חיטה, גלוטן ואנדו'

jinim

New member
הי פאולה - האם קיים קשר בין אנדו' ל:

דלקות בדרכי השתן? רק לפני חודש וחצי הייתה לי דלקת ולקחתי אנטיביוטיקה ועכשיו שוב.... סבלתי מזה הרבה כשהייתי בצבא אבל כבר יותר מעשור שלא הייתה לי שום דלקת ופתאום זה התחיל לפקוד אותי שוב..... אז חשבתי שאולי האנדו' שלי "שינה מקום" והתחיל לגרום לדלקות בדרכי השתן..... אם קיים קשר אז מה כדאי לאכול ו/או לשתות על מנת למנוע את הדלקות (על חמוציות אני כמובן יודעת)? ועוד שאלה: האם אני צריכה באמת לקחת אנטיביוטיקה כל פעם - חשבתי אולי "לסבול בשקט" ואז הגוף ילחם בחיידק לבד...? נ.ב. כשעשיתי בדיקות לפני חודש וחצי אכן נמצא "צמיחה מעורבת של מספר סוגי חיידקים". תודה ענקית מראש, ג'ני

זהבה240

New member
אמנם אני לא פאולה אבל בינתיים

מניסיון אישי שלי, תזונה נכונה מעלימה זיהומים מכל מיני מקומות. למשל, לי היו זיהומים בצוואר הרחם כולל תאים טרום סרטניים, למעלה מעשרים שנה!!! ואחרי שהתחלתי עם תזונה יותר נכונה הכל נעלם, ומאז [3 שנים] לא חזר אף פעם. אפילו לא זיהום קטנטן. זהבה

annabell Lee

New member
טוב, את חייבת פירוט..תזונה נכונה..

לא מצליחה להפנים את הרעיון..תסבירי לאט..שוב ושוב, אולי זה יקלט.

זהבה240

New member
תזונה נכונה

1. לכל אחד זה טוב: בלי סוכרים [לך בין כה אין את זה], בלי קמח לבן, בלי חומרים משמרים וצבעי מאכל, רצוי כמה שיותר אוכל אורגני, כמה שפחות פאסט פוד [הכוונה בכלל בלי], כמה שפחות שומן טראנס, כמה שפחות כל הדברים התעשייתיים. כשמתחילים להסתכל על רשימת המרכיבים בכל המוצרים המעובדים והתעשייתיים מקבלים הלם. תנסי לקרוא פעם , אפילו על יוגורט נחמד שקונים לילדים, ותראי כמה דברים מלאכותיים מכניסים לתוכו. כל הדברים הללו הם רעל לטווח ארוך. באנדו' זה רעל גם לטווח קצר. זו למעשה, תזונה נטורופטית. וחוץ מזה, גם להוריד את כל מה שאסור באנדו'. עכשיו אני כבר פחות פנאטית ומדי פעם אוכלת אוכל רגיל. והתוצאה היא שאני קצת פחות בריאה. בעבר גם הורדתי ממתיקים מלאכותיים. לא המתקתי בכלום. עכשיו חזרתי קצת אליהם. אני חסידה גדולה של הנושא, כי ראיתי איזה שינוי /מהפך זה עשה עם הבריאות שלי. אני גם בגלל אלרגיה ורגישויות צריכה להוריד עכשיו כמעט את הכל, כך שהתזונה של האנדו' נראית לי באופן תיאורטי הדבר הכי נפלא שיכול להיות. כל כך הרבה דברים לאכול לעומת מה שנשאר לי עכשיו. ככה שתלוי על איזה חצי כוס מסתכלים. לדעתי גם הסכרת שלך תשתפר פלאים אם תורידי את כל הרעלים התעשייתיים, למרות שאין להם קשר ישיר לסכרת. זה רעל שמעמיס על הגוף, ואם הגוף מלכתחילה חולה וחלש [אנדו', סכרת וכו'] אז כל מעמסה כזו עושה אותו עוד יותר חולה, כי לא נשארת אנרגיה פנימית להילחם במחלות הבסיסיות. אם תרצי אחזור על זה שוב ושוב........................ זהבה

annabell Lee

New member
מה עם קפאין?

ותה? לגבי ממתיקים מלאכותיים. חייבת לומר לך שקראתי המון על הנושא. למרות שאין לי ספק שהם גורמים איזשהו נזק לגוף, חוץ ממחקר אחד, שהוא די משעשע, בו העמיסו על גוף של עכברים כמות ששקולה לכ-500 בקבוקי דיאט קולה ליום, לא מצאתי כלום פשוט כלום, נאדה מידע, כלומר שום מידע שאפשר להתייחס אליו כאל מחקר מהימן, שיכול להעיד על נזק מתועד. חוץ מכל מיני מיליים הזויים שאני מקבלת במייל..אשר מדברים על סוגים מסויימים, שדי ברור שהחב' המתחרות מפרסמות..פשוט לא מצאתי כלום. לא בעיברית, לא באנגלית. שאלתי רופא סכרת בנושא, שאמר, שעדיף ממתיק על סוכר כי הסוכר עצמו גורם להרבה יותר נזק מהממתיקים-הוא הורס את מאגרי הסידן בגוף ושאר ירקות...אז המעט שאני כבר שותה... מה עם קורנפלקס? כמובן לא הממותק אלא המלא...האם הוא עשיוי רק מקמח תירס?

