זקוק לעצה טובה

משקיען10

New member
זקוק לעצה טובה

אנחנו זוג +2 (2.5+6) ומצפים לשלישי בתחילת 2017.
הכנסות 15.5K. נכון לעכשיו לא אמור לעלות בשנה הקרובה.
הלוואה קיימת על הבית בשווי כ- 1.75 מליון של 110K בריבית פריים מינוס 0.9 - ומסלול 2 - קל"צ יתרה 330K ריבית 4.08 %, שניהם לעוד כ- 12.5 שנים בערך סה"כ החזר 3500.
מעונינים לרכוש בית חדש מקבלן כאשר אין לנו את ההון עצמי לתשלום הראשון בחוזה של 20% ושאר התשלומים בעוד 4 תחנות עד למסירה בעוד 3 שנים.
לא יכולים להגדיל החזר בכלל עקב התשלומי הצפויים בעוד מספר חודשים לעוד מעון וכו'. הבית שרוצים לרכוש עולה 2,050,000 ש"ח. פניתי לבנק שלי דיסקונט לא מוכנים לי הלוואת גרייס מוכנים לתת רק את המקדמה של ה- 20% על חשבון הבית הקיים ולאחר מכן בתחנות לתת לי את שאר התשלומים בגין הבית החדש. הבעיה היא שבהדרגה ההחזרים שלי יעלו וזה בעיה בשבילי. יש אופציה אחרת שלא חשבתי עליה?

Nemesis001

New member
לא הבנתי

באיזה שלב התכוונת למכור את הבית הנוכחי ולקבל כסף עבורו?

משקיען10

New member
בעוד כשנתיים וחצי כאשר יתקרב זמן המסירה.

כעקרון כל התשלומים בתחנות אמור להגיע מהבנק עם הלוואות בלון שאני רוצה לתחיל להחזיר לפחות עד שנתיים.

Nemesis001

New member
בלתי אפשרי ומסוכן ביותר

אני לא חושב שניתן לביצוע טכנית בכלל.
נניח ואתה צריך 1.7 מיליון לדירה החדשה ואת השאר אתה משאיר לסוף.
כדי לקבל ריבית סבירה, אתה חייב משכנתא לדיור. משכנתא לדיור למשפר דירה מוגבלת ל-70% מערך הדירה, ומקסימום 33% בפריים, השאר בקבועות/חצי קבועות. סה"כ מדובר ב- 1.435 מיליון.
אתה צריך גרייס מלא. הבנקים לא כל כך נותנים אבל נניח וכן. נקח שליש בפריים פלוס קצת ועוד שליש בקל"צ ועוד שליש במשתנה. בריבית ממוצעת של 3% לכל המסלולים יחד, אתה חייב 3,600 ש"ח בחודש ריבית.

לכך צריך להוסיף עוד 265 אלף כהלוואה לכל מטרה על חשבון הדירה הקיימת, נניח ריבית ממוצעת של 4% מביא אותך ל- 900 ש"ח ריבית בחודש.

בסך הכל, תהיה חייב 4,500 ש"ח בחודש ריבית. אחרי 3 שנים אתה חייב כבר 1.862 מיליון במקום ה- 1.7 מיליון שלקחת. אז כאשר תקבל את הדירה, תצטרך להגדיל את המשכנתא שלך לא ב- 300,000 - ההפרש בין הדירות, אלא ב- 462,000 ש"ח כולל הריבית הנוספת. זה לפני חישוב ההצמדה לתשומות הבנייה.

הבנקים לא יסכימו לזה, החשיפה היא גדולה, עלויות ריתוק ההון בגלל מיקסום אחוז המימון. הבנקים מעלים ריביות בגלל שהם בתקרת הלימות ההון שלהם והם מוכרים את המשכנתאות לצד ג'. הריביות שרשמתי עוד עדינות, לו היה בנק מסכים סביר להניח שבריביות יותר גבוהות.

כל מה שכתבתי עד כה, זו עוד הבעיה הקטנה ביותר שלך.
נניח ובעוד 3 שנים ירדו מחירי הדירות ב-20%. הדירה שלך לא תמכר ב- 1.75 מיליון אלא ב- 1.4 מיליון, ואתה עמוק בחובות. הדרך לפשיטת רגל סלולה.

הדרך הנכונה ביותר לדעתי, מכור את הדירה שלך עכשיו.
סכם פינוי כשנה, ושלם את הכספים מתוך המכירה של הדירה. עבור לשכירות לשנתיים. בסופו של דבר יצא לך כנראה יותר זול, והרבה הרבה פחות מסוכן.

למעלה