לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88548,854 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדומטריוזיס

ברוכות הבאות בנות האנדו,
הפורום נוסד בספטמבר 2005, מתוך קומונת האנדו.
מטרת הפורום היא לפרוץ את מעגל הבורות הקיים סביב למחלה, המחלה "שלא מדברים עליה", מחלה שהרבה רופאים לא שמעו עליה ואלה ששמעו עליה המעיטו בחשיבות הנזקים אשר היא עלולה לגרום, ובעיקר - לשמש בית חם ומקור תמיכה לבנות האנדו.
זה המקום לשאול שאלות, לשתף, לספר מנסיונכן,  להציע הצעות, להעלות רעיונות, לתת ולקבל תמיכה וכל מה שעולה על רוחכן.
הפורום הוא פורום תמיכה וקבלת מידע ואינו פורום מקצועי או רפואי!!!
מייסדות הפורום הן בואינג 707 ורומיה. לאחר שנים לא מועטות בתפקיד כמנהלות הקומונה ואחר כך מנהלות הפורום, העבירו בואינג 707 ורומיה, את השרביט הלאה לז'ק המקורית וגלים29, והן בתורן העבירו את הניהול לידי liats80 ופז08, מנהלות הפורום הנוכחיות.
מצ"ב תקנון הפורום - אנו מבקשות מכל חברה חדשה, לקרוא אותו ולהקפיד לשמור על הנהלים כדי שהפורום ימשיך להיות חם ותומך תוך הקפדה על נימוס וכבוד הדדי בין חברות הפורום. 

liats80 ופז08.
x
הודעה מהנהלת הפורום
צירוף הפורום כ- online support באתר אנדומטריוזיס עולמי
בחודש יוני 2011 הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il
בחודש מרץ 2011, צירפנו את הפורום לאתר של האנדו' העולמי endometriosis.org - כפורום תמיכה לאנדו' בישראל. 
האתר הינו פלטפורמה גלובאלית שמכילה מידע רב על אנדומטריוזיס- מחקרים בתחום, קבוצות תמיכה ברחבי העולם, מרכזים טיפוליים, וכיוב'. כל בעלי העניין המשותף לאנדומטריוזיס נכללים באתר.
בחודש יוני 2011, הוקמה עמותת אנד"י- אנדומטריוזיס ישראל ע"ר. http:///endi.org.il

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בפורום'
אירוח בפורום
04/10/2010 | 13:31
59
45
לצפיה ב-'אירוח בפורום - נטרופתיה'
אירוח בפורום - נטרופתיה
01/10/2010 | 00:23
37
39
ביום שלישי ,ה- 5/10 , החל מהשעה 20:00 תתארח בפורום פאולה שטיינברג בלאו -  נטורופתית.

קצת על פאולה.....
בת 40 אמא לשני בנים, מייסדת ומנהלת מרפאת הנשים הנטורופתית הראשונה בישראל. בוגרת לימודי נטורופתיה מטעם המכללה למנהל, קמפוס תל אביב, כולל התמחות במסגרת מרפאת "שירותי רפואה משולבת" במרכז רפואי "אסף הרופא". נטורופתית מוסמכת R.Na, חברה באגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה טבעית.

מתמחה בבריאות האישה ומטפלת בעיקר באנדומטריוזיס, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, וסת לא סדירה, שרירנים, הכנת הגוף להריון, טיפול בהפרעות פוריות, ומצבים נוספים בבריאות האישה. יועצת בריאות ואיכות חיים.

ההתמחות בבריאות האישה באה בעקבות הצורך ממטופלות לקבל פתרונות אישיים, עמוקים ומקיפים לבעיות הבריאות השונות. המרפאה הוקמה במטרה להציע מענה משלים לאותן נשים שאינן חשות מסופקות מהפתרונות ומהגישות המקובלות ברפואה הקונבנציונאלית. מענה לגוף ולנפש כאחד.

כל שיטות העבודה במרפאה, לרבות הטיפול באמצעות תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא, הרפיה או מדיטציה – מבוססות על מחקרים רפואיים קונבנציונאליים ומחקרים מדעיים שנערכו לאורך שנים רבות, על מנת לספק טיפול משלים אמיתי ואיכותי. המרפאה מקיימת קשרים של שיתוף פעולה הדדי עם רופאים מומחים ברפואת נשים, קרדיולוגיה ורפואה פנימית.

ניתן יהיה להפנות אליה שאלות ולשרשר את השאלות מראש להודעה זו שתינעץ לראש העמוד וגם לשרשר שאלות ביום האירוח. אין לשרשר הודעות שאינן שאלות.
את השאלות יש לשרשר ישירות להודעה הראשונה הנעוצה ולא כתגובה להודעה של מישהי אחרת.

חשוב לציין רקע רפואי – מחלות, תסמינים, תרופות קבועות, תוספי מזון – ע"מ למנוע מתן המלצות לא מתאימות.

פאולה מודעת לכך שהטיפול הקונבנציונלי אינו יכול להיות מוחלף בטיפול אלטרנטיבי כלשהו וכל טיפול אלטרנטיבי יכול להינתן רק כתמיכה לטיפול לקונבנציונלי.

הכינו את השאלות..............

תודה  וסוף שבוע נעים לכולנו ......
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני ראשונה?'
אני ראשונה?
01/10/2010 | 01:49
2
19
אז ככה..חוץ מהאנדו, סוחבת גם סכרת נעורים ופיברומיאלגיה. מזריקה אינסולין 4-5 פעמים ביום וסימבלטה לפיברו'. אלרגית ל..הכל בערך...בדיקות אלרגיה הראו אלרגיה פשוט להכל...

הבעיה העיקרית היום זה מע' חיסונית חלשה באופן קיצוני. המצב החמיר לאחר סדרה של טיפולים כימותרפיים, לפני כשנתיים. וכמובן, עייפות קשה וחוסר אנרגיה...כיום חולה כמעט באופן רציף והאלרגיות חוגגות..פריחות, קוצר נשימה..כל איזור בגוף שחשוף לאוויר, מיד פורח.

איך מחזקים??

אוכלת ע"פ דיאטה קפדנית, דיאטת סכרת.

תודה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - annabell Lee '
תשובה ל - annabell Lee
05/10/2010 | 20:05
1
16
שלום רב,

עושה רושם שהגוף הגיע לסוג של רוויה (עומס). לא כדאי להתחיל דווקא ממערכת החיסון אלא מעודף הרעילות שיש כרגע. אנדומטריוזיס, פיברומיאלגיה וגם האלרגיות בעלי מאפיינים אלרגיים של עודף רעילות. אוסף התסמינים זועק לעזרה.

היות ובאנדו' מערכת החיסון אינה יעילה בפינוי פסולת רעילה שם הייתי מתחילה.
דרך אחת היא לעודד השתנה ע"מ לפנות רעלים דרך הכליות – לצורך כך לשתות חליטה של עלי סרפד (1 כף לכוס מים רותחים, משרים רבע שעה ושותים שלוש פעמים ביום). הסרפד משתן וגם בעל תכונות נוגדות אלרגיה ודלקת. מאוד מועיל במצבי אלרגיה.

מוקד נוסף הוא הכבד האחראי על פירוק רעלים, וזאת ניתן להשיג דרך מזונות מנקים ומשקמים כמו סלק ( לא לפחד הוא בעל השפעה גליקמית מתונה), ארטישוק, מיץ לימון, כורכום כתבלין, עלים ירוקים (חסות, בייבי, פטרוזיליה/שמיר, נבטי ברוקולי/חמניות/אלפלפא, ברוקולי), גזר, סלרי (שורש ועלים), בצל, כרוב, פטרוזיליה, צנוניות. חשוב לשלב מיץ מחצי לימון ברבע כוס מים לפני כל ארוחה. הלימון מנקה וגם תומך במערכת העיכול ע"י שיפור הספיגה.

למערכת העיכול תפקיד משמעותי גם בהיבט החיסוני . מערכת עיכול איתנה מספקת לגוף את הדלק הנכון ע"י עיכול וספיגה יעילים וגם מפנה פסולת לפי הצורך. תזונה עשירה בסיבים מסייעת בפינוי עודפי פסולת וגם אסטרוגן. יש להגביר צריכת ירקות טריים עשירים בנוגדי חמצון, הם גם יעודדו את הגוף לעכל טוב יותר. במידה ויש עצירות לאכול הרבה סיבים המצויים בירקות, דגנים מלאים
(בסוכרת עדיף גריסים ושיבולת שועל, קינואה, כוסמת ופחות אורז) וקטניות ( אפונה, עדשים, גרגרי חומוס, שעועית לסוגיה ) בעלות השפעה גליקמית נמוכה ביותר.
מבחינת פירות – פירות יער גם המוקפאים מומלצים בשל תכולה גבוהה ביותר של נוגדי חמצון וכרגע את זקוקה ללוחמים לצדך.

לשתות מים נקיים, לא משקאות קלים או ממותקים (גם לא דיאט).

להקפיד על תזונה נקייה, לא מרוססת, מעובדת, מעושנת, מטוגנת וכו'. מזון קרוב לטבע ולא מבושל מידי.

מאידך יש להימנע ממזונות בעלי פוטנציאל אלרגי: חיטה, חלב בקר, סויה, ביצים, פירות הדר, עגבניות, בוטנים, שוקולד – שוב, כדאי לבדוק מה מכל אלה רלוונטי עבורך. מכל הרשימה הזאת תנסי להוריד לחלוטין את החיטה במידה וקיימת בתזונתך. במחקרים נמצא כי ב-  80% מן המקרים חשים הטבה מיידית רק מהוצאת החיטה מהתזונה. כדאי לנסות!
אפשר להקפיד על תזונה כזאת למשך חודשיים שלושה.

