לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87668,766 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 
 
liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 
 
liats80 ופז08.
x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
 
המשך >>

לצפיה ב-'ויטמין D - חלק א''
ויטמין D - חלק א'
22/03/2011 | 09:43
18
115
בוקר טוב יקירות,

השבוע נקדיש את הפינה לוויטמין D. מחקרים עדכניים מצביעים על כך שלוויטמין D יכולת מניעה של מחלות כרוניות רבות למשל, סרטן, מחלות לב, שברים ונפילות, מחלות אוטואימוניות, שפעת, סוכרת מבוגרים ודיכאון. בניגוד לדעה הרווחת, הצריכה היומית המומלצת נמוכה מידי ומרבית המחקרים מראים כי הוויטמין יעיל רק במינונים גבוהים הרבה יותר.

זהו ויטמין מסיס בשומן הפועל כהורמון סטרואידלי, לכן מתייחסים אליו יותר כהורמון ופחות כוויטמין.
הגוף מייצר אותו מכולסטרול המצוי בתאי העור דרך מנגנון המופעל ע"י קרני השמש האולטרה סגולים מסוג UBV על העור. צבע עור, גיל, כמות ואורך החשיפה לשמש ומיקום גיאוגרפי יכולים להשפיע על הכמות המיוצרת בגוף. הוויטמין משפיע על העצמות, המעיים, מערכת החיסון, מערכת הלב, לבלב, שרירים, מוח, תאים, מערכת רבייה, עיניים. בעל למעלה מ – 36 תפקידים שונים בגוף. התפקיד העיקרי שלו שמירה על הרמה הקבועה של סידן וזרחן בדם ולשמר בריאות העצם.

מקורות לוויטמין D -  שמש, כבד ושאר איברים פנימיים, שמן כבד דגים, דגים שמנים כגון טונה, מקרל, סלמון וסרדינים, ביצים, שמנת, מזונות עם תוספת ויטמין D כמו מוצרי חלב.
קיימים 10 סוגים של ויטמין D, ביניהם D2 הנמצא בצמחים ו־ D3,המיוצר בגוף שלנו.  

חשוב להבין כי הוויטמין שאנו מקבלים מן השמש או מן המזון אינו פעיל ובגוף חייב לעבור שני תהליכי הפעלה בלעדיהם הוויטמין אינו פעיל. הצורות של הוויטמין הן:
CHOLECALCIFEROL (D3) – הצורה הטבעית המיוצרת ע"י השמש, מצויה במזון ובתוספים.
Calcidiol (25-hydroxyvitamin D3) – פרה הורמון מיוצר ישירות בכבד, פעילות נמוכה ביותר, הצורה העיקרית הנעה בזרם הדם. אלה רמות הוויטמין בדם המופיעות בבדיקות הדם.
Calcitriol (1,25-dihydroxyvitamin D3) – הצורה המופעלת בכליות וברקמות. המקטע הפעיל ביותר של ההורמון בגוף.
Ergocalciferol (vitamin D2)  - מיוצר במעבדה ע"י פטריות, אינו מיוצר בגוף. מצוי בתרופות מרשם ( DRISDOL ) במינון של 50000 יחב"ל.

מיהן האוכלוסיות בסיכון לחוסר של ויטמין D :
בהיעדר חשיפה לשמש עקב שהייה במבנים סגורים במהלך רוב היום, לבוש מלא המכסה את כל הגוף, שימוש במסנן קרינה.  לבעלי עור בהיר מומלצת חשיפה לאור השמש בכמות שוות ערך ל-13 דקות של אור שמש באמצע יום קיצי, שלוש פעמים בשבוע למשך שישה שבועות. יש ללבוש חולצות עם שרול קצר.
קבוצות נוספות בסיכון לחסר הם בעלי גוון עור כהה מפני שבעור הכהה יש ייצור יתר של מלטונין החוסם את קרני UVB, תינוקות, נשים הרות ואנשים מבוגרים, נטילת תרופות כרוניות שפוגעות בספיגת הוויטמין בגוף – סטרואידים למשל, מחלות של מערכת העיכול, הכבד והכליות, ניתוחים במערכת העיכול כגון ניתוחי מעיים וקיצורי קיבה, מחלות מעיים דלקתיות (קרוהן, קוליטיס), לקוי בספיגת שומנים, אלרגיה לחלב ומוצריו, אי סבילות ללקטוז, טבעונים, בעלי משקל עודף.

