעות, או ערך מוסף  לגבינו המדריכים, או המתאמנים?
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום גיא- פעם שלישית'
שלום גיא- פעם שלישית
24/05/2008 | 13:52
8
5
אני יכול לספר לך על מחקר בהתהוות שעורך פיזיולוג בוינגייט מהמחלקה לרפואת ספורט בנושא ספינינג. טענתו היא  (אתה יושב..?) ששיעורי ספינינג אינם משפרים יכולת אירובית עקב העובדה הפשוטה שמתאמנים רבים עובדים בדופק גבוה מידי בשיעורים, מגיעים לרמות חומצת חלב גבוהות ומצויים מרבית מהזמן בתחום האנאירובי. הוא מדד כ- 50 מתאמנים במספר שיעורים ובמס' מקומות, כל 5 דקות מדד דופק וחומצת חלב וגילה שהדפקים היו גבוהים מהתחום הסביר ומתאמנים הגיעו לרמות חומצת חלב של 9 ו-11 מילימול כבר לאחר כ- 20 דקות אימון וזאת עקב תכנון אימון לקוי (ספרינטים מטורפים, זמני התאוששות קצרים מאוד, אם בכלל, עונסים מרביים וכו'..).
ספינינג >>
לצפיה ב-' את זה גם אני יכלתי לומר ללא מחקר'
את זה גם אני יכלתי לומר ללא מחקר
24/05/2008 | 15:23
7
6
לצפיה ב-'נכון, אבל לא ידענו עד כמה...'
נכון, אבל לא ידענו עד כמה...
24/05/2008 | 15:26
2
2
אמנם אנשים מזיעים קצת, שורפים קלוריות, נהנים אך לא משפרים את המערכת האירובית.
ספינינג >>
לצפיה ב-'עכשיו יש מחקר שמסביר למה אני דווקא'
עכשיו יש מחקר שמסביר למה אני דווקא
24/05/2008 | 16:00
1
2
(אתה יושב?) כן משפרת את המערכת האירובית
בד"צית... תזכירי לי לא לקטר יותר על זה שאני לא מעלה דופק באימון
ספינינג >>
לצפיה ב-'מאמי את מזמן מיקסמת את המערכת האירובית שלך'
מאמי את מזמן מיקסמת את המערכת האירובית שלך
24/05/2008 | 16:10
2
הבסיס שלך יותר טוב ממעולה ואת יכולה להתחיל לעבוד קצת יותר קשה
ספינינג >>
לצפיה ב-'אז מה את אומרת בעצם'
אז מה את אומרת בעצם
24/05/2008 | 15:38
3
2
שהספינינ גלא משפר לך את היכולות האירוביות?
ספינינג >>
לצפיה ב-'פככככככככ בעצימות שאני מדוושת ממש לא!'
פככככככככ בעצימות שאני מדוושת ממש לא!
24/05/2008 | 15:44
2
2
אל תשכחי את נושא "בסיס אירובי" וכו'....
ספינינג >>
לצפיה ב-'אז מה היתרון ?'
אז מה היתרון ?
24/05/2008 | 15:48
1
2
בסדר, בסיס אירובי יש
אזה מה בעצם האימון בדופק גבוהה  נותן לך ? עצימות ? אנאירובי ?
וכל זה בשביל מה כדי שתוכלי לתת לי בראש בעליות .."
פככככככככככככככככככככככ
ספינינג >>
לצפיה ב-'try to answer'
try to answer
24/05/2008 | 18:45
2
Base buliding is really important to be able to progress on your anerobic training....the training basics is based on improvements throughout your base building...we call this progressive overload..you need to ad gradual increases to your training load that produce small challanges to your bodies current level of fitness. Nutrition and rest are just as important
TTT...is the best formula.tracking training load don't just do lessons but try to remember what lesson you did the day before including strength, and maybe take and active recovery lesson no matter what the instructor says sit at the back and do your thing....i permit cyclist s to sit most of my lessons and remain at different zones to recover lets say after shabbat....

David Rodriguez

ספינינג >>
לצפיה ב-' יוצאים מהקופסא'
יוצאים מהקופסא
24/05/2008 | 08:14
9
3
לדידי, חלק מתהליך חשיבה עמוק ורציני, הוא היכולת לצאת מהקופסא ולנסות ולהבין את אלו החושבים אחרת ממך.
אין המדובר בהסכמה גורפת, אך לפעמים אם מפרטים את הליך החשיבה המוביל למסקנה מסויימת, יכול מאוד להיות שהרבה מתתי הסעיפים שהובילו אליה דומים.

לדוגמא - נניח שמדריך א' חושב שלא צריך לדווש בעמידה יותר מ- 4 דקות ומדריך ב' סבור כי 8 דקות הם המקסימום.
שניהם הגיעו למסקנה כתוצאה מהסברה כי המתאמנים אינם מרוכזים דיים, העומס על המערכת השרירים גבוה מידי וכי אין תועלת אימונית בפרק הזמן הנתון, אולם מדריך א' הסיק כי 4 דקות הינן הזמן המקסימאלי ומדריך ב' הסיק כי המספר המנצח. הוא 8.

כמובן שמעתה והלאה, המדריכים יתפלמסו ויגנו בחירוף נפש על דיעותיהם, למרות שיכול מאוד להיות שאינם מודעים לכך שהם רואים בעין אחת הרבה מההליכים שהובילו לאותה המחשבה.

כאן מגיעה השאלה אליכם: אני סמוך ובטוח שישנם נושאים אותם אינכם רואים בעין אחת ואשר עליהם אינכם מסכימים ביניכם לבין עצמכם (כניראה בגלל זה ישנם שלושה מרכזי הדרכה שונים). for the sake of the argument, נסו לצאת מחוץ לקופסא ולפשט הליך חשיבה של נושא יחיד בלבד, שהוביל למסקנה שונה, משל חבריכם למקצוע.

נראה לי כי הדמייה מסוג זה תוכל לתרום רבות לנו המדריכים והקוראים וגם תוכל להראות למועמדים הפוטנציאליים להדרכה, קצת מעבר לרשימת הנושאים בקורס ויותר על דרך החשיבה שירכשו מכם בהמשך הדרך.
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום גיא- פעם רביעית'
שלום גיא- פעם רביעית
24/05/2008 | 14:16
8
4
אקשר את תשובתי לדיון שהתפתח בפורום חדרי כושר ובו לקחת חלק: על אך הכתוב לעיתים, אני לא מאמין בדברים שהם שחור ולבן.
במיוחד בתחום האימון הגופני, תחום שהינו דינאמי ומשתנה ועדיין יש תחום אפור נרחב מאוד בו כל אחד אוחז בדיעה אחרת. אני מקבל בברכה טיעונים נגדיים וגם אם איני מסכים להם לעיתים, שמח שהם מאתגרים אותי להכיר נישות חדשות שמהן אני יכול להשכיל וללמוד.
נתת דוגמא לעניין העמידה. בעבר, רוני יפה בקורס שלה ציינה שעשו מחקר ואסור לעמוד יותר מ-7 דקות רצוף. מעבר לעניין שאני לא באמת מאמין שיש מחקר כזה מאחר וקשה אמפירית לבדוק זאת, אך אפילו אם הדברים נכונים ניסיוני בשיעורים הראה לי שקבוצת מתאמנים ממוצעת אינה יכולה לשמר טכניקת רכיבה ראויה יותר מכ- 2 דקות (לערך). במקרה הזה לא מעניין אותי מה המחקר אומר, בפועל זה לא ישים וזה מה שמנחה אותי.
קח לדוגמא נושא שנוי במחלוקת- JUMP כן או לא? כתרגיל, מדמה הימנעות מחבטה עקב בליטה בכביש  או שטח. בשיעורים שלי אני לעולם לא עושה את התרגיל הזה לא כי אני חושב שהוא לא טוב אלא מכיוון שכדי לעשות את התרגיל בצורה הנכונה נדרשת טכניקת רכיבה מושלמת, דבר שאינו מאופיין קבוצת מתאמנים ממוצעת. אמנם ישנם מקומות שבהם ישנה אוכלוסיית רוכבים יוצאת מהכלל, אך השתתפתי (כמתאמן) בשיעורים רבים שבו עשו JUMP ונוכחתי לראות שרבים לא ביצעו זאת בצורה טובה. אני מכבד את דעתם של המדריכים שגורסים כי התרגיל ראוי, לי באופן אישי הוא לא מתאים.
כל יום, כל שיעור, כל מדריך שאצלו אני מבקר בשיעור, כל מדריך שנותן לי משוב (חיובי ושלילי), כל קורס שעשיתי, כל השתלמות שראיתי- מכל אלה אני לומד, לוקח את הדברים שאהבתי ומפיק לקחים מטעויות שנעשו על ידי או לומד מטעויות של אחרים. כמו שנאמר: מכל מלמדי השכלתי.
ספינינג >>
לצפיה ב-'אתה לא מעודכן רן '
אתה לא מעודכן רן
24/05/2008 | 17:41
7
3
בדיוק היה פה השבוע שרשור שזה קוצר (ע"י רוני עצמה) בחצי ל3.5 דק', מה שרק מחזק את הטענה שמלכתחילה זה לא משהו מדויק ומחקרי.

