מחר ה- 1/11/2010 אירוח בפורום

אירוח בפורום

ב- 1/11 יום ב' בין השעות 20:00-23:00 נארח בפורום את יואב אופק – מגשר ומאמן אישי ,עוסק במעגלי יחסים. קצת על יואב : בן 40 אב לשתי בנות,עוסק בתחום הטיפול האלטרנטיבי במשך כ- 15 שנה. מאמן מוסמך המתמחה ב: * עיצוב התנהגות והפרעות קשב וריכוז, * הערכות זוגית ומשפחתית במעברים ומצבי שינוי * שיפור תפקוד וניהול זמן * איזון והגשמה עצמית * התמודדות עם משברים ואבדן * שינוי הרגלים לאורח בריא יואב הוא רכז,מאמן וחבר סגל בית הספר המוביל בארץ להכשרת מאמנים במכון אדלר . תפיסתו האימונית .. כשאנחנו עושים את הטוב ביותר,איננו יודעים איזה קסם יקרה בחיינו.... "לכל אחד מאיתנו יש חלומות,שאיפות או רצונות בלתי ממומשים. אני מאמין ביכולת של כל אחד לקחת אחריות על מציאות חייו וליצור שינוי,הבחירה הינה בידינו בלבד. כמאמן ומגשר ,אני מאמין שכל התשובות נמצאות בתוכנו,כל שעלינו לעשות הוא רק למצוא אותם...להקשיב...לראות...לפעול.. ולגעת בהגשמת המטרות שלנו בדרך אל החזון.. אני רואה באימון דרך חיים ואפשרות אפקטיבית ועוצמתית לשינוי והגשמה." אתן מוזמנות להעלות שאלות,סוגיות,לשתף בקונפליקטים או הצלחות הקשורות להתמודדותן עם האנדומטריוזיס ברמה האישית,משפחתית,מעגלים חברתיים וצורך בשיפור"ארגז הכלים" האישי להתמודדות עם המצבים, על השאלות להיות ממוקדות ,רצוי עם בקשה ברורה ל"מה הייתי רוצה שיהיה ..." או אם הייתי יכולה לבחור את תמונת החזון שלי היא הייתה ...." וזאת ע"מ שכל אחת מכן תוכל לצאת נשכרת ועם פעולה או תובנה שתביא לשינוי . נא לשרשר להודעה זו בלבד.... לאירוח מצויין ומועיל

רוצה לעדכן

שאת יואב החלטתי להביא לפורום לאחר שהייתי אצלו באימון אישי בזמן שעברתי את מסכת הניתוחים ולאחר שבזכותו הצלחתי לחזור לחיי שיגרה למרות האנדו הסטנד הסטומה.....שישבה לי על הבטן.....וההסתגרות שלי מפני העולם. לי הוא עזר מקווה שיצליח לעזור גם לכן.

galim29

New member
לגבי יואב אופק../images/Emo45.gif

במקרה, ממש במקרה, אני מכירה אותו אישית דרך מקום העבודה שלי, ואני מוכרחה לציין כי מדובר באדם שקודם כל מאוד מקצועי במה שהוא עושה ומעבר לזה, אמפתי ורגיש (כן, גם אם הוא גבר
) ומעבר לכך, אני חושבת שהיוזמה של ז'ק מבורכת ומצויינת ויכולה להועיל לכל אחת ואחת מאיתנו בדרכה שלה. יש משהו כביכול קצת מוזר לחשוב שגבר שאין לו מושג ירוק באנדו, יוכל לתת לנו כלים, אבל מאחר שאנחנו מתמודדות עם פחדים וחרדות שלאו דווקא קשורים לאנדו, ייתכן שדווקא נקודת המבט של גבר תהיה רעננה ותתרום לנו זווית ראייה חדשה ושונה. ולאו דווקא בנקודות של זוגיות או מיניות. אלא בכלל. מקווה שננצל את האירוח של יואב אצלינו, בייחוד לאור השאלות הרבות שעולות פה לאחרונה ובטוחה שיש עוד המון תהיות וספקות שלא עולות כאן, אז הנה המקום שלנו להיפתח ולתת לזה צ'אנס. אז קדיצה, להציף אותו בשאלות ותהיות וכל מה שעולה לנו בראש על אנדו והתמודדות איתו ביום יום.
ושוב, תודה ז'קי על היוזמה והראיה קדימה איך לקדם את האנדו ולשפר את איכות החיים של כולנו

