אומדן וחישוב כספי פיצוי

morki87

New member
אומדן וחישוב כספי פיצוי

שלום רב לפני 3 שנים עברתי תאונת אופנוע בדרך לעבודה שברתי אגן וברך ובנוסף כוויות בדרגה 2 12 אחוז משטח הגוף כמו כן אושפזתי 21 יום בבי"ח.הייתי בן 30 ביום התאונה ומשכורתי הממוצעת 9000 ברוטו כיום קבעו לי 10 אחוז נכות תפקודית ו 8 אחוז בגין הצלקות שנותרו לי עו"ד המליץ שלא לגשת למשפט משיקולים אסטרטגיים??? כיום אני עדיין ממתין לכסף ועו"ד שלי עדיין לא נוקב בסכומים לאחר בירורים וקריאת תיקים הבנתי שהסכום הוא נע בערך בין 200 ל300 אלף האם זה נכון ממתין ךתשובתכם כי אני ממש בחוסר וודאות גדול למה לצפות ועם מה להסכים או לא להסכים תודה מראש. איתן

אומדן וחישוב כספי פיצוי

שלום רב, מאוד קשה לחשב אומדן של סכום על בסיס נתונים חלקיים. אם אמשיך על דרך האמודן, הרי שגם הסכום יכול באיזור המאה אלף ש"ח פלוס מינוס. גם מאוד תלוי האם כבר קיבלת כסף מביטוח לאומי, האם הסכום שהוצע לך הוא מעבר לכסף של ביטוח לאומי, או שלא. קשה לי להבין מה המשפט שנאמר לך אומר, לא לגשת משיקולים אסטרטגיים. האם האמינות שלך מוטלת בספק, האם יש בעיות אחרות בתיק. כעקרון אין חובה לגשת לביהמ"ש אם תקבל מחוץ לביהמ"ש סכום שהוא ראוי בנסיבות. על פניו , בהסתייגויות שרשמתי, נראה שבין 200 ל-300 אלף ש"ח זה סכום גבוה. בברכה,

morki87

New member
אומדן וחישוב המשך שאלה

לא קיבלתי כסף מביטוח לאומי רק עבור 3 חודשים שהייתי בבית וקיבלתי בעצם את משכורת הבסיס שלי ראיתי תיקים שבעבור 15 אחוז קיבלו 300000 האם זה הגיוני?

אומדן וחישוב המשך שאלה

שלום שוב הכל יכול להיות הגיוני בתאוריה. סכום הפיצוי נגזר מכל כך הרבה נתונים סובייקטיביים, שאין תיק אחד עם נתונים זהים יכול להיות שווה לתיק אחר עם אותם נתונים. זה תלוי בשיעור הנכות, טיב הנכות- באיזה תחום, בהשפעה של הנכות על האדם הספצפי, במשכורת, בגיל ועוד ועוד. אם קיבלת פיצוי מביטוח לאומי רק על ימי המחלה, קיבלת דמי פגיעה, עדיין פתוחה בפניחך האופציה לפנות לועדה רפואית שתקבע לך את הנכות בביטוח לאומי, נכות זו לא תהיה מחייבת רק זו שנקבעה בביהמ"ש , כי היא קדמה לה, אבל, וזה אבל חשוב מאוד. מסכום הפיצוי שיוחלט עליו בביהמ"ש, או במו"מ מחברת הביטוח, צריך להוריד את הסכום שקיבלת מביטוח לאומי, גם דמי הפגיעה וגם הנכות, ואם לא פניתי לביטוח לאומי בגין הנכות, בכל מקרה ינכו לך סכומי כסף אבל לפי חישוב תאורטי ולכן עדיף, לאחר שכבר יש לך נכות מחייבת בביהמ"ש, לגשת לביטוח לאומי שיקבע נכויות , ישלם מה שילם וזה יופחת בדיוק מסכום הפיצוי, ולא מצב שבו יופחת סכום משוערך, ובפועל יכלו להפחית לך פחות. מקווה שלא סיבכתי אותך יותר מידי, אבל את הכל העו"ד שלך צריך לעדכן אותך, כי ביטוח לאומי בתאונה שהיא גם דרכים וגם עבודה זה חלק מסוגיית הטיפול בתאונה כולה. ויש כמה גישות של עו"ד לגבי זה. בברכה,

Acct

New member
בכל מקרה, שהמל"ל יהיה פתוח

כלומר, שהסכום יהיה מעבר למל"ל (לגבי תביעות עתידיות מו"ל המל"ל - החמרת מצב, הוצאות רפואיות וכד')

למעלה