לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86938,693 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'חיטה, גלוטן ואנדו''
חיטה, גלוטן ואנדו'
<< ההודעה הנוכחית
20/12/2010 | 13:00
30
1084
יקירות בוקר טוב,

את הפינה היום נקדיש לגלוטן ולחיטה וננסה לעשות מעט סדר.

גלוטן הנו חלבון המצוי במשפחת העשבים ובעיקר בחיטה (ומוצריה – בורגול, סולת וקוסקוס), שיפון, כוסמין, קאמוט, שיבולת שועל, שעורה, סמולינה, דורום וטריטיקייל המהווה הכלאה בין שיפון לחיטה ומצויה בהרבה לחמים. דגנים אלה שייכים למשפחת צמחים רחבה יותר הנקראת מונוקוטים.

חברים נוספים במשפחת העשבים, אך אינם מכילים גלוטן הם אורז ותירס. לקבוצה זאת שייכים גם הדוחן, דורה (sorghum) וטף (teff  - דגן הודי שאינו מכיל גלוטן)
במשפחת הצמחים קיימת קבוצה נוספת של דגנים הנקראים דיקוטים והם אינם מכילים גלוטן ביניהן הקינואה, כוסמת, אמרנט וזרעי קנולה.

במאמר שפורסם בירחון רפואי מכובד צוינה רשימה של 55 מחלות שיכולות להיגרם מצריכת גלוטן וביניהן אוסטיאופורוזיס, מעי רגיש, קרוהן וקוליטיס, אנמיה, סרטן, עייפות, אפטות בחלל הפה, דלקת פרקים ריאומטית, זאבת, טרשת נפוצה ושאר מחלות אוטואימוניות (לא מעט עבודות המקשרות הפרעות בבלוטת התריס על רקע רגישות לגלוטן).
הגלוטן נקשר גם למחלות נוירולוגיות ופסיכיאטריות כגון חרדה, דיכאון, סכיזופרניה, דמנציה, מיגרנה, אפילפסיה, נזק עצבי ואוטיזם.

אם בעבר רגישות לגלוטן תוארה כילד רזה, משלשל ואינו גדל בצורה תקינה, כיום אפשר לראות מבוגרים, שמנים הסובלים מעצירות ורגישים לגלוטן.

הרגישות לגלוטן נחשבת למחלה אוטואימונית היוצרת דלקת בגוף ומשפיעה מערכתית על מערכת העיכול, פרקים, לב, מוח, מערכת הרבייה ומערכת הורמונאלית.

יש אפשרות לבדוק האם אנחנו רגישים לגלוטן ע"י בדיקה של מספר נוגדנים :
IgA anti-gliadin antibodies
IgG anti-gliadin antibodies
IgA anti-endomysial antibodies

מחקרים חדשים מצביעים על כך שגם אם אנחנו לא מאובחנים כחולי צליאק עדיין אנחנו עלולים לסבול מרגישות לגלוטן. לכן כל עלייה ברמות הנוגדנים מחייבת התייחסות מקיפה.
הדרך הטובה ביותר לשלול רגישות לגלוטן היא באמצעות אלימינציה למשך שבועיים עד חודש של כל מזון המכיל גלוטן (לשים לב לאריזות השונות, בד"כ היצרנים רושמים נוכחות של גלוטן).

