מחשב נייד שנרטב בגשם שווה לתקנו?

מחשב נייד שנרטב בגשם שווה לתקנו?

היי כמו הכותרת המחשב הנייד שלי נרטב בגשם הטורף שהיה בשבוע שעבר בעיקר באשמתי שלא סגרתי את החלון של החדר שלי
וושחזרתי גיליתי שהשולחן עליו הוא עומד מוצף במים וגם המחשב נרטב בחלקו התחתון והחשוב
מייד שגיליתי שמתי את המחשב על מגבת אבל זה לא עזר הוא כבר היה רטוב בפנים מסרתי אותו למעבדה בינתיים עוד לא קיבלתי הצעת מחיר אבל שאקבל השאלה שלי היא האם שווה לתקן או אולי לקנות כבר חדש? המחשב הנדון הוא יחסית חדש בן שלוש שנים ולא עשה לי בעיות ועבד כמו שצריך עד הדבר הטפשי הזה
שעשיתי ששכחתי לסגור את התריס.ואני במצב כלכלי לא הכי בשביל כרגע להוציא על מחשב חדש.תודה מראש לעונים.

protech

New member
שלום לך...

תיקון מחשב נייד שנרטב במידה והמחיר טוב מומלץ אם ניתן לתקן את הכל שיעבוד כמו שהיה לפני כן ובמחיר סביר לאחר תיקון כזה לא אמורות להיות מעיות מיוחדות
לכן מומלץ לתקן....

חבקוק44

New member
קודם כל לעשות דבר פשוט : לשים אותו מספר ימים בשמש. שיתיבש גם

מבפנים. ככל שהשמש חזקה יותר הסיכוי טוב יותר...
אם הוא יבש מבפנים, כל הסיכוים שיתחיל לעבוד.
&nbsp
להוציא את הסוללה ולעבוד רק עם מטען.
&nbsp

Y. Welis

New member
יש סיכוי. אבל צריך לפרק ולייבש מבפנים (עם מייבש שיער)

אם יש חוש טכני - אפשר לנסות (אבל לוודא היטב שאין לחות).
&nbsp
אם אין חוש - למעבדה. סביר שיצליחו.

protech

New member
חברים יש לכם טעות מרה...

יבוש אינו מספיק מה שאתם אולי לא יודעים זה שנוצרת קורוזיה בלוח האלקטרוני שעושה קצרים והורסת את הלוח אם לא מטפלים בזמן! מלבד הקצרים הקורוזיה מאכלת ברכיבים ובלוח עד שלא ניתן אפילו להחליף אותם. ההמלצה שלי היא כזאת
ברגע שהמחשב נרטב מיד לנתק כל מקור חשמל כמו סוללה ומטען ומייד לגשת למעבדה שתבצע ניקוי קורוזיה יסודי אחרת זה יכול להגיע למצב שתאלצו להחליף את לוח האם וזהו החלק היקר ביותר להחלפה בכל מחשב נייד

Y. Welis

New member
קורוזיה נוצרת עם הזמן. ממילא נייד אינו אטום הרמטית וחשוף

ללחות, כך שסביר שיש שם התנגדות לקורוזיה.
&nbsp
כך שאם הייבוש נעשה *מיד* - סיכוי שיצליח. אבל למי שחשוב לו - אכן מעבדה.

למעלה