בניגוד למצופה גם בישראל שכיחות המחסור בוויטמין זה די גבוהה. מחקרים עדכניים שנעשו בבתי החולים רמב"ם ואיכילוב גילו כי שליש מתושבי ישראל סובלים ממחסור. אגב, המחסור הייה גבוה יותר בקרב נשים חרדיות. גם מחקר שנעשה על ידי שירותי בריאות כללית בקרב תלמידי ישיבה צעירים גילה מחסור חמור בקרב 100% הנחקרים.
בחורף מסתבר יש ירידה בייצור הוויטמין. הגוף שלנו יודע לייצר כמות מספקת בקיץ, אך זאת בתנאי שנחשפנו לשמש.
כמה מומלץ להיחשף? שימוש בתכשירי עור עם מקדמי הגנה חוסם את קרני השמש האולטרה סגולות ובכך חוסמם גם את ייצור הוויטמין. חשוב להיחשף לשמש ללא אמצעי הגנה בשעות שבהן קרינת ה־UVB מרבית (10:00־14:00) ולחשוף את הפנים והזרועות במשך 10־15 דקות בקיץ וכ־20־30 דקות בחורף.

לאור החסר השכיח בוויטמין D מומלץ לבדוק את רמתו בדם. זוהי בדיקה הנמצאת בסל הבריאות, אך אינה נחשבת לבדיקה שגרתית, לכן צריך לבקש אותה.

הרמה המספקת בדם נעה בין 32 ננוגרם למיליליטר ועד 100. בלא מעט מחקרים הרמה המינימאלית הנדרשת הייתה מעל 50 ולפעמים מעל 70 כדי להגן מפני מחלות לב וסרטן.
מתחת ל – 30 הרמה אינה אופטימאלית ומתחת ל – 20 מוגדרת כחסר יחסי, כאשר מתחת ל – 10 יש כבר סיכון לרככת העצמות. רעילות עלולה להופיע ברמות גבוהות מ – 100 ננוגרם למיליליטר.

תסמיני עודף – בחילה, הקאה, עצירות, כאבי ראש, היעדר שינה, חולשה. עודף ויטמין D מעלה ריכוז הסידן בדם. מצבי עודף קיצוני גורמים לעודף סידן בדם ובשתן.

תסמינים של חסר – איבוד תיאבון, שלשול, אינסומניה, בעיות ראיה, תחושת שריפה בחלל הפה והגרון.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ויטמין D - חלק ב' '
ויטמין D - חלק ב'
22/03/2011 | 09:44
74
כיצד וכמה נוטלים? משך זמן הנטילה הוא אינדיבידואלי ויכול להיות תלוי גיל, תרופות הנלקחות על-ידי המטופל, מחלות רקע וכו'. ככלל, כדי להעלות 1 ננוגרם/מ"ל של ויטמין D בדם יש ליטול 100 יחב"ל ביום (לדוגמה אם הרמה בדם היא 10 ננוגרם/מ"ל וצריך להגיע לפחות ל – 30, צריך להעלות את הרמה ב – 20 ננוגרם/מ"ל = 30-10=20. מכפילים 20 ב – 100 יחב"ל = 2000 יחב"ל/יום).
D3  היא הצורה המועדפת לנטילה בשל הזהות הכימית לצורה המיוצרת בגוף ויעילותה בהעלאת רמות הוויטמין בדם. חשוב ליטול למשך 3 חודשים ואז לעשות בדיקת דם חוזרת.
הוויטמין מסיס בשומן, לכן יש ליטול אותו בסמוך לארוחה שומנית או ליטול טיפות שומניות. ברגע שרמות בדם עולות אפשר ליטול מינון של 800 – 1000 יחב"ל יומיות כתחזוקה.

אינטראקציות שליליות - סטרואידים מפחיתים ספיגת סידן ובכך פוגעים בוויטמין D. תרופות לטיפול בכולסטרול מסוג  QUESTRAN או תרופות לעיכוב ספיגת שומנים מסוג – Orlistat פוגעות בספיגה שלו. תרופות פסיכיאטריות המגבירות חילוף החומרים של הוויטמין ופוגעות בספיגת הסידן. גם תרופות להפחתת חומציות הקיבה  - פוגעות בספיגת הסידן בטווח הארוך.

