לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86948,694 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'תזונה ואנדומטריוזיס'
תזונה ואנדומטריוזיס
<< ההודעה הנוכחית
01/11/2010 | 10:48
126
474

בנות הפורום בוקר טוב,

אני שמחה להתחיל את הפינה שלנו דווקא מהמקום הכללי ביותר- למה התזונה כל כך חשובה במחלת האנדומטריוזיס. במהלך השבועות הקרובים אנסה להכניסכן לרזי התזונה ולסייע לכן להבין כיצד מרכיבים שונים בתזונתנו יכולים לשפר את איכות החיים או להחמיר תסמינים שונים.

אנדומטריוזיס פוגעת ברמת התא ולמרות כל התיאוריות מסביב לגורמים, אין כל ספק שתחושת הכאב באגן קשורה באותם חומרים חיסוניים המיוצרים בנוזלי האגן. חומרים אלה מגבירים את הדלקת ובכך גורמים לעוויתות של המעיים ושלפוחית השתן. כמו כן, פעילות לא תקינה של מערכת העיכול יכולה לפגוע בספיגה של רכיבי מזון המשככים כאב, למשל ויטמין C , ויטמין E, קבוצת ויטמיני B, סידן, מגנזיום. סוג השומנים שאנו צורכים יכול גם הוא להשפיע על תחושת הכאב.

התזונה מסייעת בהפחתת תסמינים באנדו' ובשיפור איכות החיים, כאשר המטרה היא להפחית רמות אסטרוגן ולאזן את רמות ההורמונים בגוף, להפחית כאב, לתמוך במערכת החיסון, להגביר את האנרגיה והחיוניות, להפחית את תחושת המתח.  

שינויים תזונתיים אינם חיוניים רק לצורך התמודדות נכונה יותר עם אנדו', אלא מגבירים את הערנות שלנו, מפחיתים את תחושת החולשה ומגבירים אנרגיה וחיוניות, משפרים את איכות השינה, מסדירים את תנועתיות המעיים, מאזנים רמות סוכר בדם, מווסתים את חילוף החומרים ואת משקל גופנו.

אנחנו משתקפים בתזונה שלנו וגופנו רגיש מאוד לדלק שמספקים לו. לצערנו לא תמיד אנחנו מקשיבים לאיתותים שלו וכך ניתן להגיע לחסרים תזונתיים משמעותיים.

התזונה המודרנית חסרה רכיבים חיוניים עקב גידול אינטנסיבי, אחסון פירות וירקות לאורך זמן, ריבוי מזונות מהירים, הרגלי אכילה קלוקלים, בישול יתר, מגוון רחב מידי זה מזונות וטעמים.

גופנו אינו זקוק לכמויות המזון שאנו צורכים ובטח אינו זקוק לצורות המזון שהוא מקבל.

המזון הוא הדלק שלנו – באמצעותו הגוף מתפקד, גדל, מתפתח, מחליף תאים ישנים, מספק אנרגיה ומזין אותנו. המזון הנו הצורך השני החיוני לחיים, אחרי החמצן.

מה שגופנו צריך הוא מזון נקי, מאוזן, הכי קרוב לטבע.

קחו משימה לשבוע הקרוב ושאלו את עצמכן האם המזון שלפניכן יזין אתכן, ירגיע כאב, ישפר מצב רוח, יחזק את גופכן. אם התשובה היא "לא", ותרו עליו וחפשו תחליף הולם.
בצעו מעקב אחרי התחושות לאחר ארוחות. שימו לב האם לאחר הארוחה אתן מרגישות חיוניות או "נפילת מתח" וצורך עז לישון. המעקב הזה יתן לכן את הכיוון מבחינת השינוי התזונתי הנחוץ לכן.

כי הבריאות שלכן היא באחריותכן! וכל אחת יכולה להרגיש מה הכי מתאים לה באמת, אם רק תקשיבו לגוף!

מאחלת לכן שבוע של מודעות לגוף!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לפאולה, שאלת תזונה'
לפאולה, שאלת תזונה
01/11/2010 | 13:24
5
96
היי
התחלתי ללמוד ואני יומיים בשבוע מחוץ למשרד- יום בבית ספר ויום במכללה. רציתי לדעת מה אני יכולה לקחת איתי מבחינת אוכל לארוחת עשר שהוא לא לחם שישביע אותי. אני לא ממש מבסוטית מלקחת 2 סנדוויצ'ים פעמיים בשבוע כי מנסה לא לאכול יותר מדי לחם. אשמח להצעה חילופית. אוכלת רק גבינות עזים/לחם מחיטה מלאה/ פסטרמה/ביצה קשה/טונה. חשבתי אולי לקחת שניצל בתוך הלחמניה. ז הולך להללות אותי בשנתיים הקרובות.

שאלה נוספת: תחליף למתוק כשיש צורך עז. אני חייבת להימנע ממתוק כי ברגע שרק מתחילה לאכול הצורך לפחמימות ומתוק משתלט עלי ולא מצליחה לעצור את התאווה. מה עושה? בייחוד בשנה הנוכחית כשפירות גם יקרים היסטרי וגם לא טעימים. ואי אפשר להימנע לגמרי ממתוק אבל אסור. איך יכולה להתמיד לאורך זמן עם משהו חלופי?

מקווה שזה בסדר לשאול במסגרת הפינה השבועית כי לא ראיתי תאריך אירוח נוסף.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובהל - galim29'
תשובהל - galim29
02/11/2010 | 07:36
4
83
לארוחת עשר אפשר לקחת קופסה עם סלט ירקות וטונה/ביצה/אבוקדו/טחינה, פרי עם חופן אגוזים וזרעים טבעיים ולא קלויים, יוגורט ביו/עיזים טבעי ללא תוספת סוכר + גרנולה לא ממותקת + פירות יבשים/אגוזים.
למרות שאין כל רע בלאכול כריך עשוי מלחם מלא בתוספת ממרח כלשהו ובליווי ירקות חתוכים, נבטים, עלים ירוקים וכד'.
הימנעות מפחמימות אינה הדרך הנכונה לשמור על המשקל. יותר חשוב סוג הפחמימות ופחות כמותן. באחת הפינות הבאות אתן סקירה על מהי תזונה בעלת עומס גליקמי נמוך ועד כמה היא חיונית באנדו'. .

להשגת תחושת שובע יש להקפיד על מספר כללים – מזון בעל נפח רב ומיעוט קלוריות. מה שנותן נפח במזון היא נוכחות סיבים תזונתיים המצויים רק בירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות ולא במזון מן החי.
כלל נוסף הוא מזון שאינו מעלה את רמות הסוכר בדם בצורה חדה. ושוב מדובר בירקות, קטניות, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים.

כדאי לשלב את קבוצות מזון אלה בכל ארוחה וגם כארוחות ביניים וכך את אוכלת מזון משביע בעל נפח ומיעט קלורי.

לגבי תחליף למתוק , פירות הם אופציה טובה, כנ"ל פירות יבשים, ממרחים מתוקים כגון דבש, ריבה ללא תוספת סוכר, ממרח חלווה (לערבב טחינה גולמית בתוספת דבש).

אבל יותר חשוב מהכל זה התארגנות נכונה. הדרך היעילה ביותר לעשיית שינוי תזונתי היא תכנון ארוחות. ממש לשבת ולתכנן מה תוכלי בכל יותר ובכל ארוחה.
תכנון נכון עושה סדר גם מבחינת הקניות השבועיות וגם מונע "חטיפות" וזלילת יתר.

מאחלת לך המון הצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'פאולה'
פאולה
02/11/2010 | 09:16
3
41
תודה רבה.
קופסה עם סלט ירקות וטונה/ביצה/אבוקדו/טחינה- זה ארוחת צהריים אצלי. אבל לא נראה לי שזה יחזיק כמה שעת בתיק בלי קירור. כנ"ל לגבי היוגורט. אני מסתובבת במכללה או בבית הספר ואין לי מקרר שיכולה לאחסן.
למה הכוונה בזרעים טבעיים ולא קלויים? אשמח לפירוט שאדע מה האופציות העומדות בפניי. ואילו פירות יבשים מומלצים? הרי גם בהם יש המון סוכר.
לגבי ריבה- האם הקונפיטורות שיש עם 100% פרי (כך לפחות כותבים) הן בסדר? לרוב אוכלת בבוקר 4 פרוסות לחמית עם קונפיטורה.
אשמח בהזדמנות שתתני סקירה על פחמימות טובות ולא טובות. קטניות לא מתעכל אצלי טוב, יותר נפיחות לרוב.
תודה פאולה. כייף שאת פה. כולנו מורווחות.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תזונה בימים ארוכים מחוץ לבית'
תזונה בימים ארוכים מחוץ לבית
02/11/2010 | 13:48
2
58

לגבי שימור המזון - יש ציידניות קטנות מאוד של 1 ליטר שאפשר לקחת לימים ארוכים מחוץ לבית. כסטודנטית לשעבר אני יכולה לספר המון על ימי לימוד של 9 בבוקר עד 7 בערב.  ובימים אלה (מי שעדיין רוצה לשמור על תזונתו ) אפשר להתארגן בכריכים, פירות ואגוזים, ירקות חתוכים ואף קופסה עם תבשיל אורז/קינואה/פסטה ברוטב ירקות.

זרעי חמניות, זרעי פשתן טחונים, גרעיני דלעת - חשוב לצרוך אותם לא קלויים.
לגבי אגוזים כנ"ל - אגוזי מלך, שקדים, קשיו, ברזיל, לוז.
פירות יבשים לתת עדיפות לאורגניים בשל תכולת הגופרית ברגילים וזה לא משנה. המטרה היא לאכול מעט מאוד ובשילוב עם אגוזים שהשומן בהם ימתן את השפעת הסוכר. כנ"ל לגבי שילוב פירות ואגוזים.