לגבי העייפות – יש לזה לא מעט סיבות – כאב כרוני, מחלות רקע, חסרים תזונתיים (כדאי לבדוק רמות ברזל, B12), אך גם עודף רעילות בגוף. לכן כדאי לנסות תזונה מנקה לפני שקופצים הלאה.
במקביל אפשר ליטול קומפלקס ויטמיני B ללא שמרים המחזקים מעט גם את מערכת הרבייה וגם את מערכת העצבים ( יש לסלוגאר קומפלקס B + C – מאד מועיל במצבי אלרגיה, אך גם לעייפות הפיזית והנפשית).

רק אחרי תוכנית מנקה אפשר לחשוב על תמיכה בעזרת תוספים למערכת חיסון, פיברומיאלגיה ועוד.

שאלות נוספות אפשר להפנות למייל שלי : [email protected]

מאחלת המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/10/2010 | 20:44
5
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
01/10/2010 | 11:28
10
18
בטוחה שיהיו שאלות ושלע מעט בנות יכולות להתירם מרפואה משלימה מסוג זה. כל הכבוד על היוזמה וכן ירבו אורחים/אורחות מסוג זה ואחרים.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני שנייה?'
אני שנייה?
01/10/2010 | 12:29
9
22
שלום וברכה,

שואלת על סף ייאוש: כבר 3 שנים עם כאבי אגן כרוניים שמקרינים ומחלישים את הרגל...אינספור בדיקות, טיפולים, ייעוצים והמון המון בכי...מאז הניתוח להוצאת הידבקויות, המצב החמיר ותיתכן גם פגיעה עיצבית... כאב יומיומי שלא פוסק ושינה את כל איכות חיי... הכאב הבלתי פוסק הזה, החליש כמובן כבר את כל גופי ואת כל שרירי הגפיים שלי ואני מרגישה כמו אישה בת 100 שלא יכולה ללכת או לעמוד יותר מ-5 דקות...המצב הפך לבלתי נסבל ופגע בכל התחומים בחיי...האם יש לך המלצה כלשהי שיכולה לעזור ולשפר את הכאב הבלתי נסבל הזה?
אודה לעזרתך..
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני השלישית'
אני השלישית
02/10/2010 | 11:39
3
20
אני סובלת מי אנדומטריוזיס קשה
אשמח לשמוע אם יש דבר שיכול לעזור לי  אשמח לשמוע
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אני השלישית שלא קיבלה תשובה'
אני השלישית שלא קיבלה תשובה
05/10/2010 | 20:23
1
7
לא קיבלתי תשובה  אשמח מאוד לשמוע
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'צריך סבלנות עד שפאולה תענה לכל אחת '
צריך סבלנות עד שפאולה תענה לכל אחת
05/10/2010 | 20:33
11
בנתיים מציעה לך לפרט את השאלה מה בדיוק מפריע לך ...האם מדובר בתופעות לוואי של דיכוי ....בעיות מעיים....כאבי אגן ....נפחות ....גזים...כמו שהצעתי ככל שתפרטי יותר כך התשובה תוכל להיות מפורטת יותר...
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - חופית כהן צדוק1 '
תשובה ל - חופית כהן צדוק1
05/10/2010 | 20:46
15
שלום רב,
היות ולא ציינת תסמינים ספציפיים אנסה לתת המלצות כלליות יותר שמתאימות לכל הנשים הסובלות מאנדו'.

ככלל מומלצת תזונה נקייה ולא מתועשת או מעובדת.
מתוך עבודות מחקר שנעשו בנושא אנדו' נמצאה החיטה כאגרסיבית ביותר לנגעים. כנראה החומצה הפיטית בחיטה פוגעת בספיגה של מינרלים כגון סידן ומגנזיום והיעדרותם גורמת לכך שהכאב חזק יותר והדלקת מתפשטת יותר. מומלץ להימנע מחיטה למשך חודשיים שלושה ע"מ להקל בתחושת הכאב והדלקת. אפשר להחליף את החיטה בכוסמין, שיפון, אורז, כוסמת, קינואה, שיבולת שועל וגריסים.
כשבאים לטפל באנדו' מתייחסים לא רק למערכת המין אלא למערכות נוספות שמעורבות במחלה.
אחת מהן וחשובה ביותר היא מערכת העיכול. ליכולת העיכול, הספיגה והפינוי של הגוף יש השפעה מכרעת על הנגעים – האם יהיה כאב , באיזה עוצמה, האם הנגעים יופיעו שוב והיכן, לכן ברב המקרים הטיפול מתחיל במערכת העיכול בשיפור הספיגה. מיץ לימון או חומץ מאוד משפרים את הפרשת מיצי עיכול ולמעשה מסייעים לקיבה לספוג את רכיבי המזון.
מאוד חשוב לוודא כי יש יציאה אחת לפחות כל יום ע"מ לפנות עודפי אסטרוגן וגם פסולת הנוצרת באופן טבעי בגוף. תזונה עשירה בסיבים המצויים בירקות, פירות וקטניות מאוד מקלים על היציאות.

הכבד שתפקידו בפירוק הרעלים בגוף אם לא יעבוד בצורה תקינה הרעלים יישארו בגוף, וזה כמובן יחמיר דלקת וכאב. לכן חשוב לצרוך מזונות המיטיבים עם הכבד – סלק, לימון, ארטישוק, דובדבנים, צנוניות, תפוחים, בצל.

יש להפחית צריכת מזון מן החי המחמירה אנדו' – בעיקר חלב בקר ובשרים. מאידך להקפיד על צריכת דגי ים צפוני כגון טונה, סלמון, סרדינים המפחיתים כאב ודלקת.

מערכת ההורמונאלית  משתבשת באנדו' לכן יש לצרוך מזונות המאזנים הורמונאלית: קטניות ( עדשים, אפונה, גרגרי חומוס, שעועית לסוגיה), פירות יער, שום, תפוחים, פטרוזיליה, שומר, מצליבים (ברוקולי, כרוב, כרובית, עלי חרדל), אגוזים וזרעים, סלרי, גזר, מרווה

מערכת חיסון תקינה יכולה להתמודדות עם יצירה של נגעים. באנדו' יש חולשה חיסונית הפוגעת ביכולת ההגנה של הגוף. לחיזוק מערכת חיסון יש להקפיד על תזונה דלה בשומן מן החי, דלה בכולסטרול , עשירה בירקות ופירות טריים בשל תכולה גבוהה מאוד בנוגדי חמצון , בעיקרה תזונה צמחונית, נקייה, עשירה בכתומים, ויטמין E המצוי באבוקדו ודגנים מלאים, ויטמין C וצמחים.
כמו כן מומלץ להגביר צריכת מזונות לשיפור תפקוד חיסוני: קטניות, בצל, שום טרי או מבושל, גזר, יוגורט עיזים טבעי, זרעים ונבטים, ג'ינג'ר, תה ירוק.

המלצות ספציפיות להתמודדות עם כאב יש בתשובתי ל: מבוהלת

מעבר לכך יש אפשרות לשלב תוספי מזון וגם צמחי מרפא במידה ואינך נוטלת תרופות הורמונאליות. אלה כמובן מומלצים באופן אישי ולא ניתן לפרט אותםן כאן.

מקווה שעניתי לשאלתך.

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שכחתי גם לציין ולהוסיף'
שכחתי גם לציין ולהוסיף
05/10/2010 | 15:12
2
10
שכרגע אנ י בהיריון בשבוע 33, כאבי האגן מאוד מוחמרים בהיריון עד כדי אי תפקוד... עם צירים מוקדמים משבוע 25 ועם סוכרת היריון, מטופלת גם בקלקסן, נוטלת וויטמין D, ברזל ו-9 חודשים של אלטמן..
מאוד חוששת שהכאב לא יטופל ולא ימצא פתרון ויהיה לי קשה לטפל בתינוק שלו חיכיתי כ||}"כ הרבה זמן, ההיריון כאמור הוא מטיפולי I.V.F ולפני כשנתיים ניתוח לפרסקופיה שאיבחן אנדו' קל ודלקת אגן כרונית P.I.D
האם ניתן להקל באיזושהי דרך על הסבל הנוראי הזה? כמובן לא בתקופת ההיריון אלא לאחר הלידה שיש יותר אופציות ..
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'מבוהלת, גם אני התחלתי ב - 3 הימים האחרונים'
מבוהלת, גם אני התחלתי ב - 3 הימים האחרונים
06/10/2010 | 08:28
14
לסבול מכאבי אגן נוראים, אני בשבוע 32 ואני בחופש מחלה בגלל אי תפקוד כמוך....הרופאים בבית החולים בחדר מיון יולדות שללו ציסטות ובדקו ואמרו שזה לא יכול להיות קשור לאנדו', היום יש לי תור לסוריאנו ונראה אולי יהיו לו תשובות יותר טובות בשבילי, כי אני מרגישה את אותם כאבים כמו באנדו' ועד עכשיו ההריון עבר בשלום, בלי צירים, בלי כלום, הכאבים זה רק כאבים באגן בלי צירים ובלי פתיחה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אוי יקירה, כל כך קיוויתי שלפחות בהריון תהייה'
אוי יקירה, כל כך קיוויתי שלפחות בהריון תהייה
<< ההודעה הנוכחית
09/10/2010 | 23:05
5
לך הקלה...
קבלי ממני ענק
מחזיקה אצבעות שתרגישי טוב ושיהיה המשך קל מהיר והשתקמות מהירה
טלי
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - מבוהלת ו '
תשובה ל - מבוהלת ו
05/10/2010 | 20:10
11
שלום רב,

אני רואה שיש לך שאלה נוספת בהמשך.
אתייחס לשתיהן יחד!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - מבוהלת ו '
תשובה ל - מבוהלת ו
05/10/2010 | 20:31
10
שלום רב,

אתייחס בתשובתי לנושא הכאב ללא הריון ואח"כ אתן תשובה המתייחסת להריון עצמו.

הכאבים באנדו' מקורם בייצור מתווכי דלקת הנקראים פרוסטגלנדינים. חומרים אלה מגבירים את תחושת הכאב ומגבירים רגישות העצבים לכאב, כלומר שתחושת הכאב מועצמת.