חוצמזה אני מחרה ומחזיק אחריך!
ספינינג >>
לצפיה ב-'מעניין אותי: על סמך מה קוצר..?'
מעניין אותי: על סמך מה קוצר..?
24/05/2008 | 17:54
6
6
לצפיה ב-'אין לי שמץ של מושג'
אין לי שמץ של מושג
24/05/2008 | 18:06
5
2
אך נאמר פה שההוראה כבר מיושמת.
כמו שכתבתי שם, לי זה לא היה רלוונטי ממילא כי אף פעם לא עשיתי גם 3.5 דק' בעמידה ברצף (גם אם לא ראיתי בזה בתאוריה אסון גדול)

ספינינג >>
לצפיה ב-'כמוך-כמוני'
כמוך-כמוני
24/05/2008 | 18:10
4
4
לצפיה ב-'תודה רבה דיויד'
תודה רבה דיויד
24/05/2008 | 18:49
1
3
אכן שפכת אור
אני מניח שאם גם המנוסים "נופלים" אחרי 4 דק' אז לא יזיק לקחת ספייר או לפחות להשתמש מעט יחסית בפוזיציות ארוכות בישיבה.
ספינינג >>
לצפיה ב-'you can call me i will explain in more detail'
you can call me i will explain in more detail
24/05/2008 | 19:00
3
glad to help mi amigo

David
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלות שונות'
שאלות שונות
24/05/2008 | 08:25
4
3
1. למתאמנים הקבועים, האם ישנה תועלת בשמירה על טווחי דופק אירוביים מתונים יותר, כגון עד 75% מהמקסימום, או שעדיף להיות קרובים יותר לסף  האירובי הגבוה, באיזור ה- 85%?

2. מהי כמות האימונים המומלצת בשבוע למתאמן הסביר החפץ לשמור על אורח חיים בריא ועל הדרך להגדיל את הגירעון הקלורי שלו?

3. אימונים בוקר על בטן ריקה. טוב ליהודים או לא?

4. מהו לדעתכם הזמן המומלץ לשיעור ספינינג, בהתחשב בגורם המתאמן הסביר, בכל הנוגע לתזונה, כושר גופני ותועלת (בגדול - אף אחד לא מתאמן לטור)?

5. באחת מההשתלמויות נאמר כי תזונה לפני ובהלך אימון חשובה מאוד למניעת איבוד מסת שריר. אם מתאמן מחליט לעשות דאבל , ולא נערך לכך מבחינה מספקת: לא אוכל במהלך האימון ובמקרה הטוב אכל תפוח שעה לפני. האם אותו מתאמן צריך להיות מודאג לגבי איבוד מסת שריר מוגברת, ואם כן, מהו יחס איבוד מסת השריר, לעומת השומן, בהשוואה למתאמן שכן היה דואג לארוחה דשנה לפני ולכמה תמרים במהלך האימון?

בזה אני אסכם.
תודה רבה לכם על נכונותכם לתרום מזמנכם ולהעשיר אותנו בידע שלכם.
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום גיא- פעם אחרונה..'
שלום גיא- פעם אחרונה..
24/05/2008 | 15:24
1
2
1.למתאמנים הקבועים, בהחלט ישנה תועלת בשמירה על טווחי דופק אירוביים מתונים יותר, כגון עד 75% מהמקסימום (למרות ש-% 75 ממוצע אינו כל כך מתון).
מתו 3-4 אימונים שבועיים הייתי ממליץ לפחות על אימון נפח אחד (LSD= Long Slow Distance).

2. בעבר, המלצת ה- acsm לשמירה על בריאות תקינה עמסה על 3 אימונים שבועיים, חצי שעה בכל אימון. ככל הידוע לי היום ההמלצה היא אימון ב- most days of the week . אני ממליץ על 2-3 אימוני ספינינג בשבוע.

3. לא, רמת סוכר נמוכה (גוף לאחר צום) בדם, שימוש בסוכרים כמקור אנרגיה בשיעור, היפוגליקמיה.

4. 45-60.

5. דאבל חד פעמי ? לפי הידוע לי לא זה מה שיגרום לו לאיבוד מסת שריר על אף שלא תידלק עצמו בכמה תמרים כל 40 דק' אך אשמח אם תאיר את עיני בנתונים אחרים.
ספינינג >>
לצפיה ב-'עמסה= עמדה'
עמסה= עמדה
24/05/2008 | 15:26
5
לצפיה ב-'My answers to you Guy'
My answers to you Guy
24/05/2008 | 17:49
1
2
Well i see that Ran has answered already and i agree with what he has written. Just to add a few points as i was not here during the day,
1.The answer is variable depending on what the intention is of the rider (u wrote a veteren one) the fitness level he or she has attained and if the % MHR is updated in lab test, i recommened all veteren riders to do this at least once or twice a year, without a fitness assesment you will not know whether you are really working at the appropriate intensity but essentially yes i call this "base building" without this you are working in "Full gas neutral" and many people train not at the intensity levels intented but much more. Most of the training should be on the lower marker to base build and just under your IAT individual anarebic threshhold once a week at least.

2.It depends on how many times you tarin a week lets say if you come in 5 times a week with one hour to give each time i would reccomend 3 times IC and 2 times strength training which is just as important.

3.No training aerobic or not should be done on an empty stomach!!!...can you drive your car with no fuel??

4.If someone does 2 hours (Double) i always tell them to eat something in between...by the way weight training and Cycling on the same sesion is considered a double and you should have some carbs in between nothing heavy a snack....and if this is not possible Isotonic drink is the best solution.

Hope this puts some extra on what my friend Ran wrote
David

ספינינג >>
לצפיה ב-' כרגיל, אוהב את התשובות שלך, דיוויד!'
כרגיל, אוהב את התשובות שלך, דיוויד!
24/05/2008 | 17:57
6
לצפיה ב-'שיטות האימון'
שיטות האימון
20/05/2008 | 12:22
2
פורום המומחים חשוב ומעניין.
כדי שאוכל להיות ענייני, מבקש, ממי שמבין,להסביר בתימצות מהן השיטות שעליהן מדובר.  
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה לדייויד ושמעון בכר'
שאלה לדייויד ושמעון בכר
20/05/2008 | 17:44
4
2
כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו?
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום דעה צלולה'
שלום דעה צלולה
23/05/2008 | 15:32
3
2
למרות שהשאלה הופנית לדייויד ושמעון אומר משפט אחד: בסופו של דבר המטרה של כולנו, מדריכים ומתאמנים כאחד, הוא לקדם את הענף הנפלא הזה הקרוי ספינינג ולהוציא מתודעת המתאמן המצוי את הסטיגמה השלילית שדבקה בו. לכן, אני לא רואה סתירה בין ביות המוסדות "מתחרים" לבין שיתוף פעולה. אספר לך סוד קטן: כשמתאמנים שלי פונים אליי ושואלים את דעתי היכן אני ממליץ לעשות קורס מדריכים אני ממליץ להם, מן הסתם, לבוא לוינגייט. לא מעט פעמים אמרו לי "עזוב, עד וינגייט, אין משהו קרוב יותר?".
אם דיוויד רודריגז היה יודע כמה אנשים הגיעו אליו לאחר שאמרתי להם שילכו לקורס בסטודיו B ורק אצל דייויד הייתי מקבל כבר אחוזים (באמת, דייויד, אולי תזרוק איזה מילה ליואב שייתן משהו.... על אף היות דיוויד וסטודיו B מוסד מתחרה לוינגייט, שמחתי להפנות ואמשיך להפנות אליו אנשים כי חשוב שייצאו מדריכים טובים שיקדמו את הענף ולא מדריכי קרחנה של 15 למטה, 8 למטה\ פוש אפ וכו'..
ספינינג >>
לצפיה ב-' אני תמיד אומר שרק מדריך טוב'
אני תמיד אומר שרק מדריך טוב
23/05/2008 | 21:27
2
2
ולצורך הענין גם מעביר הכשרות, יכול לפרגן לקולגה ממקום של הבנה שלטובים יש תמיד מקום, ופרגון רק יקדם את המטרה המשותפת (ולא יזיק להתפתחות ולהצלחה האישית).

ד"א: לא רואים אותך יותר!

יאללה קרחנה
ספינינג >>
לצפיה ב-'אשתי בהריון תאומים.. אני בבית..'
אשתי בהריון תאומים.. אני בבית..
23/05/2008 | 22:32
1
2
בקרוב נחזור..
ספינינג >>
לצפיה ב-'שיהיה במזל (תאומים) '
שיהיה במזל (תאומים)
23/05/2008 | 23:21
5
לצפיה ב-'הכשרת מדריך ספינינג מה ההבדל בין השיטות?'
הכשרת מדריך ספינינג מה ההבדל בין השיטות?
21/05/2008 | 14:11
2
49
אני מדרכית אירובי שמעוניינת לעבור קורס ספינינג. האם יש חוק שאומר שחובה להיות מדריך חדר כושר על מנת לקבל תעודת מדריך ספיניג??

