לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88508,850 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'יכול להיות שזה נעלם???'
יכול להיות שזה נעלם???
<< ההודעה הנוכחית
26/10/2005 | 08:27
13
316
לפני 3 חודשים חזרו לי כאבים נוראיים ועוד אלפי תופעות לוואי.
בבדיקה מצאו שיש לי 2 ציסטות לא קטנות בשחלה שמאלית (כרגיל).
בד"כ היומיום שלי מורכב מכאבים ובעיות נוספות, אבל החודשים האחרונים היו ממש החמרה מבחינתי והזכירו לי את התקופה שלפני הלפרסקופיה הראשונה.

העניין הוא.... שזה פשוט נעלם!
בלי שעשיתי כלום.
בלי שום זריקה או טיפול.
לא הלכתי להבדק ואין לי מושג אם יש או אין ציסטות - אבל מה שבטוח שלא כואב לי כלום!
יכול להיות?

(מודה שרצתי לקנות ערכה לבדיקת הריון, כי זה ההסבר ההגיוני היחיד שעלה לי, אבל יצא שלילי)

זה קרה כאן למישהי??
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אהה..כן..אבל לא מסיבות טובות.ממליצה'
אהה..כן..אבל לא מסיבות טובות.ממליצה
26/10/2005 | 10:45
90
לך בכל מקרה ללכת להיבדק בהקדם ולראות מה קורה עם הציסטות.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'נא ללכת להיבדק'
נא ללכת להיבדק
26/10/2005 | 10:46
11
72

כאבים שנעלמים ככה פתאם יכולים להעיד על היעלמות המימצאים לעיתים
אבל יש פעמים שהם מעידים על השקט שלפני הסערה.

מאמינה שליהי תוכל להתייחס לענין ממקור ראשון.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליהי כתבנו במקביל '
ליהי כתבנו במקביל
26/10/2005 | 10:47
10
39
לצפיה ב-'Gread mind's thinks alike'
Gread mind's thinks alike
26/10/2005 | 11:02
9
34
אני מעדיפה להתייחס ממקור ראשון לכאב שנעלם כי אני לא רוצה: א.להפחיד סתם ב. לומר משהו שהיה נכון רק לגבי ועלול להיות לא נכון בעליל לגבי אחרות. גם כך אצלי היה תופעות האנדו' מאוד מוזרות יחסית למצב ויתכן שמה שקרה אצלי ממש לא רלוונטי למה שקורה אצל בלגן..אנא לכי להיבדק.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מעדיפה שלא להתייחס'
מעדיפה שלא להתייחס
26/10/2005 | 11:03
8
46
לצפיה ב-'ליהי - הסיפור שלך יכול למנוע שאננות'
ליהי - הסיפור שלך יכול למנוע שאננות
26/10/2005 | 11:22
3
54

ושמחה מוקדמת על מה שאינו קיים.
את לא צריכה להפחיד - אם את יכולה רק תתני עובדות,
לאלה שקוראות ועוד יקראו ויעשו פה חיפושים בפורום,

כדי למנוע ממי שחלפו לה הכאבים כך לפתע להתמוגג בעצם מאשליה שעתידה להתנפץ.(או לא- אבל חשוב לבדוק אם האשליה היא אשליה או המציאות)