kikona126

New member
קפאין לא

תה ללא קפאין סבבה...בקשר לקורנפלקס יש את הקריפס ריס (כמו השוקו פולס אבל ללא.השוקולד) אני אוכלת את זה מקווה שהוא בסדר... הוא מאורז

זהבה240

New member
ממתיקים

בנוגע לאספרטיים [שהוא המרכיב העיקרי במשקאות דיאט] יש דווקא המון מחקרים. אני לא מניחה שיש הרבה מחקרים על הממתיקים למיניהם. כשאהיה אצל הדיאטנית שלי [שמומחית לרגישויות למזון ולאלרגיות, ויש לה דוקטורט בביו כימיה ומדעי התזונה] אשאל אותה על מחקרים. בעיקרון, היא אמרה לי בעצמה להמעיט עם ממתיקים מלאכותיים, שמבחינת רעילות זה הרבה יותר גרוע מסוכר. ורק למי שאין ברירה כמו בסכרת , וחייב אז שישתמש, אבל גם אז לדבריה: יש לערבב ממתיקים מלאכותיים שונים. כלומר, לא להשתמש בסוג אחד בלבד, שאז הכמות שלו בגוף תהיה גדולה מאוד. אלא לקחת מכל סוג קצת. לדעתי, להימנע כמה שיותר. אפשר להתרגל לכך. תה צמחים -הוא למעשה לא תה. זה על בסיס תמצית של צמחים. אני אוכלת פריכיות תירס [זה יבוא מארה"ב של חברת real food], וגם קורנפלקס אורגני שיש בו רק תירס. זה די טעים. העיקר הוא שגם בדברים שעושים לך רע צריך לדעת האם בכל כמות הם יעשו רע, או שזה תלוי כמות. למשל, רגישות למזון היא תלוית כמות [למעט בצליאק]. ישנם דברים שאסור לי בכלל כי אפילו פירור שלהם יעשה לי רע, וישנם דברים שאני יכולה בכמות מסוימת לאכול. אז זה כבר ענין של ניסויים. צריך לנסות ולראות עד איזה כמות אפשר להגיע איתם. אני בטוחה שאת יכולה לשפר בהרבה מאוד את מצבך הבריאותי הדלקתי באמצעות שיפור דרסטי בתזונה. אני למשל, הייתי כמה שנים לפני השינוי בתזונה, כבר בדיאטה והורדתי הרבה במשקל, אבל זה לא עשה אותי יותר בריאה. רק שהורדתי את כל ה'רעלים' התחלתי להחלים. וכבונוס: אפילו עור הפנים נהיה הרבה יותר טוב [וגם קודם לא אכלתי דברים שמנים והרבה סוכרים כי הייתי בדיאטה]. זהבה נ.ב. ודרך אגב, אני לא בטוחה שרופא הסכרת הוא המקור הכי טוב למידע בנושאי תזונה. הוא מבין בסכרת. אני דווקא הבנתי מהדיאטנית שלי שאם לא הייתי רגישה לסוכר, אז היה עדיף [אם זה הכרחי להמתיק] קצת סוכר ולא ממתיקים מלאכותיים, והיא אשת מדע. היא לעולם לא תגיד דברים שלא הוכחו מדעית.

annabell Lee

New member
ד"א..את ממש צודקת לגבי האנרגיה הפנימית..

הייתי אתמול לביקורת אצל הרופא וכבר התחלנו לצחוק..אני כל הזמן חולה..באופן רציף..השפעת שהיתה לי בספטבר עדיין לא עברה ואני משתעלת רצוף מאז שהיא התחילה, שלא לדבר על הדלקת החדשה ברגל..פשוט מגוחך..אני ממש חייבת לבצע שינוי קיצוני ומהיר.

דלקת בדרכי השתן

יש מצב שיש קשר לאנדו'. אבל לא רק. הסיבה העיקרית היא חולשה חיסונית ואולי גם חולשה עיכולית. לכן לא יהיה נכון לתת המלצה כי אינני יודעת מה גורם לדלקת. התזונה האנטי דלקתית מתאימה כמובן גם במצב זה.בעיקר סוכרים מאוד מזיקים לרירית הנרתיק וחושפים אותה להצמדות של חיידקים. ירקות כתומים וירקות בכלל. הרבה שתיית מים לשיתון. חמוציות כמובן. פרוביוטיקה מאוד חיונית ישנם תכשירים נוספים, אך כדאי לקבל טיפול מקיף. לאחר בדיקה האם זה קשור לאנדו. אנטיביוטיקה - חיבים כשיש נוכחות של חיידקים. לא סובלים בשקט כדי לא לאפשר לחיידקים להגיע לכיליה ואז זה מסובך יותר. ממליצה לך לבדוק את הקשר לאנדו'. אח"כ לחפש טיפול מקיף בנושא. יש תוצאות מדהימות.

למעלה