לא מעט מחקרים פורסמו בנוגע לקשר בין ויטמין D למצבים בריאותיים שונים:
• נמצא כי לוויטמין השפעה מגנה מפני גידולים, סוכרת, טרשת נפוצה, מעכב התפתחות של מחלות על רקע דלקתי בפרקים ובמעיים, מכפיל שיעורי החלמה בדלקת כבד ויראלית מסוג הפטיטיס C ועוד.
• הריון - מחסור בו עלול להגביר סיכון לרעלת הריון. במהלך ההיריון חיוני לבניית שלד העובר ולגדילתו.
• בגיל המעבר (וגם כשיש ברקע טיפולים הורמונאליים היוצרים מנופאוזה מלאכותית) חיוני לספיגת הסידן במעיים ובלקיטתו בתוך העצמות. בקשישים חיוני לשמירה על שיווי המשקל וכוח השרירים ומונע נפילות.
• חסר שלו בגיל ההתבגרות מאט גדילה ומגביר עלייה במסת הגוף. ככל שרמותיו נמוכות יותר, כך המשקל הייה גבוה יותר. סידן בצירוף ויטמין D מגבירים חילוף חומרים של שומנים.
• במחקרים אחדים נמצא כמונע התפתחות גידולים סרטניים. במחקר משנת 2008 נמצא כי רמות נמוכות בדם הגבירו סיכון לסרטן המעי הגס, השד והערמונית.
• נמצא קשר בין מחסור בוויטמין D לבין סיכון מוגבר לזיהומים בדרכי הנשימה העליונה, שפעת, הצטננות. הוויטמין חיוני לתפקוד מערכת החיסון ומזרז ייצור חומרים נוגדי זיהום.
• מחקרים מצאו קשר בין רמות נמוכות לבין מחלות אוטואימוניות כגון סוכרת נעורים, טרשת נפוצה, קרוהן, לופוס, דלקת מפרקים שגרונית. כנראה ביכולתו של ויטמין D לווסת את מערכת החיסון ולעכב התפתחות דלקת.
• רמות תקינות בדם מפחיתות סיכון לפתח סוכרת מסוג 2. כמו כן שמירה על רמות תקינות בדם מפחיתות גם מצבים טרום סוכרתיים המאופיינים  בירידה ברגישות הרקמות לפעילות האינסולין. מתן של ויטמין D מגביר את הרגישות לאינסולין. ויטמין D  גם מגן מפני סיבוכים הקשורים בסוכרת למשל מחלות עיניים.
• מחלות לב - במחקרים נמצא קשר בין חסר של ויטמין D לבין עודף משקל והשמנת בטן. נמצא קשר הפוך בין רמות הוויטמין בדם לבין לחץ דם סיסטולי ורמות גלוקוז בדם, ולסיכון לתסמונת מטבולית – המנגנון כנראה דרך עיבוי הדופן הפנימי של עורקי הלב הכליליים, הסתיידות עורקים, סיכון מוגבר לאוטם שריר הלב, שבץ מוחי ואי ספיקת לב.
• הוויטמין משפר ביצועים ספורטיביים ע"י שיפור זמן התגובה והסיבולת.
• דיכאון - במחקר נורווגי נמצא כי נטילה של 20000 – 40000 יחב"ל לשבוע שיפרה תסמיני דיכאון
• חסר בוויטמין D קשור בהתפתחות בעיות קוגניטיביות ודמנציה.
• נמצא קשר בין מחסור בוויטמין D לבין התפתחות כאב ראש ומיגרנה.
• נמצא קשר בין כאב כרוני ורמה נמוכה של ויטמין D -  רמה נמוכה של ויטמין D עשויה לייצג מקור לתפקוד שריר-עצב לקוי, בייחוד בחולי פיברומיאלגיה או בחולים הסובלים מכאב כרוני. מטופלים עם רמות לא תקינות של ויטמין D, שנזקקים לתרופה משככת כאבים, לוקחים מינונים הגבוהים בהרבה (כמעט פי 2) בהשוואה למטופלים עם רמות תקינות של ויטמין D. מטופלים אלה מדווחים בנוסף על תפקוד גופני פחות טוב ועל תחושת בריאות כוללת פחות טובה. ממצאי המחקר מציעים שרמה לא תקינה של ויטמין D עשויה לשחק תפקיד ביצירה או שמירה על הכאב הכרוני. היות ונדרשים מינונים גבוהים של הוויטמין, כדאי להתייעץ עם אנדוקרינולוג.