ריבת סן דלפו לטעמיה מאוד מומלצת. לקרוא את המרכיבים ולודא שהריבה היא ללא תוספת ממתיק מלאכותי כלשהו או סוכר כמובן. שניהם מחמירים אנדו'.

לגבי פינה על פחמימות, ללא דאגה זה בדרך!!!

תודה רבה על הפרגון!
שמחה מאוד להיות אתכן!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שיחקת אותה עם הסן דלפור'
שיחקת אותה עם הסן דלפור
02/11/2010 | 14:01
1
38
זה בדיוק מה שאני אוכלת. אנסה את המלצותייך.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני מבינה שמזמן לא הכנתי כאן ריבות....'
אני מבינה שמזמן לא הכנתי כאן ריבות....
03/11/2010 | 04:12
24
אבל נדמה לי שלא היית בפורום בתקופה שחילקתי כאן ריבות בטירוף..
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה פאולה.'
תודה פאולה.
01/11/2010 | 14:30
44
28
באמת רציתי לשאול על תזונה.

התזונה אצלנו בבית, בסה"כ די בריאה. גם מבחינת מרכיבים וגם מבחינת צורת בישול. אני רואה גם את התוצאות על הילדים, הם כמעט ולא חולים-לא זוכרת מתי הם היו אצל רופא..מעבר לנקע או משהו כזה. אני רואה עד כמה ילדים אחרים חולים וקולטת שאצלנו המצב הוא לגמרי אחרי-הם פשוט יותר בריאים..

הבעיה כמובן היא אני. השילוב של סכרת_אנדו'+פיברו, לא משאיר אצלי בכלל אנרגיה. לפני כשבועיים, החלטתי גם להפסיק את התרופות של הפיברו..פשוט נמאס לי מחומרים כימיים בגוף.

השאלה שלי, איזה תוספות תזונתיות, אני יכולה להוסיף, בכדי לעקוף את כל הבעיות שציינת, בשילוב עם ה"תוספות" המיוחדות שלי.
קניתי בזמנו כל מיני תוספות כמו כמוסות נוני/קיו 10..ועוד. הבעיה שלא הרגשתי שינוי משמעותי..מה אני יכולה לקחת, כדי לחזק את עצמי?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שלום פאולה'
שלום פאולה
01/11/2010 | 16:07
41
27

אני חדשה בפורום היום הייתי פעם ראשונה במרפאת אנדומטריוזיס

אני מבינה כמה שתזונה היא חשובה אבל בנתיים אני מרגישה שרוב המאכלים שאני אוכלת לא עושים לי טוב, למשל לחם, לפעמים גם ת"א זה תלוי
אבל בלי לחם אני נשארת בלי הרבה אפשרויות ועם כבר לחם אז עדיף מלא? מאז שזה התחיל לפני כ 3 חודשים אני מרגישה שהמזון לא מתעכל וכתוצאה הבטן מאוד נפוחה התחלתי לקחת שמן זית שעושה פלאים סבלתי מעצירות קשה.
אני תוהה עם גזר, אבוקדו שקדים יהיה בסדר לאכול? אני לא יודעת איזה מאכלים "קלים" לאכול כדי לא להרגיש כובד לא נורמלי בבטן בנוסף גילו אצלי חוסר ברזל אני צמחונית וזה בבירור אשמח מאוד לתשובתך
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת- אנזימי עיכול'
שאלה נוספת- אנזימי עיכול
01/11/2010 | 16:48
2
25

אני מרגישה שהאוכל לא נספג טוב (חוסר ברזל לקראת טיפול אפשרי) האם יש תזונה טבעית שאפשר לקחת או המלצה על יוגורטים מבלי שיחמירו לי בעייה של בטן נפוחה במשך רוב שעות היום תודה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קוניאק...'
קוניאק...
01/11/2010 | 17:25
1
19
סתם סתם סתם סתתתתתם.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'למה לא?? חח הייתי לוקחת אבל אז אני ארגיש '
למה לא?? חח הייתי לוקחת אבל אז אני ארגיש
01/11/2010 | 17:47
20

מאוד לא טוב באמת הייתי רוצה לקחת משהו ולא להתעורר יותר... היום אצל ד"ר סוריאנו הרגשתי שביב תקווה..
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תזונה והפרעות עיכול'
תזונה והפרעות עיכול
02/11/2010 | 07:52
37
44
בוקר טוב וברוכה הבאה לפורום,

לפי הפרטים שמסרת יש מצב שגופך מגיב לא טוב לחיטה ואולי לגלוטן. כדאי לנסות להוציא לחלוטין את החיטה (גם מלאה) מן התפריט. וזה כולל מאפים, קרקרים, בורקסים, עוגיות, קוסוקס, בורגול, סולת. למשך כחודשיים שלושה.
תחליפים – פריכיות אורז, לחם כוסמין, לחם שיפון.
לגבי המזונות אחרים שציינת, לא ידועה כל רגישות, אבל תמיד יכולה להיות רגישות ספציפית שלך.

לגבי הספיגה – אפשר לנסות שתיית מיץ מחצי לימון ברבע כוס מים לפני ארוחות עיקריות. הלימון מעורר הפרשת מיצי קיבה ובכך משפר את הספיגה.

בהצלחה!

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה בקשר ללימון'
שאלה בקשר ללימון
02/11/2010 | 14:53
36
33

פאולה תודה על התגובה אם אני סובלת מבטן נפוחה כל הזמן הלימון לא יחמיר לי את הבעיה נכון?
אני אעשה הפסקה טוטלית מחיטה ומוצריה ומקווה לשיפור הקטע הוא שאני לא אוכלת למשך כמה שעות ואז הבטן עושה לי בעיות אני לא יודעת איך זה הגיוני...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה לגבי לימון'
תשובה לגבי לימון
02/11/2010 | 17:39
35
39
להיפך, הלימון מאוד ירגיע את הנפיחות, בעיקר אם זה מגיע עקב בעיות בעיכול המזון. מאוד מומלץ להשתמש במיץ לימון סחוט טרי כדי לשפר את העיכול.

תנסי את ההימנעות מחיטה האם תרגישי בהבדל.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'פאולה תודה האם מותר'
פאולה תודה האם מותר
02/11/2010 | 18:32
34
35

האם מותר לקחת לימון בכל פעם לפני אוכלת אפילו אם זה רק לחם ופרוסת גבינה צהובה? וכמה כפות לקחת? כפית שתיים?
תודה שוב
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לימון'
לימון
03/11/2010 | 13:00
33
30
אכן מוסיף המון...

לפני כל ארוחה. אפשר להכין קנקן עם מים ולסחוט לימונים. אפשר לסחוט טרי חצי לימון לפני כל ארוחה ולמהול ברבע כוס מים.

הכניסי את זה כרוטינה ותראי איך זה ישפיע.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה העניין...'
תודה רבה העניין...
03/11/2010 | 15:01
32
18

העניין הוא שאני כרגע לא אוכלת ארוחות בכלל ז"א אם אני אוכלת זה רק לחם שיפון עם גבינה צהובה ולפעמים רק עם חסה שמחה לדעת שאני יכולה להוסיף לימון כל הזמן. האם לימון מגביר ספיגת ברזל? יש לי גם חוסר בברזל... יהיה לי תור לתזונאית, אפילו ת"א עושים לי לא טוב האם זה ידוע כטריגר באנדו?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-' אלו מזונות מכילים מגנזיום?'
אלו מזונות מכילים מגנזיום?
03/11/2010 | 16:05
3
25

אני לא יודעת אם בבדיקת דם שעשו לי עשו גם למגנזיום הבנתי שאם יש חוסר בזה יש התכווצויות בבטן וברחם...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אוי גם אני אשמח לדעת'
אוי גם אני אשמח לדעת
03/11/2010 | 23:15
17
כי אני מקבלת ויטמינים למגנזיום (לא כי יש לי חוסר כי הגניקולוג החליט... הוא אמר שזה ירגיע את הכאבים בבטן, ואת האמת, צודק)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מגנזיום'
מגנזיום
07/11/2010 | 13:33
1
33
מקורות במזון:  תפו"א עם קליפה, שיבולת שועל, עלים ירוקים, דגנים מלאים. מזונות מלאים - שיבולת שועל, טופו,קטניות, זרעים, אגוזים,בננות, דגים,בכלורופיל - יש ירוק  יש מגנזיום
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'טופו זה סויה נכון?'
טופו זה סויה נכון?
07/11/2010 | 23:49
21
האם במשך יממה אני יכולה לצרוך את כמות המגנזיום שנמצאת בויטמין? או שמומלץ להמשיך לקחת את הויטמין בנוסף?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'until Paula answers - I think...'
until Paula answers - I think...
03/11/2010 | 17:16
24
19
potatoes contain a lot of carbs and have high GI which to me means that it's similar to eating raw sugar and can encourage inflammation.  I try to avoid them personally. You could try sweet potatoes instead, see if you digest them any better. I think their GI is a bit lower.
Also you can try and combine the potatoes with something that has fiber to slow down the sugar absorption (Paula recommended mixing nuts with fruits, so maybe nuts will work here too - we'll have to wait for her answer I guess)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי ליאת'
היי ליאת
03/11/2010 | 18:39
23
16

יכול להיות שמרוב שיש לי בעיות עם הבטן כל מה שעושה לי קצת רע יכול להחמיר עצם מזה שאני מפחדת לא להרגיש רע מהאוכל, אבל כן שמתי לב שאחרי תפוחי אדמה זה לא עושה לי טוב לא חמור אבל לא עושה לי טוב. את אומרת לצריך להוסיף סיבים אבל סיבים מגביר בעיית נפיחות כאן אני בבעיה גדולה עם סיבים. אני באמת אבדוק תפוחי אדמה מתוקים אם זה מתעכל יותר טוב.
אני חושבת שאגוזים אני יכולה לאכול ויש פחות "תופעות לוואי" מעניין איך זה ילך ביחד עם תפ"א מתוקים תודה על התגובה ומחכה גם לשמוע את עצתה של פאולה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'כמה פרוסות שיפון מומלץ ביום?'
כמה פרוסות שיפון מומלץ ביום?
03/11/2010 | 20:33
3
25
אכלתי סה"כ 6- פרוסות היום ועכשיו אני סובלת ממש מנפיחות בטן נוראה וכאבים האם כל הלחם מורכב מהסיבים או שזה רק הבחוץ זה הסיבים? החלק הקשה של לחם שיפון... אולי פטרוזיליה לא עשתה לי טוב? רציתי לאכול חסה עם קצת 2 פרוסות שיפון ופטרוזיליה ונעשה לי בלגן
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לחם שיפון'
לחם שיפון
07/11/2010 | 13:39
2
49
למרות ששיפון איננו חיטה, הוא עדיין מכיל גלוטן ולחם מכיל שמרים.  יש מצב שגופך מגיב או לגלוטן או לשמרים. את חייבת לשלול את זה.

