השכר הממוצע של רוכשי הדירות בפורום הוא:

Htechnion

New member
אז מה זה אומר? מי קונה את כל הדירות?

בשורה התחתונה, מה שקובע את מחירי הדירות זה עסקאות שבוצעו בפועל.
אני אומנם בהייטק ורואה אנשים קונים דירות במחירים של עד 2.5 מליון, אבל כמו שאמרת, לא כולם בהייטק. אז מי קונה את כל הדירות?
האם רק עשירונים 9,10 במדינת ישראל קונים דירות? או אולי גם 8 עם קצת עזרה מההורים ומשכנתא ענקית?
יכול להיות ששני שלישים מהעם איבדו את היכולת לקנות דירה?
חשוב לי להבין אם מצב כזה הוא תקין? אני יודע שבבירות מסויימות באירופה, ששחן כמו איזור המרכז בישראל, כבר לא ניתן לקנות דירה. כלומר, רק מי שנולד למשפחה עם נדלן יגור בהן. השאר יסעו שעתיים כל כיוון בכל יום למקומות תעסוקה או יחיו בשכירות לנצח. האם זה הכיוון אליו הולכת המדינה?

h a j b i

New member
לא הבנתי למה הנתונים הם קישקוש

אלה הנתונים, יש גם נתונים מפורטים יותר, כולל פילוח לפי גילאים והשכלה. אז אם אתה מוריד חרדים, ערבים, בעלי השכלה מתחת לתיכונית וגילאים צעירים או מבוגרים מאוד אתה מגיע לנתונים גם מעבר לפי 1.3

h a j b i

New member
ניתן להסיק מגמה (עולה\יורד\קבוע)

אבל מסכים איתך שלא הרבה מעבר.

yaelgro

New member
אלא אם יהיה שינוי בטווח זמן מסויים אז נראה שזה התרחיש...

אגב, בחו"ל לנסוע שעה + לכל כיוון לעבודה וחזרה זה לא מופרך, העניין הוא ששם זה לחלוטין נסיעה ופחות עמידה בפקקים כי לפחות באירופה התחבורה הציבורית מדהימה.
&nbsp
אני אתן לך לדוגמא את עצמי.
הדירה הקודמת שלי שכנה 5 דקות הליכה בלחץ מתחנת הרכבת. דבר שעל פניו במדינה מתוקנת היה אמור לגרום לי להשאיר את הרכב בבית ולנסוע לעבודה בתחב"צ.
הבעיה - כדי להגיע מכפר סבא ללוד בצורה הזו הייתי צריכה "לבזבז" 1:45 שעות לכל כיוון כולל המתנה, החלפת רכבת ואוטובוס/מונית שירות מהרכבת למשרד.
וזה כשברכב הייתי עושה את זה עם פקקים בפחות משעה.
כרגע אני גרה במקום אחר, אבל עדיין 5 דקות נסיעה מתחנת הרכבת, ועדיין ברכב יותר מהר משמעותית.
&nbsp
עוד שבועיים אני עוברת להורים כדי לחסוך כסף (זכיתי במחיר למשתכן בפרדסיה). דווקא משם ההפרש בין הגעה בתחב"צ להגעה ברכב קטן משמעותית, ואני לחלוטין שוקלת לקחת חופשי חודשי ב-300 ש"ח. נכון, יהיו לי כ-20 דקות הפרש לטובת הרכב, אבל במחיר החיסכון בהוצאות ובמה שארוויח מלא להתעצבן על נהגים משוגעים על הכביש, זה שווה את זה.
&nbsp

Htechnion

New member
השכר הממוצע של רוכשי הדירות בפורום הוא:

עניין אותי לדעת חתך של רוכשי הדירות כיום אז עשיתי בדיקה קטנה לגבי הפרופיל של לוקחי המשכנתאות בפורום.
לקחתי את 30 הפוסטים האחרונים בהם אנשים רשמו את השכר שלהם. זה כמובן לא נתון סטיסטי אמיתי, ובטח לא מעיד על כלל רוכשי הדירות אבל יצא שהשכר הממוצע נטו לזוג הוא 20 אלף ש"ח.
המספרים למטה. לא השמטתי אף משכורת, היכן שהאדם ציין שהוא רווק/יחיד הכפלתי ב 2 כדי לקבל שכר מייצג לזוג.
20K לזוג זה 10 נטו ליחיד שזה בערך 14 ברוטו. כ 4 יותר מהשכר הממוצע במשק, וכ8 יותר מהחציוני. אני מניח שכאן השכר צריך להיות נמוך יותר כי אנשים אמידי מאוד קונים ללא משכנתא או שישר ילכו ליועץ מקצועי בתשלום ולא יכתבו בפורום. המשכורות (נטו לזוג):
21K
15K = 7500*2
20K
20K
30K
25K
20K = 10K * 2
18K
17K
20K
28K
14K
16K
20K
20K
24K
18K
26K
15K
13.5K
17K
17K
16K
22K
24K
25K
19K
16K
17K
20K

Htechnion

New member
טוב לשמוע שיש אנשים אמתיים שזוכים במחיר למשתכן.

h a j b i

New member
אני גם מכיר אישית זוכה במחיר למשתכן

לא כזה ביג דיל.
יותר מזה, מכיר אישית אפילו זוכים בפרס הראשון בלוטו (לפני הרבה מאוד שנים).
קונספירציות זה למשועממים

למעלה