לסיכום, נראה כי לוויטמין D תפקיד משמעותי לשמירה על בריאות העצם ולבריאות הכללית. חשוב מאוד לנתר את רמתו בדם ולשלול חסר, בייחוד כשיש ברקע נטילה של תרופות הורמונאליות, סטרואידים, כשיש סיכון לפגיעה בספיגה במעיים, כשיש מיעוט חשיפה לשמש וכשיש כאב כרוני.

מאחלת לכן המון בריאות!
  

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/03/2011 | 10:14
1
11
יודעים מה הסיבות להיווצרות החוסר שלו? למה פתאום באמצע החיים יש חוסר בויטמין D אחרי שמעולם לא היו בעיות? אני מתארת לעצמי שיש קשר עקב נטילת גלולות (או כל הורמון אחר) לאורך זמן. יש קשר גם לתת פעילות של בלוטת התריס?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'סיבות לחסר'
סיבות לחסר
<< ההודעה הנוכחית
23/03/2011 | 17:57
10
אין ספק שנטילת הורמונים יכולה לגרום לחסר, ולמעשה כל תרופה כרונית יכולה לפגוע בספיגה ואז ליצור חסר. אם ניקח בחשבון שמעבר לחשיפה לשמש הויטמין עובר שיפעול פעמיים גם בכבד וגם בכליות, תקינות מערכות אלה תשפיע על פעילות הויטמין. לכן לא מספיק חשיפה לשמש, אלא נחוצה תקינות רב מערכתית.

האם תת פעילות בלוטת התריס יכולה להיות גורם, לא בהכרח, אלא אם כן מדובר בגרסה האוטואימונית, ואז פעילות חיסונית יכולה גם לפגוע ביכולת הספיגה של מערכת העיכול.

בעקרון פגיעה ספיגה בכלל ובעיקר של שומנים היא גורם מכריע לחסר בויטמין D. סטרס, נטילת תרופות כרונית, תזונה לקויה יכולים לגרום לבעיות ספיגה. מכאן הדרך לחסרים תזונתיים ביניהם ויטמין D קצרה מאוד.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חסר משמעותי בוויטמין D'
חסר משמעותי בוויטמין D
22/03/2011 | 15:47
3
10
שלום פאולה.
לפני כ3 חודשים נשלחתי לבצע בדיקות של צפיפות עצם וכן סידן וויטמין D על רקע אי קבלת ווסת בגלל טיפול בלוקרין.
מעבר לצפיפות עצם ירודה (1.. נתגלה כי ערכי ויטמין D עומדים על 7.3. כשלפני כ7 חודשים עמדו על 35. חזרנו על הבדיקה פעמיים והתוצאה חזרה שוב 7.
בייעוץ אנדוקרינולוג התחלתי לקחת 4000 יחידות ליום של ויטמין D.
ממה נובעת ירידה ככ משמעותית בוויטמין חוץ מהסיבה שחורף עכשיו????? האם זו ירידה סבירה????
מתי עלי לשוב על בדיקת הדם???
והאם העובדה כי קיבלתי שוב זריקת לוקרין והחוסר בוויטמין מאיצה את מצב צפיפות העצם בשילוב של משקל נמוך ונטילת מדלל דם(קומדין או קלקסן)????
תודה רבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הערה'
הערה
22/03/2011 | 15:58
1
6
משום מה יצא לי פרצוף במקום מספרים. הכוונה תוצאות צפיפות העצם: 1.8-
נוטלת 3 סוגים תרופות להורדת כולסטרול
קרסטור 40 מ"ג
אזיטרול 10 מ"ג
טרדאפטיב 1000 מ"ג
האם זה מעכב ספיגה????
שוב תודה רבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תרופות '
תרופות
23/03/2011 | 18:18
8
קרסטור ואזיטרול עוסקות בהפסקת ייצור כולסטרול רע בכבד.
טרדפטיב - היא למעשה ויטמין B3 ניאצין שתפקידו להעלות רמות כולסטרול טוב.

