משכנתא לשיפוץ

orly117

New member
משכנתא לשיפוץ

היי הגשתי בקשה למשכתנא עבור שיפוץ הבית 180,000ש"ח התנאים שקיבלתי הם:
54,000ש"ח ריבית פריים 1.5%שנתית עבור 240 תשלומים
63,000ש"ח ריבית קבועה לא צמודה 6% 240 תשלומים
63,000ש"ח משתנה לא צמודה 5.8% 240 תשלומים

אבקש לדעת אם ההצעה שקיבלתי טובה.
תודה רבה

תשובה

בגדול,קיבלת ריביות גבוהות, אבל לא ציינת גובה הכנסה, והאם ישנם משכנתאות והלוואות נוספות, זה יכול להשפיע על הריבית. בברכה קובי טורנהיים יועץ משכנתא

orly117

New member
תשובה

היי
גובה ההכנסה שלנו23,000 ש"ח יש לנו משכנתא באותו בנק 656,0000 נשאר לקחנו אותה לפני שנה וההחזר שלנו הוא 3000 ש"בחודש...
היועצת אמרה לי שהריביות גבוהות מפני שזאת הלוואה לשיפוץ

תשובה

הריביות שקיבלת גבוהות, משתי סיבות:
1. כי יש לך משכנתא באותו בנק ואתה כביכול לקוח שבוי שלהם
2. כי זה הלוואה לשיפוץ שהריבית עבורה גבוהה יותר, (לפני כשבוע כתבתי פה בפורום שהריבית לשיפוץ גבוהה יותר והיו חברים שחלקו עלי, אז הנה הוכחה....)

עם כל זאת הריביות עדיין גבוהות ותתמקח איתם או שתשקול לעבור עם כל המשכנתא לבנק אחר כמובן רק לאחר בדיקה שהריבית הכוללת שתקבל נמוכה יותר מהריבית הכוללת שמציע לך הבנק שלך
בברכה
קובי טורנהיים
יועץ משכנתא

sgf

New member
בנוסף

תלוי מהם התנאים במשכנתא הקיימת. אם התנאים נמוכים מאוד
אתה באמת שבוי של הבנק ו אז מה שניתן לעשות זה להפעיל קצת לחץ ולהביא הצעה נגדית , אך כנראה התנאים לא ישתפרו משמעותית.
אם תוכל לקבל גם בבנק אחר את אותם התנאים על המשכנתא הקיימת, תוכל להפעיל לחץ אמיתי על הבנק.
&nbsp
יש לזכור שהקצאת ההון שלהבנק בהלוואה לשיפוץ זהה להקצאה לדיור, לכן הריבית לא אמורה להיות גבוהה יותר. היא גבוהה רק ללקוחות קיימים. לקוח חדש יקבל ריביות זהות לחלוטין לדיור.

orly117

New member
תשובה

תודה על התשובה העיניינית אשמח מאוד אם תגיד לי מה בערך פלוס מינוס הריביות לשיפוץ?
את האמת אני כן שבויה של הבנק מכיוון שהמשכנתא שלי אצלהם והם עשו לי טובה כי בעלי בן 65 ואני 45 נתנו לי את המשכנתא בכל זאת ל 25 שנה ככה אמרה לי היועצת בבנק.

תודה רבה רבה

תשובה

אם כך העצה היחידה שיכולה להוריד לך את הריביות זה לקצר את תקופת ההלוואה בברכה קובי טורנהיים יועץ משכנתא

sgf

New member
תנסי לבדוק בכל מקרה

תבקשי דוח יתרות לסילוק מהבנק שלך ותגשי לבנק אחר. יש בנקים שמאשרים משכנתא עד גיל 75 במצב שלך, ויתנו פטור מביטוח חיים לבעלך במידה ולך יש הכנסות מתאימות.

למעלה