סוג המזון  מאוד משפיע על סוג הפרוסטגלנדינים המיוצר ומכאן שישפיע על עוצמת הכאב ועל תדירות הופעתו.
החומרים המגבירים כאב ודלקת מיוצרים בעיקר ממזון מן החי, למשל  בשר לסוגיו ומוצרי חלב. לעומת זאת מזונות שמרגיעים כאב הם מזונות המכילים חומצת שומן מסוג אומגה 3 – שמן דגים, שמן פשתן, שמן נר הלילה, שמן זית, שמן אגוזי מלך, שמן  זרעי ענבים.

כלי נוסף להפחתת כאב הוא באמצעות פינוי עודפי אסטרוגן  ע"י סיבים תזונתיים המשפרים עיכול ומפנים עודפים , למשל בדגנים מלאים (למעט חיטה ושיפון), קטניות, אורז חום/מלא, ירקות ופירות, שיבולת שועל, שעורה/גריסי פנינה. מזונות המאזנים רמות אסטרוגן מהם יש לצרוך 1-2/מנות ליום – עלי חרדל, ברוקולי, כרוב, כרובית, סלק.

כשיש כאבים עוויתיים חשוב מאוד להימנע מן המזונות הבאים : שומנים רווים המצויים בחמאה, שומן מן החי, מוצרי חלב. מרכיב נוסף מאוד מעורר כאב ודלקת היא החיטה, לכן יש להוציא כנסיון את החיטה (לחם, עוגות, מאפים, קוסקוס, בורגול) למשך חודשיים ולראות האם יש שיפור בעוצמת הכאב.
אלכוהול מדלל מחסני ויטמיני B מן הכבד וזה מגביר כאב, קפאין וזה כולל תה ומשקאות קלים מגבירים התכווצות הרחם ומעלים רמות אסטרוגן, שוקולד, חלב ומוצריו – מעודדי דלקת, מזון מטוגן, מרגרינה, שמנים צמחיים מוקשים – מעודדי דלקת, סויה ומוצריה, מזון משומר, חומרי טעם, ריח, שימור וכד'.

מבחינת תוספים המקלים על תחושת הכאב: כמוסות של מגנזיום מאלאט או ציטראט, סידן, שמן נר הלילה, קומפלקס ויטמיני B ללא שמרים, ויטמין E , אבץ, DLPA – כולם טובים. בנוסף יש אופציה לתכשירים הומיאו טוקסיקולוגים לטיפול בכאב כרוני באגן.  היות ויכולות להיות גם השפעות שליליות  לכל התוספים האלה לא הייתי ממליצה לך כעת בהריון ליטול אותם.

בהריון אני ממליצה כבר להתחיל בשינוי תזונתי – פחות חיטה, פחות מזון מן החי, פחות מוצרי חלב. זה לא הזמן לשינויים קיצוניים. בגלל הסוכרת אני מציעה לאכול מזון בעל השפעה גליקמית מתונה – למשל לחם כוסמין/שיפון, למרוח אבוקדו, טחינה גולמית מלאה, טונה, גבינת עיזים ,
דגנים בעלי השפעה גליקמית מתונה - גריסי פנינה, קינואה, שיבולת שועל. קטניות מומלצות קלות לעיכול הם העדשים הכתומים. מומלץ להרבות בירקות כתומים, סגולים. להיזהר עם הירוקים בשל הקלקסן. אין להגזים עם מזונות מכילים אומגה 3 בגלל הקלקלסן שאת נוטלת.

לאחר הלידה  אפשר לחשוב על צעדים יותר רציניים לטיפול.

מאחלת לך לידה קלה והמון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'גם לי יש שאלה - קצת לא שיגרתית'
גם לי יש שאלה - קצת לא שיגרתית
03/10/2010 | 14:42
5
17
ברקע אנדומטריוזיס מאובחן בלפרוסקופיה.

בשנים האחרונות נמצאת בדיכוי כמעט רציף בעקבות הריונות והנקות.

נכון לעכשיו אחרי לידה. הנקה מלאה. נוטלת גלולות למניעת הריון מסוג סרזט (עקב ההנקה).

בשונה מהלידות הקודמות (בהן חזרתי לבייץ כ 9 חודשים אחרי הלידה), הפעם חזרתי לבייץ כחודש אחרי הלידה, ואני מבייצת מידי חודש, וזאת למרות הגלולות.

אני לא מעוניינת להפסיק להניק, ולא יכולה להחליף את הגלולות כרגע (התינוק עוד קטן מידי). האם יש דרך אלטרנטיבית כלשהי למנוע את הביוץ?

תודה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'איזה אורחת נכבדת.. '
איזה אורחת נכבדת..
03/10/2010 | 15:31
1
14
ברוכה השבה טשומפי. חסרת לנו. הפכת לסמויה?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'חצי סמויה'
חצי סמויה
03/10/2010 | 15:49
12
חצי עמוסה לעייפה.
מתקשה למצוא זמן, אבל עדיין כאן.

תודה על קבלת הפנים.

טשומפי.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - טשומפי '
תשובה ל - טשומפי
05/10/2010 | 20:58
11
שלום רב,

אחד העקרונות הראשיים בנטורופתיה הוא לא לגרום נזק ולא להתערב במנגנונים הטבעיים של הגוף.
ביוץ הוא תהליך טבעי, גם אם באנדו' הוא הגורם להמון כאב ועוגמת נפש.
בטיפול הנטורופתי אנחנו תומכים במערכות השונות בגוף ומסייעים להן לעבוד בצורה אופטימאלית וע"י כך להקטין את הדלקת ואת הכאבים, לכן  אינני יכולה להמליץ על דרך טבעית לדיכוי הביוץ.

כל הכבוד שלמרות המצב הבריאותי יש בך כוחות להניק!

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'איזה בעסה שלא ידעתי..'
איזה בעסה שלא ידעתי..
09/10/2010 | 23:13
1
13
חיפשתי מישהי בהריון מהפורום.. כנראה לא עשיתי עבודה מספיק יסודית...
מתי ילדת?
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'לא פרסמתי...'
לא פרסמתי...
10/10/2010 | 12:29
8
לכן לא היית יכולה לדעת.
עוברת למסרים
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אירוח בפורום - הבהרות'
אירוח בפורום - הבהרות
03/10/2010 | 21:58
9
ביום שלישי 5/10 תתארח אצלנו הנטרופתית פאולה שטיינברג בלאו ותענה על שאלות הקשורות בנושאים בריאות האישה, תזונה, תוספי מזון, צמחי מרפא ...

מבקשת שוב כל מי ששואלת אנא לציין רקע רפואי - מחלות תסמינים תרופות ותוספים וזאת על מנת למנוע מתן המלצות לא מתאימות או מסכנות.
בנוסף לציין מצב כללי - הריונות, תופעות לוואי בעקבות ....עצירות, כאבי אגן, גזים, נפיחויות .....

ככל שנפרט יותר על עצמו ומה אנו רוצות שיטופל כל נוכל לקבל תשובות ממוקדות יותר.....

בנוסף מבקשת שוב לשרשר את השאלות ישירות להודעה הנעוצה ולא להודעות של בנות אחרות.
ואנא השתדלו להימנע מלהכניס הודעות שלא קשורות לאירוח.

תודה ושיהיה לנו אירוח מוצלח.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'כאב כרוני'
כאב כרוני
03/10/2010 | 22:16
2
11
מאובחנת כחולת אנדומטריוזיס לפני 4 שנים. 3 הריונות לפני הסימפטומים הראשונים של המחלה.
ניסו לתת לי דיכוי (זריקות וגלולות) שנאלצתי להפסיק בגלל תופעות לוואי מאוד קשות (החמרה במיגרנות, בעיות לחץ דם, סחרחורות והתעלפויות).
חוץ מהאנדו, סובלת מגיל 16 ממיגרנות (ההתקפים הכי קשים הם לפני המחזור ובזמן ביוץ).
מאז הסימפטומים הראשונים של האנדו אני סובלת מכאבים כרונים באגן, בטן נפוחה, כאבים בגוף כמו כאבים של שפעת (הכאבים בעיקר לפני המחזור אך לא רק). בנוסף היו לי בעבר תקופות מאוד ארוכות של בחילות. בחודש האחרון אין לי תאבון בכלל. כמעט ואין בחילות אבל אני לא מסוגלת לאכול. יש גם לפעמים קושי לשתות...
בעבר ניסיתי טיפול בדיקור, בעיסויים רפואים וכרגע מטופלת ברפלקסולוגיה. שום דבר לא עזר לכאבים המאוד קשים שיש לי, חוץ מהטבה מסוימת במיגרנות בזכות הרפלקסולוגיה.
אשמח לשמוע את דעתך על המצב שלי. תודה מראש
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - קריןעדי '
תשובה ל - קריןעדי
05/10/2010 | 21:15
1
7
שלום רב,

לגבי מיגרנה – הגישה הנטורופתית חותרת למצוא את הסיבות לתופעה ובמקרה שלך הגורם ההורמונאלי מאוד בולט. יכולות להיות סיבות נוספות להתקפי מיגרנה למשל מזונות משחררים או מכילים היסטמין לדוגמה תות שדה, עגבנייה, שוקולד, אלכוהול, נקניקיות, כרוב כבוש, טונה, יין, שימורים, תרד, במיוחד יין אדום, כימיקלים – ניטריטים, מונוסודיום גלוטומט ומתח נפשי.

המזונות שנמצאו כמגבירי מיגרנה הם: חלב פרה, חיטה, שוקולד, ביצים, תפוזים, גבינה, עגבנייה, טרטרזין , יין אדום, גבינות עתיקות ומשובחות, יוגורט, בשר מעובד .

מומלץ להפחית במאכלים המכילים חומצה ארכידונית שנמצאת בעיקר בבשר לסוגיו, מוצרי חלב ובשמנים המזוככים (מזונות אלה מאוד עשירים באומגה 6 בעלת מאפיינים מעודדי כאב ודלקת, לכן פחות מומלצים גם במיגרנה אבל גם באנדו').