יואב א10

New member
שלוםלז'ק,ל galim29 ולכל בנות הפורום היקרות

שלום גלים 29 תודה על המשוב החיובי ועל ההמלצה החמה לבנות הפורום להיפתח ולשתף. אשמח לדעת גם.. מי מסתתרת מאחורי המסיכה אם תרצי כמובן.. ולכם בנות יקרות,אני מקווה שנעביר יחדיו ערב מהנה של שאלות ותשובות ,אז קדימה לעבודה

galim29

New member
אני אתן לך רמז קטן../images/Emo3.gif

תזכור למי שמת מעטפה עם טפסי הסמכה למאמן בדרגת.... בדואר לפני חודש וחצי בערך, באיזור מגוריך, ותדע מי עומדת מאחרוי הניק.

galim29

New member
נשאיר את זה כחסמב"ה בלי הח'?../images/Emo8.gif

כלורמ: בסוד מוחלט בהחלט. לא מתביישת במחלה, רק שלא אוהבת לערב את העבודה עם האישי או יותר נכון לשמור על הפרדה. למרות ששוקלת ברצינות על איזה שהיא קבוצת עשייה חברתית לבנות האנדו. לא התבשל מספיק כדי לחושב איך להציע את זה לוועד המנהל. יחכה אולי לחדשים.

galim29

New member
2 שאלות ליואב../images/Emo140.gif

יש לי 2 שאלות ליואב, אחת קשורה והשנייה לא קשורה לאנדו: 1. אני נמצאת בשלב שמתחילה להגשים את החלום שלי מבחינת בניית קריירה בחינוך ותעודת הוראה אחרי כמה שנים טובות שנעצרתי מבחינת הרצון להגשים את החלומות שלי (הרבה בגלל האנדו והיכולת להכניס אותו לחיים שלי). התחלתי השבוע ללמוד תואר שני בחינוך עם תעודת הוראה ומצאתי את עצמי ניצבת מול כמה פחדים ישנים: אובחנתי בסוף התואר הראשון (וזאת לא הייתה הפתעה גדולה רק חבל שהתגלתה באיחור) כסובלת מדיסקלקוליה וצריכה להתמודד עם קורס שנתי מאיים בסטטיסטיקה, קורס בשיטות מחקר ושיעור מאיים לא פחות בכלכלה. האם יש לך עצה איך להתמודד עם הפחד הזה שבהחלט מלחיץ אותי ומכניס לחרדה שאכשל ואולי אם הייתי יודעת מראש לא הייתי ממהרת להתחיל את הלימודים? (כן, עד כדי כך). אין לי אבחון רשמי ביד ולא מתכוונת לעשות גם בגלל העלות הפיננסית של האבחון וגם בגלל שלא מאמינה שתוספת זמן תעזור לי במקרה הזה.הייתי רוצה למצוא כלי להתמודד בהצלחה םע החרדה הזאת מכל מה שקשור במצמטיקה, מספרים וכד'. פחד נוסף הוא החווייה של חזרה לבית ספר תיכון, אומנם מהזווית של המבוגר אך בכל זאת יש זכרונות של דחייה ותקופה מאוד קשה עבורי אז (אבי נפטר ממחלה כשהייתי בי"ב), מפחדת שיצופו הזכרונות הקשים ויקשו עלי לתפקד ולהצליח. 2. בכל מה שקשור לאנדו, הרבה פעמים מרגישה שהנשיות שלי נפגמה. ישלי קושי גדול בחשיבה על זוגיות ולהביא את עצמי עם האנדו לתוך מערכת יחסים. השאיפה שלי הייתה שהאנדו לא יעצור אותי מלחוות מערכת זוגית תקינה ולמצוא דרך חיובית שתגרום לי ליותר מרצון לזוגיות אלא צעד נוסף קדימה כדי לממש אותה, בקיצור, לא לתת לאנדו (ואני מתכוונת לחיצוניות כמו בטן נפוחה ואנרגיה שלא תמיד בשיא) לפגוע בבניית מערכת יחסים עם גבר ובשאיפה להביא ילדים לעולם. כמה שמנסה להשלים עם המחלה כחלק מחיי, כשזה מגיע למחשבה על גבר שידע לקבל אותי, לא מוצאת את עצמי נותנת אמון גדול בכך שיהיה מי שיידע להכיל גם חיצונית וגם את המחלה כחלק ממני. הרבה יותר קשה כשאת לא בזוגיות ואין בן זוג שצריך להשלים עם המחלה ולקבל אותי. פה אני מגיעה מראש עם מטען כבד.

annabell Lee

New member
תרשי לי להידחף..כאילו ששאלתי בכללל.

