מה להגיד לבנק ומתי

Sa6ab

New member
מה להגיד לבנק ומתי

שלום!
אני חדשה כאן ולומדת הרבה מאוד מהפורום בימים האחרונים אז תודה לכולם :)

אנחנו מתכוונים עכשיו להתחיל ליצור קשר עם בנקים לקבלת אישור עקרוני ואז פגישות ייעוץ ויש שני דברים שאני מתלבטת אם כדאי להגיד לבנקים בכלל ואם כן אז מתי:
1) אני עובדת חצי משרה מבחירה. הנטו שלי נע בין 8-12 אלף וזה על חצי משרה. מצד אחד אם אגיד להם זה יראה שכושר ההשתכרות שלי בפועל יותר גבוה (אם אעבוד משרה מלאה) מצד שני זה אולי מראה על איזשהו חוסר יציבות מבחינתם?

2) אני מאוד מאמינה שאנחנו קונים את הדירה לטווח של 6-10 שנים ואז נרצה לשפר דיור. לכן אני כרגע נוטה לכיוון תמליהים שישתלמו לנו יותר במידה ונמכור את הדירה עוד כמה שנים (משתנה כל 5 צמודה למדד וכו'). להגיד להם את זה? בכל מקרה מהתמהיל שאני רוצה הם כבר יסיקו וידברו על זה בטח, נכון?

תודה מראש לעוזרים!

תשובות

1. מסתכלים על הנטו שלך. מה שמעניין את הבנק זה כמה כסף נכנס. מעניין אותם היציבות של הכסף שנכנס (לפחות בעת לקיחת ההלוואה) ואחוז ההחזר מתוך הכסף "הפנוי" (הכנסות מינוס הלוואות ארוכות טווח).
אם זה יענה על שאלתך - הבנק לא ישאל אם זה חצי משרה או רבע משרה או אפילו עשירית משרה. זה כלל לא מעניין אותם.
&nbsp
2.
אנשים לוקחים הלוואות עם פרמטרים כאלה מכל מיני סיבות. למשל נסיון להוריד את ההחזר החודשי *בטווח הקצר*.
לבנק לא ממש אכפת כל עוד ההלוואה עומדת בפרמטרים הרגולטוריים (רגולציה פנימית ו/או חיצונית).
&nbsp
בסופו של עניין - הבנק, מה שמעניין אותם, הוא שאת הכסף שלקחת תחזירי.
מאיפה תחזירי, אחרי שנתנו לך את הכסף, זה כבר עניין שלך. לא של הבנק.
&nbsp

למעלה