אפשר ליטול תוסף מגנזיום + B6 וגם כמוסות של תמצית תקנית עלי חרצית ריחנית FEVERFEW.
יש אפשרות גם לטיפול הומיאטוקסיקולוגי במיגרנה עם תוצאות לא רעות כלל.

לגבי התסמינים במערכת העיכול – כמו לרב חולות אנדו אני ממליצה להסיר מהתפריט למשך חודשיים לפחות את החיטה ומוצריה. היא בהחלט יכולה להיות מקור לגזים ונפיחות. בנוסף אני ממליצה ליטול תוסף של חיידקים טובים (יש מוצרים מאוד טובים בבתי מרקחת או טבע). פרוביוטיקה תחזק את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים במעיים ובכך תקל על תסמינים עיכוליים. אפשר כמובן לשלב חליטות של קמומיל , שומר, מנטה המאוד מקלים. ג'ינג'ר נחשב לצמח מועיל באנדו בשל השפעתו האנטי דלקתית. מומלץ לצרוך אותו במזון או כחליטה (לפרוס פרוסות ולחלוט במים חמים ולשתות כתה).

לגבי הכאבים באגן ראי את התשובה ל"מבוהלת". שם תמצאי המלצות תזונתיות.
בנוסף ישנם תוספי מזון המתאימים במצבי כאב למשל : אומגה 3, פרוביוטיקה, ויטמין E .
תוסף DLPA - תערובת של חומצות אמיניות ד- פנילאלנין ול- פנילאלנין הנחוצות לייצור מתווכים עצביים. הוכח כחומר יעיל להקלה על כאבים, במיוחד כאבים כרוניים כאבי אנדומטריוטיים, כאב גב, כאבי מחזור ומיגרנות. התוסף אינו מומלץ לנוטלים מעכבי MAO (סלג'ילין, אזילקט), תרופות פסיכיאטריות, רדוקטיל ול-דופה, בהיריון ולחולי פנילקטונואוריה (PKU).

היות ולא ראיתי תרופות ברקע , אני ממליצה לך להתייעץ לפני נטילת תוספים.

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/10/2010 | 12:55
3
תודה לפאולה ולכל מי שיזמו את הרעיון המבורך הזה
תודה על הכל והמשך יום נעים

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תזונה'
תזונה
03/10/2010 | 22:56
1
41
שלום פאולה,

אני עם איליאוסטומי (סטומה מהמעי הדק) מינואר השנה, בעקבות כריתת חלק מהמעי הגס שנחסם ע"י מוקד אנדומטריוזיס שהוסר.
בחודשים הראשונים הייתי משתמשת ב 4 עד 6 כדורי אימודיום ליום ע"פ הנחיית הרופא כדי להגיע לכמות של ליטר יציאות ליום.
לאט לאט הורדתי מינון עד גמילה מהאימודיום.
בחודשים האחרונים - שוב, היציאות מרובות. לדעתי מעל לליטר וגם מאוד נוזליות (סליחה מהגולשות על התיאורים..)
אני כמובן שותה המון כדי למנוע התייבשות אבל נאלצת שוב לחזור לאימודיום.
ניסיתי כשבועיים לשנות את התזונה היחסית בריאה שלי, והורדתי סיבים מכל סוג (ירקות, פירות קמח מלא), חזרתי לכל הדברים האסורים (קמח לבן, אורז לבן  וכו') אבל תזונת "ג'אנק" עושה לי רע לגוף באופן כללי...וכמובן העליתי במשקל בשבועיים האלה.

בדיקות דם ותרבית צואה לא הראו משהו בעייתי או חריג. גם אין בעיות של ספיגת מינרלים או ויטמינים.
איזה תפריט יהיה הכי נכון עבורי, אם לא אשתמש באימודיום? מה יכול להפחית את הכמות של היציאות?

כמו כן נוטלת קבוע - בי 12, סידן עם ויטמין D, אומגה 3 וחומצה פולית.
ואני נוטלת באופן קבוע אנטיביוטיקה (מקרודנטין) כדור אחד ליום. בשלב זה אינני יכולה להפסיק את הטיפול באנט' המניעתית הזו.

אודה לעצתך.  
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - זואילי '
תשובה ל - זואילי
05/10/2010 | 21:33
10
שלום רב,

במצבי סטומה יש להקפיד על סיבים מסיסים המאטים את קצב מעבר המזון ואינם מרככים את הצואה.
בין המזונות המומלצים :
דגנים מומלצים - אורז לסוגיו- עדיפות לאורז לבן ומוצרי אורז לבן כגון אטריות אורז, חלב אורז, פסטה מאורז, פרט לפריכיות שדווקא יכולות להגביר יציאה.

יש להימנע  מחיטה (גם לבנה) מגריסים, קינואה (המאוד בריאה, אך מכילה סיבים מעוררי יציאה). אפשר להחליף את החיטה בכוסמין או שיפון, לבדוק שאין רגישות לגלוטן. אם יש רגישות לגלוטן (לא כמו  חולי צליאק, אבל עדיין מצב המוגדר אי סבילות) להסיר גם את השיפון.

חשוב להימנע מסוכר, וממתיקים כגון מניטול, סורביטול, מסטיקים וממתקים דייאט (מגבירים את תנועתיות המעיים).

כדאי לבדוק אם מוצרי החלב בקר (בעיקר הניגרים – חלב, גבינה לבנה) גם הם מחמירים את היציאות.אולי כדאי להחליף אותם בעיזים ולראות אם יש הבדל.

בין הקטניות המומלצות העדשים הכתומים והאפונה ירוקה.
ירקות מומלצים - תפו"א אפוי או מבושל, בטטה, שורשים, דלעת , גזר וקישואים.
פירות מומלצים - תפוח ואגס- מבושלים או אפויים בלבד.
מקורות מומלצים לשומן- טחינה ואבוקדו, שקדייה, זיתים במתינות
מזון מן החי מומלץ  דגי ים צפוניים (סלמון, סטייק טונה, סרדינים, הליבוט, בקלה, סול) ועוף מבושל ללא עור.
המתקה- סילאן, לתת אורז, סירופ מייפל. להימנע מדבש בעל תכונות משלשלות.
אפשר שמן זית, ומעט תבלינים כגון כורכום.
אבקת חרובים עוצרת שלשול (הפרי עצמו יכול לשלשל) – אפשר לערבב כפית בכוס מי בישול אורז ולשתות.
לימון וחומץ מאטים את קצב כניסת המזון למעי הדק, לכן אפשר להשתמש בהם לתיבול.
אפשר לבשל קליפת רימונים ולשתות מספר פעמים ביום.
אפשר להכין חליטה מתפרחת קמומיל בשילוב עם  צמח אגרימוניה – כמויות שוות -  סה"כ 1.5 כפות עלים יבשים לכוס מים רותחים ולשתות 2 -3 פעמים ביום.

תוספים מומלצים: פרוביוטיקה בשל הנטילה הכרונית של אנטיביוטיקה.

מאחלת לך המון בריאות!

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'DHEA ודיכוי הורמונלי'
DHEA ודיכוי הורמונלי
03/10/2010 | 23:05
1
93
שוב אני, עם שאלה אחרת...

ידוע לי כי תוסף DHEA בטיפולי פוריות, כדי לשפר איכות ביציות הוא שנוי במחלוקת, אבל למרות זאת רציתי לדעת,
אם אישה נוטלת את התוסף, כ 3 חודשים לפני טיפול IVF (כי כך דיווחו "משתמשות" ורופאים על זמן השפעה שלו, מינון של 75 מ"ג ליום) - האם יש טעם לקחת את התוסף בזמן דיכוי הורמונלי ארוך?
ז'תומרת - אם אני על גלולות ברצף האם יש טעם בנטילת DHEA?

אנדומטריוזיס >>
תשובה ל - זואילי
05/10/2010 | 21:39
23
שלום לך שוב,

במחקרים שנעשו בנושא נטלו DHEA בממוצע במשך 28 שבועות לפני התחלת הטיפול להשראת ביוץ. בנוסף הנשים קיבלו מינון יומי נמוך של דקפפטיל, לפני ואחרי נטילת ה- DHEA, אך לא תוך כדי. כדאי לחפש את המחקר באתר PUBMED ולקרוא את הממצאים.

היות ובארץ עדיין מוגדר כתרופה אני מאוד ממליצה להתייעץ עם רופא מומחה לפני נטילתו.  
למרות הממצאים החיוביים, חסרים מספיק מחקרים טובים התומכים בשימוש בתוסף. לכן כדאי להתייעץ עם רופא מומחה.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קלקסן, תוספים ותזונה'
קלקסן, תוספים ותזונה
03/10/2010 | 23:26
1
98
אם אישה מזריקה קלקסן בזמן טיפולי פוריות ובהריון, לאחר בדיקות קרישיות מורחבות, אף אם הנטילה אמפירית,
האם גם באופן נטילה זה יש להימנע מויטמין K בתוספים/מזונות? והאם להפסיק אומגה 3 בתקופת הקלקסן?

אנדומטריוזיס >>
תשובה ל - זואילי
05/10/2010 | 22:03
28
למרות שאופן פעילותה של אומגה 3  כמדללת דם שונה מפעילות קלקסן רצוי להימנע  מנטילת אומגה 3.
כנ"ל לגבי מזונות/תוספים מכילי ויטמין K . שוב אופן הפעילות שונה, אבל יכולה להיות אינטראקציה שלילית ביניהם, לכן כדאי להיזהר.

אני מצרפת לך רשימה של מזונות עם תכולת ויטמין K.
מזונות עם תכולה גבוהה של ויטמין K  - כרוב ניצנים, כרוב, כרובית, תרד, חסה, ברוקולי, כבד בקר, תה ירוק, מנגולד, פטרוזיליה, עלי סלק, עלי לפת.