שאלתי הנוספת מה ההבדל בין השיטות שאתם מלמדים ? למה עדיף ללמוד אצלכם ולא אצל רוני יופא לדוגמא?

תודה
ספינינג >>
לצפיה ב-'החוק וההבדלים בין השיטות'
החוק וההבדלים בין השיטות
24/05/2008 | 07:11
4
בניגוד לדיעה הרווחת, אין שום חוק שאומר שחובה להיות מדריך חדר כושר על מנת לקבל תעודת מדריך ספינינג. אני עד עכשיו לא מבין מה הקשר בין חד"כ לספינינג ומדוע מציינים דווקא את תעודת הדרכת חד"כ כתנאי מוקדם להדרכת ספינינג כי הרי אין שום הבדל בין מדריכת אירובי לבין מדריכת חדר כושר בכל הנוגע ללימודי המדעים (אנטומיה, פיזיולוגיה וכו'...). בעבר, חדרי הכושר היו מקבלים כל אחד שהיה בידו תעודת "מדריך ספינינג" אף על פי שהתעודה הושגה בהשתלמות מצחיקה של 6 שעות. כיום המגמה מצד המועדונים השתנתה (וטוב שכך). אין ספק שמדריך שעבר קורסים במדעי האימון, הבסיס והידע של אותו מדריך טובים יותר אך,שוב, מכיוון שקורסי המדעים בתחום חד"כ ואירובי זהים, אין אני רואה עדיפות דווקא למדריכי חד"כ וכפי שציינתי בתחילת דבריי, בכל מקרה אין חוק כזה.

לגבי שיטות האימון השונות: ספינינג= סיקלינג=indoor cycling= ספינקייזר= כל נגזרת אחרת של השם שמישהו מנסה להמציא את הגלגל מחדש...
ספינינג הוא אימון פשוט: שב, שים עומס ותתחיל לדווש. זהו הבסיס. 3 אחיזות ידיים בשיטה אחת, 5 אחיזות ידיים בשיטה אחרת- זה ממש לא משנה. הבסיס הוא אותו בסיס בכל השיטות כמעט. מגוון התרגילים די זהה בכולם וממילא האופציות לשינוי אינן רבות.
עברתי במהלך חיי 4 הכשרות ספינינג: קורס ראשון בחברת קייזר, קורס מאסטרים בחברת קייזר בלונדון, קורס בוינגייט וקורס של רוני יפה. מכל קורס למדתי דברים חיוביים ולקחתי אותם עימי להמשך דרכי כמדריך  אך גם למדתי דברים שחלקתי עליהם ולא התאימו לי.
רבים טוענים לכתר, ישנם כאלה הטוענים שהשיטה שלהם הכי טובה, הכי נכונה, הכי אמיתית, הכי מקורית. עם יד על הלב- לא מאמין בזה! אני בקורס (וכך גם רכזי הקורסים האחרים) נותן כלים שאני מאמין שהם יסייעו לך בעבודתך. כלים מקצועיים הנשענים על ידע וניסיון רב. מה תעשי עם הכלים הללו...זה תלוי בך.... לדוגמא: אם אני מלמד בקורס שהאימון מתבצע מרביתו בישיבה עם מינימום משחק במנחי הגוף ואת יוצאת לשטח ומרקידה אנשים בעמידה כל השיעור ועושה להם תרגילים מטופשים כי זה פופולארי.. מה אני יכול לעשות....?
אני חושב שהבסיס של כל השיטות הוא זהה וההבדלים השונים נעוצים בהרצאות העשרה נוספות לכל קורס מציע וכמובן האני מאמין  שכל רכז קורס מלמד על פיו.
מקווה שעזרתי.
ספינינג >>
לצפיה ב-'read below'
read below
24/05/2008 | 19:04
1
.    למה הקורס כל כך ארוך בהשוואה לשיטות במקומות אחרים?

עם מעל 30 שעות הרצאה בנושאים כגון ביומכאניזם, קינסולוגיה,אנדרולוגיה ,פציעות בספורט (בדגש על פציעות כתוצאה מדיווש), תזונה "ספציפית" לדיווש בסטודיו ובאוויר הפתוח.. (עם מרצה הפיזיולוגית והתזונאית הקלינית יעל דרור כמרצה אורחת) ופיזיולוגיה של מתיחות למדוושים בנוסף על הוראת מתודיקה, תוכניות שיעור, בניית תוכנית/ פרופיל מוזיקלי ויישומים מעשיים של הנלמד באורכים 30 שעות נוספות.

הדגש הוא למתן הבסיס הטוב ביותר לכל תלמיד עם פידבק מתועד (התלמידים בקורס מצולמים בוידאו מספר פעמים במהלך הקורס בכדי לעקוב אחר ההתקדמות ולתת משוב הנחוץ לשם שימור מתמיד). הדבר בלתי אפשרי במספר שעות מצומצם יותר, כמו שנעשה בשיטות האמריקאיות spinning או schwinn.שאני בעצמי סימתי את ההשתלמויות  הללו .

לדעתי, המינימום שמאמן צריך ללמוד אם הוא רוצה הבנה מקצועית ולא רק תעודה, למען הבטחון של מתאמניו.

אורך הקורס פי שנים עד שלוש משיטות אחרות, מאחר וקודם כל זה "קורס" ולא הכשרת בזק של שיטת "סמינר של יומיים" בו 20 שעות הדרכה בהן ניתן להעביר רק את הבסיס במהלך ה"שבוע".  בלתי אפשרי להתמיע.

מתן חשיבות גדולה יותר ל"קבלת תעודה" מאשר ל "תהליך הלמידה" ואשר מועברות בד"כ על ידי אנשים ללא רקע אקדמי!! רק התואר "מאמן בכיר" (Master Trainer) שהושגה בתום מספר שבועות בחברה האחראית על הכשרת השיטה אותה הוא מייצג. דיווש באולם הנו ללא כל ספק האימון האירובי האינטנסיבי ביותר בעולם הכושר הגופני ויכול להיות מסוכן אם לא נעשה בדרך הנכונה ועם בסיס רחב. השעות הראשונות הנלמדות הן החשובות ביותר מאחר והן נותרות את הבסיס הנכון להמשך רכישת ידע בתחום.

מזה שנים אני שומע  מדריכים שאומרים שלא משנה איזה קורס אתה לוקח כי אתה לומד מהנסיון....ואני שואל את עצמי האם אנחנו חייבים לעבור כמה שנים של "שגיאות" עד שנרכוש את הבסיס הראוי בכדי לא לסכן את המתאמנים שלנו????...הציעו לי בעבר לעבוד בחברות ידועות והתנאי שלי היה להמשיך וללמד בשיטה שלי אך נענתי שזה לא כלכלי ושאנשים רוצים קורסים קצרים (תעודה מובטחת אחרי 20 שעות לימוד בעבור 300 דולאר). בכל הקורסים שלי בישראל, כ-10% מהסטודנטים לא עברו את בחינת הסיום ולא קבלו תעודת הסמכה ורבים נבחנו ב"מועד ב'"...אלה שנכשלו פנו לקורסים של שיטות הכשרה אחרות ועברו ללא כל שאלות חומר למחשבה...

2. מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית של דייויד רודריגז?

אני בעל תואר שני במדעי הספורט,תכננתי וכתבתי  שיטת דיווש עצמאית שלי (NGIC)  ומלמד מעל 13 שנה. עובד עם המחלקה האנדוקרינולוגית בתל השומר, במחקר בנושא תזונה באוכלוסיות  דלות אמצעים,חבר פעיל בארגון העולמי לביו-מכניקה וספורט , מנחה ומרצה בכנסים בינ"ל בעולם for many years now , מאמן אישי של מספר אישים מפורסמים בארץ, בעל מאמרים רבים שפורסמו בעתונות הכתובה וברשת בארץ ובעולם, יוצר התוכנית Recycling הנלמדת בשבע מדינות שונות ברחבי העולם בכל שנה ולמעשה נוסע בקרוב שוב לסיבוב הוראה של התוכנית בעולם (בספטמבר 2008).

3. האם אחרי הקורס יסייעו לי במציאת עבודה?

כל התלמידים שמסיימים את הקורס ורוצים להתחיל לעבוד מידית, מתקבלים למועדוני כושר. אני מקבל באופן תדיר שיחות טלפון ממנהלי סטודיו בכל הארץ. בנוסף, סטודיו B, אחד מבתי הספר היותר מפורסמים למאמנים, עימו אני עובד, שולח רשימת טלפונים לכל המועדונים ומקבל טלפונים רבים בבקשה להמליץ על מדריכי דיווש באולם. המדריכים שהסמכתי עובדים הן בישראל והן מחוץ לה וההסמכה מתקבלת בכל העולם.

