מבולבלת

אימוש35

New member
מבולבלת

לא הייתי כאן כמה שנים, תפוז פלט אותי... והנה אני שוב.
בת 43 אחרי שתי לידות. במהלך טיפולים לפני 7 שנים הועלתה השערה שיש אנדומטריוזיס והייתי במעקב לא קבוע בתה"ש.
לפני 3 וחצי שנים אחרי קיסרי הייתי בתהש ונבדקתי ע"י ד"ר ביבי (לפני כן שינמן וסוריאנו). הכל היה בסדר וגם בקיסרי אמרו שהכל בסדר.
3 שנים אני בלי גלולות ולפני כמה חודשים הרגשתי כאבי תופת במחזור, גם באגן וגם שלפוחית שתן עשתה בעיות. ישר למוקד שלא ראו כלום. רופאת נשים הציעה ישר ויזאבל והתיעצות עם סוריאנו. US שלה היה תקין וגם דופלר אגן. אז ביקרתי היום בתהש (דיממתי קצת כי פישלתי עם רצף הגלולות).
סוריאנו זורק פצצות ולא עונה, לא מסביר ולא כלום.... נורא נורא מאכזב.
מבחינתו , אם לא נותחתי ולא הוכח אנדו' אז אין סיבה שאגיע למחלקה למעקב.
גלולות זה רק לכאבי מחזור (למנוע מחזור) אחרת לא חייב.
הוא אמר שמרגיש הדבקויות, שחלה אחת לא ראה ורחם קצת מוגדל.
אין לי מושג מה זה והוא לא ענה לי על השאלות.
בסיכום לא הזכיר את הרחם, רק כתב שהרגיש שבבדיקה ידנית אין הפרדה רחם ושחלות וסביר להניח הדבקויות באגן, ובUS ציין שיש חשד לאנדו'.
איך ממשיכים הלאה? מה אומרים הממצאים? כדאי ללכת לרופא אחר לחוות דעת, ואם כן למי?
תודה מראש לעונות וסליחה על ההצפה
יחד עם זאת ציין שבבדיקה ידנית אין הפרדה ב

aa02

New member
כל כך מעצבן לקרוא על היחס של סוריאנו

לפי מה ששמעתי הוא מנתח טוב, אבל כפי שחווית יחסי האנוש שלו לא בשיא (בלשון המעטה). אני במקומך הייתי הולכת למישהו אחר שיהיה סובלני ושייתן לך את כל התשובות שאת צריכה, בין היתר, כדי לדעת עם מה את מתמודדת אם בכלל.
אני מטופלת של ד״ר זולטי במרפאה בתל השומר ובינתיים מאוד מרוצה.
אגב, ״משפט הגלולות״ נשמע לי כמו קישקוש

אימוש35

New member
תגובה

ד"ר זולטי באותה מרפאה?
כי כשאני קובעת למרפאת אנדו' לא קבעתי לרופא, כל פעם נכנסתי למישהו אחר.
ולגבי הגלולות, התווכחתי איתו ולא קיבלתי תשובה.
אמר "תעשי מה שטוב לך". הגלולות נועדו למנוע מחזור בגלל הכאבים, זה לא מרפא או מונע אנדו'.
אמרתי לו שהוא מפתיע אותי, כי כל המטופלות על גלולות/התקן והבנתי שזה כן קשור להחמרה . גם הרופאה שלי אמרה לי את זה.

aa02

New member
כן באותה מרפאה

אני בפעם הראשונה הייתי אצלו ומאז כל פעם התור אליו.
גלולות למיטב ידיעתי לא מרפאות אבל בהחלט יכולות למנוע מהאנדו׳ להחמיר וגם במקרים מסוימים לגרום לריגרסיה. התשובה שלו כפי שכבר כתבתי מאוד מפתיעה.

זו אני20

New member
אני עברתי-הרבה עם ד"ר סוריאנו

עברתי ממרפאה הפרטית לציבורי בתה"ש.
יצאתי בוכה ממנו ...
אני למדתי אצלנו- את חייבת להיות אסרטיבית ובטוחה בעצמך.
אחרת הוא יקח אותך סחור בחור.
אם זה בנושא שיחה. אם זה בסיפטומים שמציקים לך
לפני שאת באה אליו- את צריכה לדעת בדיוק מה את רוצה.

בכל מקרה ראיתי שד"ר איזנברג היא אלופה באבחנה של אנדו' בא"ס.
תגשי אליה שתעשה לך אבחנה ברורה.
ואם אכן ישנם ממצאים ברורים.-תגשי אל ד,ר סוריאנו בחזרה.-
אם את רוצה לעשות ניתוח.
אם לא- תמשיכי ליטול גלולות. למה את צריכה שהוא יאשר לך?

אימוש35

New member
קצת ארוך...