מזונות עם תכולה בינונית של ויטמין-  K שעועית ירוקה, אפונה ירוקה, שמן סויה, שמן קנולה, שמן זית, מרגרינה ומיונז.
אבוקדו מכיל כמות בינונית של ויטמין K ובנוסף לכך מפריע לספיגת קומדין, לכן צריכות להפריד כשעתיים בין זמן אכילתו לבין זמן נטילת התרופה.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'אשמח לייעוץ ועזרה'
אשמח לייעוץ ועזרה
04/10/2010 | 15:42
1
182
אז ככה,יש לי קרישיות יתר הומוזיגוטית לפקטור II, אחרי תסחיף ריאתי ואירוע מוחי חולף.
תת פעילות בלוטת התריס, כולסטרול גבוהה ואנמיה.
תרופות קבועות: קומדין, קרסטור ואיזיטרול (לכולסטרול) אלטרוקסין, ואקטיפרין-פ.
נמצאת במעקב רפואי במכון הלב וכן במכון ריאות בשל בעיות נוספות, עושה כרגע שיקום ריאות.
בגיל 27 התחיל לי כשל שחלתי עם ערכי FSH גבוהים.
מאז גילוי האנדו+ האדנו סובלת מכאבים קשים אבל 2 דברים מציקים לי בעיקר האחד: עייפות כרונית, לא מצליחה לתפקד.ישנה בשעות מוקדמות מאוד קשה לי לקום בבוקר מהמיטה אני מרגישה שהגוף שלי מתמגנט ונורא כבד.
והשני- בעיית שתן, כאבים, תכיפות, אובדן שליטה, וכאב במותן צד שמאל מאחור בקיצור אני חיה יום יום סביב השתן ודי מהנדסת אותו.
דבר נוסף אני שמה לב כשככול שהמצב הבריאותי שלי מסתבך יש לי אפס סובלנות, אני קיצרת רוח, נכנסת לדיכאון ומתנהגת כמו בת יענה בכל הקשור לטיפול בבעיה, וזה מחריף עם הזמן....
מקווה שתוכלי לעזור לי ולו במעט הכל יתקבל בברכה...
תודה רבה מראש

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - פיצ 50 '
תשובה ל - פיצ 50
05/10/2010 | 22:17
10
שלום רב,

נטילת הקומדין מחייבת זהירות בהיבט התזונתי, לכן אני מצרפת לך רשימת מזונות המכילים ויטמין K ויש לצרוך אותם במתינות רבה.
מזונות עם תכולה גבוהה של ויטמין K  - כרוב ניצנים, כרוב, כרובית, תרד, חסה, ברוקולי, כבד בקר, תה ירוק, מנגולד, פטרוזיליה, עלי סלק, עלי לפת.
מזונות עם תכולה בינונית של ויטמין-  K שעועית ירוקה, אפונה ירוקה, שמן סויה, שמן קנולה, שמן זית, מרגרינה ומיונז.
אבוקדו מכיל כמות בינונית של ויטמין K ובנוסף לכך מפריע לספיגת קומדין, לכן צריכות להפריד כשעתיים בין זמן אכילתו לבין זמן נטילת התרופה.
ההמלצה היומית לויטמין K עבור מבוגר היא: 120 מק"ג לגברים ו – 90 מק"ג לנשים.

לעייפות כרונית יש לא מעט סיבות ביניהן חסרים תזונתיים כגון B12 או לבדוק פריטין לרמות ברזל. בלוטת תריס שאינה מאוזנת גם יכולה לתרום לעייפות. יש לבדוק שאכן מאוזנת (TSH  רצוי 1.5 – 1.8).
לחוסר איזון הורמונאלי, כדאי להקפיד על תזונה נקייה, לא מרוססת, מתועשת וכד'.
עיכול וספיגה תקינים יכולים למנוע מצבים של תשישות, לכן מומלץ לשתות מיץ לימון סחוט טרי לפני כל ארוחה עיקרית לשיפור הספיגה. תזונה עשירה בדגנים מלאים (כגון שיבולת שועל, כוסמת, גריסים, קינואה, אורז חום מלא) וקטניות (עדשים, גרגרי חומוס, שעועית) מספקת לגוף סיבים המפנים פסולת, מספקת שובע, אנרגיה בשל תכולת ויטמינים ומינרלים, מאזנת את רמות הסוכר בדם שיכולות לעלות עקב תזונה קלוקלת. המשמעות של איזון רמות הסוכר היא יותר אנרגיה ופחות נפילות. חשוב לבדוק האם הארוחות בערב מזינות ואינן מכילות סוכר זמין כגון קמח לבן, סוכר לבן וכד'. ברגע שהסוכר לא מאוזן בבוקר אפשר להתעורר מאוד חלשים ועייפים.
כנ"ל אם לא אוכלים ארוחת בוקר מזינה. רמות הסוכר לא מגיעות למוח ואז ישנה תחושה של עייפות.
חשוב להקפיד לצרוך חלבון איכותי לדוגמה בשר רזה, דגים, אגוזים, זרעים, קטניות, חלב עיזים
במגבלות הקיימות בשל נטילת הקומדין.
קפאין, סוכר, אלכוהול, ממתיקים מלאכותיים, משקאות דיאט, מונוסדויום גלוטמט – כולם יכולים להחמיר תשישות ועייפות.

בשל נוכחות הקומדין  ברקע הייתי ממליצה לך ליטול קומפלקס ויטמיני B ולא תוספים אחרים שיכולים ליצור אינטראקציה שלילית. קבוצה זו של ויטמינים תומכת במערכת הרבייה, בעלת השפעה נוגדת כאב וגם תומכת במערכת העצבים במצבי תשישות נפשית.

לגבי השתן – אין ספק שלאנדו' ולחוסר האיזון ההורמונאלי השפעה מכרעת בנושא.
לא הבנתי האם יש נגעים גם באזור השלפוחית.
בכל מקרה חוסר איזון הורמונאלי המתבטא בירידה ברמות אסטרדיול עלול לגרום לדליפת שתן, תדירות השתנה מוגברת, כאב בעת קיום יחסי מין, כאב, תחושת שריפה ועקצוץ בנרתיק.
תאי רירית המצפה את הנרתיק ואת השלפוחית רגישים לשינויים ברמות האסטרדיול במהלך המחזור החודשי, בהריון, לפני ואחרי מנופאוזה. ברירית השלפוחית, צינורית השתן והנרתיק יש קולטנים לאסטרוגן. ברגע שרמות האסטרדיול יורדות עולה דחיפות להשתנה, יש איבוד חוזק שריר חלק הגורם לקושי להתאפק, ירידה בסבילות לכאב, שינויים באורודינמיקה של השלפוחית כך שהשלפוחית אינה נסגרת לחלוטין.
ישנם מזונות המחמירים את מצב השלפוחית – מזונות המכילים חומצה ציטרית, חומצה סאליצילית, אוקסאלאטים – מגבירים כאב ותסמיני שלפוחית. יש להימנע מקפאין, אלכוהול, ניקוטין, שוקולד, מזון מתובל, תפוחים, בננות, פירות הדר, עגבניות, ממתיקים מלאכותיים, משקאות מוגזים, קפה, תה, חומרים משמרים, שעועית לימה, עדשים ויוגורט – מזונות אלה מגרים את רקמת השלפוחית והנרתיק, גורמים לכאב ועווית, מגבירים דחיפות ודליפה. צבעי מאכל – טרטרזין מחמיר תסמיני שלפוחית השתן.

המלצות נוספות:
לשתות חליטה של צמח אגרימוניה – זהו צמח שמרגיע וגם מכווץ ובכך מונע שיתון יתר. לחלוט 1 כף לכוס מים רותחים ולשתות לפחות 3 פעמים ביום. בגלל הקומדין התחילי מפעם אחת ליום ואז להעלות בהדרגה.  אם יש הטבה להפחית צריכה היומית מפני שהצמח מחמיר עצירות.
מומלץ לבצע תרגילי חיזוק שרירי האגן, דיקור סיני – מאוד מועיל.

למרכיב הרגשי ונפשי יש קשר משמעותי. אני ממליצה ללמוד תרגילי הרפיה, דמיון מודרך או מדיטציה ע"מ להקל גם על הכאבים, לחזק את מערכת החיסון, לשפר את שינה.

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה לפאולה. וזו שאלתי'
תודה לפאולה. וזו שאלתי
05/10/2010 | 12:58
2
11

אני בת 52
המחזור חדל לפני שנתיים
תסמיני גיל המעבר
גלי חום לעתים רחוקות
ירידה בחילוף חומרים - בדיקת דם מצביעה על תפקודי בלוטת נתריס 2.28
שזה בנורמל אך נשתנה (היה 1.68 לפני חצי שנה)

קיימת עליה במשקל ושינוי מבנה הגוף
אני אישה רזה 50 קילו בגובה 1.63
אישה בריאה, צועדת 5 פעמים בשבוע
אוכלת בריא, (ירקות, פירות, אוכל לא מעובד, גבינות, יוגורטים, פסטה, קינואה)
עליה במשקל של 3 קיג בשנה האחרונה
גורמת לי אי שקט נוראי. לא יכולה להתרגל למצב החדש. חוששת שזה ימשיך.......
משתוקקת לחזור לגופי  47 - 48

נוטלת קיו 10
אומגה 3
אצות כלורלה

היש לך טיפים עבורי?
תודה.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - תפו ופוזה '
תשובה ל - תפו ופוזה
05/10/2010 | 22:23
1
3
שלום רב,

טווח הנורמה של בלוטת התריס אמנם מגיע עד 5, אבל קלינית תסמינים יופיעו כבר ב – 2. כלומר אנדוקרינולוגים בארה"ב ממליצים לשמר טווח של 1.5 – 1.8. ואצלך נצפתה עלייה בין הבדיקות האחרונות.לכן כדאי כן להתייחס לזה.