חיטה וכאב
מחקר שנעשה ע"י דיאנה מילס תזונאית בריטית חולה אנדו' בעצמה, חשף את חשיבות השינוי התזונתי במשך  לפחות חצי שנה על מנת להשפיע על תחושת הכאב באנדו.
80% מן הנשים שהוציאו את החיטה מהתזונה גילו שכאב הבטן נעלם או פוחת. אין הסבר אחד לרעילות החיטה באנוד'. אפשרות אחה היא שהחיטה עברה בשנות ה – 70 שינוי גנטי בו הוסיפו לה 2 הורמונים חדשים. בימים אלה מתנהל מחקר במרכז אנדו' באנגליה ומנסים לבדוק את השפעת ההורמונים החדשים.  במהלך מפגש,  8 נשים חולות אנדו' אכלו לחם ללא גלוטן, מתוכן 7 חלו מאוד. כולן היו בתזונה ללא חיטה. הלחם שאכלו באירוע הייה ללא גלוטן בצורת חיטה לחולי צליאק כלומר חיטה שהוציאו לה את הגלוטן. המסקנה היתה כיי לא הגלוטן אשם,  אלא כנראה מרכיב אחר בחיטה עצמה.
כיוון אחד היא החומצה פיטית, פיטואסטרוגנים, קסנו אסטרגנים עקב ריסוס (מרססים את החיטה 9 – 12 פעמים עד שצומחת), עודף סובין, או שני הורמונים החדשים שהוסיפו לה שיכולים להחמיר כאב.
טיפול תזונתי מפחית את הכאב ב – 50% ומשפר את הסיכוי להרות
החיטה מכילה חומצה פיטית המונעת גם ספיגה של סידן, מגנזיום, ברזל ואבץ – מינרלים חיוניים הן לתפקוד התקין של השרירים, למניעת דלקת וכאב, לתמיכה במערכת הרבייה והחיסון.  
בנוסף, הגלוטן בחיטה גם יכול לפגוע בדופן המעיים במעי הדק וכך מוקטן האזור הפנוי לספיגה של ויטמינים ומינרלים.
חסרים תזונתיים כגון ויטמין C  ו – E  יכולים להחמיר כאב. בד"כ ויטמינים אלה מפחיתים גם דלקת.

חשוב להבין כי חסרים תזונתיים יכולים להיות טריגר להתפרצות אנדו' מלכתחילה. מערכת חיסון תקינה אמורה לפרק כל נגע שנוצר. ברגע שיש פגיעה בספיגה של סלניום, ברזל, אבץ, מגנזיום ושאר ויטמינים מערכת החיסון פחות יעילה ונגעים יכולים לצמוח.

אם אתן סובלות מעצירות, כאבי ראש, מיגרנות, אלרגיות, עייפות כרונית, בעיות ריכוז וכאב מומלץ להימנע מאכילת חיטה ומוצריה למשך חודש לפחות ולראות כיצד זה משפר את המצב. תחליפים טובים לחיטה – דגנים מלאים כגון אורז בסמטי מלא, אורז בר, קינואה, כוסמת, שיבולת שועל, כוסמין, גריסי פנינה, אמרנט, טאפיוקה.

וזה כמובן מצטרף להמלצות אחרות של תזונה עשירה בקטניות (עדשים, שעועית אזוקי קלה לעיכול, שעועית מש, שעועית יבשה לסוגיה וצבעיה, גרגרי חומוס, אפונה וכד'), ירקות ופירות טריים, אגוזים וזרעים, דגי ים צפוני ומיעוט מזון מן החי (עוף, הודו, ביצים אורגניות, מוצרי חלב בעיקר מוחמצים).

בהצלחה!

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי פאולה'
היי פאולה
20/12/2010 | 16:21
14
52
שאלה: למה בעצם יש הבדל אם בכלל זה משנה לאכול לחם מחיטה מלאה ובכלל קמח מחיטה מלאה ולא לבן? אם לא צריכה לצרוך בכלל גלוטן (תיארת פה סימפטומים שאני חווה שנים: עצירויות, שלשלולים, עייפות, בעיות ריכוז, כאבים, השמנה ותת פעילות של בלוטת התריס ועוד אלף ואחד דברים)  אז אין יותר מדי טעם בהפרדה שאני מקפידה עליה של חיטה מלאה בלבד. לא? אם אעסור לתזונה ללא גלוטן, יש סיכוי יותר גבוה שאוריד במשקל?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חיטה מלאה מול לבנה'
חיטה מלאה מול לבנה
20/12/2010 | 19:48
13
72
ההבדל ביניהן הוא בתכולת הסיבים. בחיטה מלאה יש סיבים שחסרים בלבנה.
מבחינת תכולת גלוטן יש בשתיהן באותה מידה. לכן הגיוני שאם מורידים גלוטן זה כבר לא משנה איזו חיטה.

המעבר לתזונה ללא גלוטן בהחלט יכול לסייע בהורדה במשקל היות ולדגנים (גם למלאים) יש השפעה גליקמית גבוהה יותר וזה יכול לעודד השמנה.