שתי התרופות הראשונות עוצרות את ייצור הכולסטרול והיות והויטמין מיוצר מכולסטרול כדאי לעקוב אחר המדדים בדם.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חסר משמעותי'
חסר משמעותי
23/03/2011 | 18:04
10
אין ספק שלטיפול ההורמונאלי יש מקום משמעותי בירידה בצפיפות העצם. היעדר חשיפה לשמש, סטרס שלא בהכרח נפשי, אלא סטרס של תרופות יכולים גם להוסיף ולפגוע בספיגה במערכת העיכול. היות והויטמין לא הופך להיות פעיל רק מחשיפה לשמש , אלא הגוף צריך לעבוד עליו, כל תקלה בדרך יכולה להקשות על התהליך. חשוב כרגע לעקוב ולראות האם המדדים משתפרים בעקבות נטילה של הויטמין. חשוב ליטול את הגרסה השומנית כדי לוודא ספיגה אופטימאלית.

המדללים פחות משפיעים ספציפית על ויטמין D, צריך להמשיך לעקוב ולעשות בדיקות דם.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'גם לי חסר ויטמין D'
גם לי חסר ויטמין D
23/03/2011 | 08:20
7
8
גם בזה אפשר להאשים את האנדו?
אמא שלי העירה את תשומת ליבי שלה חסר וכאי שאני אעשה
ואני הייתי מלאת ביטחון עצמי ומרתי שלי בטוח לא חבר כי יש לי כמה דקות שמש
בכל יום ולהפתעתי יצא בבדיקות 10
הרופא היה בהלם ואמר שזה מאוד נמוך בייחוד בהתחשב בעובדה שאני מנסה להרות
ונתן לי באמת טיפות במינון של 8 ליום למשך 3 חודשים ואז לעשות שוב בדיקה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לרוב האנשים היום יש'
לרוב האנשים היום יש
23/03/2011 | 12:34
6
7
חוסר בויטמין D
לא יצא לי להכיר מישהו שעשה את הבדיקה ולא התגלה אצלו חוסר.

טוב לראות אותך גלי מה שלומך?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
23/03/2011 | 13:07
1
2
זה מצחיק שבארץ שטופת שמש כמו שלנו יש ככ הרבה אנשים עם חסר......
אבל תלוי עד כמה חסר זו הנקודה....
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני כבר כמעט חצי שנה '
אני כבר כמעט חצי שנה
23/03/2011 | 18:26
5
מקבלת ויטמין d  הגניקולוג ביקש... וגם מגנזיופ...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי מייקילולי'
היי מייקילולי
24/03/2011 | 06:54
3
6
אני בסדר, עדיין במסע המפרך להורות
אבל עוברת תהליכים טובים בדרך
התחלתי ניקוי רעלים שמתאים לאנדו וירדתי את כל ה - 12 ק"ג שהעלתי במהלך הטיפולים
ועכשיו אני מחכה רזה יותר נקייה יותר עם הרבה פחות כאבים לנסיך או נסיכה שיבואו
לאמא
מה שלום הנסיך שלך?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לי אחרי הלידה התגלה שהוא בירידה'
לי אחרי הלידה התגלה שהוא בירידה
24/03/2011 | 12:07
4
אמנם בטווח אבל בחלק הנמוך של הטווח.
כנראה שהמאגר מתדלדל בהיריון או שזה בגלל שחצי שנה לא יצאתי כמעט מהבית....
ולפני זה הייתי שורצת בים.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'וואו כל הכבוד'
וואו כל הכבוד
24/03/2011 | 15:37
1
4
על הירידה העצומה במשקל

הנסיך מדהים   (את יכולה לראות אותו בפייס ).

מחזיקה לך אצבעות לנסיך/ה משלך במהרה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה! אמן ואמן!'
תודה רבה! אמן ואמן!
25/03/2011 | 06:42
2
לצפיה ב-'אשמח לעצה נטורופטית בנושא ויטמין D'
אשמח לעצה נטורופטית בנושא ויטמין D
24/03/2011 | 14:40
2
8
ראשית, אני מברכת על העלאת הנושא למודעות גם כאן, בפורום הנעים הזה,
קראתי את חלקים א+ב בשקיקה וחודשתי (אם כי הידע שלי בנושא רחב יחסית...)  -ועל כך תודה רבה לך

אובחנתי לפני כמה שנים כבעלת אוסטיאופורוזיס, למרות גילי הצעיר -
צפיפות העצם שלי במצב לא משהו לגילי, ונהגתי לקחת את האקטונל כתרופה לבניית עצם + תוספי סידן + ויטמין D בטיפות.
כעת אני בתהליכי פוריות (), ראיתי כאן את הרלוונטיות של האנדו' למיעוט ויטמין D, ולכן גם תוהה מה כדאי לעשות בייחוד בתקופת הטיפולים וההריון העתידי.

