איך כולם מחליפים את הכונן הקשיח ל-SSD?

mirileh

New member
איך כולם מחליפים את הכונן הקשיח ל-SSD?

אני רואה מלא הודעות של אנשים שקנו מחשבים ניידים והחליפו בעצמם את הדיסק הקשיח ל-SSD כאילו כלום. כשאני בודקת את זה, אני רואה שהמחירים של כונני SSD הם בשמיים (במיוחד אם אני רוצה יותר מ-150GB). מה אני מפספסת פה?

(יש לי thinkpad x220 עם כונן SSD בגודל 150GB והוא קטן לי. צריכה יותר גדול)

Y. Welis

New member
הם מוכנים לשלם...

טכנית, צריך קופסה שתחבר את הדיסק למחשב אחר, כדי להעביר את החומר מאחד לשני, עם תוכנת IMAGING.

mirileh

New member
כן, אבל לשלם כ-מ-ה?

אני רואה 100-200 דולר (עבור SSD של crucial). אני מפספסת אפשרויות (יותר זולות) אחרות?

Y. Welis

New member
מחיר המינימום די קבוע. כרגע 90 דולר בערך ל-256

ואם יש זולים יותר, הביצועים שלהם לא תמיד ברמה (קינגסטון למשל). קרושיאל או טראנסנד מצויינים וכלכליים.
http://www.amazon.com/Transcend-256...=1443784283&sr=8-1&keywords=transcend+ssd+256
&nbsp
לשים לב שזה דיסק 2.5 אינץ'. יש עוד פורמטים (ככרטיס פנימי, כרטיס PCI-E ועוד).
&nbsp
&nbsp

G Gabi

Member
מידי פעם יש ב-Crucial מכירת "מוחדשים"

http://www.crucial.com/usa/en/store-ssd-factory-recertified
$100 עבור 480GB
$180 עבור 960GB
[המחיר ללא מס מקומי בארה"ב]
כוננים מסדרת M500.
הכוננים מגיעים "חלקים" לחלוטין. ללא מיתוג על הקופסא החיצונית ועל הכונן עצמו. כנראה ע"מ לבדל את ה"מוחדשים" מהמוצרים הנמכרים באריזות בחנויות.

רכשתי מספר כוננים כאלו, כולם עובדים מצוין.

~~~~~
בהודעה הפותחת התייחסת לאנשים שרוכשים מחשבים חדשים.
פעמים רבות, עדיף לקנות מחשב עם כונן מכני, לרכוש בנפרד כונן SSD ולעשות את ההחלפה לבד.
בעבר, ראיתי לא אחת מפרטים זהים (או כמעט זהים) כאשר ההבדל העיקרי הוא כונן מכני לעומת כונן SSD. פער המחר עמד על מאות שקלים. במצב כזה, עדיף לרכוש את המחשב עם הכונן המכני במחיר הנמוך יותר ולרכוש כונן SSD. סך ההוצאה יהיה נמוך יותר מאשר רכישת המחשב עם כונן SSD ובנוסף יש כונן מכני 2.5" ככונן גיבוי.

Y. Welis

New member
זו גם המלצתי. פערי המחיר לא מצדיקים.

בעניין ה-SSD המחודש - המחירים מפתים... השאלה כמה ה-MTBF - אורך החיים החזוי.
&nbsp
כרגע אין במלאי שם.

G Gabi

Member
תוכל בבקשה להפנות אותי לכלי הבודק את ה-MTBF?

לפני כשלושה שבועות שמתי כונן 480GB במחשב מדגם x220.
זה הכונן האחרון שרכשתי דרך העמוד אליו הפניתי. אוכל לבקש מהבעלים של המחשב להריץ את הכלי ואעלה את התוצאות לפורום.

באשר למלאי -
אכן לא במלאי כרגע. לכן כתבתי "מידי פעם"

G Gabi

Member
אמ.. איזה כלי אתה ממליץ? איך משתמשים בהם?

מעולם לא הרצתי את הבדיקה הזו ואין לי מושג מה אני מחפש

Y. Welis

New member
'קריסטל' היא תוכנה וותיקה וסבירה.

אבל כמו שכתבתי כאן על הקריסה שהיתה לי בתחילת השבוע (SSD של טראנסנד) - זה רק חלק אחד של המשוואה. החלק האחר אינו חזוי, ואחרי שנה או 2 יש בלאי בלתי-מדיד, שיכול להתפרץ בכל רגע.
&nbsp
לכן גיבוי חודשי (כאימאג') נחוץ, ולהיזהר לא לשים אף קובץ חשוב שם + לסנכרן את הדפדפנים (כרום ו-FF) עם חשבון ג'ימייל, כי הם עדיין מאוכסנים כברירת מחדל ב-C.
&nbsp

G Gabi

Member
תמונה מ-Crystal

מקווה שזה יעזור איכשהו. אם לא - אוכל לנסות תכנה אחרת / להוסיף תמונות מתוך Crystal וכד'.
אין לי מושג איזה נתון אתה "מחפש"

Y. Welis

New member
מעניין. צריך את שאר השורות של ה-SMART למטה

3 מהן על סקטורים ו-EVENTS חשובות.
&nbsp
לא ברור מדוע התוכנה לא יכולה להעריך את מצב הדיסק - כנראה לא מזהה כמה פרמטרים.
&nbsp
מכל מקום, כמו שציינתי, הנתונים האלה לא יאמרו משהו ודאי. בקר יכול להישרף בכל רגע, ואין דרך לחזות את זה.
&nbsp
היה נחמד אילו SSD היה בנוי באופן מודולארי, כך שניתן להחליף בקר ולשמור על החומר המאוכסן; זה אפשרי בקשיחים מכאניים - עם קצת עבודה של מעבדה (הכרתי טכנאי שהחליף לוחות בדיסקים כאלה, עם ידע ממוצע באלקטרוניקה).
כך שהמסקנה אחת - לגבות מדי חודש, ולא לשים חומר חיוני מדי (שאינו מגובה מדי יום).
אני לא הייתי משתמש ב-SSD ליותר מאיתחול, SWAP ומערכת ההפעלה/תוכנות. לרוע המזל עם עדיין לא אמינים כמו המכאניים...

למעלה