מבין הגלוטנים הכי פחות מזיקים הם שיבולת השועל וכוסמין. אבל אם רוצים לרדת במשקל בהתחלה כדאי לוותר גם עליהם ולהתמקד בדגנים כגון קינואה, כוסמת, אורז בסמטי מלא. בתהליך הרזיה כדאי גם להפחית את צריכת הלחם ולעבור יותר לארוחות המבוססות על תבשילים של קטניות וירקות.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
20/12/2010 | 20:20
12
35
את יכולה לתת דוגמא ליום תזונה ללא גלוטן שמכיל את כל כל מה שצריך?
תודה על התשובה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'עד שפאולה תענה'
עד שפאולה תענה
21/12/2010 | 17:24
3
34
הנה לינק להודעה ישנה שלי עם רעיונות לארוחות.
זה ללא גלוטן ולדעתי זו תזונה טובה שמכילה מה שצריך.
לדעתי כדאי לעשות בדיקות דם ולבדוק למשל רמות של ברזל, סידן, B12 וכו כדיי לדעת על מה יש לשים דגש בתזונה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאתי'
ליאתי
21/12/2010 | 17:44
2
29
שייק תותים עם תרד? לא בבית ספרי. זה מסובך לי. מקומי לא במטבח. מחפשת דברים פשוטים.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ובלי התרד?'
ובלי התרד?
21/12/2010 | 21:41
1
20
רק שייק פירות?
העניין הוא שאוכל בריאות זה לא ממש פאסט פוד. זה דורש השקעה.
אם בא לך תכתבי לי (פה או במסר) מה את אוכלת בדר"כ ואולי אני אוכל להמליץ לך על תחליפים ללא גלוטן וכו' (לא מקצועי כמובן...).
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאתי'
ליאתי
21/12/2010 | 23:00
26
ממש לא אוכלת פאסט פוד, אלא אוהבת אוכל פשוט ובלי הרבה סיבוכים בהכנה. למזלי אוכלת ירקות, פירות. שולחת לך מסר
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'יום ללא גלוטן'
יום ללא גלוטן
22/12/2010 | 12:40
7
47
לארוחת בוקר אפשר דייסה ע"ב קינואה או אורז, פריכיות אורז/כוסמת + ממרח וירקות. לצהריים מנה של דג + ירקות מבושלים/טריים או מנת דגן ללא גלוטן + קטניות וירקות מבושלים, מרק ירקות כלשהו בתוספת קינואה או אורז להסמכה או ע"ב קטניות, מנת עוף + ירקות וכד'.
לערב או תבשיל מהצהריים, מרק, סלט ירקות עם דגן כלשהו, טונה, חביתה, סלטי ירקות שונים.
לארוחות ביניים - פרי + אגוזים, יוגרוט טבעי + פרי וגרנולה (שיבולת שועל לא כ"כ אגרסיבית למרות שמכילה גלוטן).
גם הכוסמין נסבל היטב גם ע"י רגישים לגלוטן.

גם אפשר להיות יותר יצירתיים ולבשל מנות יותר מסובכות. כדאי לתכנן את הארוחות השבועיות ולבשל פעמיים בשבוע וכך לא מרגישים שיעבוד למטבח.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'נהדר. המון תודה'
נהדר. המון תודה
22/12/2010 | 17:16
6
15
אני אנסה לעבור לתזונה ללא גלוטן. קניתי לחם ללא גלוטן ושלשי בגט של בראל וחיטית על בסיס כוסמין. אגב, את בטוח מכירה את האננס המיובש בלי סוכר. הוא יכול לשמש כנשנוש כשיש צורך במתוק?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אננס'
אננס
22/12/2010 | 19:11
5
33
אם אין לך רגישות ידועה לאננס, אין בעיה.
תוודאי רק שלא מומתק בממתיק מלאכותי. העדיפי פירות מיובשים אורגניים ותשאלי אם אפשר באיזו שיטה מיובשים. גפרית בפירות מיובשים היא מקור לכאבי ראש ולאלרגיות.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הוא מיובש אורגנית... תודה'
הוא מיובש אורגנית... תודה
22/12/2010 | 21:53
4
11
לצפיה ב-'תצטרכי להכיר לי את האננס הזה מקרוב..'
תצטרכי להכיר לי את האננס הזה מקרוב..
28/12/2010 | 07:34
3
14
,ועוד דברים מיובשים אורגנית..אני כמהה למשהו מתוק!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Lol'
Lol
28/12/2010 | 12:09
2
8
ליהי ריבה ללא סוכר זה תחליף טוב