אני לא מתכוונת לבאס - אבל חשוב מאד שידעו שגם אם נעלמים הכאבים ועל אחת כמה וכמה כאבים איומים נעלמים במפתיע - זה לא אומר כלום אבל בעצם זה אומר המון, קפיש??
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חזרתי 11 שנה אחורה בבום'
חזרתי 11 שנה אחורה בבום
26/10/2005 | 11:39
2
58
טוב..שכנעת אותי.
בזמנו סבלתי מכאבי בטן איומים-כמו שכולכן בוודאי מכירות, בזמן המחזור. כאבים עזים ביותר עד כדי התפתלות וחוסר יכולת לזוז מהמיטה. הרופא שנגשתי אליו לבדיקה טען שאני..תקשיבו היטב...אלרגית לקור עקב הרזון המופרז שלי (כן, הייתי רזה פעם). סוג של אידיוט. בדיקה פשוטה היתה מגלה אז ציסטה די גדולה בשחלה השמאלית. באיזה שלב הכאבים נעלמו במפתיע. אני הייתי מרוצה ושכחתי מהנושא. כעבור כשנה הגעתילחדר ניתוח מכיוון שבבדיקה שגרתית נמצאה ציסטה שוקולדית אשר לא ניתן היה לנקז אותה-כמו שהתכוונו לנסות. למזלי מי שהיה צריך "לנקז" את הציסטה היה מייזנר-למי שמכירה, כאשר עבד עדיין בסורוקה (היום הוא פרופסור, מומחה לאולטראסאונד ועובד בבלינסון-סוג של גורו). הוא כנראה הבין מיד שמשהו לא בסדר-להבדיל משאר המטומטמים שבדקו אותי לפניו. הוא נתן לי מיד הפנייה ללפרסקופיה-ע"מ לנקז את הציסטה.
בניתוח ההוא אשר ייזכר כ"ניתוח הראשון" הסתבר שהשחלה השמאלית שלי קרועה ומדממת לתוך חלל הבטן, היא היתהגם מסובבת ודבוקה לימנית. הסתבר שהכאבים העזים שתקפו אותי היו, כנראה, השלבים שבו הציסטה גדלה וגדלה עד שהתפוצצה-אז נעלמו הכאבים. מסתבר שהייתי בסכנת חיים במשך תקופה דיי ארוכה-כמו שכתבתי כאן בעבר, המזל שלי היה שאני לא ספורטאית גדולה כי היתה מספיקה תנועה אחת לא נכונה כדי לגרום לקריעת איזה איבר פנימי והייתי נגמרת תוך 20 דקות בערך. בנוסף כמובן, כל חלל הבטן היה מלא ונכרתו עוד חלקי אברים אשר גם גרמו לשטפי דם בחלל הבטן עקב קריעתם האיטית בכל תנועה שעשיתי.
העובדה המפתיעה ביותר שהדהימה את כל הצוות שניתח אותי-שלא חשתי שום כאב שזמן שכל זה קרה. הכאב היחידי היה בשלב צמיחת הציסטה ומאז-נאדה.
הם לא הצליחו להסביר את זה.
לסיכומו של ה"נאום המרגש הזה "--> היעלמות כאב הוא לאו דווקא אירוע מרגיע.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מאד מאד מעריכה את המאמץ '
מאד מאד מעריכה את המאמץ
26/10/2005 | 11:44
29

ודברים אלו יכנסו לקישורי הפורום ולטאג. ולכל מה שרק אפשר כדי שנלמד לא להתעלם מהכאב ולא להתעלם מהעלמות הכאב.

תודה ליהי
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'עכשיו תורי להיות בשוק'
עכשיו תורי להיות בשוק
26/10/2005 | 18:37
48
וואו ליהי
את כל זה עברת ואני חשבתי שאני הגעתי למצב מסובך.

טוב אחרי נשימה ארוכה וכבדה אני רוצה לומר כמו כולן: היעלמות כאב לא אומר כלום.

עכשיו אני קולטת את מה שעבר עלי
כל מחזור=סיוט, כל בדיקת US רואים ציסטות, אחרי כל מחזור הן נעלמות ואיתן הכאבים.
רק עכשיו אני קולטת שבעצם זה היה השקט שלפני הסערה.
בעבר במשך 6 שנים הייתי מגיעה לפחות פעם בשנה לבית חולים בגלל כאבי תופת בצד שמאל ותמיד שחררו אותי כי יש לי ציסטות ביקשו שאני יבצע US אחרי המחזור -הן נעלמות והכל תקין. לפני שנתיים הגעתי שוב למיון עם כאבי תופת בצד שמאל ראו נוזל דמי אמרו דחוף לפרסקופיה ואחרי שניתחו אמרו שיש לי הדבקויות כי התפוצצה ציסטה.
ואז שוב שקט כאבים בכל מחזור יש ציסטות אין ציסטות אותו סיפור וכששאלתי האם הסיפור לא יכול לחזור על עצמו  אמרו לא.
כחצי חודש לפני שגילתי שיש לי אנדו' (שנה אחרי הלפרסקופיה) שוב התקף הפעם הכאבים בצד ימין כולל הקאות וכל שאר הסימפטומים שמובילים בדר"כ למיון אבל בגלל שהיינו בחו"ל לא עשיתי עם זה כלום ולמחרת הכל בסדר אין כאבים הכל נורמלי.
אחרי שבועיים הגעתי עם מחזור כואב ביותר למיון ושם גילו את האנדו' וכרתו לי את השחלה הימנית והחצוצרה.