אין ספק ששילוב בין בלוטת התריס לבין מנופאוזה יכול להתבטא בעלייה במשקל. ידוע גם שחילוף החומרים מואט ככל שאנו עולים בגיל. אפשר להגביר צריכת סלניום ללא שמרים אשר מאוד חיוני לתפקוד בלוטת התריס.
ההמלצות התזונתיות הן דיאטה צמחונית, עם דגש מיוחד על מזונות עשירים בפיטו אסטרוגנים, הורדת מזונות מן החי וצריכה מוגברת של פירות וירקות. בין המזונות החשודים ביותר לפגיעה בתקינות מערכת העיכול – חיטה ומוצריה וחלב ומוצריו.
מומלץ מזון מלא ואורגני עד כמה שאפשר, הימנעות מאכילת מזון מטוגן, מושחם, שרוף,שומנים מוקשים וכמות גדולה של מזון מן החי, הימנעות מצריכת סוכר, מזון מעובד, המכיל כימיקלים, חומרים משמרים, צבעי מאכל, הפחתה בצריכת אלכוהול,קפה ותה. לא לשתות יותר מיחידה אחת של אלכוהול = כוס יין , להמעיט בבישול – הורס אנזימים ומפחית את פעילות הפיטו כימיקליים.

קיימת גם אפשרות לתוספים תומכים בבלוטת התריס. רצוי לקבל ייעוץ מקצועי לפני נטילתם.

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'האם תוכלי לציין אילו תומכים'
האם תוכלי לציין אילו תומכים
06/10/2010 | 03:47
6
קיימים לבלוטת התריס?

כל האיסורים שציינת כאן אינם חלק מהתפריט שלי
הבודדים הם
גבינות קוטג'
יוגורט
2 -1  כוס חלב ביום

אם אוריד גם אותם אשאר ללא מזון..........

תודה רבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה בבקשה'
שאלה בבקשה
05/10/2010 | 13:28
1
4
שלום, אני בת 26 אחרי 2 לידות. מהלידה הראשונה התחלתי לסבול מצניחת רחם ושלפוחית בדרגה קלה.
הדרגה אומנם קלה אך מציק לי.
אני עושה תרגילים לחיזוק רצפת האגן.

האם יש משהו לטיפול?
האם בחו"ל יותר מנוסים בטיפול בצניחת רחם?
האם אפשר להתרפא מצניחת רחם?

תודה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - לארין123 '
תשובה ל - לארין123
05/10/2010 | 22:25
1
שלום רב,

אני מציעה לך לפנות למטפלים ברפואה סינית – יש להם תזונה לצניחת איברים. אולי דיקור גם יכול להועיל.

בהצלחה!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת..'
שאלה נוספת..
04/10/2010 | 20:40
2
6
בת 22,רווקה ללא ילדים,ללא הריונות או הפלות.
אובחנתי לפני 4 שנים בשירות הצבאי על ידי לפרוסקופיה באנדומטריוזיס. ברקע שלי :אסטמה,אלרגיות,אנמיה והמחלה החדשה מחלת הגאוט.
הוצאו לי ציסטה מהשחלה השמאלית ושלושה גידולים מרצועות האגן. ישנם עוד מוקדים שיושבים על עצבי האגן שלא ניתן להגיע אליהם.
אני בדיכוי הורמנלי רציף אם זה נוסה זריקות,טבעת,גלולות,מדבקה. ועכשיו מטבעת נובהרינג לשוב מדבקת אוורה.
כי יש צורך בתוסף גבוה יותר של הורמון האסטרוגן כי אצלי הוא נמוך ובעקבות זאת זכיתי לגאוט.
ואני תחת ברזל,קולכיצין,מדבקת אוורה שחזרתי אליה שוב אחרי שהפסקתי איתה כי דיממתי וד''ר שיינמן הציע על תקופה לטבעת נובהרינג ושוב,חלילה.
אני כעת מה שנקרא בתצפית.
לכאבים אני מקבלת מדבקת בוטרנס - 10 מ''ג.
בנוסף לכך שהתזונה שלי נורא שונה לגמרי. אני אחרי ניתוח קיצור קיבה - פחות 23 קילו.
קשה לי לאכול,קשה לי להכניס אוכל מוצק.מה שאני יודעת שזה לא בריא ולא טוב. כי אני במעקב אצל כירורג שניתח אותי וכמובן דיאטנית קלינית.
ולנפש - בגלל שאבחנו גם דיכאון קל. הייתי מקבלת תקופה סימבלטה 90 מ''ג. אבל, קשה לי לבלוע. ואחר כך אמרו שאם המצב רוח טיפה עלה אז זה לא זה. ורק שכואב לי המצב רוח שלי בדאון. ובת'כלס זה נראה שהדאון חוזר לעצמו.
אני עושה גם טיפול פסיכותרפי.
ופיזותרפיה לרצפת האגן. שכבר נאמר לי שהשרירים שלי באמת רפויים וחלשים ויקח הרבה זמן עד שאשפר זאת.

בכל אופן אני בחורה צעירה שכאמור רק מתחילה את חייה וקשה לי כל כך. אם זה מערכת העיכול שלי שהבטן נפוחה - יש גזים,יציאות מימיות (צורך באימודיום),דחיפות בשתן,כאבים במתן שתן,כאבים במותנים,באגן,כאבים ביחסי המין או אפילו בבדיקה גינקולוגית פשוטה אני מתהפכת לחלוטין.
אני נורא עייפה,חלשה פיזית לא פחות מנפשית.חיוורת נורא.
לדוגמא :אני לא נוהגת קבוע ומדי פעם בשבתות שיש פחות תנועה אני עולה על הרכב ובשבילי זה מאמץ אדיר פשוט לאגן. כואב לי נורא אחר כך - אני מרגישה כאילו הלכתי מרתון.
ואני מדברת על דברים פשוט רגילים יומיומים שאמורים לגרום להנאה ואחר כך כובלות אותי למיטה שבוע ימים בגלל הרגשה זוועתית.

ולגבי רפואה שלמה - הלכתי לייעוץ בתחום ונאמר לי שבמקרה שלי אינני מתאימה לדיקור סיני וכו'.

אני אשמח לשמוע מה יש לך לייעץ.. כבר הכל יתקבל בברכה!

תודה מראש.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - רווית04'
תשובה ל - רווית04
05/10/2010 | 22:40
1
5

שלום רב,

את אכן מתארת מצב רפואי מאוד מורכב.

לא אוכל להתייחס לנושא התזונתי היות והנך מטופלת כבר ע"י תזונאית, לכן לא נכון יהיה לשנות את המלצותיה.

יחד עם זאת חשוב להתייחס לתוצאת הניתוח לקיצור קיבה והיא פגיעה בספיגה ואז עלולים להיווצר חסרים תזונתיים שונים.
הנפוץ ביותר הוא B12 הנספג במעי. חסרים תזונתיים יכולים להוביל לתחושת עייפות ותשישות וגם חולשה פיזית אמיתית.
בנוסף תקופה ארוכה של מתח (המאוד מאפיינת חולות אנדו') גם יכולה לפגוע בהפרשת מיצי קיבה ועקב כך מינרלים כגון סידן, מגנזיום וברזל לא ייספגו בצורה נאותה.
גם סידן וגם מגנזיום מאוד נחוצים לשיכוך כאבים ולהרגעה.

כיום את לא אוכלת בצורה תקינה עקב הניתוח, לכן הגוף נכנס לחסרים תזונתיים.

אני מאוד ממליצה לנסות לשתות מיץ לימון מהול במים מספר פעמים ביום בעיקר סמוך לנטילת הברזל. בנוסף כדאי לשקול יחד עם התזונאית המטפלת בך נטילה של מולטי ויטמין ומולטי מינרל כדי לתמוך בחסרים שנוצרו. כמו כן חשוב לבדוק רמות B12 בדם ולשלול חסר. במידה וקיים אפשר ליטול תוסף תת לשוני אחת ליום.

בכל מקרה הייתי ממליצה לך ליטול קומפלקס B ללא שמרים יש לחברת סולגאר STRESS FORMULA B  בשילוב עם ויטמין C שיכול להועיל גם לאלרגיות שלך.

לגבי התזונה – כדאי לחשוב על מזונות שיכולים לעורר תגובה אלרגית. חשוב להקפיד שלא תכלול חיטה ומוצריה, חלב ומוצריו, רק מעט מזון מן החי ולהרבות במזון מן הצומח – דגנים מלאים ( אורז, שיבולת שועל, כוסמת, גריסי פנינה), ירקות מבושלים או אפויים שקלים יותר לעיכול מכל הצבעים, דגי ים צפוני (טונה, סלמון, בקלה).כרגע אני מבינה שישנה מגבלה של מזון מוצק. חשוב להרגיל את הגוף למזון מוצק בהדרגה ובתמיכתה של תזונאית מוסמכת.

בנוסף אני מאוד ממליצה לעבוד על הנפש.במיוחד במקרים מורכבים שבהם הטיפול התרופתי או התזונתי אינו מועיל מספיק, זה המקום לגייס את כוחות הנפש.

כיום מתפתח תחום רפואי חדש – פסיכו – נוירו – אנדו – אימונולוגיה (המדבר על הקשר בין הנפש  למערכת העצבים למערכת הורמונאלית ומערכת החיסון).
התקשורת שנוצרת בין מערכות אלה תיקבע את עוצמת הכאב שאנו מרגישים, את שלל הרגשות שאנו חווים ביום יום וגם תישפיע ברמה הפיזית – האם המחלה הכרונית ממנה אנו סובלים תחמיר או תשתפר.
ברמה הבסיסית ביותר אנחנו מדברים על מחשבות שיוצרות תחושות פיזיות ולשמחתנו מחשבות אפשר לשנות.

אני מאוד ממליצה לתרגל הרפיה, נשימות עמוקות, תרגול דמיון מודרך וגם לתרגל חשיבה פחות שלילית (גם במצבים הגרועים ביותר אפשר למצוא משהו חיובי להודות עליו).
ממליצה לגלוש באתר www.synapsot.com/
תמצאי בו הרבה מאוד מידע חיוני וגם תרגילים שאפשר להתחיל לתרגל כבר עכשיו.

מאחלת לך המון בריאות!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'פאולה היקרה ושאר הבנות שמנהלות את הפורום..'
פאולה היקרה ושאר הבנות שמנהלות את הפורום..
06/10/2010 | 03:42
6
תודה רבה לך פאולה על התשובה האמינה וההתייחסות המלאה לכל האבחנות.

