לפטופ שמתחמם מהר

loresin1

New member
לפטופ שמתחמם מהר

שלום,

מקווה שזה הפורום הנכון לשאול בו את זה.
עקב כך שכמעט ולא קורה אף פעם שאני מוציא את הלפטופ בביתי, החלטתי להוציא ממנו את הסוללה- ופשוט להשאירו מחובר לחשמל.
אך מאז שעשיתי זאת, שמתי לב שהמחשב מתחמם מאוד (כך אני מרגיש במקלדת שלו).

יש לציין כי יש לי את הלפטופ די הרבה זמן (3 שנים לפחות), וגם כשהסוללה בפנים הוא די חם- אבל פחות מאשר כשהוא בלי הסוללה.

יש דרך לטפל בזה? או שמא אתם ממליצים לי לחזור לעבוד על סוללה כדי לא לפגוע במחשב (אף על פי שאני לא באמת זקוק לה לצרכיי האישיים)?

eladts

New member
בשביל מה להוציא את הסוללה?

מה אתה חושב שתשיג בזה? הקירור של המחשב מתוכנן לעבוד כשהסוללה בפנים וכנראה שהסרתה מבלבלת את מערכת הקרור. רוב היצרנים ממליצים נגד המנהג המגונה הזה.

protech

New member
מחשב בן 3 שנים....

יש סיכוי טוב שצלעות הקירור שלו סתומות מאבק וזה מה שגורם להתחממות יתר ... תוריד את התוכנה speed fan ותבדוק טמפרטורה בזמן שהוא ממש חם

loresin1

New member
באמת? אני דווקא הבנתי ההפך

כשהמחשב לא פועל על סוללה הוא פחות חם כי אין את כל ההטענות של הסוללה...
&nbsp
הסיבה שאני מחזיק אותה בחוץ זה כי אין לי בה באמת שימוש.

eladts

New member
אתה מתווכח עם המציאות?

אם הנסיון האמפירי שלך מראה שהמחשב מתחמם יותר בלי סוללה, מה זה משנה מה חשבת?

חבקוק44

New member
הסוללה אינה נטענת אחרי שכבר טעונה. המתכת שבסוללה סופגת חום.

Y. Welis

New member
לא מעריך שיש קשר. איוורור הוא פונקציה של חום. ודווקא חשמל

ישיר אמור למנוע כל שיקול (אם יש) של חיסכון בחשמל שבא על חשבון האיוורור.
&nbsp
הרבה יותר סביר שאבק מונע איוורור. התקלה הנפוצה ביותר בארץ בניידים.

eladts

New member
בכל מקרה המחשב מחובר לחשמל

פותח השרשור דיבר על שני מקרים
&nbsp
1. המחשב מחובר לחשמל, הסוללה בפנים
2. המחשב מחובר לחשמל, הסוללה בחוץ
&nbsp
פליטת החום של המחשב שווה בשני המקרים, בהנחה שהסוללה כבר טעונה. כנראה שיכולת פיזור החום ו/או חיישני החום שאחראים על הפעלת המאווררים תוכננו למצב כאשר הסוללה בפנים ולכן פיזור החום פחות יעיל כשהסוללה בחוץ. ההסבר שלי הוא אומנם תיאוריה, אבל העובדה שהמחשב מתחמם יותר ללא סוללה היא מנסיונו של פותח השרשור.

amitp

New member
לפחות בעבר הייתה המלצה לעבוד בלי סוללה כשמחוברים לחשמל

ההגיון מאחורי זה היה שהמחשב מתחמם בשימוש (עם או בלי סוללה), וכשסוללה מתחממת אתה מקצר את אורך החיים שלה, כך שאם כבר לא משתמשים בה, עדיף לא לחשוף אותה לחום סתם. אם בדור הנוכחי של הסוללות זה עדיין רלוונטי? לא יודע.

eladts

New member
מעולם לא היתה המלצה כזו מיצרן מחשבים

זו היתה המלצה של מומחים מטעם עצמם. לדעתי, הסוללה באה לשרת את המחשב שבא לשרת את המשתמש ולא להיפך.

למעלה