חסה - צר לי אבל יכולה לגרום להפרעות עיכול. בעדינות איתה....

לגבי שאר הסיבים קראי את המאמר של היום.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'האם יש בדיקה לשלילת רגישות לגלוטן או שמרים?'
האם יש בדיקה לשלילת רגישות לגלוטן או שמרים?
07/11/2010 | 15:26
1
17

פאולה אשמח לדעת איך אני יכולה לשלול?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לגבי הגלוטן - בדיקה לצליאק'
לגבי הגלוטן - בדיקה לצליאק
07/11/2010 | 16:14
23
תבקשי מרופא המשפחה.
(גם עשיתי בעבר כשחיפשתי למה כואב לי).
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'sweet potato = batata'
sweet potato = batata
03/11/2010 | 22:21
18
23
just to make sure it is clear.
you are right that some fibers are harder to digest. But fiber is really important in the diet. Maybe Paula will have some tips of which fibers are easier for the body to digest.
I'm also interested to know.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'זהו שאני צריכה לדעת...'
זהו שאני צריכה לדעת...
04/11/2010 | 07:17
17
20

היי ליאת בוקר טוב

יהיה מצויין אם נדע את הסיבים שהכי קלים לעיכול, עכשיו בדקתי ובלחם שיפון מלא יש שם שמרים וגלוטן!! האם יש שיפון שהוא ללא גלוטן ושמרים? אשמח מאוד לדעת
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לחם כוסמין או שיפון?'
לחם כוסמין או שיפון?
04/11/2010 | 07:40
5
119

מעניין מה הולך יותר טוב לאנדו אני חושבת פשוט שאתנסה בשניהם... אולי אני אמצא כוסמין ללא שמרים נראה...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'בטטה?'
בטטה?
04/11/2010 | 10:15
2
32

האם באנדו אפשר לאכול בטטה? ואם כן עם מה כדאי לאכול אני לא יודעת עד כמה זה יהיה לי טוב מבחינת עיכול אשמח לתשובה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אופס עכשיו ראיתי שכתבת על זה ליאת...'
אופס עכשיו ראיתי שכתבת על זה ליאת...
04/11/2010 | 10:21
21

ממ נחכה ונראה מה פאולה אומרת
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ושאלה על עלי מרווה'
ושאלה על עלי מרווה
04/11/2010 | 10:25
20

אתן יכולות לכתוב לי מה אני אמורה לשים יחד עם זה? הבנתי שאפשר לשתות את זה עם מים?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'spelt and other replacements'
spelt and other replacements
04/11/2010 | 10:43
11
I'm not sure which one is better. Spelt also has gluten and is also related to wheat. Spelt is older and I think it hasn't been cultivated as wheat did and so it's gluten content is a bit less.
The thing is - wheat has been cultivated in a way to increase it's gluten content (it is easier when baking), and I think spelt hasn't.
But really both rye and spelt are closely related to wheat and are problematic on an endo diet. But - try and see how your body reacts - maybe your body is ok with it.
Again, bread with no yeast is virtually impossible. Only Mazza.
You can use some rice or corn crackers instead. I tried not to eat too much of them, because of the high carb and the fact that they don't fill me up.
But... it's something.
Some more replacements are: Millet, oats, rice, barley and teff - all related to wheat but have less gluten. The usual recommendation is to rotate between them and not have them everyday.
Other flours to use are: Barley flour, rice flour, buckwheat flour, amaranth flour, quinoa flour and chickpea flour. These you can use everyday.
The thing is that it is very hard to find ready made products with these flours, and most times when you finally find one they have sugar or whatever else that we shouldn't have. So you kind of have to make your own.
You also need to replace the gluten by another binder.
Instead of bread you could make waffles or pancakes (not necessarily sweet) which are quicker to make and do not require yeast.  
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'בא לי למות ממה שקרה לי מהשיפון'
בא לי למות ממה שקרה לי מהשיפון
05/11/2010 | 11:57
35

יומיים של כאבי בטן בלתי פוסקים ושלשולים כנראה שאצטרך להחליף סופית את הלחם לא מצאתי כוסמין באמת שאני לא יכולה יותר
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'well no and a falafel tip'
well no and a falafel tip
04/11/2010 | 10:25
10
12
Rye is related to wheat and have gluten in it. However that gluten is less strong that that in wheat (I think there is less of it). But it still has gluten.
If you are allergic to gluten - you cannot eat it. If your asking because of the endo, then I guess my suggestion would be to look for bread from 100% rye (most are made of a mix of rye and wheat, meaning they will contain even more gluten).
As for the yeast - it is virtually impossible to find bread without yeast. And since yeast needs sugar to feed on, it is virtually impossible to find bread with out some sugar. But you can look for sourdough (rye) bread. This means that the yeast is grown naturally and it shouldn't be as bad to eat. In Hebrew it is called מחמצת שאור
.
Personally, I try to avoid any kind of bread. Also rye. I did make my own sourdough bread once, but it wasn't worth the effort.
When I feel like bread (and am being good with my endo diet) I mix some chickpea flour with water and cook it in a pan. It come out like a wrap that you can fill with whatever you like.
It's quite nice, tastes like falafel a bit.
Speaking of falafel - you should know that most places add bread or flour to their falafel. In Ramat Hashron, there is a place called "Falafel Hapa'amonim" where you can ask (you have to ask) for a gluten free falafel. Not something to eat everyday because of the oil - but definitely a nice treat to have and feel like a normal person.
I have to admit that I was keeping the diet perfectly for a long time, but now I find it really hard. So all my suggestions are what I do when I am being good, but I'm not always good (I pay for it with pain though). Just a "Gilui Naot".
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאת תודה על הכל המידע!!'
ליאת תודה על הכל המידע!!
04/11/2010 | 20:11
9
9

אז ככה אני עם יומיים עם לחם שיפון ללא סוכר (יש בו שיבולת שועל) וחטפתי כאבי בטן רציניים בנתיים הורדתי פטרוזיליה
אני באמת צריכה לגוון יותר ולא לאכול הרבה מלחם השיפון אולי זה גורם לכאבים ונפיחות לא נורמלים שאני לא יכולה לשבת...
מחר אני הולכת לחפש לחמים נוספים ולהתנסות לראות מה יעשה לי פחות רע, ונשמע לי שווה לבדוק לגבי הפלאפל (אני חולה על זה!!)
אגב עם הבטטה לא הבנתי למה כדאי לאכול עם אגוזים? מחר יהיה לי את זה מוכן מקווה שלא יעשה לי בעיות
שוב תודה על כל המידע ורק בריאות
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מתכון לעוגת תפוחי עץ בחושה'
מתכון לעוגת תפוחי עץ בחושה
04/11/2010 | 23:22
6
16

זה כמובן למי שלא סובלת מהאנדו!!

מצרכים:

3 ביצים
1 כוס סוכר
1/3 כוס שמן קנולה
1/3 כוס מים
2 כוסות קמח תופח
3-4 תפוחי עץ ללא קליפה
1 כף תצית וניל
1 כפית קינמון
1 כפית סודה לשתייה

אופן הכנה
1) מקציפים ידנית את הביצים, מוסיפים סוכר ואח"כ שמן ומים ותמצית וניל
2) מערבבים ומנפים בנפרד את המצרכים היבשים  ומכניסים לתערובת יחד עם תפוחי העץ- חתוכים לקוביות או מגרדים על פומפיה גסה
3 מכניסים את התערובת ל 2 תבניות אלומיניום משומנות בתרסיס שמן ב 175 מעלות ואופים כ 30 דקות
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אבל יש מתכונים לאנדו...'
אבל יש מתכונים לאנדו...
05/11/2010 | 00:13
1
28
אין לי את שלי פה, אבל אפשר להכין הרבה עוגות ללא סוכר...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי.. אין לי שום מתכון של אנדו'
היי.. אין לי שום מתכון של אנדו
05/11/2010 | 11:59
33
לצפיה ב-'ok so... lets make it endo friendly!'
ok so... lets make it endo friendly!
05/11/2010 | 15:16
3
19
the eggs can be kept or kept in part (let's say we can replace 1 egg with 1/4 cup apple puree +1 tsp soda and another with 1 tbs linseed and 3tbs water)
Sugar can be replaced by dates, silan, agave, maple, honey...
oil... that's a difficult one. But considering it is for the whole cake I guess it's ok.
flour - I would replace it with almond flour or coconut flour or a mix
Add another tsp of soda.
and there you go - an endo friendly cake!
Too bad apples give me stomach aches too
p.s. - you might need to add another "egg" for binding instead of the gluten. So maybe use - 1 normal eg, 2 replaced by apple puree, and one replaced by linseeds.
Should work I think...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאת את מצילה אותי חח תודה '
ליאת את מצילה אותי חח תודה
05/11/2010 | 16:18
2
12

