חתימת קבע- חיל הרפואה/אפשרויות אחרות

Delice

New member
חתימת קבע- חיל הרפואה/אפשרויות אחרות

בוקר טוב, התאריך שחרור שלי הוא אוגוסט 12' עשיתי קורס חובשים קרביים וכרגע אני משרת במרפאה ביחידה עורפית. אני שוקל לחתום קבע ובודק אפשרויות. יש לי כמה שאלות: 1.אם אני ממשיך בתור חובש בקבע, אני הופך לא. מרפאה? אפשרי להיות חופ"ל או חוג"ד? איזה שיבוצים אני יכול לקבל? 2.איזה אפשרויות יש לי לחתום קבע עוד חוץ מתפקיד חובש? למדתי ערבית ומחשבים 5 יח' בתיכון. דיברתי עם מישהו שאני מכיר מהמתפ"ש והוא אמר לי שהם צריכים אנשי קבע לתפקיד הדרכה ותפקידים של ערבית(הוא לא פירט כ"כ איזה) 3.מישהו שמע על תיאום וקישור לכוחות הזרים? תודה רבה, אשמח לתגובות יותר מפורטות בפרטי אם אפשר

deathcaster

New member
תגובה

"אשמח לתגובות יותר מפורטות בפרטי אם אפשר"- למה? התשובות שתקבל יכולות לעזור גם לאחרים, זו מטרת הפורום. לגבי שאלה 1 אני לא יודע לענות לך, לגבי 2 ו-3, אם צה"ל הכשיר אותך להיות חובש, מדוע שהוא ישקיע בך לצורך מקצוע נוסף? (אפילו אם למדת ערבית ו/או מחשבים, מן הסתם תצטרך הכשרה נוספת למקצוע כזה או אחר) מדוע צה"ל צריך להשקיע בך למקצוע אחר כאשר הוא כבר השקיע בך בתור חובש ויש לך כבר ניסיון מקצועי בתחום. למקצוע הדרכה עדיף לצה"ל להשקיע בחייל טרי בן 18 שהוא לא צריך לשלם לו מעבר למשכורת חייל חובה והוא מרוויח ניסיון מקצועי.

deathcaster

New member
תוספת קטנה

אם אין לך תואר אקדמאי שנחוץ לצה"ל, אין לצה"ל שום סיבה לשבץ אותך במקצוע שהוא שונה ממקצועך הצבאי הנוכחי.

Delice

New member
תשובה

ביררתי עם חכ"ל ואפשר לחתום אצלם קבע במתפ"ש- לכן שאלתי אם אפשר לחתום קבע בתפקידים אחרים של ערבית... בקשר לקבע בתור חובש- מה האפשרויות שיש לי? תודה רבה

Delice

New member

למעלה