בעיה ושאלה

strtal

New member
בעיה ושאלה

יש לי בעיה עם מחשב נייד Lenovo ואני מקווה שתוכלו לעזור לי.
מדובר ב-Lenovo Idae pad Y500.
המחשב הגיע עם WIN8 ושודרג ל-8.1.
בזמן האחרון המחשב התחיל להיתקע ולהעלות הודעות שגיאה לגבי services שונים וכן להודיע על corrupt files.
נראה לי שהדיסק עומד למות.
הרצתי CHKDSK שלא מצא שום בעיה.
ניסיתי לשחזר את מערכת ההפעלה למצב המקורי (היצרן שם את ההתקנה על partition בדיסק) אבל הוא עדיין נתקע.
אשמח לרעיונות מה אפשר לעשות.

יש לי SSD של 240GB שאני יכול לשים במקום ה-HDD אבל אין לי מאיפה להתקין את הווידוס עם הרשיון כי הוא יושב על ה-HDD.

שאלה נוספת -
המחשב מגיע עם 16GB SSD נוסף (M.2) שלפי מה שהבנתי מוגדר כ-cache (אני לא רואה אותו ככונן).
במידה ואני מחליף את ה-HDD ב-SSD יש לי אפשרות להגדיר את ה-SSD הקטן ככונן ולא cache?

תודה מראש,
שרון.

Y. Welis

New member
ניתן להעתיק את הדיסק המקורי אחד לאחד

עם תוכנה להעתקה (גגל copy disk), וקופסה חיצונית שבה הדיסק ישב ויתחבר למחשב אחר (שיש בו די מקום פנוי - 100 ג'יגה לפחות; תלוי כמה תרצה להעבר. עדיף להקטין למינימום כדי שיכנס ל-240).
&nbsp
אחרי ההתקנה אפשר להקטין את מחיצת המערכת (C) ל-70 ג'יגה, וליצור נוספת D שבה ישבו כל החומרים שלך.
&nbsp
את כל השינויים (וגם ההעתקה) ניתן לבצע עם partition wizard החינמית.
&nbsp
מעבדה טובה גם תדע לבצע את ההעתקה.

strtal

New member
ניסיתי וזה לא עזר

אני אפנה ללנובו ואנסה לקבל דיסק התקנה.
תודה.

Y. Welis

New member
מה לא עבד - ההעתקה ל-SSD?

זה דורש ידע מסויים. טכנאי טוב ידע לבצע.
&nbsp
בכל מקרה צריך לגבות כל חומר חשוב מהדיסק, כי אם הוא נחלש, הוא לא יחזיק הרבה (דיסקי ניידים מתדרדרים מהר מאוד, מנסיוני).

strtal

New member
הכל כבר מגובה

ביצעתי שכפול של הדיסק הישן ל-SSD כולל ה-partitions אבל הלפטופ לא היה מוכן לעלות עם ה-SSD. כל הזמן כתב שיש בעיה ולא הצליח לתקן אותה.
אני רק מקווה שאצליח לקבל מלנובו דיסק התקנה.
בתמיכה בחו"ל רצו לשלוח לי דיסק עם אקטיבציה אבל כשביקשתי שישלחו לישראל אמרו לי לפנות ללנובו בארץ.
הבעיה היא שכמו תמיד השירות בארץ על הפנים.
&nbsp
&nbsp

Y. Welis

New member
אז השיכפול לא הצליח. יש לא מעט הגדרות שצריך לוודא

יש אגב תוכנות יותר יעודיות לכך, כמו PARAGON
http://www.paragon-software.com/technologies/components/migrate-OS-to-SSD/
&nbsp
ההעתקה אגב תהיה של C והמחיצות שלפניו. אמורות לעבור בצורה מדוייקת, ולהישאר כפי שהן מבחינת סוג מחיצה (נסתרת, אקטיבית ועוד). התוכנה תציע איך להקטין את C כדי שהיא תועתק.
&nbsp
לעיתים צריך להעתיק פעמיים. אם יש הודעת שגיאה אחרי ההעתקה וההתקנה - לציין מהי.
&nbsp
זה דורש מיומנות מסויימת, כי תהליך האיתחול ב-ויסטה ומעלה הסתבך למדי (עם המעבר לאיכסון נתוני האיתחול בפורמט של מסד נתונים). לפי הודעת השגיאה ניתן לברר מה לתקן.
&nbsp
בכל מקרה זה אמור לעבוד (ביצעתי כבר 3-4 פעמים במחשבים שונים).

strtal

New member
ההעתקה עברה ללא הודעות שגיאה

התעסקתי עם זה די הרבה והאמת שדי נמאס לי להשקיע בזה זמן

אני רוצה לנסות להתקין מאפס אבל אין לי את ה-CD.
ללכת למעבדה יהיה המוצא האחרון.
&nbsp

למעלה