אני לא יודעת איך זה ישפיע עליי עדכונים בהמשך ומקווה לטוב
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה על תפוחי אדמה רגילים'
שאלה על תפוחי אדמה רגילים
05/11/2010 | 16:29
1
21

ליאת יש משהו שאני יכולה להוסיף כדי להקל על תהליך העיכול?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'I don't really know'
I don't really know
07/11/2010 | 00:20
5
The only thing I know about potatoes is that they have carbs and high GI. I don't have so much problems with them myself, but I try not to eat them too often.
Pauly mentioned lemon juice before meals so maybe try that. And for the potatoes specifically - maybe eating nuts with them can help - on the same principle as with the dried fruits.
I think you should also ask Paula this question as she might have a better answer for you.
She is the expert after all! :o)
I promised to put some recipes... I'll try to type them in tomorrow!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'I'm not sure'
I'm not sure
05/11/2010 | 12:27
1
3
I think Batata you can eat by itself.
But if you are sensitive to sugar than maybe adding nuts will help. Paula mentioned something about it slowing down the absorption of sugar.
But I'm really not sure anout it. It's just an idea.
Maybe Paula can comment on it.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הבנתי.. תודה ליאת '
הבנתי.. תודה ליאת
05/11/2010 | 12:58
4
לצפיה ב-'תזונה לאנדו'
תזונה לאנדו
07/11/2010 | 13:51
2
53
אני רואה שיש לך המון שאלות.

אני מאוד ממליצה לך לקבל יעוץ תזונתי מסודר במיוחד אם את בתחילת הדרך. חשוב להרכיב רשימה של מזונות השכיחים בתזונה שלך ומשם לנסות להרכיב את המזונות הטובים עבורך.

ציינת שיש לך פגישה עם תזונאית, הגיעי אליה מוכנה עם יומן תזונה מסודר.
כך תוכלי להפיק את המירב מהפגישה איתה.

הפורום יוכל לתמוך בהמשך. כרגע את סופגת המון מידע שיכול לבלבל אותך.

לכן כדאי לעשות את זה בצורה מסודרת.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'פאולה שלום'
פאולה שלום
07/11/2010 | 15:07
22

כן יש לי ממש בקרוב תור לתזונאית תודה על העיצה זה באמת מאוד מבלבל מה אני יכולה לאכול ומה לא
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה לפאולה'
שאלה לפאולה
07/11/2010 | 15:10
15

אני כמה ימים לפני מחזור ככה שאני לא בטוחה אבל יכול להיות שלימון לפני האוכל גורם לשלשול או לצואה יותר רכה (סליחה על התיאור)?
לקחתי כפית של לימון
האם יש מרכיב אחר טבעי שאפשר לקחת להקל על העיכול?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - annabell Lee '
תשובה ל - annabell Lee
02/11/2010 | 07:49
1
22

בוקר טוב,

אני רוצה להתייחס לטיפול התרופתי. עם זאת שהרבה פעמים מאוד קשה ומשפיע על גופנו בצורה שלילית, חשוב מאוד לא להפסיק אותו ללא התייעצות עם הרופא המטפל. הסיבה  העיקרית היא שישנן תרופות שחייבים להפסיק באופן הדרגתי אחרת הגוף עלול להגיב מאוד לא טוב.אם הרופא לא יהיה מוכן להקשיב....החליפו רופא! ומצאו אחד שמקשיב לכן!
מהפכני משהו..נכון?
הבעיה עם הפסקה עצמאית של טיפול תרופתי היא שאין מי שיתן תמיכה אם משהו כן משתבש (מכירות את הביטוי " על אחריותך גברת"?) ואז מה תעשו?
לכן עשו זאת בהתייעצות עם הגורם המטפל. היו אסרטיביות והכריחו אותם להקשיב לכן!

אני מאוד מאוד מאוד ממליצה לך לקבל טיפול מקיף בייחוד עכשיו שאינך מקבלת טיפול תרופתי. נטורופת מוסמך יכול להתאים לך את התוספים הנחוצים לך ובמינון הנכון עבורך. יש מצב שתוספות שנטלת בעבר לא היו במינון הנכון, לכן לא הייתה תגובה כלשהי.

המטרה בטיפול תחת פיקוח הוא לעשות tuning מתאים . מדובר בתהליך שיש לעבור ורק כך ניתן להגיע למרכיבים הנכונים בטיפול שאגב יהיו נכונים רק לך ולמצב הבריאותי שלך.

חשוב להבין שבשונה מן הטיפול הקונבנציונאלי, ברפואה משלימה עקרון האינדיבידואליות מאוד משמעותי. לא כל מרכיבי המזון, התוספים או הצמחים מתאימים לכולן וזאת למרות שלכולן יש אנדו'.

מאחלת לך שתמצאי את אותו המטפל שיקשיב לך באמת!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה פאולה...'
תודה פאולה...
02/11/2010 | 14:20
5
הבעיה שהפסקתי, לפני שידעתי שזה גורם תופעות לוואי קשות..ואכן, עברתי 3 שבועות קשים מאוד..אבל כבר היה בלתי אפשרי לסגת אחורה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי פאולה '
היי פאולה
01/11/2010 | 18:17
15
23
קודם כל תודה על הפעם הקודמת, לא היה לי אינטרנט ואני לא זוכרת אם אמרתי תודה או לא...

ועכשיו לשאלה...
זאת לא ממש שאלה אלא התיעצות, יש לך רעיונות למה אפשר לאכול לארוחת בוקר? אני כרגע לא בארץ ומוצאת את עצמי מבלי דברים לאכול... בדרך כלל בארץ הייתי אוכלת רבע אבוקדו ו2 פרוסות לחם, ולפעמים מוסיפה לזה גבינת עזים עד 5% או שהייתי מכינה לעצמי "עוגות" (ללא סוכר אלא עם תמרים במקום סוכר) וזה היה מחזיק אותי עד 10-11 אז הייתי אוכלת איזה פרי או יוגורט.
כרגע אני לא קונה אבוקדו כי הם לא נראים פה טובים, הגבינות פה מאוד שמנות (חשבתי להכין גבינה (לבנה) מיוגורט אבל הטעם שלו גם לא בשמיים) ואני לא כל כך אוהבת לשתות חלב עזים...
אני מוצאת את עצמי יוצאת מהבית בבקרים ללא ארוחת בוקר כי אני לא תמיד מוצאת מה לאכול, או שאני אוכלת לחם ללא כלום... יש רעיונות לשיפור?
בנוסף, תוכלי למנות מאכלים המכילים ברזל? (אמרת שדימום יתר יכול לנבוע מחוסר בברזל נכון?)

(על עצמי, אני בת 26 ומאז חודש מאי עושה דיאטה של אנדו. לוקחת גלולות מסוג מיקרולוט ועם הגלולות יש לי הרבה דימומים במשך החודש (גם היום...) עם מגרנות (עכשיו פחות))

אני אשמח לרעיונות, תודה, קיקי
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני מוסיפה עוד שאלה'
אני מוסיפה עוד שאלה
01/11/2010 | 18:20
18
במשך החודש הזה כמטע ולא יצא לי לאכול עוף או דגים או עדשים (אבל כן אכלתי לפעמים). וראיתי שכשהגיע לי המחזור (לפני שבוע וחצי, אפילו שגם היום הגיע לו עוד אחד) הוא הגיע ללא כאבים, האם יש קשר?
האם יכול להיות שחוסר בעוף או דגים יגרום לריבוי במחזורים? אולי משהו לא נכון במה שאני אוכלת?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'רעיונות לארוחת בוקר באנדו'
רעיונות לארוחת בוקר באנדו
02/11/2010 | 08:22
13
54
הי קיקי,

קראתי את סיפוריך בחו"ל וזה ממש מדהים...

היתי מתחילה משיעורי בית רציניים. לעשות סבב סופרים ואף בתי טבע עם יש ובודקת לפי רשימת המזונות שאת יכולה לצרוך ומשווה מה יש על המדפים אצלם ומה צריך לחפש תחליפים.

היתרון בשווקים באירופה וצרפת בעיקר ואינני יודעת אם זה המקרה אצלך שהתזונה היא עונתית (בעיקר פירות וירקות) וזה אומר שהערך התזונתי שלהם הרבה יותר גבוה.

רעיונות נוספים:
יוגורט ביו טבעי עם גרנולה , פירות יבשים ואגוזים שונים טבעיים ולא קלויים. דייסת שיבולת שועל/אורז בשילוב פירות העונה.
כריך עם ביצה/טונה/טחינה. כריך עם פסטו, ממרח זיתים וירקות חתוכים.
יש אופציה לממרחי קטניות – שעועית לבנה, עדשים, אפונה יבשה.
ממרחי ירקות – חצילים, פלפלים.
ממרחים מתוקים – דבש, ריבה.
אפשר מעט חמאה איכותית עם ירקות.
פשטידת ירקות שלא על בסיס בצק בליווי ירקות העונה.
אם קר עכשיו אפשר גם להתחיל את היום במנת מרק ירקות חם – מחמם ומגביר אנרגיה.

מזונות עשירים בברזל - ירקות ירוקים עליים, קטניות, אגוזי קשיו, דגים, דובדבנים, תותים, פירות יבשים, תאנים, אצות מסוג קלפ, ביצים, כבד עגל, מולסה (מומלץ 1 כף/יום), שמרי בירה.

מאחלת לך המון הצלחה!

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'רגע פאולה '
רגע פאולה
02/11/2010 | 15:32
12
21
מותר ריבה ודבש??? כי לי אמרו שלא ויש פה ריבות מדהימות וגם הדבש ממש טעים!! לא הצלחתי למצוא ריבה ללא סוכר פה אבל כן מצאתי מופחתת.