4. האם מקומות העבודה, מועדונים וכו' בכלל שמעו על הקורס הזה ויכירו בתעודה הזאת?

מסיימי ההכשרה שלנו עובדים במועדונים כגון הולמס פלייס, גרייט שייפ, לייפ אנד פיטנס, גו אקטיב, פיור, דרך הגוף וברבים נוספים בכל רחבי ישראל.

5. האם הקורס כולל התנסות מעשית, כלומר תכל'ס הדרכה או רק מתעסק בתאוריה? האם כשאסיים אותו באמת אוכל יום למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף?

יש בקורס 30 שעות מעשיות על אופניים, בהן התלמידים מקבלים מהיום הראשון את המקרופון ברוטציה, ומתאמנים בהעברת האימון. בנוסף, הם מחוייבים להשתתף מידי שבוע באימון של מאמנים בחדר הכושר בו הם מתאמנים ולהעביר משוב על האימון, בהתבסס על מה שלמדו בקורס.

ב-90% מהמקרים התשובה היא כן – עם תום הקורס ניתן כבר למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף, למעט מקרים של תחושת חוסר ביטחון. במקרה זה, אני ממליץ לקחת את הזמן ולהכנה ועוזר ותהליך. העזרה ממני אינה מסתיימת ברגע שהקורס תם, והתלמידים שלי פונים אלי באופן קבוע לקבלת חוות דעתי על פרופיל שעור או כאב שיש למתאמן שלהם. אני תמיד שם לרשותם בכדי להמליץ על דרך פעולה.

מותר לציין שאקבל גם פניות מאנשים שלא למדו אצלי ותמיד אשמח לעזור להפוך את אולמות הדיווש איכותיים יותר.

6. איזה רקע נדרש ממני על מנת להתקבל לקורס?

כל ההכשרות בהם נלמדים פסיולוגיה, אנטומיה ועזרה ראשונה בהתאם לדרישות משרד המדע התרבות והספורט.

7.מאילו סיבות תמליצו למתאמנים (שאין בכוונתם להפוך למדריכים) להשתתף בקורס?

מסיבות של פרגון עצמי..עניין, רצון ללמוד לעומק בתחום שאני אוהב.

9.כידוע, לקורס של רוני יפה ישנן מספר השתלמויות שבסיומן מקבלים דרגה יענו "כוכב" האם גם בקורסים שלכם זה קיים? ואם כן אנא פרטו נושא, זמן וכו'.?

אצלי בקורס לא מעניקים דרגות וכוכבים אלא ידע ובסיס טוב, כשיש את שני הפרמטרים האלו אנשים מגיעים להשתלמויות מרצון ללמוד יותר ולהתקדם ולא על מנת לקבל כוכב.

14. עם יד על ה-  האם לטעמכם קורס בן 30 שעות יכול להכשיר אדם להיות מדריך ספינינג?

לדעתי לא!!!

16. כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם
העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו?

אני מאד אוהב ומעריך את שמעון בכר כולנו עובדים ביחד על מנת לקדם את הענף בדרך זו או אחרת וכל אחד אם האני מאמין שלו..אני ושמעון קולגות לעבודה וחברים טובים בחיים האישים ושנינו יודעים לעשות את ההפרדה כשצריך.

18.אם אני מלמד כבר כמה שנים ויש לי תעודות מה היתרון לעשות את הקורס של דיוויד רודריגז ואם ישנם כבר מדריכים ותיקים שסימו לימודים בשיטות אחרות ולמדו אחר כך גם אצלך?

הקורס שאני מלמד הלימודים הם מאד מעמיקים גם בתחום הלימודי וגם המעשי שזה מאפשר אפילו לאדם בעל רקע של שמונה שנים להתקדם ולשפר את הידע הכללי שלו וללמוד דברים חדשים שהוא לא ידע קודם.
30% מבוגרי הקורסים שלי הם בעלי תעודות של קורסים אחרים.

if you call through Tami you get a 20% dicount on the course on the 13th of june fridays form 08.30 to 14.30

take care
David Rodriguez
ספינינג >>
לצפיה ב-'אין לי שאלה אבל אני רוצה'
אין לי שאלה אבל אני רוצה
22/05/2008 | 15:24
1
1
למסור ד"ש חם חם לדייויד רודריגז.

תודה על שיתוף הפעולה איתנו.

שרית, מאקים ישראל.
ספינינג >>
לצפיה ב-'you are welcome Sarit'
you are welcome Sarit
24/05/2008 | 19:06
3
לצפיה ב-'שאלה לרודריגז'
שאלה לרודריגז
23/05/2008 | 08:28
3
מהי שיטת ה-NGIC ProCycling ויתרונותיה?
ספינינג >>
לצפיה ב-'שמעון, רן ורודריגז'
שמעון, רן ורודריגז
23/05/2008 | 09:24
3
3
נשים או גברים?
והכוונה היא,

איזה מין שולתתתת!!!!!!!!!!!!!!!1 בקורסים שלכם?
ספינינג >>
לצפיה ב-'כמו בחיים, כך גם בספינינג...'
כמו בחיים, כך גם בספינינג...
23/05/2008 | 13:12
2
4
כמובן שנשים...
ספינינג >>
לצפיה ב-' חכו, חכו... שאלת הפאנצ' ליין עוד תגיע'
חכו, חכו... שאלת הפאנצ' ליין עוד תגיע
23/05/2008 | 13:46
2
אבל קודם נשכיל מתשובותיכם
ספינינג >>
לצפיה ב-'נמרות כולן...:)'
נמרות כולן...:)
23/05/2008 | 20:08
3
לצפיה ב-'בלי שום קשר - האימונים של דיוויד פשוט...'
בלי שום קשר - האימונים של דיוויד פשוט...
23/05/2008 | 17:35
1
מדהימים!

כל שיעור שונה ממשנהו, כמה אנרגיות...ממש תענוג לגוף ולנפש.

(זה לא כאילו שלא ידעתם את זה, כן? אבל עדיין...כשמגיע פרגון, אז מגיע! )
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלות ותשובות לדיוויד רודריגז'
שאלות ותשובות לדיוויד רודריגז
23/05/2008 | 20:10
9
8
1.    למה הקורס כל כך ארוך בהשוואה לשיטות במקומות אחרים?

עם מעל 30 שעות הרצאה בנושאים כגון ביומכאניזם, קינסולוגיה,אנדרולוגיה ,פציעות בספורט (בדגש על פציעות כתוצאה מדיווש), תזונה "ספציפית" לדיווש בסטודיו ובאוויר הפתוח.. (עם מרצה הפיזיולוגית והתזונאית הקלינית יעל דרור כמרצה אורחת) ופיזיולוגיה של מתיחות למדוושים בנוסף על הוראת מתודיקה, תוכניות שיעור, בניית תוכנית/ פרופיל מוזיקלי ויישומים מעשיים של הנלמד באורכים 30 שעות נוספות.

הדגש הוא למתן הבסיס הטוב ביותר לכל תלמיד עם פידבק מתועד (התלמידים בקורס מצולמים בוידאו מספר פעמים במהלך הקורס בכדי לעקוב אחר ההתקדמות ולתת משוב הנחוץ לשם שימור מתמיד). הדבר בלתי אפשרי במספר שעות מצומצם יותר, כמו שנעשה בשיטות האמריקאיות spinning או schwinn.שאני בעצמי סימתי את ההשתלמויות  הללו .

לדעתי, המינימום שמאמן צריך ללמוד אם הוא רוצה הבנה מקצועית ולא רק תעודה, למען הבטחון של מתאמניו.

אורך הקורס פי שנים עד שלוש משיטות אחרות, מאחר וקודם כל זה "קורס" ולא הכשרת בזק של שיטת "סמינר של יומיים" בו 20 שעות הדרכה בהן ניתן להעביר רק את הבסיס במהלך ה"שבוע".  בלתי אפשרי להתמיע.

מתן חשיבות גדולה יותר ל"קבלת תעודה" מאשר ל "תהליך הלמידה" ואשר מועברות בד"כ על ידי אנשים ללא רקע אקדמי!! רק התואר "מאמן בכיר" (Master Trainer) שהושגה בתום מספר שבועות בחברה האחראית על הכשרת השיטה אותה הוא מייצג. דיווש באולם הנו ללא כל ספק האימון האירובי האינטנסיבי ביותר בעולם הכושר הגופני ויכול להיות מסוכן אם לא נעשה בדרך הנכונה ועם בסיס רחב. השעות הראשונות הנלמדות הן החשובות ביותר מאחר והן נותרות את הבסיס הנכון להמשך רכישת ידע בתחום.

