חדשה באנדו' - התייעצות (קצת/הרבה ארוך, עמכן הסליחה)

Yula26

New member
חדשה באנדו' - התייעצות (קצת/הרבה ארוך, עמכן הסליחה)

היי לכולן, אני בת 26 נשואה טרייה לפני הריונות.
אתמול אובחנתי כסובלת מאנדו' וגם אדנומיוזיס, והאמת שהוקל לי קצת במיוחד לאור העובדה שעברו הרבה שנים של סבל וכאב, תסכול ואי ודאות. עכשיו לפחות יש סיבה להכל וזה לא סתם כאבי מחזור.
מצטרפת לכל מי שהמליצה על ד"ר קאופמן שאיבחן אותי בשני מפגשים בסה"כ והיה סבלני, אמפתי וענה על כל שאלה והסביר בצורה מובנת על כל המצב שלי והדרכים לטיפול.
הנגע אצלי נמצא לאורך הליגמנט הUSL - uterosacral (בטח מוכר לחלקכן) והקצה שלו מסתיים בצוואר הרחם. תודה לאל זה הכל כנראה ואין הדבקויות מעבר לזה.
ד"ר קאופמן הציע לי 3 דרכים להקלה:
1. לנסות להיכנס להריון
2. התקן תוך רחמי - מירנה
3. ניתוח בגישה לפרוסקופית חוקרת, כריתת הUSL השמאלי, הוא הסביר לי שאת הקצה של הנגע בצוואר יהיה מורכב להוציא ולא בטוח שכדאי ועם האדנומיוזיס אין מה לעשות.
בנוסף הוא הסביר שכל הפתרונות כמובן זמניים ופשוט מפחיתים את הסימפטומים.
מה אתן ממליצות מהניסיון שלכן?
חשוב לציין כי אני לפני הריונות/לידות, כך שמירנה לא בטוח אופציה טובה, מישהי שמה מירנה לפני לידה?
ניתוח קצת מפחיד אותי בשלב זה. וכרגע להיכנס להריון נראית האופציה הכי טובה, למרות שתיכננו להתחיל בעוד שנתיים (שנינו סטודנטים כרגע ונשארו לנו שנתיים ללימודים), לא הזמן הכי טוב אבל המשפחות תומכות אז אפשר להסתדר.
בנוסף, מעולם לא ניסינו להיכנס להריון, אז אני גם לא יודעת אם יש בעיות פוריות וזה גם כן קצת מדרבן אותי להתחיל לנסות.
אני הולכת בשבוע הבא לקבל חוות דעת נוספת מד"ר סוריאנו, למרות שאני סומכת על ד"ר קאופמן אבל זה לא יכול להזיק.
מה אתן אומרות?
תודה מראש וסליחה על החפירה :)

נועהב1

New member
היי יולה

קראתי את מה שכתבת והתרגשתי מאוד.
לגבי כאבים- יש דרכים טבעיות לנסות להפחית כאבים. אם את מתחברת לתחום הטבעי כדאי לך לבדוק.
לגבי כניסה להריון- אף פעם אין זמן נוח ואידיאלי להכנס להריון, אבל אחרי ההריון מגיע גם ילד (ולרב גם הכאבים), אז לא בטוחה שילד זה פתרון לכאבים. נשמע לי שזו החלטה מאוד אישית ופרטית שלכם.
טוב שאת הולכת לעוד דעה, זכרי תמיד שלכל אדם יש דעה משלו, וכך גם לרופאים.
כשתחפרי קצת בפורום תגלי סיפורים דומים וכל מיני דעות על האפשרויות הנוספות שהוצעו לך.
שיהיה בהצלחה במה שתבחרו!

Yula26

New member
היי נועה

תודה על המענה,
אנחנו עדיין שוקלים את האפשרויות.
האמת שהריון היא האופציה המובילה, בעיקר מהסיבה שאנחנו חוששים מאי פוריות וקשה לי להמשיך על סדר היום עם אי ודאות שכזו. אנחנו גם נקבל בשמחה את הילד שיגיע בסופו.
השיקול הוא באמת השקט הנפשי יותר מלהשקיט את הכאבים.
אבל בהחלט אבדוק את עניין הטיפולים הטבעיים לכאבים :)
המון תודה!
&nbsp

למעלה