עשיתי פה שיעורי בית ביום בו הגעתי. אני עושה קניות של ירקות בשוק פעם בשבוע וזה מספיק לי. בקשר לפירות לא מצאתי פה כל כך פירות שאני אוהבת, היה פה אפרסקים אבל הטעם לא משהו אז התחלתי לקנות בננות וגם מחית של תפוחים ואננס ללא תוספת סוכר. פירות יבשים ממש יקרים פה!!! 6 תמירים עולים 4 יורו! ככה שלפעמים אני קונה 2 -3 בימים שאני מרגישה ממש צורך בזה.
חשבתי להכין לי פה אורז עם חלב ( מאכל לבנוני עדתי) אבל אצלנו מכינים את זה עם סוכר וחשבתי לנסות להכין את זה עם חלב קוקוס במקום, אבל לא יודעת אם יש צורך להוסיף לזה גם מים או לא....

כל הכריכים עם הביצה וטונה נראים לי כבדים מידיי על הבוקר אפילו שביצה כבר התחלתי לאכול לארוחת בוקר...
יש פה סוגים שונים של ממרחי שקדים איך יודעים אם מותר לאכול את זה או לא?  

ותודה על התשובה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'דבש וריבה'
דבש וריבה
02/11/2010 | 17:49
11
28
בעקרון בתזונה לאנדו' יש להפחית גם את הסוכרים ביחוד כשיש מעורבות של מערכת העיכול. יחד עם זאת צריכה מאוזנת של דבש טבעי או של ריבה איכותית ללא תוספת סוכר (מדברים עליהם כעל המקור היחידי לסוכר זמין במהלך היום ולא כחלק מחגיגה בלתי נגמרת של ממתקים ועוגות ועוגיות) לא יכולה לגרום נזקים.

שוב זה מאוד תלוי במצב האישי שלך. ראיתי מטופלות שיכלו בקלות לסבול מעט דבש/ריבה ואחרות שלא. זה בכל מקרה לא מגורמי הנזק העיקריים באנדו' (יש לפניהם רשימה ארוכה...).

לכן שימוש בתבונה והקשבה לכיצד הגוף שלך מגיב לזה היא הדרך הנכונה.

ככלל תשמעי לא מעט המלצות ולפעמים אפילו סותרות. הגישה שלי היא ליצור רשימה של מזונות חשודים ולבדוק אותם אחד לאחד.

חבל על הסבל שלך! כי לא כל מזון חשוד הוא אכן רע עבורך.

לגבי שקדייה - מאוד מומלצת בשל תכולת סידן גבוהה ביותר. שוב כדאי לבדוק שאינה מעורבבת עם סוכר. היא אמורה להיות כמו טחינה גולמית.לערבב במעט מים/דבש ולאכול כממרח.

חלב קוקוס - יאמי, למה לא? שוב במתינות ובהקשבה לגוף.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-' תודה לאל אין מעורבות של מערכת העיכול'
תודה לאל אין מעורבות של מערכת העיכול
03/11/2010 | 00:58
10
20
נכון לעכשיו (תפו תפו תפו) אין בעיות מהכיוון הזה. (אולי רק של השמנה, אבל אני שומרת ולמדתי מהדיאטנית שלי לאכול נכון ומסודר, וגם פה אני ממשיכה לרדת במשקל ולשמור (רואה את זה בבגדים) היציאות תקינות וגם השתן חזר להיות תקין, ואני אפילו חזרתי להרגיש שהוא קופץ לביקור )

בקשר לרשימת החשודים, חושבת שאתחיל לעשות את זה, יודעת שהדגני בוקר (הפיבר) לא עושים לי טוב, ובגלל גם הפסקתי עם דגני בוקר, לא מצאתי משהו אחר... אני אבדוק בקשר לריבה גם

חלב קוקוס לא עושה לי בעיות להפך, למדתי (בארץ) לבקש אותו במקום שמנת באוכל, ואפילו התחלתי להכין לעצמי דברים ממנו כגון רטבים לפסטה (פסטו או פטריות, השותפים שלי חיסלו את זה...) ואפילו חשבתי להכין מזה ריזוטו לפני כמה זמן... (אפשר גם להכין כמו רוטב בשמל עם זה ואז לעשות גרטן - כי זה ממש מאכל ליאונז (של ליון) אבל אז יצא לי גרטן מתוק (טוב הנה רעיון לקינוח ( ליאת), ואו הגיע הזמן שאני אתחיל להריץ את הבלוג שלי עם המתכונים לאנדו) אני אנסה לראות מה יצא עם זה עם אורז...
וכן זה אכן דבר מאוד מאוד טעים!!!!

יש לי עוד שאלה קטנטונת, בארץ בחורף אני אוכלת בדרך כלל הרבה "סלייה" זה חיטה שמבשלים אותה ואז אחרי שהיא מבושלת מוסיפים לה מי ורדים (שאין לי מושג איך זה משפיע על האנדו, יודעת שהריח של זה משפיע עלי טוב בזמן מגרנה, ושתייה שלו עם מיים קרים ממש מרגיעה את הבטן)  קינמון, סוכר (אני אחליף במשהו אחר שיתן קצת מתיקות או שאפילו אותר על זה) פירות יבשים ואגוזים (כל מיני) אוכלים את זה עם מים חמים. השאלה היא האם החיטה הזאת טובה או לא, כי אני יודעת שהחיטה עושה הרבה בעיות עם האנדו. והמאכל הזה מאוד מחמם  (התחיל להיות פה קר...) וגם נותן הרבה אנרגיה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Cocnut cream dessert'
Cocnut cream dessert
03/11/2010 | 10:54
6
8
Like you said Kiki coconut milk is great for many things.
For y great dessert - put together in a mixer coconut cream, some nut paste (sesame, almond, hazelnut - natural paste with no sugar), and a bit of your favorite sweetener (honey, agave, maple), then mix until it gets fluffy, put in a freezer-safe container and freeze for about 5 hours. Whenever you feel like something sweet take out of the freezer, cut a piece, let it stand for about 5 min and ENJOY!  
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/11/2010 | 11:04
5
4
אני חשבתי על גרטין מתוק - עושים כמו בשמל מהחלב קוקוס, קמח מכל סוג שהוא יחד עם החלב ומערבבים על האש, שמים תפוחים על האש בסיר נפרד עם קינמון ופירות יבשים. אחרי זה מעבירים לתבנית ושמים עד שמשחים בתנור... אפשר להוסיף דבש או מייפל אבל זה כבר תלוי בטעם... זה כמו הגרטין תפוחי אדמה או פסטה שאוכלים בצרפת...

אני אקנה לי מקסר קטן ואנסה להכין...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'sounds yum'
sounds yum
03/11/2010 | 11:08
2
3
I should try it once. I try to avoid eating a lot of potatoes though so it will have to be a one time thing. We should have it together!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ניראה לי שאפשר עם ירקות אחרים'
ניראה לי שאפשר עם ירקות אחרים
03/11/2010 | 11:16
1
3
צריך לבדוק... אפשרי עם בננה אבל לא לבשל אותה קודם, ואפשרי עם אגסים... גם אני צריכה לנסות לבשל את זה... זה סתם רעיון שעלה לי שכתבתי תשובה... וצריכה גם למצוא דרך להגיע אליך... צריך לבדוק אם יש כרטיסים דרך הצחנת רכבת של בזונסון (Besançon) כי זה יותר קרוב לגבול עם גרמניה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'כמובן שהתכונתי לפירות'
כמובן שהתכונתי לפירות
03/11/2010 | 11:17
1
לצפיה ב-'אחלה קיקי!'
אחלה קיקי!
04/11/2010 | 12:56
1
4
אני אכן מבשלת תפוחי עץ ואגסים, עם מעט צימוקים וחמוציות, וממתיקה בסילאן. (יש גם מעט חמאת עיזים לנשמה).
ואז מכיוון שהנני חסרת סבלנות אז אין לי כוח להכין את הבשמל או הקראמבל ופשוט אוכלת את זה ככה מהסיר...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'יאללה מתנדבת להכין את זה '
יאללה מתנדבת להכין את זה
04/11/2010 | 22:38
5
לפגישת פורום הבאה שתהיה בדצמבר (אחרי ה-19 לחודש) .

מי מארחת?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חיטה ואנדו'
חיטה ואנדו
03/11/2010 | 12:58
2
38
בעקרון חיטה זה חיטה זה חיטה ולא משנה באיזה צורה מבשלים אותה. באנדו הייתי מאוד נזהרת ממנה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-''
03/11/2010 | 23:25
1
11
אני שונאת אנדו!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
04/11/2010 | 07:18
5
לצפיה ב-'דברים "מתוקים" שאפשר לאכול'
דברים "מתוקים" שאפשר לאכול
02/11/2010 | 15:16
22
50

אני יודעת שזה לא אמור להיות כלול בתזונה אבל יש לי רצון עז למשהו מתוק אבל די מפחדת לגעת בדברים מתוקים כי אחרי זה אני מרגישה רע חבל על הזמן אז יש כן חטיפים שאפשר לאכול ולא יעשו בלגן לסובלות מאנדו?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'יש תשובה לזה בשרשור תקראי'
יש תשובה לזה בשרשור תקראי
02/11/2010 | 16:38
3
39
את מה שפאולה כתבה לי על מתוקים ויש לך תשובה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי ראיתי עכשיו.. '
היי ראיתי עכשיו..
02/11/2010 | 16:53
2
19

קראתי את מה שפאולה כתבה השאלה שלי היא אם בגלל תלונה של בטן נפוחה האם דבש לא יזיק לי והאם הכוונה היא לדבש רגיל או בממרח? כנ"ל לגבי חלווה. ריבה נשמע לי הכי פחות מסוכן אם הייתי יכולה הייתי אוכלת 2 טון של עוגה ובורחת לאי בודד פשוט כל כך מתה לגעת בעוגה ולא יכולה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'דבש ומערכת העיכול'
דבש ומערכת העיכול
02/11/2010 | 17:51
1
35