מזה שנים אני שומע  מדריכים שאומרים שלא משנה איזה קורס אתה לוקח כי אתה לומד מהנסיון....ואני שואל את עצמי האם אנחנו חייבים לעבור כמה שנים של "שגיאות" עד שנרכוש את הבסיס הראוי בכדי לא לסכן את המתאמנים שלנו????...הציעו לי בעבר לעבוד בחברות ידועות והתנאי שלי היה להמשיך וללמד בשיטה שלי אך נענתי שזה לא כלכלי ושאנשים רוצים קורסים קצרים (תעודה מובטחת אחרי 20 שעות לימוד בעבור 300 דולאר). בכל הקורסים שלי בישראל, כ-10% מהסטודנטים לא עברו את בחינת הסיום ולא קבלו תעודת הסמכה ורבים נבחנו ב"מועד ב'"...אלה שנכשלו פנו לקורסים של שיטות הכשרה אחרות ועברו ללא כל שאלות חומר למחשבה...

2. מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית של דייויד רודריגז?

אני בעל תואר שני במדעי הספורט,תכננתי וכתבתי  שיטת דיווש עצמאית שלי (NGIC)  ומלמד מעל 13 שנה. עובד עם המחלקה האנדוקרינולוגית בתל השומר, במחקר בנושא תזונה באוכלוסיות  דלות אמצעים,חבר פעיל בארגון העולמי לביו-מכניקה וספורט , מנחה ומרצה בכנסים בינ"ל בעולם for many years now , מאמן אישי של מספר אישים מפורסמים בארץ, בעל מאמרים רבים שפורסמו בעתונות הכתובה וברשת בארץ ובעולם, יוצר התוכנית Recycling הנלמדת בשבע מדינות שונות ברחבי העולם בכל שנה ולמעשה נוסע בקרוב שוב לסיבוב הוראה של התוכנית בעולם (בספטמבר 2008).

3. האם אחרי הקורס יסייעו לי במציאת עבודה?

כל התלמידים שמסיימים את הקורס ורוצים להתחיל לעבוד מידית, מתקבלים למועדוני כושר. אני מקבל באופן תדיר שיחות טלפון ממנהלי סטודיו בכל הארץ. בנוסף, סטודיו B, אחד מבתי הספר היותר מפורסמים למאמנים, עימו אני עובד, שולח רשימת טלפונים לכל המועדונים ומקבל טלפונים רבים בבקשה להמליץ על מדריכי דיווש באולם. המדריכים שהסמכתי עובדים הן בישראל והן מחוץ לה וההסמכה מתקבלת בכל העולם.

4. האם מקומות העבודה, מועדונים וכו' בכלל שמעו על הקורס הזה ויכירו בתעודה הזאת?

מסיימי ההכשרה שלנו עובדים במועדונים כגון הולמס פלייס, גרייט שייפ, לייפ אנד פיטנס, גו אקטיב, פיור, דרך הגוף וברבים נוספים בכל רחבי ישראל.

5. האם הקורס כולל התנסות מעשית, כלומר תכל'ס הדרכה או רק מתעסק בתאוריה? האם כשאסיים אותו באמת אוכל יום למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף?

יש בקורס 30 שעות מעשיות על אופניים, בהן התלמידים מקבלים מהיום הראשון את המקרופון ברוטציה, ומתאמנים בהעברת האימון. בנוסף, הם מחוייבים להשתתף מידי שבוע באימון של מאמנים בחדר הכושר בו הם מתאמנים ולהעביר משוב על האימון, בהתבסס על מה שלמדו בקורס.

ב-90% מהמקרים התשובה היא כן – עם תום הקורס ניתן כבר למחרת להדריך שיעור מהתחלה ועד הסוף, למעט מקרים של תחושת חוסר ביטחון. במקרה זה, אני ממליץ לקחת את הזמן ולהכנה ועוזר ותהליך. העזרה ממני אינה מסתיימת ברגע שהקורס תם, והתלמידים שלי פונים אלי באופן קבוע לקבלת חוות דעתי על פרופיל שעור או כאב שיש למתאמן שלהם. אני תמיד שם לרשותם בכדי להמליץ על דרך פעולה.

מותר לציין שאקבל גם פניות מאנשים שלא למדו אצלי ותמיד אשמח לעזור להפוך את אולמות הדיווש איכותיים יותר.

6. איזה רקע נדרש ממני על מנת להתקבל לקורס?

כל ההכשרות בהם נלמדים פסיולוגיה, אנטומיה ועזרה ראשונה בהתאם לדרישות משרד המדע התרבות והספורט.

7.מאילו סיבות תמליצו למתאמנים (שאין בכוונתם להפוך למדריכים) להשתתף בקורס?

מסיבות של פרגון עצמי..עניין, רצון ללמוד לעומק בתחום שאני אוהב.

9.כידוע, לקורס של רוני יפה ישנן מספר השתלמויות שבסיומן מקבלים דרגה יענו "כוכב" האם גם בקורסים שלכם זה קיים? ואם כן אנא פרטו נושא, זמן וכו'.?

אצלי בקורס לא מעניקים דרגות וכוכבים אלא ידע ובסיס טוב, כשיש את שני הפרמטרים האלו אנשים מגיעים להשתלמויות מרצון ללמוד יותר ולהתקדם ולא על מנת לקבל כוכב.

14. עם יד על ה-  האם לטעמכם קורס בן 30 שעות יכול להכשיר אדם להיות מדריך ספינינג?

לדעתי לא!!!

16. כידוע לכל אתם ידידים טובים ומשתפים פעולה בהרבה מרתונים, איך זה מסתדר עם
העובדה ששניכם מנהלים קורסים מתחרים להכשרת מדריכי רכיבת סטודיו?

אני מאד אוהב ומעריך את שמעון בכר כולנו עובדים ביחד על מנת לקדם את הענף בדרך זו או אחרת וכל אחד אם האני מאמין שלו..אני ושמעון קולגות לעבודה וחברים טובים בחיים האישים ושנינו יודעים לעשות את ההפרדה כשצריך.

18.אם אני מלמד כבר כמה שנים ויש לי תעודות מה היתרון לעשות את הקורס של דיוויד רודריגז ואם ישנם כבר מדריכים ותיקים שסימו לימודים בשיטות אחרות ולמדו אחר כך גם אצלך?

הקורס שאני מלמד הלימודים הם מאד מעמיקים גם בתחום הלימודי וגם המעשי שזה מאפשר אפילו לאדם בעל רקע של שמונה שנים להתקדם ולשפר את הידע הכללי שלו וללמוד דברים חדשים שהוא לא ידע קודם.
30% מבוגרי הקורסים שלי הם בעלי תעודות של קורסים אחרים.

ספינינג >>
לצפיה ב-'הצלחת לשכנע אותי'
הצלחת לשכנע אותי
23/05/2008 | 20:50
שכן צריך ללמוד אצל המקצוענים,וברור שתמיד לומדים מהניסיון ,אבל....

צריך בסיס טוב -זה אלף בית בידע.

השאלה שלי היא פער המחירים המטורף,בהיותי סטודנטית באונברסיטת ת"א-מכללת שיאים.

נפתח לנו קורס ספיניניג בסכום של 590 ש"ח, שזה תסלחו פשוט -כלום כסף,וכן נותנים שם את הכלים הבסיסים

ואת טכניקות האימון למינהן,קראתי את כל הכתוב ,השאלה שלי - לי יש פחד מדונה,ניסתי להעביר שיעור פעם (כמובן שהמדריכה פשוט החליטה על שיעור החלפות כול המתאמנים העבירו שיר אחד מגניב לאללה) ולי זה לא ממש הלך
בקורסים השונים עובדים ביטחון מול קהל ,הבנתי שאצל רודריגו כן והשאר?
ספינינג >>
לצפיה ב-'"התפקששה" השאלה שלי בנוגע להנחה המובטחת לחברי'
"התפקששה" השאלה שלי בנוגע להנחה המובטחת לחברי
24/05/2008 | 01:30
3
1
הפורום, למרות שאני יודעת שאתה אחראי רק על החלק המקצועי - הכוונה היתה שתעשה את הבירור מול מיכל/יואב ותפרסם את תשובותיהם.
בכל אופן, התשובות מאוד ענייניות ועונות - חבל שלא שירשרת כל תשובה תחת השאלה המתייחסת לה, אבל... לא נורא ממילא בסוף יש בכוונתי לרכז את כל התשובות בטבלה מסכמת.
ממתינה לך בהמשך היום
ספינינג >>
לצפיה ב-'הנחה בקורסים..'
הנחה בקורסים..
24/05/2008 | 15:04
2
1
היי תמי, אנסה לארגן משהו למרות שהדבר בעייתי.
ספינינג >>
לצפיה ב-'תגיד להם שסטודיו B מעניק 20% הנחה לחברי פורום'
תגיד להם שסטודיו B מעניק 20% הנחה לחברי פורום
24/05/2008 | 16:20
1
1
ספינינג של תפוז ו-20% זו הנחה יפה מאוד
בשלב זה ההנחה תינתן לחברי הפורום שירשמו לקורס של ה-13.6, לאחר שמזכירות סטודיו B תאשר את חברותם מולי, ובהמשך... נראה
עכשיו, תבדוק אם אפשר לסדר משהו עם וינגייט ה"קשוחים" - נראה עד כמה הם חושבים כלכלי
ספינינג >>
לצפיה ב-'אבדוק גם אבדוק!'
אבדוק גם אבדוק!
24/05/2008 | 16:22
3
לצפיה ב-'בקשה'
בקשה
24/05/2008 | 07:53
האם נוכל לקבל לינקים, או מראי מקום של המאמרים הרבים שפורסמו?
ספינינג >>
לצפיה ב-'הלו דיוויד, לא לחפף'
הלו דיוויד, לא לחפף
24/05/2008 | 15:55
2
1
עדיין לא ענית למספר שאלות:
כמה מחזורים היו לקורסים שלכם וכמה בוגרים סיימו?
מהי שיטת ה-NGIC ProCycling ויתרונותיה?

