מאוכזב מה-ASUS X201E שלי וצריך המלצה ללפטופ חדש

atp108

New member
מאוכזב מה-ASUS X201E שלי וצריך המלצה ללפטופ חדש

יש לי אותו כבר שנתיים, והוא פשוט חלש בצורה מחרידה... גם השדרוג לווינדוס 10 לא שינה כלום - המחשב מתקשה מאוד להתמודד עם מסמך וורד ואינטרנט ביחד והכל מאוד איטי, במיוחד מבחינת גלישה. אני לא מריץ שום תוכנה כבדה עליו. אני צריך לפטופ אמין שיידע להתמודד עם לא יותר מצרכים של סטודנט עם מסך בגודל 11-12.5 אינץ.. אשמח לשמוע המלצות לדגם וגם למקום קנייה.

תודה!

N641

New member
רק שאלה

מדובר בדגם עם מעבד i3-3217U
ועם 4GB זיכרון (RAM)?

atp108

New member
Intel CPU 987 1.5 GHZ 4GB RAM

בינתיים די נסגרתי מבחינת מחיר, גודל וציפייה למהירות על
Lenovo yoga 3 (11) 80J8000CIV 11.6 inch

אשמח לדעת האם זו בחירה סבירה והאם כדאי לשנות אותה במעט אולי לדגם מעט שונה שבתוספת מחיר קטנה ייתן לי הרבה יותר.

N641

New member
הייתי בודק גם את ASUS UX305

במידה ואין לך צורך במצב טאבלט/מסך מגע.
&nbsp
הוא אמנם עם מסך 13.3" אך המשקל של שניהם זהה למרות זאת (1.2KG).
ועם מאפיינים כמעט זהים (מחיר, מעבד, SSD 256 וכ'ו).
&nbsp

atp108

New member
אבל בלנובו יש פי 2 זיכרון וזה משמעותי בשבילי...

באסוס יש 128 ג"ב...
בהתחשב בזאת הלנובו נשמע לך טוב? המחיר כולל הרחבת אחריות ל-3 שנים הוא כ-4000 ש"ח... בנוסף - בהתחשב שמדובר על לפטופ לצרכי לימודים/גלישה באינטרנט/צפייה בסרטים - האם זה משמעותי להרחיב את ה-RAM ל-8 ג"ב או שזה סתם הוספת די הרבה כסף על תרומה אפסית לביצועים?

atp108

New member
והתוספת זכרון פנימי משמעותית?

בהינתן שהוא הולך לשמש לצרכי לימודים/גלישה/סרטים בלבד?
כי הגודל שלו קצת מרתיע אותי... אני עושה בו שימוש של הקלדה בכיתה כשלרוב הוא מונח על המיני-מסעד המתקפל הזה שיש בכסאות סטודנטים.. אני מפחד ש-13.3 יהיה קצת מגושם מדי.. המשקל פחות משנה לי. כמו כן הבנתי שמבחינת שירות אסוס בארץ לא הכי טובים.. בטח בהשוואה ללנובו. מה דעתך?

N641

New member
העניין הוא שבחלק מהדגמים האלו

של המחשבים הדקים, הזיכרון הוא מובנה בלוח ולא ניתן לשנות/להוסיף אחר כך אם רוצים (כך זה באסוס לפחות) כך שמה שתקנה זה מה שתשאר איתו לכל הדרך (אולי בלנובו ניתן להוסיף, צריך לבדוק) כמה שיותר אז עדיף.
&nbsp
לגבי השירות, האחריות גם כך היא ע"י חברות חיצוניות (בכל חנות צריך לברר את נותן השירות).
&nbsp
נשמע שאתה די סגור על היוגה אבל בכל זאת הייתי ממליץ לך לראות את הדגמים בעיניים לפני שאתה קונה. המנגנון קיפול קצת מרתיע אותי בשימוש לאורך זמן באופן אישי אם כי לא ניסיתי אותו בעצמי.

atp108

New member
תראה

המנגנון קיפול לא ממש מעניין אותי כי גם ככה מבחינתי אני לא הולך להשתמש בו כטאבלט.. זה סתם על הדרך רק בגלל שלא מצאתי לנובו בגודל הזה עם מפרט כזה שהם לא טאבלט.
אני עדיין אשמח לקבל תשובה למשמעות של 8 ג"ב בלפטופ שמטרתו היא לימודים/אינטרנט/סרטים לעומת 4 ג"ב בהינתן שבשנייהם יש מעבד אינטל M וזכרון 256 SSD

N641

New member
לשימושים האלה לא תרגיש הבדל

תוספת הזיכרון תבוא לידי ביטוי רק במצבים של ריבוי משימות שהמחשב צריך להתמודד איתן במקביל.
למשל במקרה שלך תרגיש הבדל בשימוש כבד של פתיחת 15 או יותר טאבים בכרום + כמה מסמכי וורד ואקסל פתוחים + 2-3 תוכנות נוספות כאשר הכל פועל ברקע. במקרה כזה למשל ה- 4GB יהיה קרוב למיצוי ואילו עם ה- 8GB ישאר לך עוד זיכרון חופשי.
&nbsp
אבל שוב, בשימוש סטנדרטי ולא כבד לא תרגיש הבדל.

למעלה