וכנישנוש, אפשר להכין אותה עם סולת (לשים במקום הסוכר) או להכין כמו בשמל (אפשרי גם רק עם מים ללא חלב) ללא מלח ופלפל ובמקום חמאה קצת שמן ולהוסיף ריבה ואז יוצא ״ממתק״ חם וטעים (תלוי בריבה ובכישרון הבישול שלך) את הריבה אפשר להחליף בדבש וגם אפשר להוסיף מי ורדים זה טעים וזה תרופת סבתא שלי לכאבי בטן והתעלפויות ובכלל התעללויות של האנדו (שמים את זה על הפנים וזה מרגיע את גלי החום...)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה את שמה על הפנים...'
לא הבנתי מה את שמה על הפנים...
28/12/2010 | 17:13
1
12
דבש? ריבה? אננס? מי ורדים?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חחחח'
חחחח
28/12/2010 | 17:36
3
לצפיה ב-'אוו..יופי שאת כאן'
אוו..יופי שאת כאן
21/12/2010 | 04:43
3
7
לאור המחלה החדשה שהתחדשתי לי בה, חדשדשה החל מיום ה' ... (דלקת פרקים/גאוט), החלטתי להיכנס לדיאטת אנטי דלקתיים רצינית ביותר.

כלומר, אם אנסה לתמצת..לאור הבלבול הרב שכל הנושא הנ"ל גורם לי...אסור לאכול:

דברי חלב פרה.

בשר אדום, עוף.

חיטה.

קפאין.

החלפתי פחמימות כמו לחם בפריכיות אורז, אורז רגיל, תפח"א, בטטות. איטריות אורז.

שאלת בור...השלווה של ילדותינו, זה חיטה או גריסי פנינה??

שאלות...האם קורנפלקס, אשר אמור להיות מורכב מקמח תירס, מותר לאכילה?

כאן בארה"ב יש לחם תפו"א ...ולחם תירס, האם הם מכילים חיטה או שהם מותרים לאכילה?

קשה לי מאוד לוותר על סוכרזית..עד כמה זה קריטי?

הפסקתי לחלוטין שתיית קפה, עברתי לתה צמחים..האם תה רגיל שבעצם מכיל תאין, מזיק כמו קפאין, או שאפשר להתפנק בכוס אחת בבוקר במקום קפה?.

מוצרי חלב מוחמצים..האם הכוונה ליוגורטים? האם מותר?
משקאות כמו רוט ביר...אשר בעצם מכיל שורשים..האם הוא מזיק? אני שותה כמובן רק את הדיאט..זה המשקה הקל הכי פחות מזיק לדעתי..

תודה וסליחה על הבלבול.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אהה..ועוד שאלה אם אפשר...'
אהה..ועוד שאלה אם אפשר...
21/12/2010 | 04:49
1
12
הגעתי לפשרה עם הדיאטנית..שמיכוון שמאוד קשה לי לאכול בבוקר, והארוחה הראשונה שלי היא בעצם בשעות הצהרים המאוחרות..הרגל מגונה....אשתה לפחות את משקה הדיאטה של הרבלייף. היא בדקה את המרכיבים התזונתיים והתאימה לי אותו מבחינת כמויות אינסולין..מה שאני לא יודעת, האם הוא בריא לדיאטה נטולת גלוטן. האם יש לך מושג?

ד"א, אני שותה אותו עם חלב אורז במקום חלב רגיל.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מוצרי הרבלייף'
מוצרי הרבלייף
22/12/2010 | 19:12
49
סורי יקירה, לא מכירה אותם...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - annabell Lee'
תשובה ל - annabell Lee
22/12/2010 | 19:09
13
דלקת פרקים קצת שונה מגאוט ששם יש פרוטוקול טיפולי מקיף יותר.

לגבי המזון האנטי דלקתי ככלל - ללא מזון מן החי, למעט דגי ים צפוני (סלמון, הליבוט, בקלה, סול, טונה וסרדינים) וזה אומר ללא חלב ומוצריו, ללא בשר ועוף ובטח לא בשר מעובד לסוגיו. בנוסף חשו בלשים לב לממזונות נוספים המכילים אומגה 6 ויכולים ללבות דלקת. למשל שמנים צמחים מזוככים (אלה המצויים על מדפי הסופר, שהם לא בכבישה קרה).
במצבים דלקתיים חשוב גם לשים לב למזונות בעלי פוטנציאל אלרגי  למשל חיטה ומוצריה, גלוטן כקבוצה של דגנים, ירקות המכילים סולנין (עגבניות, חצילים, פלפלים).