ועוד אחת בקטנה,
האם אתם מלמדים בקורס אמצעים לזיהוי סימני מצוקה אצל מתאמנים והטיפול בהם ומה בנושא עזרה ראשונה?

מוותרת לך על שאלת המינים, התשובה החד-משמעית של רן סיפקה אותי
ספינינג >>
לצפיה ב-'your answer Tal'
your answer Tal
24/05/2008 | 17:17
1
first i am sorry i had someone help me translate my answers  sometimes the interpretation comes across not in the exact way as intended.

I have been in the country (Israel) since 2002 and opened my first courses doing about 3 a year up to now on average....i have not got the exact statistics here on my home computer but can tell you in most courses at least 2-3 students go to Moed B, and about 10% have not passed the exams at all both of them and went to get there certificate in other systems. My job is to try to make everyone bring out the best in them but in some cases if they don't meet my profesional parameters set in the course they don't pass.

I think i explained very clearly what my course is based on in my first answer...if you did not read it or understand it well i will briefly state this again.

1.Experience as a bike rider for many years.
2. Academic background which in my opinion is a must to lecture people whatever the course.
3. Length of the course is triple or double of all those existing over two months gives time for everyone to adapt and let a good learning base sink in.
4.My philosphy is that it is about them (your clients) not you, this philosphy comes across with knowledge,safety first, off the bike coaching.
5. i am independent which makes me free to add my personal input and experience without company rules or comercial boundaries.

about safety well this is a number one in my course from begginning to end and my lectures on specific cycling injuries teach u how to react to a clien ts need pains or whatever and what questions to ask in order to know what to do and act accordingly.

take care
David

ספינינג >>
לצפיה ב-'try again'
try again
24/05/2008 | 20:23
1
first i am sorry i had someone help me translate my answers  sometimes the interpretation comes across not in the exact way as intended.

I have been in the country (Israel) since 2002 and opened my first courses doing about 3 a year up to now on average....i have not got the exact statistics here on my home computer but can tell you in most courses at least 2-3 students go to Moed B, and about 10% have not passed the exams at all both of them and went to get there certificate in other systems. My job is to try to make everyone bring out the best in them but in some cases if they don't meet my profesional parameters set in the course they don't pass.

I think i explained very clearly what my course is based on in my first answer...if you did not read it or understand it well i will briefly state this again.

1. MY experience as a bike rider (road) for many years 20 years.
2. Academic background which in my opinion is a must to lecture people whatever the course.
3. Length of the course is triple or double of all those existing over two months gives time for everyone to adapt and let a good learning base sink in.
4.My philosphy is that it is about them (your clients) not you, this philosphy comes across with knowledge,safety first, off the bike coaching.
5. i am independent which makes me free to add my personal input and experience without company rules or comercial boundaries.

about safety well this is a number one in my course from begginning to end and my lectures on specific cycling injuries teach u how to react to a clien ts need pains or whatever and what questions to ask in order to know what to do and act accordingly.

take care
David

ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה לרכזים'
שאלה לרכזים
24/05/2008 | 12:47
1
שלום!

אשמח לקבל עוד מידע בנוגע להשתלמויות וסדנאות בספינינג

תודה
ספינינג >>
לצפיה ב-' רן מגן'
רן מגן
24/05/2008 | 16:57
4
3
נגיד ואני עומדת להירשם לקורס מדריכי ספינינג ואני מתלבטת בין B.Academy לבין וינגייט, כיצד אתה משכנע אותי להירשם לוינגייט?
דרך אגב, באיזו שיטה לומדים בוינגייט אם בכלל?
ספינינג >>
לצפיה ב-'הדרך הקלה לשכנע אותך היא...'
הדרך הקלה לשכנע אותך היא...
24/05/2008 | 17:05
2
לשכנע אותי להירשם לוינגייט (את באה? ביחד? יש מחיר קבוצתי...)
אבל אתן לרן להשיב לך,
התשובה שלי היתה רק בצחוק
ספינינג >>
לצפיה ב-'דעה צלולה'
דעה צלולה
24/05/2008 | 17:15
2
1
הקורס בוינגייט קרוי מדריכי רכיבת אופניים בסטודיו מכיוון שכידוע לכולכם "ספינינג" הינו מותג רשום ואפשרי לשימוש רק על ידי נציגיו בישראל אשר מתעקשים שמדובר ב"שיטה" ולא בסוג אימון (משמע רכיבה על אופניים נייחים בתוך אולם).
באופן אישי, אני לא מאמין ב"שיטה" ספציפית. את ה"אני מאמין" שלי לאיך שיעור ספינינג צריך להיראות גיבשתי סופית רק לפני כשלוש שנים וזאת לאחר שעברתי מס' קורסים וכבר היו מאחרוי מס' שנות בהדרכה. הניסיון, השיעורים, הידע המקצועי שרכשתי עם השנים (ועדיין לומד..) עיצבו את תודעתי למה אני רוצה משיעור, איך הוא אמור להיראות הן מהבחינה המקצועית והן מהבחינה המתודית מצד המדריך.
באופן כללי, ובניגוד גמור לשנים הראשונות שבהם הדרכתי, אני מאמין שאימון הרכיבה אמור להיות בישיבה (בשיעורים שלי מתוך כ- 55 דקות אימון עומדים כ-3-4 פעמים לזמן של עד2 דקות). המוטו שלי: שב, שים התנגדות שבה אתה מרגיש שולט באופניים ולא האופניים בך, והתחל לדווש. זהו הבסיס ועליו אני בונה שיעור בסגונונות שונים לפי שיטות האימון השונות.

לגבי ההתלבטות שלך בין דיוויד בסטודיו B לקורס בוינגייט: בכנות- עשי את שניהם! (אספר לך סוד קטן: למרות שאני מרכז בוינגייט רציתי גם אני להשתתף בקורס בסטודיו B כי אני חושב שדייויד, כמו רבים אחרים וטובים, יוכל להעשיר אותי בעוד משהו ולתת ערך מוסף נוסף. לצערי, אין הנחה למדריכים קיימים. דייויד, זורק לך רעיון- סכום סמלי 500 ש"ח למדריכים קיימים על בסיס מקום פנוי יכול רק להוסיף).
מכל הכשרה תוכלי לקחת משהו, מכל מדריך תוכלי לקחת הרבה יותר כך שבסופו של דבר הכלים שיהיו בידייך יהיו טובים יותר.
ספינינג >>
לצפיה ב-'Hey Ran'
Hey Ran
24/05/2008 | 17:55
1
would be a pleasure to have you ....you know how much i like your lessons...although now because of work i have no time to come
and i think you know what i think of you that is the reason i invited you to be in Studio B convention and i hope you will be there next year.....
I recommend all my students to do as many courses they can
about the discount
tamy told you...
call me anyway
David
ספינינג >>
לצפיה ב-'את הרעיון שזרקת לדיוויד - ניסיתי להטביע חזק'
את הרעיון שזרקת לדיוויד - ניסיתי להטביע חזק
24/05/2008 | 18:34
1
הרעיון מאחורי ה"סכום סימלי" למדריכים שאיתו אני מנסה לשכנע את דיוויד, את שמעון וגם אותך - רעיון שאיתו תלכו ל"ממונים" מתמקד בשתי נקודות עיקריות:
1.  מדריכים פעילים שכבר מועסקים במכונים שונים - לא זקוקים לקורס הנוסף הזה לפרנסתם, הם גם לא זקוקים לו לצורך ההדרכה במקרים רבים אלא הנהנים האמיתיים מהקורס הנוסף הזה שיעשה המדריך הם: המתאמנים והענף כולו
מדריך שמעשיר את ידיעותיו ומרחיב את אופקיו בתחום - יביא מתאמנים לתוצאות טובות יותר, בבטיחות גבוהה יותר ולאורך שנים - מה שבאופן טבעי ירחיב את מעגל המתאמנים שהם מקור הפרנסה של הענף.

2.  מדריכים שעוברים את הקורס בכמה מוסדות - כאשר כל מוסד מאמין באיכותו הגבוהה - יוכלו להמליץ למתאמנים שמעוניינים להצטרף למעגל ההדרכה על המוסד הטוב ביותר מבחינתו. ככל שהרקורד של  המדריך עשיר בהכשרות/קורסים - ההמלצה נשמעת אמינה ומשכנעת יותר.
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2008 | 19:48
רק עכשיו חודשה אספקת החשמל לאזורינו,
פיספסתי משהו?