קראי את התשובה לקיקי.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קראתי תודה '
קראתי תודה
02/11/2010 | 18:33
2
לצפיה ב-'איזו תחושה רעה?'
איזו תחושה רעה?
02/11/2010 | 17:31
2
11
בדקת רמות סוכר??
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הכוונה'
הכוונה
02/11/2010 | 18:34
1
8

היי הכוונה לתחושה רעה שאני מרגישה נפיחות איומה וכאבי בטן בצורת דקירות...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אהה..זה בסדר,'
אהה..זה בסדר,
03/11/2010 | 01:16
6
אני חששתי יותר מסימנים של סכרת.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'more sweet ideas'
more sweet ideas
03/11/2010 | 11:05
14
5
a bit of dried fruits is always a good option. But if you feel like something else - how about a baked apple? you can feel it with some nuts, and maybe tiny bit of raises if you like. Apples are not good for my stomach personally, but I know that for most girls they are ok. Just try and see. A quick version of it that I like goes like this - cut an apple into pieces and put in the microwave for 3 min. easy as and very tasty.You can add some berries to it (fresh or frozen) and also one teaspoon or so of honey, agave, or maple.
Another one of my favorite sweets - mix some Carob powder, almond flour, and water - make little balls of the mix (like choclate balls) and roll them in some coconut. They are so yummy and good for you too! But don't eat too many at once as the fiber in the Carob can give cause constipation.
I have recipes for endo safe cakes but to be honest - I gave up on making them. They just don't taste as good as the real thing for me, so I rather it the real thing rarely than the endo-safe version.
If you would like the recipes - just let me know.
Hope that helps a bit.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Oh NO - I forgot the cinnamon'
Oh NO - I forgot the cinnamon
03/11/2010 | 11:09
3
AAAAH for the apples (in the oven or microwave) add a bit (or a lot like I do) of cinnamon. Yum yum yum.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'את יודעת מה הכי טעים? '
את יודעת מה הכי טעים?
03/11/2010 | 11:26
16
בננה בנייר כסף בתנור, לחתוך אותה באמצע ולשים מייפל/ דבש או כל תחליף אחר. לחמם ואז לאכול כשזה עוד חם...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Hi Liat '
Hi Liat
03/11/2010 | 15:11
11
9

Hi Liat, your message made me feel like wanting to eat a baked apple right now!

Actually, my sister knows to bake a good apple cake, just apples with hmm? can't remember what is the exactly recipe will have to check that. I haven't eaten it for long time so will have to check from what it's made of

To be hoenst, me and dried fruits don't walk together it's so hard for me to give up on sweets, I die for bit of some chocolates ok so on that I gave up, but on bussciet and some ice cream? I just want it so bad

I'll be glad to know your recipes for endo safe cakes and let me know if you want the recipe of my sister's apple cake it's yummy but have no idea if it's safe for us.

All the best!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Sure!'
Sure!
03/11/2010 | 17:25
10
4
A good apple cake recipe is always great! I would be happy to have it.
So basically I have several recipes. The common idea is to replace the flour (I normally use almond flour which is high in protein. it also has a lot of fat, but since it's the good kind I think it's ok for a treat), replace the sugar (using silan, raw dates, or agave), and the eggs (using linseeds, apple puree+baking soda, banana puree+baking soda).
I find that the egg makes the most difference to the texture and taste and so if you do eat eggs I would recommend to use them in cakes or do part eggs part replacements.
I just remembered that I have quite good cinnamon muffins recipe and I have some cookies recopies. I just need to type them in so it will probably be on the weekend - hope that's ok.
Oh and no need to type in English, I can read just cannot type. I really should get my hebrew keyboard to work!
So recipes soon....

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי '
היי
03/11/2010 | 18:46
3
7

זה נחמד לכתוב באנגלית היא לא מושלמת חח עדיף להשאר בעברית תודה!

מחר יהיה לי את המתכון עכשיו נזכרתי שיש שם קמח (בכל המאפים יש קמח מן הסתם...) וזה A big no! אז מעניין את שמה קמח שקדים לא שמעתי על זה אם זה יהיה תחליף שלא עושה בעיות עם אנדו אני מאוד אשמח.
אני ממש לא מתמצאת בתחליפים לסוכר אז סילאן ואגבה אני לא יודעת מזה, והשאלה אם זה נשאר באותן כמויות מקוריות של סוכר רגיל.
לא הבנתי מזה linseeds? אני לא יודעת אם ביצים זה טריגר באנדו... במקום ביצים לשים רסק תפוחים + סודה לשתייה, רסק בננה + סודה לשתיה כל זה רק כביצים? או שלא הבנתי?

בהחלט אשמח לקרוא את המתכונים נשמע לי מעולה תודה ליאת
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'translations'
translations
03/11/2010 | 22:29
1
3
linseeds = Pishtan - you need 3 spoons of it together with a bit of water for one egg.
as for the eggs - yes what you wrote is correct.
It's about 1/4 cup apple/banana puree + 1tsp soda for 1 egg.
Silan is a date syrup that you can find in Israel. It is everywhere around Passover, but will be easy to find anytime in a health shop.
Agave - you can find in a health shop.
As for portions - you need to experiment a bit. It's not one to one as these two are liquids and the sugar is not.
I will try to type some of my recipes on the weekend (with the hebrew keyboard)
Oh and as for the almond flour . I use the little bag they sell in the supermarket for cakes. It's just almonds that are grind very fine.
It's tasty (more than normal flour and there are many recipes that use it normally just because of the nice taste), healthy, and endo safe. Unless you have nut allergy you shouldn't have a problem. You can make cakes and cookies and...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה ליאת '
תודה ליאת
04/11/2010 | 07:22
8

אני צריכה להתחיל ולחפש את המרכיבים, נראה מה אני אמצא ובאמת מקווה שאני אוכל בקרוב להנות ממאפים משובבי נפש בלי הרבה סבל!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תנסי להחליף לקמח כוסמין'
תנסי להחליף לקמח כוסמין
04/11/2010 | 13:04
23
אני משתמשת רק בו להכל - פשטידות, עוגות, שניצלים וכו'.

לגבי המתקה - אני משתמשת בסילאן ופשוט טועמת עד שמגיעה למתיקות הרצויה. כל זה טרם הוספתי ביצה רייר (תלוי מה אני מכינה).

גם אני משתמשת ברסק תפוחים אפילו בתבשילי חזה עוף!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאת יש מצב שאת באה לשוק בברן ב22 לנובמבר?'
ליאת יש מצב שאת באה לשוק בברן ב22 לנובמבר?
04/11/2010 | 00:04
5
3
לקבל כמה על הראש ולקנות שטויות?? יש שם איזה שוק חג...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'It's a monday...'
It's a monday...
04/11/2010 | 10:50
4
4
Hi motek,
no the 22nd is not going to work for me as it is a Monday and I have to work. A weekend would be better.
X-mas markets in Germany start around the 20th (different dates in different cities) and end on x-mas.So it is a whole month of markets and it is absolutely great!! It is nice to walk around, the atmosphere is nice, you can ice skate, and eat a lot (or only chestnuts - I love them!).
One of the biggest markets (7 connected ones, might be THE biggest) is here in Cologne. You are of course most welcome to visit!!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'זה הרבה זמן ברכבת'
זה הרבה זמן ברכבת
04/11/2010 | 11:18
3
4
להגיע לקולון. עקרונית אני לא עובדת בימי שלישי ובשישי אני מסיימת מוקדם... יכולה גם לבדוק עם התלמידות אם הן יכולות להחליף יום...  אבל בא לי על אחד מהשווקים האלו!!!! לא כל שנה אני כל השנה באירופה...

דרך אגב דיברתי אתמול עם זולטי, אמר לי לחכות עד שאני באה לארץ והוא יחליף לי את הגלולות
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'yhe '
yhe
04/11/2010 | 13:26
2
1
I just looked it up and the market in Bern starts on the 27th so we must have been talking about 2 different things.
In any case, driving to Bern is about 6 hours for me - so no a day trip and probably also not a two-day weekend.
not sure how long it will be bay train.
how long is it for you to get there?
You should definitely go to at least one market if you can. I guess Bern is quite close to you aunt, so maybe you could go together?
We have many of the markets really near by - Düsseldorf. Köln, Essen, Aachen and lots of smaller ones. We are planing to go to all of them! :o)
Maybe we can find another time to meet up, perhaps somewhere half way. For me only weekends are possible as I am taking many days off for treatments, and for my parents visiting soon.
We'll figure something out I hope....
As for Zolti, great that he will change your pills. Hopefully these will be the right ones for you this time - we don't want 2-3 periods in a month, nor do we want migraines.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'כן כן... שמישהו יקח ממני את המחזור שיש לי '
כן כן... שמישהו יקח ממני את המחזור שיש לי
04/11/2010 | 21:59
1
9
עכשיו! לא יכולה יותר והוא לא נגמר!!!! זה כבר מיום שני (טוב לא נשקר ראשון בערב) והדימום לא נהיה יותר חלש... וכל יום כואב אזור אחר... וזה גם עשה לי תגובה אלרגית בגוף - הפיל את המערכת החיסונית, פתאום הגיע עם זה צינון והקול שלי הלך (מה שהתלמידים היום ידעו טוב מאוד לנצל...)