בסוכרת כדאי להימנע מאורז לבן (בכלל האורז כדגן פחות מומלץ בסוכרת) ויש להעדיף קינואה, שיבולת שועל מלאה, כוסמת וגם גריסי פנינה (למרות שמכילים גלוטן).
פריכיות אורז מעלות סוכר ואז צריך להקפיד על ממרח שומני כגון אבוקדו, טחינה, ביצה, טונה וכד' ואז ההשפעה הגליקמית תהיה מתונה יותר.

שלווה זה חיטה.
תירס בעל פוטנציאל אלרגי לכן צריך לבדוק באופן אישי מה ההשפעה עלייך.

ממתיקים מלאכותיים לסוגיהם - המחקרים כיום מדברים על השפעה מזיקה על תפקודי הכבד ובחוסר איזון ברמות הסוכר בסוכרתיים. לכן היום ההמלצה של אגוד הסוכרת האמריקאי הוא לעבור לשימוש בסוכר במינון נמוך ולא לעשות שימוש בממתיקים מלאכותיים.

אגב מזון דיאט באופן פרדוקסלי מגביר השמנה.

מוצרי חלב מוחמצים - יוגורט, לבנה, ריוויון - כשיש דלקת מקיפה בגוף לדלל את צריכתם גם.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הי פאולה - האם קיים קשר בין אנדו' ל:'
הי פאולה - האם קיים קשר בין אנדו' ל:
21/12/2010 | 09:45
10
42
דלקות בדרכי השתן?
רק לפני חודש וחצי הייתה לי דלקת ולקחתי אנטיביוטיקה ועכשיו שוב....
סבלתי מזה הרבה כשהייתי בצבא אבל כבר יותר מעשור שלא הייתה לי שום דלקת ופתאום זה התחיל לפקוד אותי שוב.....
אז חשבתי שאולי האנדו' שלי "שינה מקום" והתחיל לגרום לדלקות בדרכי השתן.....
אם קיים קשר אז מה כדאי לאכול ו/או לשתות על מנת למנוע את הדלקות (על חמוציות אני כמובן יודעת)?
ועוד שאלה: האם אני צריכה באמת לקחת אנטיביוטיקה כל פעם - חשבתי אולי "לסבול בשקט" ואז הגוף ילחם בחיידק לבד...?
נ.ב. כשעשיתי בדיקות לפני חודש וחצי אכן נמצא "צמיחה מעורבת של מספר סוגי חיידקים".

תודה ענקית מראש,
ג'ני
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אמנם אני לא פאולה אבל בינתיים'
אמנם אני לא פאולה אבל בינתיים
21/12/2010 | 13:06
7
33
מניסיון אישי שלי, תזונה נכונה מעלימה זיהומים מכל מיני מקומות. למשל, לי היו זיהומים בצוואר הרחם כולל תאים טרום סרטניים, למעלה מעשרים שנה!!! ואחרי שהתחלתי עם תזונה יותר נכונה הכל נעלם, ומאז [3 שנים] לא חזר אף פעם. אפילו לא זיהום קטנטן.
זהבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'טוב, את חייבת פירוט..תזונה נכונה..'
טוב, את חייבת פירוט..תזונה נכונה..
21/12/2010 | 15:37
5
31
לא מצליחה להפנים את הרעיון..תסבירי לאט..שוב ושוב, אולי זה יקלט.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תזונה נכונה'
תזונה נכונה
21/12/2010 | 20:49
4
31
1. לכל אחד זה טוב: בלי סוכרים [לך בין כה אין את זה], בלי קמח לבן, בלי חומרים משמרים וצבעי מאכל, רצוי כמה שיותר אוכל אורגני, כמה שפחות פאסט פוד [הכוונה בכלל בלי], כמה שפחות שומן טראנס, כמה שפחות כל הדברים התעשייתיים.
כשמתחילים להסתכל על רשימת המרכיבים בכל המוצרים המעובדים והתעשייתיים מקבלים הלם. תנסי לקרוא פעם , אפילו על יוגורט נחמד שקונים לילדים, ותראי כמה דברים מלאכותיים מכניסים לתוכו. כל הדברים הללו הם רעל לטווח ארוך. באנדו' זה רעל גם לטווח קצר.

