האם חיבה לרומן פולנסקי היא turn off?

האם חיבה לרומן פולנסקי היא turn off?

לאחרונה יצא לי לראות את "סופר הצללים" של רומן פולנסקי. אהבתי את הסרט (מ-2010), וזה הצטבר לחיבה שהיתה לי לעבודה הקולנועית של פולנסקי בעבר.

כשדיסקסתי את הסרט עם ידידה, היא היתה מזועזעת מהעובדה שאני צורך אמנות של אדם שאנס קטינה. "אני מקווה שאתה לא מזכיר אותו בדייטים" היא אמרה לי.
ובעובדות היא כנראה צודקת - מר פולנסקי נמלט מארה"ב אחרי שהודה בעיסקת טיעון על בעילת קטינה (בת 13).

אבל מה זה אומר לגבי האמנות שלו? האין היא יכולה להיות לעמוד בפני עצמה?
האם דעותיו האנטישמיות של דוסטויבסקי או ערכי המשפחה המעוותים של וודי אלן שייכים להם רק כאנשים או שגם מכתימים את האמנות שהם יצרו?

קטניפ

New member
אם היינו פוסלים אומנות בשל האומן

לא הרבה היה נותר...
רבים האומנים שיש להם נפש שסועה או אפלה, שמחזיקים בדעות קיצוניות או לא מקובלות
ולעניין ה TURN OFF - אני מניחה שאם היית מספר לי על חיבתך לרומן פולנסקי היה ברור לי שאתה מדבר על עבודתו האומנותית ולא על אורח חייו. לפחות אני רוצה לקוות...

אייבורי

New member
שאלה מצויינת

הבעיה שתשובה רציונלית חסרת ערך פה
ותשובה ריגשית, פה העולם בלתי צפוי בעליל

פונפון32

New member
סופר הצללים הוא סרט מצוין

ורומן פולנסקי הוא במאי נהדר.
לא מעניין אותי, הואשם, לא הואשם, ברח או לא ברח.
אמנים הם אקסטרוורטים, אימפולסיביים, לעיתים פרוורטיים ואף שרוטים ברמות קשות. לא חסרים אמנים מטורפים עם הרגלים רעים כמו אלכוהוליזם, התמכרות לסמים קשים, אלימות פיזית וכו'.
אמנם מה שפולנסקי עשה הוא חריג מאוד, וראוי לעונש מתאים - אבל בחיים לא אוותר על האמנות שלו רק כי היה לו קטע מכוער ודוחה של פדופיליות.
לו היו שופטים אמנים (ציור, פיסול, מוסיקה, ספרות, שירה, קולנוע, תיאטרון וכו') על פי מנהגיהם המטורפים, ואן גוך היה מזמן גומר את הקריירה במרתף טחוב, מכוסה בשמיכה רקובה כשעכברושים מכלים את זעמם בחמניות שלו.

אחד האהובים עלי שלו,הגרסה שעשה ל"עלמה והמוות"

ואכן הוא במאי נהדר.

באופן שונה, אני מאד אוהב את וודי אלן (עד איפשהו אמצע שנות ה-90 ליתר דיוק). אצלו היצירה מתייחסת במשהו להתנהגות המעוותת שלו כאיש משפחה (ניהל יחסי מין עם הבת החורגת של מיה פארו אישתו, כזכור).
בגידות חוזרות אצלו בסרטים לרוב, כמובן, אבל גם מעבר לכך הרבה פעמים חוזרת דמות גבר שמנהלת רומן עם אישה צעירה ממנו בפער מאד גדול.

פונפון32

New member
אני גם מאוד אוהבת את וודי אלן, ואני גם

סולחת לו כשהוא מוציא תחת ידו סרטים גרועים מדי פעם.
אני יודעת שניצוץ הגאונות יחזור בשלב כלשהו ואז שוב איהנה ואתמוגג מסרטיו.
אם ראית את נקודת מפגש (סרט מעולה), אתה בטח מבין למה אני מתכוונת. הוא לא מפסיק להפתיע. על נקודת מפגש אי אפשר בכלל להאמין שהוא הבמאי.
דווקא הסרט "אישה אחרת" תמיד יזכר בליבי כסרט הנוגע ללב ביותר שלו. ראיתי אותו בתקופה רגישה מאוד, ואף פעם לא אשכח אותו. מככבת בו השחקנית הנפלאה שאני כל כך אוהבת - ג'ינה רולנדס.
כיצד נקראת הגרסה של פולנסקי לעלמה והמוות? ממש בשם זה?

כל האנשים שרוטים

יש יותר , יש פחות.

אלו שיש להם שריטה מעניינת יכולים , עם יש להם גם הרבה כישרון , לתרגם אותה לרייטינג.

יש המון אומנים עם הרבה בעיות בראש.

ronatd

New member
אלה טובה

יש גם אנשים שהיכו נשים שהם אמנים ואנשי רוח גדולים.
למשל, עדי צמח, אם אני לא טועה, וגם שמוליק קראוס.

למעלה