התייעצות בנוגע לרכישת מקבוק פרו יד 2

שחרא1993

New member
התייעצות בנוגע לרכישת מקבוק פרו יד 2

שלום,
יש לי אפשרות לרכוש מקבוק פרו שנת 2011, 15 אינצ' - שמור לגמריי (המחשב נמצא כרגע אצלי ועובד)
750GB זכרון פנימי
מעבד i7
8G
כרטיס מסך Gforce (לא בטוחה שאני כותבת את הנתונים הנכונים אבל זה מה שהצלחתי להבין)

המחשב נראה ממש שמור, ואין לי בעיה לקחת אותו לבדיקה אם צריך.

חשוב לציין שאני עתידה להתחיל לימודי עיצוב בקרוב (לא עיצוב גרפי אבל עדיין יש דרישה לתוכנות עיצוב)
המחיר שהוצע לי הוא 4200,

האם שווה? המחשב ישן והאחראיות פגה מן הסתם... אבל ממה שהבנתי מדובר במחשב עם מפרט מעולה.

תודה,

protech

New member
בכללי אין בעיה רק קחי בחשבון....

שהמחשב בן 4 שנים יכולות להתעורר תקלות כאלו ואחרות שיעלו לא מעט לתיקון כי מדובר במק
הייתי ממליץ לקח את המחשב לבדיקה לפני שאת רוכשת אותו כי מדובר בסכום לא מבוטל
במקביל הייתי בודק ביד2 מפרט זהה כדי להשוות מחיר
בהצלחה

אנטי 1

New member
לא חושב שזה דיל טוב לשלם 4200 ₪ על מחשב

בן4 , בתקציב הזה את יכולה לרכוש מחשב חדש
עם מפרט חדש וטוב וכמובן עם אחריות יבואן,
אני לא מדבר על מקבוק כי הם מן הסתם יקרים יותר ולרוב אין הצדקה לשלם את המחיר
שלהם.

Y. Welis

New member
המפרט כן, אבל מה עם מערכת ההפעלה? מאק אינו חלונות

וצריך להתקין עליו (ניתן עם BOOTCAMP),
&nbsp
גם אין לחיצה ימנית במשטח המגע - צריך להתרגל ללחיצה כפולה.
&nbsp
כמו כן לפחות 100 ג'יגה מהדיסק ישמרו ל-OSX, מערכת ההפעלה המקורית. אין מה להישאר איתה - אין אופיס עברית עבורה (עדיין; אולי נראה משהו ב-2016; בהנחה שתהיה עברית גם ל-IOS), ותוכנות עיצוב למאק קשה יותר למצוא להורדה (אלא אם יש לך 2000 דולר לאוטוקאד למאק).
&nbsp

eladts

New member
אופיס זה לא רק רק מיקרוספט

ליברה אופיס עובד מצויין עם עברית תחת OS X.

amitp

New member
תיקון קטן, דווקא יש אפשרות לקליק ימני על הטאצ' פד במק

פשוט לשנות בהגדרות. כמו כן יש מספיק חסרונות לOSX, אבל לא נראה לי שחוסר בתוכנות עיצוב הוא אחד מהם...

לגבי אופיס, תוכנות ה"אופיס" של אפל (PAGES וכו') תומכות בעברית ומגיעות בד"כ בחינם עם המחשב (למי שמסתדר איתן, אני אישית לא חובב גדול שלהן).

Y. Welis

New member
יש אפשרות - בצירוף אצבעות מיוחד (שלומדים בסוף -אין ברירה)

אבל זה לא לחיצה ימנית - כי במאק באופן מסורתי יש רק לחצן אחד...
&nbsp
אגב אותה מסורת (= דרישה אישית של ג'ובס), היא גם הסיבה שאין מקשי חיצים במקלדות הוירטואליות של האייפאד, אייפון ואיימאק (וכנראה גם מקבוק).
&nbsp
לדעתי מי שלא יכול להנות מה-OSX, שהיא באמת משהו מיוחד ויציב מעל ומעבר לכל דבר מיקרוסופטי, חבל שיגע במאק.
כרגע רוב אותם שלא יכולים, הם אלה שצריכים אופיס עברית.
&nbsp
בעניין תוכנות העיצוב - הן עולות כסף, ולעיתים יותר ממחיר הנייד עצמו. הפשרה היא שמורידים (שמעתי בזמנו מסטודנט בבצלאל שהיו להם כמה וכמה התקנות של CS שיום אחד הפסיקו לעבוד, כי היו פרוצות... לא הפריע למוסד לפני 3 שנים להמליץ לתלמידיו לקנות מקבוקים). ל-PC יש. למאק - פחות.

amitp

New member
מה פתאום???