תודה,את אישה מקסימה !!

שמעון בכר
ספינינג >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי שיטה שנוסתה בגו-אקטיב'
שאלה לגבי שיטה שנוסתה בגו-אקטיב
23/05/2008 | 15:01
2
1
שיטת Les-Mills המיוחצנת שאותי איכזבה בגדול עם כל הרעש והצלצולים שהיו עם השקתה.
האם לדעתכם זה רק בגלל האופי הישראלי שצריך כל הזמן גירויים ושינויים?

להזכירכם: בשיטה זו כל המדריכים משתמשים באותה מוזיקה ומערך שיעור במשך 3 (כן, שלושה) חודשים!!!
בארץ הורידו את זה לחודש אבל לפחות במועדון שאני מתאמן בו, מהר מאוד התרוקנו השיעורים בשיטה הזו והיא נפחה את נשמתה לפני שהתחילה ללכת בכלל....
ספינינג >>
לצפיה ב-'שלום חיים'
שלום חיים
23/05/2008 | 15:21
1
1
למען הגילוי הנאות ברצוני לציין שאני עובד, בין היתר, ברשת גו אקטיב מזה כעשור. את שיטת les mills היכרתי זמן רב לפני שהגיע לגו אקטיב וכשיורם אילת, מנכ"ל החברה והאיש שבנה את הרשת מכלום כמעט שוחח עימי ושאל את דעתי, אמרתי לו שאין סיכוי שהתכנית שעוסקת בספינינג (שהרי לס מילס היא רק ספינינג, יש גם בודי פאמפ, בודי וייב, בודי קומבט ועוד..) הקרויה RPM תצליח בישראל. הסיבות לכך שונות:
1) המוזיקה- מי שעשה פעם שיעורי ספינינג  בחו"ל יודע  שאופי השיעור, סגנון ההדרכה והמוזיקה שונים ממה שאנו, הישראלים, מכירים. כמה פעמים אפשר לעשות ספינינג לצלילי אוליביה ניוטון ג'ון (עם כל הכבוד, ויש כבוד..). זה נחמד לגיוון אך שלושה חודשים אותו דיסק...לא לעניין... בחו"ל זה עובד- אצלנו זה נועד לכישלון מהתחלה.
2) מערך השיעור ואופי ההדרכה- ללמד אותו  שיעור במשך שלושה חודשים (עם הוראות כתובות של מה לומר, מתי ואיך)מסרס את המדריך מכל אפשרות לגיוון ואלמנט ההפתעה  (ואיתו גם הכיף הגדול) של שיעור חדש, מערך מאתגר חדש ומוזיקה שונה מהשיעור שעבר נעלם כך בסופו של דבר אתה מוצא עצמך (כמדריך) ממחזר שיעור שמישהו אחר בנה עבורך במש 3 חודשים וכמתאמן אתה מוצא את עצמך מגיע לשיעור ורוכב 3 חודשים באותו מערך אימון, עם אותה המוזיקה והמדריך אומר את אותם דברים ובאותם השירים.לי, כמדריך, זה לא מתאים וזו גם הסיבה שהייתי בין המדריכים הבודדים ברשת שלא לימד בשיטה הזו.
מקווה שעניתי לשאלתך.
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה!!!!'
תודה!!!!
23/05/2008 | 15:30
5
לצפיה ב-'טוב, עכשיו זה ב-LIVE וזה הזמן להזכיר לאורחים'
טוב, עכשיו זה ב-LIVE וזה הזמן להזכיר לאורחים
24/05/2008 | 17:02
10
1
שהאירוח, בכל הנוגע לשאלות שעניינם הקורסים, יסוכם בטבלה שתסכם את השאלות ומנגד התשובה של כל אחד מהנציגים שהביעו הסכמה ונכונות להתארח ולהשיב לשאלות הגולשים. מה שאומר שאם אין תשובה... זה יראה לא כל כך טוב בטבלה (שתוכנס למאמרי הפורום)
ולך רן,
תודות גם בהמשך אך פשוט לא יכולה להתאפק ולהביע את הערכתי לזמן שאתה מקדיש ולתשובות המפורטות. כמובן שתשובות כאלו יוכנסו בהמשך לשאלות הנפוצות של הפורום פעם ראשונה
ספינינג >>
לצפיה ב-'העונג כולו שלי... התגעגעתי... את יודעת...'
העונג כולו שלי... התגעגעתי... את יודעת...
24/05/2008 | 17:24
3
3
לצפיה ב-'דוגמא למערך אימון'
דוגמא למערך אימון
24/05/2008 | 17:52
2
2
חלק מכין: רכיבה למשך כ- 10 דקות, קצב קבוע של כ- 80-90 סל"ד. שינוי התנגדות קלים.

חלק עיקרי: בסיס האימון הוא רכיבת מישור, כ- 90 סל"ד, התנגדות קבועה בה המתאמן חש תחושת מאמץ קלה עד בינונית.
במהלך חלק זה אנו מגבירים מהירות למשך זמן הנע בין 15-60 שניות לפי מפתח של 1:3, ז"א זמן התאוששות פי 3 מזמן מיאוץ:
משך ההגברה    משך המנוחה (הכל בשניות)
     15                  45
     30                  90
     45                 135
     60                 180

מורידים את החלק הארוך ועושים רק את שלושת ההגברות הראשונות.
מורידים את החלק הארוך ועושים רק את שתי ההגברות הראשונות.
מורידים את החלק הארוך ועושים רק את ההגברה הראשונה.

מבצעים סט נוסף כזה אך מתחילים מהסוף.
מבצעים סט נוסף משולב.
הערות: לאחר כל מיאוץ חוזרים לקצב מישור ואף פחות מכך (80-90 סל"ד)
          קצב הרגליים בעת המיאוץ: כ- 110 סל"ד.

חלק מסיים: רכיבת התאוששות ומתיחות.

ספינינג >>
לצפיה ב-'comment'
comment
24/05/2008 | 18:02
1
2
was the study in wingate done with you as an instructor????

if not...
we know why the results were like this
ספינינג >>
לצפיה ב-'לא, המחקר נערך בשני מועדונים שונים בשרון'
לא, המחקר נערך בשני מועדונים שונים בשרון
24/05/2008 | 18:09
5
לצפיה ב-'Pleasure is all mine'
Pleasure is all mine
24/05/2008 | 17:58
5
1
where is Shimon????
ספינינג >>
לצפיה ב-'?...where is everybody'
?...where is everybody
24/05/2008 | 18:14
3
5
לצפיה ב-'here i am'
here i am
24/05/2008 | 19:14
היי דיוויד ... היי רן ... היי לכולם :)
הלכו האורחים ( שבת ארוכה)  ועכשיו לעבודה ... לקרא את הכל ... ולקרא את האנגלית של דיוויד .. אלוהים ... יש קורס בתרגום ?!
כותבת כאן , לא קשור להודעות ולתוכנם ... 3ריכה זמן לקרא ....
יכולה רק לומר , שאני בוגרת קורס מדריכים של דיוויד ... ... ... ... והחל מהקיץ הזה אהיה בקורס של רן מגן ...
( קורס מדריכי כושר בהנהלתו המקצועית של רן ... ומכיוון שנהיה שם לפחות שני  מדריכי ספינינג ( 3מד y ) ... מניחה שרן יפנק אותנו גם בתחום הספין . )  
כך שאני לא מפספסת אף אחד מן המקצועיים והמומחים :)
את שניהם הכרתי אישית .. ומשניהם ספגתי ואת שניהם מעריצה . כל אחד בדרכו , באישיותו , באמונתו ...
רן , דיוויד ....
שמחה לראותכם כאן .... ועוד יותר שמחה לקרא אתכם ...
כספינרית 8  שנים וכמדריכה כמעט שנתיים יודעת יותר מתמיד להעריך מקצועיות לשמה .
ואתם - נותנים את התשובה .

ספינינג >>
לצפיה ב-'מתערבת איתך שכולם עוד תקועים בנסיון לתרגם'
מתערבת איתך שכולם עוד תקועים בנסיון לתרגם
24/05/2008 | 18:40
1
את התשובות של דיוויד
ואני?
בין תרגום אחד למשנהו - התחלתי כבר בעיצוב הטבלה שתסכם את האירוח  וזו הולכת להיות עבודה קשהההה
ספינינג >>
לצפיה ב-' שמעון נראה לי הסתבך עם הניק החדש'
שמעון נראה לי הסתבך עם הניק החדש
24/05/2008 | 18:38
1
צריך להוסיף לתוכנית הלימוד בקורסים את נושא הגלישה בפורומים
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
24/05/2008 | 18:48
3
על הזמן והנכונות לענות ועל ההערכה ההדדית האחד לשני.

קיבלנו הרבה מושגים ותשובות מפורטות שהעשירו את כולנו ואת כל מי שמעוניין ללמוד. נראה כי אם זאת הרמה שאתם מציגים בקורסים, בהחלט כדאי למדריכים לעתיד וגם למתאמנים הרוצים להבין מה הם עושים, לקחת בהם חלק.