זו למעשה, תזונה נטורופטית. וחוץ מזה, גם להוריד את כל מה שאסור באנדו'.

עכשיו אני כבר פחות פנאטית ומדי פעם אוכלת אוכל רגיל. והתוצאה היא  שאני קצת פחות בריאה. בעבר גם הורדתי ממתיקים מלאכותיים. לא המתקתי בכלום. עכשיו חזרתי קצת אליהם.

אני חסידה גדולה של הנושא, כי ראיתי איזה שינוי /מהפך זה עשה עם הבריאות שלי.

אני גם בגלל אלרגיה ורגישויות צריכה להוריד עכשיו כמעט את הכל, כך שהתזונה של האנדו' נראית לי באופן תיאורטי הדבר הכי נפלא שיכול להיות. כל כך הרבה דברים לאכול לעומת מה שנשאר לי עכשיו. ככה שתלוי על איזה חצי כוס מסתכלים.
לדעתי גם הסכרת שלך תשתפר פלאים אם תורידי את כל הרעלים התעשייתיים, למרות שאין להם קשר ישיר לסכרת. זה רעל שמעמיס על הגוף, ואם הגוף מלכתחילה חולה וחלש [אנדו', סכרת וכו'] אז כל מעמסה כזו עושה אותו עוד יותר חולה, כי לא נשארת אנרגיה פנימית להילחם במחלות הבסיסיות.
אם תרצי אחזור על זה שוב ושוב........................
זהבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מה עם קפאין?'
מה עם קפאין?
21/12/2010 | 22:28
2
36
ותה?

לגבי ממתיקים מלאכותיים. חייבת לומר לך שקראתי המון על הנושא. למרות שאין לי ספק שהם גורמים איזשהו נזק לגוף, חוץ ממחקר אחד, שהוא די משעשע, בו העמיסו על גוף של עכברים כמות ששקולה לכ-500 בקבוקי דיאט קולה ליום, לא מצאתי כלום פשוט כלום, נאדה מידע, כלומר שום מידע שאפשר להתייחס אליו כאל מחקר מהימן, שיכול להעיד על נזק מתועד. חוץ מכל מיני מיליים הזויים שאני מקבלת במייל..אשר מדברים על סוגים מסויימים, שדי ברור שהחב' המתחרות מפרסמות..פשוט לא מצאתי כלום. לא בעיברית, לא באנגלית. שאלתי רופא סכרת בנושא, שאמר, שעדיף ממתיק על סוכר כי הסוכר עצמו גורם להרבה יותר נזק מהממתיקים-הוא הורס את מאגרי הסידן בגוף ושאר ירקות...אז המעט שאני כבר שותה...