היי , תודה על התגובה.
אני 7 שנים במרפאה , עכשיו הוא נזכר לומר לי לא להגיע יותר אם אני לא מאובחנת? בדקתיבדיקה שגרתית, בהלם מהיחס שלו וממה שכתב בלי להסביר.
הרי יש את כל הסימנים, הוא בעצמו כתב בסיכום שיש לי,
ולא הציע ניתוח.
עד היום קבעתי תור ונכנסתי למי שהיה פנוי, לא כיוונתי רופא.
עכשיו מתלבטת אם יש טעם לקבוע תור ולכוון לזולטי ??
אני לא יודעת מה המשמעות של "לחיות עם זה בלי ניתוח"?
כמה שנים אפשר לקחת גלולות רצוף? שכחתי אתמול גלולה והיום דיממתי עם כאב חד באגן (אותו כאב שהריץ אותי למוקד לפני 3 חודשים והחזיר אותי לויזאבל.
ברור שיש אנדו ).
ואיך יכול להיות שכל מי שיש לה אנדומטריוזיס מקבלת גלולות/התקן/זריקה כדי לא לקבל מחזור שידוע שמחריף ומחמיר והוא אומר שנועד רק כדי להמנע מהכאבים בזמן מחזור ואין קשר להתדרדרות/שיקום המחלה?
אני צריכה רופא שיענה לי על השאלות.... מתוך נסיון עם אנדומטריוזיס.
ולגבי איזנברג, זו הרופאה שם במרפאה בתה"ש שעושה US אגן?
הבנתי שזו בדיקה של שעה. איך מבוטחות מכבי יכולות להגיע אליה?

aa02

New member
אני הייתי הולכת להתייעצות עם רופא אחר

את זכאית לקבל יחס וטיפול מקצועי ולפי מה שאת מתארת לא נראה לי שקיבלת כזה. לגבי זולטי - אני ״לקוחה״ מרוצה אבל בטוחה שיהיו גם נשים לא מרוצות.
בכל מקרה, הוא מקבל בתל השומר רק בימי שני כך שאם תקבעי תור ליום שני ותבקשי להיכנס אליו יתחשבו בבקשה שלך.
לגבי אייזנברג - אני הבנתי שבתל השומר היא עושה אולטרסאונד רק אם אחד הרופאים מפנה אליה, אבל אני יודעת שיש לה גם קליניקה פרטית. לא יודעת לגבי מבוטחות מכבי.

אימוש35

New member
זה מה שרציתי

המלצות לרופאים שאקבל מהם תשובה.
לגבי אייזנברג, הבנתי שהיא אלופה בUS אבל היא רופאת נשים במכבי ולכן לא אוכל להגיע אליה. ופרטי היא לא יועצת למכבי אז אין החזר.
בתה"ש לא הפנו אותי לבדיקה , יש אפשרות להגיע אליה לUS עם הפנייה של רופא נשים מקופ"ח?

aa02

New member
הי

לדעתי לא ניתן עם הפניה של רופא נשים מקופת חולים אבל תתקשרי למרפאה ובטח תקבלי תשובה. במקביל אם זה חשוב לך הייתי בודקת כמה עולה פרטי. אני יכולה להגיד לך שאותי שלחו אליה והיא לא איבחנה יותר ממה שזולטי איבחן, כלומר לא היו הפתעות גדולות.
יש עוד רופא שפחות עולה כאן בפורום אבל מהניסיון שלי הוא מאוד נחמד וסובלני זה ד״ר ביבי מאיכילוב.
אני חייבת להודות שאם אחליט מתישהו לעבור עוד ניתוח אני לא יודעת אצל מי זה יהיה והאם יהיה בכלל בארץ אך לגבי התייעצויות הניסיון שלי הוא שני הרופאים שהזכרתי מאוד סובלניים וניתן לקבל מהם תשובות.

אימוש35

New member
נכון!

ביבי היה האחרון שבדק אותי לפני 3 שנים,
אכן נחמד מאד!! יש לי גם זכרון טוב משיינמן לפחות ביחס.
שמחתי שנכנסתי לסוריאנו כי מבחינת הידע הוא באמת מנוסה מאד,
אבל זה לא עוזר לי אם הידע נשאר אצלו והוא לא חולק אותו.
אין לי מושג מה יש לי ומה אני אמורה לעשות.
בדק אמר שלום ויצא....
ומה שכתוב בדוח לא תואם את מה שאמר בע"פ.
אקבע לזולטי לבית חולים ונראה איך נמשיך...

aa02

New member
זולטי מקבל רק בימי שני

אז תבדקי שאכן קובעים לך תור ליום שני

בהצלחה.

זו אני20

New member
את האמת!-

אני קבעתי עובדה לד"ר סוריאנו שאני רוצה לעבור נתוח-
כי אני סובלת מכאבים הזויים שוולטרן בנרות בקושי עזר.
קבעתי עובדה!
אחרי הניתוח -אמר שצדקתי לגמריי! ואני מתעתעת...
ואני בטוחה שאני לא הראשונה ולא האחרונה. אנחנו צריכו להתעקש ואנחנו מכירות את הגוף שלנו טוב יותר מכל אחד אחר.
אם התחושה שלך היא כזו. ואת סובלת והאנדו' פוגע לך באיכות חיים תציבי עובדה תלכי לרופא אחר אם רוצה. ורק בניתוח ת'כלס אפשר לראות מה שקורה.

למעלה