אז העלמות הכאבים לא אומר כלום וכמו שכבר הציעו כאן לכי להיבדק
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'עכשיו את חייבת להתיחס!!!'
עכשיו את חייבת להתיחס!!!
26/10/2005 | 12:53
3
39
בבקשה!!!
תספרי לי מה היה אצלך!
הלכתי למרפאה בתה"ש והוא נתן לי לעשות סדרת בדיקות לפני החגים.
אבל בגלל החגים הכל מתעכב, אז אני קצת בין הכיסאות פה.

חייבת להוסיף פרט אחד קטן ואולי משמעותי: בערב החג האחרון פתאום התעוררתי באמצע הלילה מכאבי בטן נוראיים.
אחרי רבע שעה זה עבר ולא היה לזה זכר.
אח"כ - בבוקר זה שוב תקף. ממש הייתי מקופלת ובלי יכולת לזוז (ואני הרי יודעת כאב מהו).
מאז - אין כלום!!!!
לא מבינה את זה.
לא ברור לי איך ציסטות נעלמות בלי טיפול ואיך רגע אחד אני לא יכולה לזוז ורגע אח"כ - אני מרגישה יותר טוב מזה שנים.

בבקשה תסבירי לי מה הולך פה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אופס- כבר סיפרת'
אופס- כבר סיפרת
26/10/2005 | 12:56
2
37
רק עכשיו ראיתי.
קודם כל - תודה !!!!

עכשיו יש לי כמה שאלות:
למי לפנות?
לתה"ש שוב?
לאולטרא סאונד?

הרי אפחד לא ינתח אותי בלי לראות קודם ממצאים.
ואת מה שגילו לך ראו רק באולטרא סאונד
אז מה את ממליצה???

וסליחה שאני ככה זורקת אותך לעבר!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אויי מסובך.'
אויי מסובך.
26/10/2005 | 13:14
1
37
את שואלת אותי שאלות קשות שאני לא בטוחה שיש לי תשובה עליהן ואפילו מהססת לענות כדי לא לגרום נזק. תראי, את הציסטה, יותר נכון את השאריות שלה גילו בבדיקה רגילה-כאשר סוף סוף הגעתי לידיים של גניקולוג נורמלי כמובן. את האנדו' גילו רק לאחר שהתחילו בלפרסקופיה-שהיתה אמורה להיות ניתוח פשוט שהתרחב לפתיחת בטן של 8 שעות+. ברגע שהתחילו בלפרסקופיה הם הבינו מיד מה עומד לפניהם, שזה לא ניקוז ציסטה אלא משהו אחר לגמרי.
א ב ל וזה א ב ל גדול..זה היה לפני 11 שנה שבקושי יכלו להגות את המילה "אנדומטריוזיס" אף אחד כמעט לא ידע מה זה והסימפטומים, שהיום רוב הגינקולוגים מכירים, אף אחד לא זיהה.
אם הייתי מאובחנת בזמן, היו יודעים מה לחפש.
היום אני יכולה להגיד לך שאם הייתי מקבלת כאבים שהיו נעלמים, הייתי ניגשת לרופא הנשים שלי לבדוק מה קורה-אבל היום, כבר יודעים מה לחפש ואני מתארת לעצמי שבבדיקת אולטרא סאונד היה אפשר לפחות לעשות דיאגנוזה ראשונית של הימצאות ציסטה ומצבה.
אני חושבת שבמקומך הייתי ניגשת לבדיקה אצל הרופא, לא בלחץ מכיוןן שהרי מצבך ברור והרופא יידע לחפש את מה שצריך ואיפה.
בגלל זה קצת היססתי אם לספר-אני לא רוצה מצד אחד לגרום לך לפניקה, אבל גם לא צריך להיות שאננים, בייחוד לא במחלה כל כך בלתי צפויה.
אז תעשי לך תור למחר, מחרתיים, יום א', לרופא הרגיל שלך, והוא מן הסתם, יהיה יותר חכם מכולנו.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה ליהי'
תודה ליהי
26/10/2005 | 13:17
22
יש לי תור לאולטרא סאונד לעוד שבועיים.
מקווה שזה יחכה עד אז בשקט.

המון תודה
אנדומטריוזיס >>

הודעות אחרונות

16:03 | 01.07.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