ולכן שהזמנתן ואתן באמת פיתחתן כאן מקום ומענה לכל דבר. אתן גדולות מהחיים! (:
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שלום, '
שלום,
05/10/2010 | 17:19
2
5
פרטים על עצמי: בת 26, לפרסקופייה בחודש מרץ  ואבחון של אנדו. לא מקבלת גלולות משולבות בגלל בגרנות. מקבלת גלולות מסוג מיקרולוט אחרי שהסרזט עשו לי בלגן (3 פעמים מחזור בחודש...) ונמצאת על הדיאטה של האנדו.
אני כרגע בחודש השלישי עם המיקרולוט ועדיין מקבלת מחזור מידי חודש (לפעמים יותר מפעם אחת). המחזור מגיע עם כאבים. כרגע הרופאים לא רוצים להחליף את הגלולות. יש המלצות מה כדאי להוסיף או להוריד מהדיאטה של האנדו כדי להרגיע את הכאב ואולי כדי לעזור להרדים את המחזור שלא יבוא...?

וכמובן מה יכול לגרום למגרנות? (בתפריט של האנדו אין  לי מוצרים שמעודדים מגרנות, ועדיין הן מופיעות להן מתי שבא להן...) יש המלצות? (לקחתי פעם ויטמין b (את כל הקומפלקס) וגם את הבן חרצית - הפסקתי איתו כי ראיתי שהגלולות עשו את העבודה, אבל ניראה שהגלולות העכשיות לא ממש עושות אותה...)

תודה,
(במידה ויש צורך בעוד פרטים יקח לי זמן לענות מאחר ואין לי אינטרנט)
קיקי
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - kikona126'
תשובה ל - kikona126
05/10/2010 | 22:56
1
9
שלום רב,

אינני יודעת איזו דיאטה לאנדו' קיבלת, לכן אתן המלצות משלי בתקווה שתצליחי לשלב בין השתיים.

היות ולמערכת העיכול יש תפקיד מרכזי בהתמודדות עם אנדו' מומלץ לשתות מיץ מחצי לימון סחוט טרי ברבע כוס מים לפני ארוחות עיקריות – משפר ספיגה במערכת העיכול. ספיגה נכונה של רכיבי מזון תבטיח השפעה נכונה של מינרלים כגון סידן ומגנזיום שמאוד מרגיעים כאב עוויתי.
חשוב להקפיד על אכילת ארוחת בוקר ולאכול ארוחות קטנות במהלך היום – למניעת עלייה ברמות הסוכר בדם. ככל שרמות הסוכר בדם יהיו יותר מאוזנות כך תהיה פחות תחושה של עייפות ותשישות.
ארוחות ביניים קלות מומלצות הם: חופן שקדים, אגוזים, זרעים ומנת פרי – בוקר ואחה"צ.
מאוד חשוב להפחית סוכרים פשוטים כגון לחם לבן, אורז לבן, סוכר/דבש/מייפל מפני שפוגעים בתפקוד מערכת החיסון.
חשוב להפחית את צריכת מלח – 1 2 גר'/יום
ניתן להחליף את הבשר בדגי ים צפוני או קטניות
מומלצים שמנים מכבישה קרה בלבד – זית, פשתן, קנולה. להוסיף כל יום 1 כף שמן פשתן לסלט טרי.
מקורות שומן מומלצים: קטניות, אגוזים, זרעים וגרעינים, אבוקדו, שמן זית וקנולה מכבישה קרה, שמן זרעי ענבים, שמן מקדמיה, שמן שומשום לתיבול.
ירקות מומלצים מכל הצבעים – כתומים, סגולים, ירוקים, אדומים, לבנים, עליים
חשוב להעשיר את התזונה בנוגדי חמצון – ירקות כתומים, פירות יער, ירקות סגולים, אגוזי ברזיל, אבוקדו, קטניות.
שתייה מומלצת – חליטות צמחים או מיצים טבעיים מפירות וירקות– קמומיל המרגיע מערכת עיכול, מנטה ושומר, אננס המעוררים הפרשת אנזימים.

בנוגע לכאב את מוזמנת לצפות בתשובות למבוהלת.
תחושת הכאב מאוד מושפעת מן התזונה, כדאי לבדוק האם ישנם רכיבים שונים אשר יכולים להחמיר את הכאב במקרה שלך.

הדימום המוגבר – כדאי לבדוק גם ערכי ברזל, מפני שלעיתים חסר ברזל מתבטא בדימום יתר.

בנוגע למיגרנות - המזונות שנמצאו כמגבירי מיגרנה הם: חלב פרה, חיטה, שוקולד, ביצים, תפוזים, גבינה, עגבנייה, טרטרזין , יין אדום, גבינות עתיקות ומשובחות, יוגורט, בשר מעובד .
בדומה לטיפול באנדו' גם כאן מומלץ להפחית במאכלים המכילים חומצה ארכידונית שנמצאת בעיקר בבשר לסוגיו, מוצרי חלב ושמנים מזוככים. אך אין ספק שלהיבט ההורמונאלי יש חלק נכבד בהתקפי המיגרנה. מעבר לכך יכולות להיות לא מעט סיבות למיגרנה. כדאי לשקול גם עשייה של תרגילי נשימה עמוקה (נשימת בטן) אשר מובילים להפעלה של אותו חלק במערכת העצבים האחראי על תגובת הרפיה בגוף.
בנוסף אפשר ליטול תוסף מגנזיום + B6 וגם את הצמח בן חרצית.

מאחלת לך המון בריאות!
.

אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'פאולה תודה רבה!!!'
פאולה תודה רבה!!!
06/10/2010 | 18:32
3
לצפיה ב-'שאלה נוספת ברשותך'
שאלה נוספת ברשותך
05/10/2010 | 22:37
1
8
ראשית המון המון תודה!!
בלוטת התריס שלי מאוזנת נכון לעכשיו אחרי שיש תקופות שהיא יוצאת מאיזון ומעלים לי את המינון היא חוזרת לתפקד.
לגבי האנמיה- ה B12 שלי עלה ל 320 ופריטין - 3, iron- 33, קיבלתי לפני חודשיים עירויי ברזל.
בשל הכולסטרול אני נמנעת מבשר על מנת להעלות את הערכים, מה התחליף הכי ראוי להעלות ברזל והאם צריכת בשר מידי פעם אכן ככ לא בריאה עבורי?
שוב תודה רבה
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תשובה ל - פיצ 50'
תשובה ל - פיצ 50
05/10/2010 | 23:08
6
שלום רב,

פריטין 3 - נמוך ביותר, מצביע על אנמיה רצינית. זה שאת נוטלת ברזל וזה אינו נספג מצביע על בעית ספיגה.
המזון הצמחי העשיר ביותר בברזל הם העלים הירוקים. בשל נטילת הקומדין אני לא ממליצה להשתמש בזה.

ישנם מקורות נוספים לברזל למשל: פטרוזיליה מיובשת, שמיר,אורגנו ,דפנה עלים, כוסברה , בזיליקום , רוזמרין מיובש,זרעים: סלרי, כמון, חילבה, שומר, שמיר, כוסברה, קימל, שמרי בירה,שומשום מלא, צנוברים, אגוזים, אגוז ברזיל, קשיו, בוטן ללא קליפה, גרעיני דלעת קלופים ,גרעיני דלעת קלופים ,גרעיני שומשום, פיסטוק חלבי, קטניות.

כדאי לבחור מזונות שאינם פוגעים בפעילות הקומדין.

ברמות כאלה של פריטין חיוני לטפל בספיגה ע"י מיץ הלימון.

לגבי הבשר - באנדו' הוא פחות רצוי ואם את ממילא נוטלת תוספי ברזל אז בהחלט אפשר לוותר על הבשר.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה לפאולה '
תודה רבה לפאולה
05/10/2010 | 23:41
1
11
על הקדשת הזמן והתשובות המפורטות.

ותודה לכן בנות יקרות.

טוב
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'שוב, שאפו על האירוח ועל התשובות המועילות'
שוב, שאפו על האירוח ועל התשובות המועילות
06/10/2010 | 13:35
2
לצפיה ב-'תודה פאולה על הזמן והסבלנות שהקדשת לנו'
תודה פאולה על הזמן והסבלנות שהקדשת לנו
06/10/2010 | 00:08
7
אירוח מעניין ומעשיר.
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה רבה לפאולה ולזק המקסימות'
תודה רבה לפאולה ולזק המקסימות
06/10/2010 | 08:43
1
3
על התשובות על הזמן, ועל הרעיון כל הכבוד!!!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'תודה לפאולה '
תודה לפאולה
06/10/2010 | 15:32
4
על התשובות המעמיקות, על האיכפתיות ותשומת הלב...
ולמנהלות...תודה על המחשבה ויישום האירוח..
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'קראתי את כל השרשור,למרות שלא הספקתי לשאול '
קראתי את כל השרשור,למרות שלא הספקתי לשאול
07/10/2010 | 18:57
7
6
בעצמי.
ראשית,כל הכבוד למנהלות ולכל העוסקות בדבר,כל אירוח כאן בפורום הוא מבורך ,כן יירבו
הייתי אפילו ממליצה שד"ר סוריאנו בעצמו יגיע לכאן מידי פעם,האם היה כאן בכלל אירוח שלו?)
קראתי את כל המלצותיה של פאולה בלאו המקסימה
ועוד יותר התעמקתי בכל מה שקשור לתוזנה הנכונה למטופלות אנדו'
האמת שמאוד התבאסתי,ככל שהתעמקתי,לא מצאתי שיש משהו שהוא לא מזיק לבריאות ולא מצאתי מה לאכול.
אי אפשר מוצרי חלב פרה ולא מוצרי סויה,לא מוצרי בשר וחלקיו כי זה גורם לנפיחויות וגזים, אז מה נשאר לאכול?
בתור אחת שדיי אוהבת להנות מהחיים,ולא אמרתי שאין משהו טעים אחר לאכול חוץ מהדברים האלו,אבל ביומיום שלי אני  אוכלת קצת מהכל,אבל אי אפשר לוותר על חלב פרה או גבינות
אני אישית לא יודעת מה לעשות
התבלבלתי ....
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'meal ideas - sorry it came out really long '
meal ideas - sorry it came out really long
08/10/2010 | 10:08
6
12
basically the endo diet is based on vegetables. They are our best friend. Learn to love them and food will not be a problem. I actually like veggies, But I like cakes, chocolate and ice cream better (and salty stuff too)!
I'm not sure if it helps much, but here is what I eat on a normal endo friendly day:

breakfast options-
1) fruit shake (banana, strawberries, blueberries, spinach, probiotic powder, 10g linseed) I know the spinach sounds disgusting but I gave it a try about a month ago and I really don't taste it. So it's just for some iron and other goodies.
2) fruit salad, or fruit plate - banana, peach, kiwi, sometimes mango, sometimes pineapple - whatever I have and feel like
3) oats with blue berries, probiotics powder and 10g linseeds, cinnamon
4) this is something I don't have any more because of the calories but I really liked it - oats, 1 spoon thina (the sesame paste, not the sauce/salad), cinnamon, and 1 tsp of agava/myple syrup, or some drops of stevia.

