הזמנתי מחשב מאייבי. שתי בעיות שלא חשבתי עליהן -

mirileh

New member
הזמנתי מחשב מאייבי. שתי בעיות שלא חשבתי עליהן -

טפו טפו טפו אני אמורה מחר לפטופ (thinkpad X220) שהזמנתי מאיביי. רגע אחרי שקניתי הבנתי שיש לי שתי בעיות -

1. החשמל בין ארה"ב לפה שונה. איך אני מטעינה את המחשב?
2. איך צורבים עברית במקלדת (מקלידה די עיוור, אבל אוהבת מדי פעם להציץ בכל זאת)?

יש פתרונות?

kitt

New member
המטען בד"כ מתאים למתח 100-240V רק צריך להחליף את הכבל שהולך

לקיר.
2. יש כמה עסקים שמתעסקים עם חריטת מקלדת, חיפוש בגוגל יתן לך שמות.
אפשר גם לקנות מקלדת מלנובו ישראל.

mirileh

New member
צריכה הסבר קצת יותר בלונדיני

מה זאת אומרת להחליף את הכבל שהולך לקיר? לקנות כבל? או לקחת את המטען לחשמלאי? (זה עוד לא אצלי, אז אני לא רואה את המטען מול העיניים).

אגב זה אומר שאני חייבת לקנות דוק (תחנת עגינה) בארץ?

FMW

New member
הסבר

בדרך כלל הכבל חשמל של הניידים בנוי משני חלקים, אז בגלל שקנית מארצות הברית,
זה יגיע עם תקע אמריקאי שלא מתאים לשקע הישראלי, ההמלצה שלו היא להחליף את הכבל.
אבל את יכולה פשוט לרכוש מתאם ולהלביש אותו על התקע של המחשב.
זה עולה כמה שקלים, ואת מסודרת.

לגבי המקלדת, תוכלי לקנות מדבקות עם אותיות למקלדת, או באמת לקחת למישהו. או שתזמיני מקלדת עם עברית מאיביי
ותמצאי מישהו שיתקין לך....

mirileh

New member
איפה קונים כבל? (מתמצאת יותר באיביי מאשר חנויות בישראל
)

וקולולולולול
המחשב הגיע ועובד (הייתי ספקנית קצת...)

FMW

New member
כשאני קניתי כבל

מאיביי השתמשתי במתאם.. כבל בטח אפשר לקנות בחנות מחשבים או ב.. איביי.. גם מתאם

eladts

New member
מתאם פחות בטיחותי ופחות אסתטי

כדי לדעת איזה כבל לקנות צריך לדעת אם מדובר בתקע של שני פינים או של 3 פינים. את שני בסוגים ניתן להשיג בכל חנות מחשבים.

protech

New member
לגבי המקלדת יש אפשרות לקנות...

מדבקות בעלות של כ-30 שקלים לגבי המטען כל מה שאת צריכה זה כבל מיקימאוס שעולה בערך כ-25 שקלים
נא לוודא שכתוב על המטען לפני ששאת מחברת אותו שכתוב עליו 110-220 וולט אם רשום רק 110 את צריכה ממיר מתח

eladts

New member
מתי ראית ספק למחשב נייד שאינו אוניברסלי?

מעולם לא ראיתי ספק למחשב נייד שאינו תומך ב-100-240V, כלומר כל מתח ביתי שקיים בעולם. חוץ מזה, כבל לספק של מחשב נייד הוא לא בהכרח כבל מיקי מאוס (C5). יש מחשבים ניידים, בעיקר כאלו שנמכרים בארה״ב, שהכבל שלהם הוא כבל שמיניה (C7).
&nbsp
https://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60320
&nbsp
&nbsp

FMW

New member
מתעניינת

איזה משלוח עשית? עם ביטוח?
&nbsp
תוך כמה זמן הוא אמור להגיע?
&nbsp
קנית מ- BEST SELLER?
&nbsp
ואיך זה הולך עם מיסים ותשלום מכס וכל התשלומים מסביב?
&nbsp
תתחדשי :)

mirileh

New member
עשיתי משלוח אווירי עם buy2usa. אי אפשר לעשות ביטוח

אצלם למחשב לא חדש (זה מחודש). שילמתי מע"מ (כי זה עלה יותר מ-75 דולר). עושים את זה מראש דרך התשלום של buy2usa. זה דווקא הגיע לארץ תוך שבוע. הבעיה היא שמאז המוקדים של דואר שליחים (דבילים) העבירו את זה ביניהם איזה חמש פעמים עד שהתערבתי. כן, קניתי ממוכר עם אמינות גבוהה.

ypm

New member
חשמל רוב הסיכוי שתומך 240 כמו בישראל

ומקלדת או ששמים מדבקות או שחריטה מוצאים איפה, זה לא ממש קשה למצוא בימינו

mikel22

New member
הסירי דאגה מליבך

בנוגע לחשמל, בטח תקבלי שנאי של 110V שלא מתאים לרשת החשמל בארץ. לדעתי רוב הסיכויים שאין עליו מפסק בחירה בין 110V-220V.
לכן כל מה שצריך זה לגשת לחנות מוצרי חשמל הקרובה לביתך או לקפוץ לרשת ACE (לדוגמה) -למח' חשמל, ולרכוש שנאי 220V שמתאים למחשב החדש (תציגי למוכר את השנאי שקיבלת כדי שיתאים אחד חדש מולו).

לגבי העברית במקלדת, אין טעם להתעסק עם חריטה וכל החרט'ה מסביב, ישנם מדבקות מיוחדות של כל המקשים בעברית (עולה 30 ש"ח) שניתן לרכוש בכל חנות מחשבים בעיר, לשבת רבע שעה בסבלנות ולהדביק ע"ג המקשים (תצמידי לוח מקשים בעיברית ליד הלפטופ שיהיה נוח לזהות ולמקם כל מדבקה), התוצאה גם יפה ,מהירה וגם זולה בהרבה מהתעסקות עם צריבה (בד"כ צריבה מיועדת בעיקר לטלפונים סלולאריים).

למעלה