הרעיון של רן להשתתפות מדריכים בקורסים להכשרת מדריכים בשיטה אחרת, היה במקום ונראה כי שני בתי הספר להסמכה יוכלו רק להרויח מכך.
בעצמי השתתפתי בשני קורסי הסמכה שונים והפקתי הרבה ערך מוסף מכל גישות המרצים לתחום.

אני לא מסכים עם רן שהתחום "אפור". עצם התאמת המתאמנים באופן פרטני לתוכנית אימונים מסויימת, אינה הופכת את המדע שמאחוריה לאפור ובהרבה תחומים בתורת האימון הגלגל כבר הומצא.

עוד שני נושאים ש"הציקו" לי ונשאלו בכוונה תחילה, היו אימונים על קיבה ריקה ודיאטת דלת פחמימות.
למרות שאין כל רע בתשובות "מהספר", אין בהן כל חידוש רעיוני מתבקש.
ברור לכולם שיש כאלו המתאמנים על קיבה ריקה וגם כאלו שצורכים פחות מ- 100 גרם פחמימות ביום ועדיין משתתפים בשיעורי ספינינג.
תשובות אבסולוטיות כגון, "אסור", "צריך" או "מומלץ" צריכות להיות מגובות במספרים, או לפחות בהצגת דיעה נגדית המצדיקה את הנושא (שרירות וקיימות דיעות כאלה) וזה לא נעשה.

לסיכום, אחד מהאירוחים האיכותיים יותר של הפורום.
הרבה מהנושאים נידונו בפורום והצגתם בצורה כה נהירה וברורה תרמה לנו רבות. מרים כוסית להרבה ספינינג ומעט בבל"ת ומודה שוב לכל האנשים שלקחו חלק באירוח.
ספינינג >>
לצפיה ב-'Your welcome'
Your welcome
24/05/2008 | 18:56
1
If you leave thsi i will try to keep on answering later on Ran has been answering all day and i only came home at 16.45pm....
i will try to keep on answering even if not live if this is possible??

all the best
David Rodriguez
ספינינג >>
לצפיה ב-'בוודאי - בשמחה ובתודה רבה'
בוודאי - בשמחה ובתודה רבה
24/05/2008 | 19:04
1
לצפיה ב-'תודה גיא!'
תודה גיא!
24/05/2008 | 19:07
4
לצפיה ב-'סיכום אירוח ותודות'
סיכום אירוח ותודות
24/05/2008 | 18:51
6
בשם הנהלת הפורום ואפשר גם בשם מתאמני ה-IC באשר הם, אני מבקשת להביע את תודתי לדיוויד רודריגז ולרן מגן על שהקדישו לנו מזמנם היקר (וזה לגמרי לא בלשון מליצה) ותרמו לנו מהידע והנסיון העשיר שלהם.
השרשור יוכנס לטאגליינס ובהמשך גם תשובצנה התשובות במאמרים ובשאלות הנפוצות בהתאם לקטיגוריות המתאימות.
ללא ספק, היו כאן תשובות שגם מדריכים וותיקים בתחום העשירו/ריעננו בהן את ידיעותיהם
בהתמקדות על נושא האירוח שהוא ייצוג מוסדות להכשרת מדריכים - יוצא שקצת הסתבכתי כי...
1.  לא חשבתי בכלל לעשות קורס כזה - ועכשיו אני כבר עם הויזה ביד
2.   חשבתי שאחרי האירוח - יהיה קל לבחור בקורס הטוב ביותר, אבל זה רק הפך להיות קשה יותר ליתר דיוק קל מאוד אבל גם יקר מאוד (בכל זאת... עלות של 2 קורסים שלא לדבר על הזמן שצריך לפנות לזה). אחחח... אם רק היה לי פקדון צבאי להשתמש בו

לאורחים שלנו
וכמובן לגולשים המדוושים היקרים שלקחו חלק פעיל באירוח
ספינינג >>
לצפיה ב-'תודה תמי על האירוח...ת'אמת, התגעגתי...'
תודה תמי על האירוח...ת'אמת, התגעגתי...
24/05/2008 | 19:10
1
מאז הפעם האחרונה שביקרתי כאן. תודה לגולשים על השאלות ונתראה בקרוב בשיעורים.
ספינינג >>
לצפיה ב-'תמי ....'
תמי ....
24/05/2008 | 19:23
2
1
בשם כולם ...( לוקחת את הפיקוד ורק לשנייה קטנה ...)
יכולה לך להודות ?!
את מסוגלת להפוך את הבלתי אפשרי - למציאותי ...
יכולה להפוך כל שממה ...לחלקת פורחת ומניבה ...
מסוגלת לקרב את מזרח ומערב ...
איתך נכנסים  לדרייב רציני ,
נדבקים בחיוניות ובדבר האמיתי :)
גורמת לאנשים לטפס את ההר הגבוה מכולם ...
לרוץ במישור ... ולא להתעייף לעולם ...
עם האמונה .. הנתינה .. המעוף והאהבה ....
את פשוט במילה אחת  סיפור אגדה ....
את גדולה :)
נ.ב.
ת'נקס
ספינינג >>
לצפיה ב-'נהנתי לקרוא את השרשור הזה!'
נהנתי לקרוא את השרשור הזה!
24/05/2008 | 20:20
1
תמי, כל הכבוד על היוזמה- יצא משהו בונבון
רן ודיוויד - תודה על הזמן שהשקעתם בתשובות
לא יודע אם עניתם על כל מה שנשאל במשך כל השבוע אבל בהחלט העשרתם אותנו בהמון ידע !
ספינינג >>
לצפיה ב-'אני מסמיקה'
אני מסמיקה
25/05/2008 | 00:12
בכל זאת, לקבל כזו תודה על משהו שהתודה שלו היא בעצם הקבלה... המממ... זה כאילו לקבל פעמיים
תודה לך, לטל, ליואב ולכולם
זה הכיף שלי וככה זה כשעושים דברים באהבה מול אנשים מאותו סוג ו"מאותו הכפר"

אגב,
המון המון בהצלחה ובהנאה בקורס לך ולמיסטר דוט קום (כל כך הייתי רוצה להיות איתכם אוףףףף!! למה השמש חייבת לשקוע כל יום? אפשר לסדר לה אולי שעות נוספות? אני מוכנה לשלם לפי התעריף הגבוה... רק עוד כמה שעות ליממה ואני מסודרת)
ספינינג >>
לצפיה ב-' גם ממני, אחלה תשובות '
גם ממני, אחלה תשובות
24/05/2008 | 19:34
1
ותמי, תני לי לעשות לך עבודה קטנה בחיאת, רכזי את כל שיטות הספינינג והסבירי אותם כי אני טרם הבנתי מה זה שווינג, צ'יקלטה etc...
לגבי סעיף 2, אכן קשה לבחור ושני מרכזי הקורסים מרשימים ביותר... נשארה לנו עוד הגרלת לוטו אחת
ספינינג >>
לצפיה ב-'תתפלאי - אבל העבודה באמת קטנה כי מסתבר ש...'
תתפלאי - אבל העבודה באמת קטנה כי מסתבר ש...
25/05/2008 | 00:34
1
ההבדל בין השיטות הוא... שאין הבדל!
האמת? כבר מזמן התחלתי לחשוד בזה אבל התשובה של רן נתנה גושפנקא לחשד הזה. המסקנה שאליה הגעתי היא שיש דרך שונה שמאמץ כל מוסד לאופן שבוא הוא מכשיר מדריכים - אך התוכן בסופו של דבר, הוא אותו תוכן: עקרונות רכיבת הסטודיו והנחיית מתאמנים לביצוע אימון.
זה ממש כמו ללמוד משפטים במכללת הרצליה או במכללת קיראון
כשתמיד יש את הללמוד משפטים ב... אוניברסיטת ת"א
זה אומר שכל אחד שסיים את הלימודים יסיים גם את ההתמחות ויעבור את מבחני הלישכה? לא
זה אומר שכל מי שיסיים את ההתמחות ויעבור את מבחני הלשכה יהיה גם עורך דין טוב, כזה שתרגישי בטחון להפקיד את ענינייך בידיו? ממש לא
עכשיו אני בטוחה: אין שיטות שונות - יש דרכי הוראה שונות וכשזה בא בשילוב עם אימוץ סגנון המורה מצד המדריך הבוגר נוצרת תחושת "השיטה של מדריך X"

זהו
חוזרת לצפות בתוצאות האירויזיון המשעממם אך העCC
ספינינג >>

הודעות אחרונות

10:11 | 23.08.17 אורחים בפורום
18:56 | 14.10.12 אורחים בפורום
14:12 | 14.06.11 אסף האנארובי
12:36 | 13.06.11 chosenspin
13:11 | 12.06.11 my bloody valentine
21:07 | 11.06.11 almog9
23:33 | 07.06.11 pumpkin74
15:48 | 30.05.11 סיון מTOWER
23:07 | 26.05.11 קשת ארט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