את התרופה עצמה נדרשתי להפסיק לקחת בשל תהליכי הפוריות,
והאם כדאי יהיה להתייעץ עם רופא שיגביר לי את המינונים של הסידן בכמוסות ושל ויטמין D

ועוד שאלה:
אני מצטטת את שכתבת "חשוב להבין כי הוויטמין שאנו מקבלים מן השמש או מן המזון אינו פעיל ובגוף חייב לעבור שני תהליכי הפעלה בלעדיהם הוויטמין אינו פעיל", אם כן - מה יש לעשות על מנת שיהיה פעיל

מראש על עצתך, שתגיע ממקום של נטורופטיה, וברור לי שאצטרך להתייעץ גם עם רופא אנדוקרינולוג בעניין
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שפעול ויטמין D'
שפעול ויטמין D
26/03/2011 | 20:57
1
24
לצערנו לא הרבה בידינו בתהליך הפיכת הויטמין לפעיל.תקינות פעילות הכבד והכליות חיונית מפני שההפעלה מתבצעת בשתי מערכות אלה. לכן חשוב לוודא כי הכבד עובד בצורה אופטימאלית - הדרך שלנו להגן על הכבד היא באמצעות תזונה נקייה ללא חומרי ריסוס, הדברה, טיגון, עישון, אלכוהול, סוכרים. תזונה עשירה בירקות ופירות בגלל תכולה מאוד גבוהה של נוגדי חמצון (קראי את הפינה הקשורה בכבד).

לגבי אוסטאופורוזיס - חשוב לצרוך הרבה עלים ירוקים, פירות וירקות (קראי את הפינה שהקדשנו לאוסטאופורוזיס). וכן להתייעץ עם אנדוקרינולוג לגבי מינונים של סידן וויטמין D. כמו כן לא לשכוח כי אוסטאופורוזיס היא לא רק עניין של סידן, אלא של מגוון מינרלים. לכן כדאי לוודא כי הנך מקבלת את כל המינרלים החיוניים לצפיפות העצם.כדאי להתייעץ עם רופא אנדוקרינולוג לגבי תוספת שנקראת "קלמדין" המשלבת סידן ומינרלים נוספים החיוניים לעצם.

פעילות גופנית נושאת משקל תורמת לעיכוב הדרדרות צפיפות העצם. בהרבה מקרים חיונית יותר מנטילה של תוספים לבד. לכן כדאי להתייעץ האם ניתן במצבך לבצע פעילות גופנית ובמידה ואין בעיה להתייעץ עם מומחה לאימון גופני המתמחה באוסטאופורוזיס.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-' מודה לך על ההסברים וההפניות'
מודה לך על ההסברים וההפניות
27/03/2011 | 12:49
4
אני רואה אנדוקרינולוג על בסיס קבוע, ואברר איתו את העניינים והמשך טיפול במצבים השונים,
מה שכן - לא זוכרת או הוא יודע על האנדומטריוזיס שלי (כמה "אנדו" - במשפט אחד...),
ומה שעוד יותר - לא ידעתי שהסידן וה-D מושפעים מכך.

על התוספת "קלמדין" טרם שמעתי - וכשאברר, אנסה להבין גם אלו סוגי התעמלות יכולים להתאים לעיכוב ההידרדרות.

הפינות הללו שהפנית אותי אליהן - אעיין (אני מבינה שהן מופיעות כשרשורים בפורום)
אנדומטריוזיס >>

הודעות אחרונות

23:11 | 30.01.20 אורחים בפורום
23:08 | 30.01.20 אורחים בפורום
06:37 | 30.01.20 אורחים בפורום
12:47 | 03.11.19 אורחים בפורום
00:12 | 06.10.19 אורחים בפורום
03:58 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:46 | 17.06.19 אורחים בפורום
22:44 | 16.05.19 אורחים בפורום
17:50 | 04.05.19 אורחים בפורום
00:14 | 14.04.19 אורחים בפורום
00:19 | 02.04.19 evaeva
16:23 | 13.03.19 אורחים בפורום
12:49 | 07.03.19 אורחים בפורום
23:36 | 02.03.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