סטטיסטיקה שונה ממתמטיקה. היא הרבה יותר הגיונית וקלה יותר להתמודדות..מאשר מתמטיקה...תשתמשי בספרים של האוניברסיטה הפתוחה-אם אני הוצאתי 98 בסטטיסטיקה..באמת שכל אחד יכול. ..הם מאוד ברורים להבנה. למה שיטות מחקר רק עכשיו?? גם שיטות מחקר לא בעייתית מבחינת המתמטיקה. זה קורס לוגי...ותתפלאי שיש כאלו שפשוט קולטים את ההגיון ושוחים בו בקלילות. אני לא אומרת שהוא קל, אבל אין קשר בין מתמטיקה לבין שיטות מחקר..לא באופן ישיר. כנ"ל..אך ורק הספרים של האו"פ. כל מה שלא תביני בהרצאות..הספרים יבהירו לך..אני לא מאמינשאני אומרת את זה..אבל שמסיימים את שיטות מחקר..זה מדהים עד כמה קל להבין קורסים שכוללים מחקרים..וזה ממש לא מובן מאליו.. אם תצטרכי עזרה..תנסי אותי...הייתי הלהיט של שני הקורסים..למרות שאני ממש לא קולטת מתמטיקה. כלכלה-תחפשי את הספרים של שלמה יובל. ספרים כחולים אם אני לא טועה....כל מה שלא הבנתי בכיתה..ממש עד דמעות, הספרים שלו הצליחו להעביר. בכלל בקורסים האלו, שלי היו מאוד בעייתים-וממש התביישתי בכיתה כי לא הצלחתי להבין מה שאצל כולם היה מובן מאליו-גיליתי כאשר אני יושבת לבד עם הספרים...זה יותר קל, כי אין את הלחץ החברתי שיש בכיתות...תמיד נדמה שכולם מבינים חוץ ממך..אבל שישבתי לבד, בלי הצורך להוכיח שאני מבינה משהו ...זה הלך יותר טוב.

galim29

New member
../images/Emo12.gif עכשיו נלחצתי עוד יותר

את לא מבינה, אני שומעת את המילה סטטיסטיקה/כלכלה והמוח שלי מתחיל לצעוק הצילו. זה לא נשלט.

annabell Lee

New member
אז זהו..את צריכה לנתק את הקשר בין המקצועות

שציינת...הם לא דומים למתמטיקה..זה שיש שם ספרות, לא אומר שזוהי אותה שיטת למידה. מה שאת עושה עם המספרים במקצועות האלו..מקסימום זה להציב אותם בתוך משוואה נתונה מראש- את גם לא צריכה ללמוד בע"פ את המשוואות..כי הן רק כלי..וממש לא הנושא העיקרי-כמו במתמטיקה. אלו מקצועות אחרים לגמרי. כמו שתגידי שאת מפחדת מביולוגיה, כי יש לך בעיה במתמטיקה..וזה ממש כך. סטטיסטיקה וכלכלה, אמנם משתמשות במספרים, אבל התוכן ושיטת העבודה, זה משהו אחר לגמרי. בדיוק כמו שאת יכולה לשתות תה גם עם חלב, גם עם לימון, גם עם דבש..יש שם תה..אבל הוא משהו אחר. אני מבטיחה לך, שמהרגע שתתחילי ללמוד את החומר, ותביני שאין קשר למתמטיקה, מעבר להצבת מספרים, את תירגעי.