מה עם קורנפלקס? כמובן לא הממותק אלא המלא...האם הוא עשיוי רק מקמח תירס?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קפאין לא'
קפאין לא
21/12/2010 | 23:10
33
תה ללא קפאין סבבה...בקשר לקורנפלקס יש את הקריפס ריס (כמו השוקו פולס אבל ללא.השוקולד) אני אוכלת את זה מקווה שהוא בסדר... הוא מאורז
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ממתיקים'
ממתיקים
22/12/2010 | 21:59
23
בנוגע לאספרטיים [שהוא המרכיב העיקרי במשקאות דיאט] יש דווקא המון מחקרים. אני לא מניחה שיש הרבה מחקרים על הממתיקים למיניהם. כשאהיה אצל הדיאטנית שלי [שמומחית לרגישויות למזון ולאלרגיות, ויש לה דוקטורט בביו כימיה ומדעי התזונה] אשאל אותה על מחקרים. בעיקרון, היא אמרה לי בעצמה להמעיט עם ממתיקים מלאכותיים, שמבחינת רעילות זה הרבה יותר גרוע מסוכר. ורק למי שאין ברירה כמו בסכרת , וחייב אז שישתמש, אבל גם אז לדבריה: יש לערבב ממתיקים מלאכותיים שונים. כלומר, לא להשתמש בסוג אחד בלבד, שאז הכמות שלו בגוף תהיה גדולה מאוד. אלא לקחת מכל סוג קצת. לדעתי, להימנע כמה שיותר. אפשר להתרגל לכך.
תה צמחים -הוא למעשה לא תה. זה על בסיס תמצית של צמחים.
אני אוכלת פריכיות תירס [זה יבוא מארה"ב של חברת real food], וגם קורנפלקס אורגני שיש בו רק תירס. זה די טעים.
העיקר הוא שגם בדברים שעושים לך רע צריך לדעת האם בכל כמות הם יעשו רע, או שזה תלוי כמות. למשל, רגישות למזון היא תלוית כמות [למעט בצליאק]. ישנם דברים שאסור לי בכלל כי אפילו פירור שלהם יעשה לי רע, וישנם דברים שאני יכולה בכמות מסוימת לאכול. אז זה כבר ענין של ניסויים. צריך לנסות ולראות עד איזה כמות אפשר להגיע איתם.
אני בטוחה שאת יכולה לשפר בהרבה מאוד את מצבך הבריאותי הדלקתי באמצעות שיפור דרסטי בתזונה. אני למשל, הייתי כמה שנים לפני השינוי בתזונה, כבר בדיאטה והורדתי הרבה במשקל, אבל זה לא עשה אותי יותר בריאה. רק שהורדתי את כל ה'רעלים' התחלתי להחלים. וכבונוס: אפילו עור הפנים נהיה הרבה יותר טוב [וגם קודם לא אכלתי דברים שמנים והרבה סוכרים כי הייתי בדיאטה].
זהבה
נ.ב. ודרך אגב, אני לא בטוחה שרופא הסכרת הוא המקור הכי טוב למידע בנושאי תזונה. הוא מבין בסכרת. אני דווקא הבנתי מהדיאטנית שלי שאם לא הייתי רגישה לסוכר, אז היה עדיף [אם זה הכרחי להמתיק] קצת סוכר ולא ממתיקים מלאכותיים, והיא אשת מדע. היא לעולם לא תגיד דברים שלא הוכחו מדעית.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ד"א..את ממש צודקת לגבי האנרגיה הפנימית..'
ד"א..את ממש צודקת לגבי האנרגיה הפנימית..
21/12/2010 | 22:33
20
הייתי אתמול לביקורת אצל הרופא וכבר התחלנו לצחוק..אני כל הזמן חולה..באופן רציף..השפעת שהיתה לי בספטבר עדיין לא עברה ואני משתעלת רצוף מאז שהיא התחילה, שלא לדבר על הדלקת החדשה ברגל..פשוט מגוחך..אני ממש חייבת לבצע שינוי קיצוני ומהיר.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-' זהבה'
זהבה
22/12/2010 | 14:38
11
לצפיה ב-'דלקת בדרכי השתן'
דלקת בדרכי השתן
22/12/2010 | 19:17
1
24
יש מצב שיש קשר לאנדו'.
אבל לא רק. הסיבה העיקרית היא חולשה חיסונית ואולי גם חולשה עיכולית.
לכן לא יהיה נכון לתת המלצה כי אינני יודעת מה גורם לדלקת.
התזונה האנטי דלקתית מתאימה כמובן גם במצב זה.בעיקר סוכרים מאוד מזיקים לרירית הנרתיק וחושפים אותה להצמדות של חיידקים.

ירקות כתומים וירקות בכלל. הרבה שתיית מים לשיתון. חמוציות כמובן. פרוביוטיקה מאוד חיונית

ישנם תכשירים נוספים, אך כדאי לקבל טיפול מקיף. לאחר בדיקה האם זה קשור לאנדו.

אנטיביוטיקה - חיבים כשיש נוכחות של חיידקים. לא סובלים בשקט כדי לא לאפשר לחיידקים להגיע לכיליה ואז זה מסובך יותר.

ממליצה לך לבדוק את הקשר לאנדו'. אח"כ לחפש טיפול מקיף בנושא. יש תוצאות מדהימות.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
24/12/2010 | 16:30
9

הודעות אחרונות

12:47 | 03.11.19 אורחים בפורום
00:12 | 06.10.19 אורחים בפורום
03:58 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:46 | 17.06.19 אורחים בפורום
22:44 | 16.05.19 אורחים בפורום
17:50 | 04.05.19 אורחים בפורום
00:14 | 14.04.19 אורחים בפורום
00:19 | 02.04.19 evaeva
16:23 | 13.03.19 אורחים בפורום
12:49 | 07.03.19 אורחים בפורום
23:36 | 02.03.19 אורחים בפורום
02:12 | 19.02.19 אורחים בפורום
16:23 | 05.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