אני אבדוק בקשר לרכבות לגרמניה, אמרו לי שאולי עדיף אוטובוס כי זה גם יותר זול ואז אולי לא צריך לעבור דרך פריז... מה שכן, אני חושבת שדודה שלי התכוונה לברן בשוויץ יש כזאת מפלצת?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'yes that's why I said it was close to your '
yes that's why I said it was close to your
05/11/2010 | 12:28
1
לצפיה ב-'ארוחת צהריים'
ארוחת צהריים
03/11/2010 | 17:05
11
19

אני לא יודעת מה לאכול לארוחת צהריים- שוב אני לא יודעת עד כמה תפוחי אדמה הם טריגר באנדו אז אם לא תפוחי אדמה אני לא יודעת מה לאכול מה רק לחם שיפון כל היום? שלא לדבר בערב אני אוכלת רק שיפון פרוסה וזהו אשמח לעיצות...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'me again... LOL'
me again... LOL
03/11/2010 | 17:36
2
10
I eat a lot of veggies in different ways - salad, cooked in a pan, baked. Veggies like eggplant, red pepper, green beans, broccoli, zucchini, etc. Anything really.
you can combine it with some legumes like beans, chickpeas or lentils - try and see how those work for your stomach. I think lentils should be the easiest to digest.
These are all very healthy mix of protein and carbs. Or you can add a bit or whole grain or wild rice. or a bit of corn (that is my least preferred health-wise). In salads you can add avocados or nuts. There are so many possibilities for salads so be creative and mix and match.
Of course you can also add some chicken or fish.
some examples for creativity - pasta made of sliced zucchini and topped with whatever your favorite pasta topping is would be a great lunch. Or tabbouleh made of grained cauliflower together with some chicken breast.
Hope it helps... I'm sure Paula and teh other girls have many more ideas.  
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי'
היי
03/11/2010 | 18:53
1
10

קראתי שסלט קר זה לא טוב לאכול אז מה חסה "קרה" פטרוזיליה זה לא טוב לאנדו??

שוב אני מפחדת בגלל בעיות עם הבטן שיש לי אז פלפל, חציל, אדום, שעועית ירוקה, ברוקולי, קישואים אולי מכאן פלפלים וחציל נשמע לי הכי פחות מאיים כי לפני שכל זה התחיל לי הייתי יכולה לאכול פחות או יותר סביר אבל עכשיו אני צריכה להיזהר עם הכל... אני גם צמחונית ואמר לי הגסטרו שאני צריכה להיזהר עם קטניות שבאמת לא עושים לי טוב אבל מי יודע אולי יהיה מזל עם עדשים. פסטה מקישואים? מעניין איך מכינים את זה?

תודה ליאת
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'so...'
so...
03/11/2010 | 22:40
8
I don't think there is any problem with eating raw veggies - in relation to the endo.
BUT raw veggies are difficult to digest and some people can have difficulties with them. It's not the act that they are cold, but the fiber in them that causes the problem.
Doesn't have to do with endo, but dies cause pain.
So I think in your case, you can try and eat more cooked vegetables which should be much easier to digest. First see if that is ok.
You can then try and eat very small portions of raw veggies and see if your stomach gets used to it.
For legumes also - you can try very small amounts of legumes you cook yourself (put in water and 1tsp soda for 12h, change the water a few times, and then cook) this might make it easier to digest.
For the lentils - I think they are much easier for the body to digest. The orange ones in particular so it's worth a try.
Finally for the "pasta" it is super easy:
you take zucchini and using a peeler you make really thin slices. Two min before your pasta sauce is ready you add the zucchini and that's it! your ready to eat!
If you like your "pasta" and the sauce separate you can put the zucchini in the microwave for 1 min, or cook it in a pan with or without oil.
I hope you'll like it!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לשלוח לך בדואר את זה? '
לשלוח לך בדואר את זה?
03/11/2010 | 22:58
19
(מרק ירקות שהכנתי היום כי הלך לי הקול... ומחר אני צריכה ללמד...)
(היתה לי תמונה של אחד יותר מושקע לפני שבועיים בערך, אבל פרמטו לי את האייפון אז אין יותר!)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'או אולי את זה?'
או אולי את זה?
03/11/2010 | 23:02
17
פשטידת פטריות (כמובן מחלב עזים בלבד!)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'השאלה היא אם הם טריגר בשבילך...'
השאלה היא אם הם טריגר בשבילך...
03/11/2010 | 23:13
5
9
אני אוכלת הרבה תפוחי אדמה ולי זה לא עושה רע. גם לא חיטה מלאה (אבל לא מלאה זה כבר סיפור אחר, וגם את המלאה בכמות מדודה...)

אז מה אפשר לאכול?
עוף עוף ועוד עוף! מתי שהו (כמו שגלים תמיד אמרה לי) הצורך לבשר פשוט עובר (יש לי אחלה של מתכון לעוףבורגר צריכה לחפש), ואפילו שרואים או מריחים אותו הגוף לא דורש... דגים, עדשים אפונה , אורז מלא (כשמתרגלים אליו הוא גם טעים ) (דרך אגב מדג'דרה מאורז מלא יותר טעימה ממדג'דרה מאורז רגיל... (חבל שאין לי פה תמונה של זה להראות לך... אבל יש לי כמה מוקפאים במקפיא... בדיוק כמו הדין של הפשטידות מלמעלה) יש פסטה שהיא לא מחיטה תבררי (ויש גם איטריות אורז מאורז מלא), ירקות, הרבה ירקות מכל הבא ליד (אבל לשים לב לכל החברה של הכרובית כי זה לפעמים עושה בלגן בבטן... ההמלצה היא להרתיח אותם קודם ולשים לחם לבן במים שיספוג את הגזים) אפשר לאכול הרבה דברים, ואפילו עוגות אפשר להכין עם אנדו (שלא כמו ליאת אני לא משתמשת בתחליפי סוכר, אני טוחנת תמרים ושמה אותם במקום)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קיקונה זה באמת נראה מעולה!! '
קיקונה זה באמת נראה מעולה!!
04/11/2010 | 07:27
3
8

היי שמחה בשבילך שתפוחי אדמה לא עושים לך רע, לי זה לא עושה טוב (לא חמור אבל לא טוב..)
אני צמחונית ככה שאני באמת מסתבכת עם מה לאכול
אפשר לאכול אורז שיש אנדו? לגבי פסטה אני אבדוק השבוע תודה קיקונה באמת יש המון אפשרויות רק צריך לדעת מה עושה בלגן עם אנדו
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'pasta'
pasta
04/11/2010 | 10:57
2
10
There is egg pasta (which normally has wheat in it as well, but not always), rice pasta, corn pasta, and here in Germany there is also spelt pasta. Personally I really like the corn pasta. The one I buy tastes great! Honestly it is really nice. .
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'הכל נשמע כל כך טעים קשה למצוא אותם תודה '
הכל נשמע כל כך טעים קשה למצוא אותם תודה
04/11/2010 | 20:12
1
4
לצפיה ב-'לא נורא קשה למצוא'
לא נורא קשה למצוא
05/11/2010 | 16:52
4
בסופר רגיל תלכי למדף של המוצרים האסייאתיים - יש שם כל מיני סוגי איטריות. מהם את יכולה לעשות מוקפצים או אפילו למרק (אני שוברת אותם שיהיו קצרים אם זה במרק).
לברילה - יש פסטה מקמח מלא, בהחלט טעים.
בעדן טבע מרקט - יש מגוון עצום של פסטות. יש חברה בשם טינקיאדה - נורא יקר אבל לי זה היה הכי טעים מכל מה שניסיתי.

יש מאכל אהוב במשפחתי - כוסמת עם אטריות, ופשוט קניתי להוריי אטריות אורז בצורת כונכיות וכשאמא שלי מכינה את המאכל, היא משתמשת בזה.
את הכוסמת מכינים כמו אורז, בהתחלה עם מעט מאוד שמן (קנולה) "מצפים" את הכוסמת ואז מוסיפים מים.
מטגנים בנפרד בצל יבש קצוץ - גם במעט שמן קנולה.
במקביל מבשלים את האיטריות.
ואז מערבבים הכל יחד (כשכל המרכיבים מוכנים).
מתבלים במלח ופילפל ואוכלים בהנאה.

זה קל לעיכול ולדעתי טעיםםםםםםםםםם.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'dates are great but'
dates are great but
04/11/2010 | 10:54
2
I do use them. But sometimes they don't fit. Like if you wanted to sweeten your tea (I don't) or when I want to put a drop on my sour strowberries or on my oats.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'Question regarding coconut oil'
Question regarding coconut oil
03/11/2010 | 22:50
5
Hi Paula,
I was wondering what is your opinion regarding coconut oil. There is quite a lot of contradicting information out there.
I was told it is good as it is somehow anti-bacteril/fungus whatever and was recommended to have 3 spoons a day. Well I only had one because honestly even though I find it to be really tasty - it's not worth the calories for me...
But 6 month later my cholesterol got higher (I didn't eat any eggs, meat, sugar, fried food at the time) . Some say that it can lower cholesterol, so I don't know...
Maybe it was something else? (I heard something about many fruits cause raise in cholesterol, can that be??? sounds awfully strange)
Anyway - should I include coconut oil in my diet or avoid it?
Many thanks Paula!!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה פאולה, אני אוהבת את הפינה שלך בפורום'
תודה פאולה, אני אוהבת את הפינה שלך בפורום
04/11/2010 | 22:00
7
זה גורם לי להתחזק (בתזונה כמובן... שלא תחשבו שהחזירו אותי בתשובה פה)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תגידו מה אתן אוכלות בזמן מחזור?'
תגידו מה אתן אוכלות בזמן מחזור?
05/11/2010 | 12:58
21
16

עדיין לא הגיע אבל אני לא יודעת מה לאכול בזמן מחזור לא שאני יכולה לאכול הרבה
מה אתן אוכלות כדי לעבור בשלום את זה?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'וחשוב איך עושים חליטה עלי מרווה???'
וחשוב איך עושים חליטה עלי מרווה???
05/11/2010 | 13:16
15
67

