לא מצליח בפירמוט/איתחול מחשב נייד של דל

לא מצליח בפירמוט/איתחול מחשב נייד של דל

כבר כמה ימים שאני מנסה לפרמט או לאתחל את הנייד שלי. בכל דרך אפשרית.
המחשב פשוט לא רוצה לעבור את התהליך הזה.
מדובר על מחשב נייד של דל. דגם R17 inspiron 5737.
לא ברור לי אם הווינדוס נמצא על המחשב במחיצה נפרדת או שבדיסק שקיבלתי איתו, אבל עדיין זה לא הולך.
ניסיתי בהתחלה כמו שהדריכו ביוטיוב ללחוץ על shift ארוך תוך כדי שעושים הפעלה מחדש למחשב, אני מתחיל את התהליך עד שהוא רושם שחסר דיסק ריקוברי מדיה (?)
ניסיתי דרך הביוס, וגם שם הגעתי להתקנה של הווינדוס ונתקעתי במסך שלא נותן לי להתקין על שום כונן כי הכונן שמור או לא מתאים בגלל סגנון קבצים GPT או MBR לא זוכר בדיוק.

ניסיתי את כל זה דרך הדיסק שקיבלתי עם המחשב, ודרך דיסק של ווידוס 8 שיש לי בלי קשר. בשום מצב זה לא הולך.
דבר נוסף, המחשב הגיע עם ווינדוס 8 כשקניתי אותו ובהמשך שידרגתי ל8.1, יכול להיות שזו הבעיה?

אני ממש מתוסכל. אשמח לכל עזרה

ממליץ לנסות

להגיע ל recover mode. רצוי מאד לגבות את כל הקבצים לפני התחלת הפעולה מכוון שהוא מחזיר את המחשב למצב ההתחלתי.

כשה windows עלה, צריך ללחוץ על shift ארוך ולבחור הפעלה מחדש למחשב. להשאיר את ה shift לחוץ ואז לבחור restart anyway ולהמשיך להשאיר את ה shift לחוץ עד לקבלת תפריט .
בתפריט צריך לבחור ב troubleshoot ולאחר מכן באופציה reset your PC חשוב לגבות את כל המידע לפני ביצוע הפעולה.

לגבי שדרוג מערכת ההפעלה, לא צריך להשפיע מה שכן המחשב יחזור ל win8 ותצטרך לעדכן מחדש ל 8.1

תודה לכולם על העזרה, עכשיו בעיה חדשה

אז אתמול אחרי שרשמתי את ההודעה שלי כאן ניסיתי ניסיון אחרון לפני שחיכיתי לתגובות שלכם כאן לפי המדריך הזה-
https://www.youtube.com/watch?v=DQf9YqbD8WI
&nbsp
בגדול הבחור שם מסביר שבשלב שההתקנה עולה לוחצים F10 ומדריך שם מה לכתוב ואז הבעיה שהמחשב לא נותן להתקין על שום כונן נפתרת.
אז עשיתי מה שהוא אמר והצלחתי. רק שעכשיו כל פעם שאני מדליק את המחשב הווינדוס לא עולה אוטומטית. אלא הוא נכנס לביוס כאילו שלחצי F2 או F12 מיד כשהוא נדלק.
מישהו יודע איך פותרים את זה?
&nbsp
תודה רבה לכולם

Y. Welis

New member
אם תוכנת ההתקנה מראה את מסך בחירת הכוננים

אז ניתן מתוכה למחוק אותם, ולנקות את כל הדיסק. אחרי זה - ליצור מחיצה חדשה (אם בביוס מוגדר secure boot אז יווצרו 4 ומסוג GPT).

יש קצת סיבוכים אם אכן SECURE BOOT מוגדר בביוס, כי הוא מחייב תקליטור עם מערכת הפעלה תומכת, וזה אומר 8 ומעלה. ניתן לבטל אותו (לעתים צריך להגדיר עוד משהו שם - CSA או בדומה, שהוא מצב של UEFI עם תאימות לאחור - LEGACY).

כדאי לפרט כאן ככל הניתן את הצעדים שנעשו, כדי שנוכל לסייע.

למעלה