ימי הצהרה

noonesmart

New member
ימי הצהרה

אפשר לקחת את 2 ימי ההצהרה באותו שבוע (לדוגמא אחד בשני ואחד ברביעי)

mcborka

New member
אם זאת השאלה אז..

ימי הצהרה נועדו לשם כך אם חס וחלילה בן אדם קם בבוקר ולא מרגיש שהוא עם ואין לו כח ללכת.... אם ברצינות אז אם אתה לוקח יום הצהרה אז מבחינת המערכת אתה מאוד חולה ואין באפשרותך להתייצב באותו יום בבסיס ואז אתה הולך באותו יום לרופא, הימים האלה לא נועדו להחליף ימי חופש, לקחת פעמיים בשבוע את אותם הימים זה אפשרי אבל חשוד

noonesmart

New member
זו הייתה שאלה

ושאלתי כי זה המצב שלי. לקחתי בתחילת השבוע ועכשיו אני עדיין לא בסדר ורציתי לדעת האם לפי הפקודות יש עם זה בעיה. בנוסף ניתן לקחת את זה ביום ראשון ובחמישי? סורי אני ממש לא יודע מה מותר לעשות עם זה

מכני

New member
אין שום בעיה ולא צריך להיות ממש חולה

מי שחולה שיישאר בבית

mcborka

New member
תגובה

בימי ראשון וחמישי אינך רשאי לקחת ימים אלו

מכני

New member
אתה טועה ומטעה

גם בהודעה הקודמת שלך וגם עכשיו לדבריך אסור לי להצהיר שאני חולה ביום ראשון או חמישי ? שטויות. יש הגבלות שמדברות על הצמדה של יום הצהרה ליום חופשה בסוף שבוע אבל זה לא המקרה.

mcborka

New member
אני לא טועה ולא מטעה

הייתי בכנס של רמ"ד נגדים לא מזמן ובו הוסבר לנו את כל הזכויות של אנשי הקבע בצה"ל, בין היתר רמ"ד נגדים נימק לנו את סמכיותינו לגבי ימי הצהרה, ואמר בפרוש שהימים האלו לא חלים על ימי ראשון וחמישי, בטח אתה שואל מה ההגיון ? אז גם אני לא מבין אותו......

מכני

New member
אז או שלא הוסבר טוב או שלא הבנת טוב

אני אביא סימוכין : פ.מ. 36.0413 – "חופשת מחלה ומענק בגין חופשת מחלה שלא נוצלה" נחתמה ע"י הרמטכ"ל וניתן לה תוקף מוקדם במסגרת חוזר מפ"ע שפורסם ביום 12.4.05. מחלה עפ"י הצהרה : "יומיים בשנה – בנפרד או ברצף, לא לפני או אחרי חופשה שנתית ולא לפני ואחרי ימי ה' ו-א' (ב"רצף")." אפשר להיות חולה ביום חמישי או ראשון אך לא ברצף.. זאת אומרת.. אפשר להיות חולה אבל צריך להיבדק ע"י רופא ולקבל ימי חלה שאינם בהצהרה. אתה משרת בצה"ל ולא בארגון גרילה.

מכני

New member
דוגמאות לאפשרות לניצול מחלה ע"פ הצהרה

משרת חש ברע וניצל יום מחלה ע"פ הצהרה ביום חמישי, ביום ראשון חזר משרת הקבע לעבוד. = תקין
משרת קבע חזר מיום עבודה מלא ביום חמישי ובמהלך סוף השבוע החל לחוש ברע לכן ניצל יום מחלה ע"פ הצהרה ביום ראשון, ביום שני חזר משרת הקבע לעבוד. = תקין
ביום שני בבוקר משרת קבע חש ברע והחליט לנצל יום מחלה ע"פ הצהרה, ביום שלישי עדיין חש ברע וניגש לרופא במרפאה האזורית אשר ממנו קיבל 3 ימי מחלה, לאחר שלושת ימי המחלה חזר משרת הקבע לעבוד. = תקין
ביום שלישי משרת קבע חש ברע והחליט לנצל יום מחלה ע"פ הצהרה, ביום רביעי עדיין חש ברע והחליט לנצל יום חופשה שנתית.= לא תקין
משרת קבע יצא לחופשה שנתית בת יומיים, ביומה האחרון חש משרת הקבע ברע והחליט לנצל יום מחלה ע"פ הצהרה. = לא תקין
משרת קבע חש ברע ביום חמישי וניצל יום מחלה ע"פ הצהרה, ביום ראשון יצא משרת הקבע לחופשה שנתית. = לא תקין
רפואה שלמה

deathcaster

New member
אתה נחמד מדי

אתה מועסק בתת תנאים, כעובד קבלן, אצל קבלן משנה של צה"ל

למעלה