אולי זה ירגיע לי את הבטן אנא בנות צריכה את עזרתכן :(
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שימי 2,3 עלי מרווה בספל, עם מים רותחים'
שימי 2,3 עלי מרווה בספל, עם מים רותחים
05/11/2010 | 15:22
14
15
והנה לך חליטה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה זואילי... '
תודה זואילי...
05/11/2010 | 16:20
3
לצפיה ב-'זוז יש לך מתכונים לחמין?'
זוז יש לך מתכונים לחמין?
05/11/2010 | 20:06
12
9
ראיתי פה משהו מעניין באחד הפורומים אבל ניראה לי קצת גדול עלי להכין את זה... וזה אחלה פה בקור הזה לאכול קצת חמין....
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'עם בשר או בלי? '
עם בשר או בלי?
05/11/2010 | 21:15
11
8
לצפיה ב-'אמממ '
אמממ
06/11/2010 | 00:11
10
3
עקרונית עדיף משהו עם עוף (אם אין אז בשר והחברה בדירה יוכלו את הבשר ואני את השאר) ואם יש לך אחד צמחוני אז גם טוב (כי יש גם מישהי צימחונית בדירה)
ורגע יש לי עוד דרישות למתכונים אם אפשר... משהו שמכינים עם פירות יבשים (יש לי בבית כרגע תאנים וצימוקים)
ויאללה נו תתחילי לחלק מתכונים שיהיה לי עם מה להתעסק פה.
את הפשטידות הכנתי "בסגנון זואילי" כי אין פה קוטג' וגבינה לבנה כמו שלנו, אז הכנתי עם 2 יוגורט ומוצרלה ופסטה... לא יצא משהו כי שכחתי לשים אבקת מרק

זוזו נראה לי שאני מזמינה את עצמי אליך לארוחת ערב שאני באה לארץ... מחכה לטעום את האורז האדום שלך... (מרטני עלי)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קיקה, כשתגיעי לחופשה'
קיקה, כשתגיעי לחופשה
06/11/2010 | 01:14
9
3
אז את מוזמנת להגיע אלי לכירורגית ב' עם ארוחה מעשה ידייך, כי אני הולכת לארח שם לאיזה שבועיים.

מצרפת לינק לאתר של ניקי - המתכונים שלה אליפות ואפשר להפוך אותם לאנדו פרנדלי.
http://nikib.co.il/

תשייטי לך שם בכייף ותקבלי הרבה רעיונות. חמין עם עוף יש לה בתבשילי קדרות.

אני עושה משם הרבה מאכלים, עם המרכיבים שיש לי בבית, פשוט מחליפה את המוצרים ועושה אקספרימנטים שברוב המקרים יוצאים מעולה.

לגבי החמין הצמחוני אני צריכה לחפש את המתכון.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מה איבדת בכירורגית ב???'
מה איבדת בכירורגית ב???
06/11/2010 | 01:52
8
8
וברור שאני אבוא לבקר
לא יודעת אם כדאי שאני אבוא עם ארוחה מעשה ידי... כי אני כרגע בשלבים של נסיונות של כל מיני שילובים... לא חושבת שאפשר להפוך מישהו בבית חולים לשפן ניסיונות של האוכל שלי... (לפחות לא בימים אלו...) אבל נראה אם יש פה משהו מעניין...

מה שכן מקווה שאני אצליח להגיע עד שיבא... כל פעם הולכת שם לאיבוד בדרך (ועוד שירתתי ממש ליד אבל את כבר יודעת איך אני עם כיוונים...)

מקווה שהחופשה שלי באמת תהיה חופשה... כי כבר קבעתי תור לזולטי, ובטח משם זה ימשיך לאולטרה סאונד, ואז שוב פעם אליו... וגם לרופאת משפחה  (כי אני צריכה מאגר חדש של תרופות למגרנה) ואם זולטי לא ילך לפי הספר אז היא תלך ותשלח אותי לעשות שוב פעם ca 125 כי עד שאני אחזור כבר תעבור שנה, וטוב שהגעת לחופש... אה, וושכחתי צריכה גם חיסון לשפעת (על זה כבר החליטו בשבילי שנה שעברה...) אוף איך שמזדקנים מהר!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'איבדתי את תמימותי חחחח'
איבדתי את תמימותי חחחח
06/11/2010 | 02:43
7
8
ואשאיר שם עוד חתכ'ת מעיים.

שפן נסיונות זה שמי האמצעי!!

הולך להיות לך שמייח בחופשה. מקווה שתסיימי עם הרופאים בצ'יק ותוכלי גם להנות מהגיחה לארץ הקודש.

ועכשיו, אחרי שראיתי תוכנית על הקרב באז'נקור אני יכולה ללכת לישון ולחלום על אבירים.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'גם אני איבדתי את תמימותי'
גם אני איבדתי את תמימותי
06/11/2010 | 19:20
6
4
אבל באסוטה בגניקולוגית... והמבין יבין...

חשבתי שכבר הוציאו לך אותה אז הרשתי לעצמי להשתעשע על חשבון זה על דר סתוממואל.

רגע כשאני אגיע זה יהיה כבר אחרי שיוציאו? הכנת סרט מזכרת עם הזרבוב? עשית קעקוע? תני קצת אינפורמציה, מרגיש לי פה רחוק וחסר מידע בכלום ממה שקורה בארץ
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לא קוקי, לא מוציאים את הזרבוב'
לא קוקי, לא מוציאים את הזרבוב
06/11/2010 | 23:10
5
7
זה עוד תיקונים.
נתכתב ב
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מה??? טוב, באמת נתכתב ב'
מה??? טוב, באמת נתכתב ב
06/11/2010 | 23:20
4
2
תודה על האתר יש שם דברים ממש טובים.
הולכת להכין מחר את הלביבת בננה (עם חלב קוקוס וגבינת עזים ודבש, בקיצור הולכת להכין מתכון אחר לגמרי... ניראה מה יצא מזה)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'המתכון המקורי יוצא טעיםםם'
המתכון המקורי יוצא טעיםםם
06/11/2010 | 23:25
3
7
והשינויים שכתבת - נראים אחלה כך שבטוחה שיצא לך טוב. שימי לב רק למתיקות כי הבננות גם הן מוסיפות המון מתוק.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'זה בסדר בא לי מתוק'
זה בסדר בא לי מתוק
06/11/2010 | 23:39
6
אני פשוט בדילמה אם להכין עכשיו או לחכות עם זה למחר בבוקר....
(שאלו יהיו הדילמות שלי בחיים)
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'זה טעיםםםם!!!!!! '
זה טעיםםםם!!!!!!
07/11/2010 | 00:37
1
3
חבל׳ז יוצא משהו משהו, חבל שהכנתי רק חצי כמות והזמנתי את השכנים
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-''
07/11/2010 | 09:06
לצפיה ב-'בזמן מחזור - אוכלת מעט מאוד'
בזמן מחזור - אוכלת מעט מאוד
05/11/2010 | 17:02
4
27
בעיקר - מרק...
כי מצד אחד זה לא מכביד, אבל מצד שני זה ממלא.

וגם - ממליגה.. (מאכל רומני). פשוט דייסת קמח תירס, עליה אני שמה כמה כפות יוגורט ביו וגבינת עיזים לבנה. גם לא מכביד אבל משביע.

ואוכלת גם ירקות בתנור - אנטיפסטי. בעיקר קישוא, בטטה, שומר.

וסושי!!

מנסה לא להכביד על הבטן בזמן מחזור.
אבל לפני ואחרי - יש לי קרייבינג מטורף לבשר. אז מרשה לעצמי
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'באמת???'
באמת???
05/11/2010 | 17:41
11
אני יכולה לאכול פרה שלמה ביום של מחזור, או יותר נכון לול תרנגולות!
אבל אני לא אוכלת דגים ועוף בימי מחזור והולכת יותר על ירקות וניוקי... לא עושה לי טוב בבטן העוף אה וגם ממש הרבה ירקות כי מתוק מרגיע לי את הרעידות וההתכווצויות של הבטן
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני חושבת שאני הולכת לנסות דיאטת מרקים'
אני חושבת שאני הולכת לנסות דיאטת מרקים
07/11/2010 | 15:09
2
8

איך את עם הממליגה? זה בטוח? ככה פחות להעמיס על הבטן ואולי מדי פעם אני לא אצליח לעמוד בפיתוי של לחם אוף!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לגוף שלי זה בטוח...'
לגוף שלי זה בטוח...
07/11/2010 | 16:16
1
8
את פשוט צריכה ללכת על דרך האלימינציה.
אם תרשמי לעצמך מה את מכניסה לפה בכל ארוחה. כולל כל המרכיבים,
אז לבד או בעזרת תזונאית תדעי לדעת מה עושה לך רע ומה עושה טוב. ולפי זה תבני לעצמך תפריטים.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'זה מה שאני עושה רק שזה קשה לי'
זה מה שאני עושה רק שזה קשה לי
07/11/2010 | 17:08
11
לדעת כי רק התחלתי... בקשר למרק האם המרקים המוכנים לא טובים לאנדו? איזה מרקים טובים באנדו? אני מעדיפה ממש משהו בסיסי
אנדומטריוזיס >>

הודעות אחרונות

12:47 | 03.11.19 אורחים בפורום
00:12 | 06.10.19 אורחים בפורום
03:58 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:46 | 17.06.19 אורחים בפורום
22:44 | 16.05.19 אורחים בפורום
17:50 | 04.05.19 אורחים בפורום
00:14 | 14.04.19 אורחים בפורום
00:19 | 02.04.19 evaeva
16:23 | 13.03.19 אורחים בפורום
12:49 | 07.03.19 אורחים בפורום
23:36 | 02.03.19 אורחים בפורום
02:12 | 19.02.19 אורחים בפורום
16:23 | 05.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