זהבה240

New member
עזרה בשיטות מחקר

הי, אם תצטרכי עזרה בשיטות מחקר, את מוזמנת.... אני מסימת עכשיו דוקטורט ואני מאוד טובה בנושא. אין לי שום בעיה ללמד אותך. לפי התשובות שלך כאן בפורום יש לך הגיון מאוד בריא וזה כל מה שצריך בשביל לדעת שיטות מחקר. את עוד תראי שתאהבי את הנושא. זהבה

galim29

New member
תודה זהבה. מכל ה- ../images/Emo23.gif

בואו נפתח קבוצת תמיכה לדיסלקטית הדיסקלוקלטית גלים29
ההגיון הבריא שלי הולך לפח כשמשהו רק מזכיר ריאלי ואל הומני. ולחשוב שאצטרך להגיש עבודות סמינריות בתואר השני על בסיס שיטות מחקר. בטוח שאבחר איכותניות ולא כמותיות

זהבה240

New member
אני לא ריאלית

מעבודות מחקר כמותיות באמת שאין לך מה לדאוג. דווקא האיכותני יכול לפעמים לעשות בעיות. זה שטויות, ואת זה אומרת ההומאנית... אין לך מה לחשוש, לא בנושא העבודות. ואם תצטרכי, ואפילו לא תצטרכי, אלא רק תרצי להבין/לברר/לשאוב עידוד בנושא, אז אני פה זהבה

annabell Lee

New member
בתקופה שלי הפרידו בין שיטות מחקר

לבין מחקר איכותי. כמותי היה כלול במחקר..אבל את איכותי למדנו בנפרד...אבל כך זה במדעי החברה...לא מאמינה שאני מתגעגעת לתקופה ההיא..

annabell Lee

New member
../images/Emo45.gif זהו מקצוע לוגי.

יש צורך להבין את הרעיון, את הדרך משתמשים במחקר. את אפילו תהני. פתאום תראי את השימוש של סטטיסטיקה בחיי היום יום, ואיך 2 הקורסים משתלבים לדרך שבה אנשים חושבים ומנתחים את המציאות. גם כלכלה יכול להיות מהנה..מבטיחה לך שאת לא תסתכלי יותר על המוצרים בסופר באותה הצורה..ואני לא צוחקת..עד היום אני מנתחת בראש, לפי הצגת המוצרים במדפים, עד כמה הם פופולרים ומה השיקולים של המוכר/סוכן, להציב אותם בדרכים שונות..

יואב א10

New member
התמודדות עם חרדות והבחירה להרגע

יקירתי ,חרדות עולות ומציפות אותנו בעקבות מחשבות שליליות על עצמנו" אני לא יכולה.." לא מסוגל...אכשל.." הפחד מכישלון משתלט עלינו ואז כמובן שהכישלון – ודאי!! במקום המחשבות השליליות ניתן לאמץ מחשבות חיוביות כמו למשל".. אני יכולה ומסוגלת,אשקיע כמיטב יכולתי וגם כישלון הוא לא סוף העולם..." אם לא עושים כלום- גם לא משיגים כלום. מלבד זאת ממליץ לעשות טיפולי הרפיה,מדיטציה וכל תחום שיכול להרגיע ולשחרר סטרס .

galim29

New member
אני בסטרס?

רק בחרדה משתקת מעצם אזכרת המילה סטיסטיקה/שיטת מחקר + מתמטיקה ומספרים. אבל מאמינה שאתגבר. ארין לי הרבה ברירה. בכלל אני נכנסת לתחום מאתגר שזר לי ואני חסרת ידע בו. אבל אשתדל לשמור על חיוביות כי זאת כל המטרה. תודה!

יואב א10

New member
על דימוי עצמי וזוגיות

אם לא תנסי – לא תדעי. המחשבות השליליות שלנו מובילות אותנו לתבוסתנות ומועידות אותנו מראש לכישלון,פסימיות וחוסר יוזמה לכן אני חוזר ואומר אם לא תנסי – לא תדעי. חשבי על התכונות היפות שבוודאי קיימות בך,על היכולות שלך לתרום לאדם אחר שזקוק להם ,על ניסיון החיים שאת מביאה לזוגיות וכה חשוב לבנייתה ושימורה ... האמיני לי שיש לא מעט גברים שידעו להעריך זאת מאוד! ובנוגע למראה החיצוני: הבליטי את הצדדים היפים שלך והנה את מוכנה לזוגיות 

למעלה