כמה שנים לא נגעת במק?
במקינטוש מודרני יש קליק ימני רגיל לגמרי.

amitp

New member
ואם אנחנו כבר במסע להכרת המק (וסטיב ג'ובס...)

אשמח אם תוכל להסביר לי מה קיים בפינה הימנית התחתונה בתמונה המצורפת (וקיים גם במקלדות הbt של איי מק)...

דווקא היציבות של osx היא לא משהו, ולצערי היא קורסת לי הר ר רבה יותר מאשר כל מערכת חלונות שהשתמשתי בה אי פעם (וכשosx קורסת היא קורסת, בדכ למעט ריסטרט אלים אין לך מה לעשות).

את הטיעון לגבי תוכנות העיצוב אני חושב שלא הבנתי, כי אם כן הבנתי התכוונת שהבעיה ב מקינטוש היא שאין עבורו מספיק תוכנות פרוצות?

Y. Welis

New member
מקבוק איר לפני שנתיים. העכבר הוא גם משטח מגע - אין חלוקה

החיצים עדיין לא קיימים במקלדות המסך של אייפון ואייפאד.

amitp

New member
אתה לא תיתן לעובדות לבלבל אותך... בהחלט יש

במקבוק אייר בין שנתיים, בדיוק כמו ברוב הניידים שבהם ה"כפתורים" משולבים בטאצ' פד עצמו, הקלקה משמאל היא קליק שמאלי והקלקה מימין היא קליק ימני (שוב - אם הגדרת את זה בהגדרות!). אם תרצה אני יכול גם לצלם לך וידאו עם אייר מאחד הדגמים הראשונים שיצאו אי פעם שמדגים את זה...

Y. Welis

New member
דיברתי על חלונות. כשמתקינים את XP או 7, אז יש צירוף ייחודי

עברו אצלי 2-3 מקבוקים שעליהם התקנתי את XP או 7. כך שאני לא ממציא.
&nbsp
אתה מוזמן להתקין, או לבדוק בחלון של BOOTCAMP (לא מותקנת כברירת מחדל. OSX מורידה אותה מקישור).
&nbsp
באשר ל'הקלקה משנית' - Moreover, secondary-clicking is disabled on Macs by default
http://blog.laptopmag.com/how-to-use-right-click-in-os-x
&nbsp
כך שזה לא נתמך באופן מלא ב-OSX. זה אקסטרה, בעיקר לטובת מי שבא מחלונות. לא אני המצאתי - ג'ובס המציא.

amitp

New member
תגיד, קראת את הקישור שצירפת?

מצויין שם בפירוש שזה נתמך באופן מלא בOSX... יש לך אפשרות בחירה - רוצה, תבחר קליק משני כקליק ימני. לא רוצה? תבחר בהקלקה עם שתי אצבעות או שתבצע CTRL+קליק. מאיפה ההמצאה שזה "לא נתמך באופן מלא בOSX"?
&nbsp
מעבר לכך שכמובן שזה גם נתמך מלא בהתקנה של חלונות על מק (לא שזה היה הנושא... אבל נניח). אם תרצה אני גם יכול לצרף סרטון של המק של חברה שלי, שעליו מותקנת רק חלונות - הקלקה ימנית עובדת בדיוק כמו על PC רגיל.
&nbsp
בקיצור - מציע לך להתנסות קצת עם מק.

Y. Welis

New member
קראתי. ומציע שתקרא את ההוראות ב-BOOTCAMP.

ההתקנות שביצעתי היו לפני שנתיים - אולי מאז OSX בגירסה האחרונה (מייבריק?) שינתה משהו.

למעלה