Lunch -
normally just a big salad with lots of different veggies. Every time I add something else to change the taste a bit - green beans, avocado, nuts, seeds, chickpeas, beans, corn, lentils, asparagus, linseed, whole grain rice, tuna, salmon, sardines - whatever really. I use a bit of balsamic as sauce, and different herbs and spices. I don't use salt though and although I really love salty food I found that it taste quite good without as well.  

Dinner -
usually cooked veggies. I just through whatever I have in a pan. Eggplant, courgette, red bell pepper, carrot, mushrooms, cherry tomatoes, snow peas, green beans, broccoli, cauliflower etc. Some time I make it with Indian spices, some times with Chinese spices, other times with Italian spices. Sometime it will be with no sauce, some times I'll make a tomato sauce. Some times I add chick peas, lentils or beans.
Sometimes I make rice out of cauliflower, and then put my other veggies and tomato sauce on top.
I also eat fish and chicken. normally with less elaborated veggie dish. In winter I make a lot of roast veggies, and many many soups.
Leftovers are kept for the lunch the next day.  

For snacks I have cherry tomatoes, mini carrots, nuts, fruits etc. For more proper snack I have popcorn and apple chips. In the evening when I felt like something sweet I used to defrost some blueberries, cut an apple put it in the microwave for 2-3 min, and add some cinammon. I really liked it. Sometimes I skipped the blueberries. But - apple gives me stomach aches too... If you don't have that problem I recommend you give it a try. It's a low calorie, endo friendly, tasty snack.

I'm also trying to keep my figure (I got a bit too excited when I started the endo diet first I lost 3 kilos, but then I started having way too much of all the good food - olive oil, sardines, nuts, thina, chickpeas,rice, rice crackers, corn crackers... after gaining a few kilos I lost control completely and ate everything and a lot and gained 9 kilos in one year! I'm on my way down now but still have 3 kilos to loss to get to my pre-endo diet weight ). So to keep food in proportion I try to eat as many raw veggies as I can. I limit my fruits to 4 a day, but if I really feel like it or if I'm hungry I will have another. I eat either 28g nuts (almonds, walnuts, Brazil nuts, pecan nuts no peanuts though because they contain toxins) or 56g avocado. not both on one day. If I have too much avocado I add some lemon to it and put it in the fridge or the freezer. It works well. I have 10g of linseed per day. I eat one cup of beans, chickpeas, lentils, corn, peas, whole rice, wild rice, oats and those kid of things per day. On some days I add the fish or chicken.
I don't eat potatos normally. Mostly because of the diet and also because they have high GI. But rarely I do for the soul. I also roast or mash sweet potatoes rarely. They have lower GI I think and I like them just as much.

Of course I don't always keep my diet. I can't! I love eating particularly all the wrong stuff. But I try to eat according to my diet in day to day life especially when I'm at home but also outside. If I go to friends I bring something with me. But if I go to a wedding or something - I eat whatever and enjoy it. When people come over I make things I can have too. I used to make endo friendly cakes as well - but they are not as good and still have the calories. So either I don't have a cake or I have a proper nice cake and enjoy it till the last bite.

Anyways, I hope this was tiny bit helpful for meal idea. If you have any questions or would like some recipes let me know.
Best of luck and health whatever you do/eat!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'another quick and easy dinner I love'
another quick and easy dinner I love
08/10/2010 | 10:38
6
courgette pasta -
using a peeler cut thin slices of courgette (or 2) make your favorite tomato based pasta sauce (it goes with everything. I like it with spicy tuna sauce, but chicken or vegetable sauce work well too). Either put the courgette in the microwave for 1-2 min, or add it to the sauce 2 minute before it's ready.
Very nice! Quick and easy!  
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי liats80 '
היי liats80
08/10/2010 | 23:13
4
5
וואווו,איזו תגובה !
האמת,שאני מתביישת להודות,אבל נעזרתי במילון מתרגם מעברית לאנגלית,בכדי להבין את כל ההודעה שלך(והיא ארוכה)
אבל בהחלט נתן לי להבין שטיפול נכון בבעיה שלנו זה גם אכילה נכונה,וכמובן כל הזמן להיות עם "יד על הדופק" לגביי מה שמכניסים לפה.
אני מודה לך מאוד על השיתוף והכנות בכל מה שקשור לצורת האכילה שלך,אין ספק שאני צריכה לעשות שינוי תודעתי במזון שנכנס אליי לגוף.
אני חושבת שמה שהצעת פה ,לאכול המון ירקות ופירות,זה בדיוק אני!
אבל עדיין יש לי את בעיית השאר,שאני לא יכולה לוותר גם על בשר ושותפיו....
אני אנסה גם לשתות חלב עיזים כמו שהציעו לי כאן,למרות שאני זוכרת ניסיון מר איתו לפני הרבה שנים....
אני בהחלט אשקול להכניס יותר דגנים וזרעים למינהם,אחפש כמובן מתכונים כי אין לי מושג איך לבשל אותם. ויש המון קטניות חדשות בשוק.
אני מקווה שאת יכולה לכתוב בעברית,לי אישית יהיה קל יותר,אבל גם אם לא,שטויות,יש לי מתרגם מעברית לאנגלית
http://tradukka.com/ וזה אתר מצויין לכל אחת שצריכה תרגום לכל משפט ,מילה ,בכל שפה. זה גם מתרגם כמה שורות יחדיו.
בקיצור,תודה גדולה
וכמובן
בהצלחה לנו באורח החיים הבריא.
חלבית
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'היי. '
היי.
09/10/2010 | 11:58
3
18
סורי על האנגלית, פשוט אין לי מקלדת עברית ולכן להקליד בעברית לוקח לי המון המון זמן. אבל הנה זה אפשרי.
לי נורא קשה לשמור כל הזמן
100% עשיתי את זה במשך חצי שנה (ממש לא אכלתי כלום שלא מומלץ) אבל כשנשברתי זה היה בגדול. כשהייתי אצל סוריאנו בפעם הראשונה (וממש שמרתי על הדיאטה) הוא אמר לי שאני צריכה גם לחיות.
לדעתי חשוב למצוא מה עובד בשבילך ככה שרוב הזמן את אוכלת אוכל שטוב לך ולאנדו והכי חשוב שתרגישי טוב ושלא תרגישי כל הזמן שאת מפסידה משהו (אני עוד עובדת על זה ).
אין בעיה עם עוף ודגים. בשר אדום כן בעייתי, אז אני לא אוכלת אותו בבית בכלל ופעם בכמה חודשים שפתאום נורא בא לי אני מזמינה פילה במסעדה (אם כבר שיהיה משהו טוב ).  
לא ניסיתי חלב עיזים אז אני לא ממש יודעת איך זה (פעם טעמתי בלי קשר לאנדו אבל אני לא זוכרת).
יש המון מתכונים באינטרנט חלק מתאימים יותר וחלק פחות. הרבה מתכונים טבעונים יכילו חומוס, עדשים, שעועית וכו (רק תחליפי את הסויה בעוף או תורידי בכלל).
אם תרצי עזרה עם מתכונים רק תכתבי לי מסר.
המון בהצלחה ובריאות כמובן!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'ליאת,תודה גדולה'
ליאת,תודה גדולה
10/10/2010 | 00:01
2
7
וואוו,את יכולה!
לכתוב בעברית,נו אז מה הבעיה עם מקלדת בעברית?
אני בדיוק בימים אלו מרחיבה את התפריט שלי לאוכל בריא יותר
הנה למשל היום,קראתי המון על אורז מלא,בסמטי מלא,שהוא טעים ויש המון מתכונים טעימים.
אני חושבת שאפשר אפילו לעשות כאן בפורום קישור לאוכל בריא שאנחנו מכינות וכך נוכל להמליץ על מתונים שמתאימים לנו.
בכל אופן
המון תודות
אני בהחלט בכיוון הנכון
חלבית
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-''
11/10/2010 | 14:21
3
אני גם מבשלת בריא, אתמול בדיוק הכנתי תבשיל סלרי עם מנגולד בצל ולימון... .

מה שכן, פתחתי לעצמי בלוג פה בפרדס שבו אני מתכוונת לשים כל מיני מתכונים לאנדו, מחכה שיהיה לי פה אינטרנט בבית בשביל זה...

את אכן בכיוון הנכון!
אנדומטריוזיס >>
לצפיה ב-'A link can be good'
A link can be good
12/10/2010 | 15:04
4
The problem is that I'm in Germany. I have a Hebrew keyboard at home, but I always just sit with my German laptop in the living room (or at work... shhhh) and so typing in Hebrew is super slow.
Having a spot to share recipes will be great. Different girls here keep different versions of the diet (each and what works for her), but it will still be useful and we can pick and chose whatever we like and change what we don't.
Glad to hear you're on your way! I'm sure it won't take long before you find what works for you best.
Good luck & great health!
אנדומטריוזיס >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