לזכרם יום השואה תשס"ח

לזכרם יום השואה תשס"ח../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif

לזכרם ביום השואה והגבורה בשירשור זה כל אחד יוכל להדליק "נר וירטואלי" להעלות את שמות בני משפחתו, קרוביו, אשר ניספו בשואה. יש אפשרות להעלות שם עיירה או קהילה שנכדה יש אפשרות להעלות גם תמונות (אם יש), גודל תמונה לא יותר מ 500k

skito

New member
נזכור ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif ../images/Emo16.gif

לזכרם

יום השואה תשס"ח../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif

emrama

New member
לזכר קהילות זלצ'וב ודולינה אשר במז' גליציה

ובני משפחתי שנרצחו: אחיה של סבתי - שרגא (פייביש) טרקלטאוב ומשה פרנקל, שנרצחו בגיא ההריגה בעירם, זלוצ'וב, בעת כניסת הגרמנים ובסיוע האוקראינים - יולי 1941 ונשותיהם, ברטה נדל וסלקה היימן, שנרצחו מאוחר יותר. אח נוסף, יהודה פרנקל, אשתו ברוריה וביתם רבקה, שנרצחו ביער דולינה עת יצאו מהמחבוא וחיפשו מזון. כל משפחת סבא: יחיאל-מיכל פרוינדליך ואסתר-מירצ'ה לבית שפיגל מהעיירה דולינה. בנותיהם: ברוריה (שכבר הוזכרה ואשר היתה נשואה לאחי סבתי
), שרה, אטה ובבלה. דוד סבתי, ברוך פייגנבאום ואשתו-רבקה לבית אימבר וילדיהם: בלומה, טוינקה והבן נחמן שקצין נאצי שחיבב אותו, רצח אותו כשהועבר למחנה אחר - שלא יהנה ממנו מישהו אחר!! דודה של סבתי - רוחמה לבית טרקל, אשת יעקב ברנהולץ וילדיה: שרגא ברנהולץ+רעייתו תמה לבית שוורצואלד והבן יעקב, מהעיר ברודי. ביתה של רוחמה, שרה, בעלה יהושע מרוז'ניאטוב והבת טושקה, שנסעה קילומטרים כדי למות עם סבתה. בנה של רוחמה, צבי ברנהולץ. כל משפחת יעקב ברנהולץ (כמה עשרות אנשים בעלי דפי עד) מלופטין. בת הדוד, זלדה לבית שטרן שנישאה לחיים אקסלרד ונרצחה בבלז'ץ איתו ועם הבן יקותיאל, בן ה-12. בת הדודה פרומה, בית שטרן. הסבים של סבי, ביילה לבית שמיר וחיים משה פרוינדליך, מהכפר פוצ'מנו, ליד לבוב. הדודים והדודות של סבי: ישראל-אברום שפיגל, אשתו והילדים (דולינה), דוד שפיגל, חיה אוג'ה ובעלה יצחק ויינטרוב, יצחק פרוינדליך, אשתו גוטה לבית פוס וילדיהם, ברוניסלבה, שמתו במחבוא בלבוב, הנכד שלמה סיונק פרידפרטיג, שמת במחבוא, אף הוא. הבן של יצחק וגוטה, מקס-מכל פרוינדליך ואשתו, לולה לבית אנדה ושני ילדים (הוטבעו ע"י הנאצים בספינת הטעייה שנועדה, כביכול לחילופי אזרחים אמריקאיים). הדודות של סבי פרומה רט מבוברקה, ברוריה גוטליב ומשפחתה מפוצ'מנו, חיה פרוינדליך שנישאה לגרשון שטרצר, הם וכל הבנות (שחלקן היו נשואות ובעלות ילד משלהן) וחנה איידלברג, בעלה שמואל ושלשת הילדים. ועוד ועוד. יהי זכרם ברוך. ענת

יעקב טמ

New member
מציע שתצרי קשר עים ישראל פיקהולץ

הוא הקים אתר משפחתי למשפחתו שמוצאה מזלוצה pikholtz.org

לזכר משפחת הרשקוביץ מבנדין../images/Emo16.gif

סבי וסבתי ישראל יוסף וניסל ז"ל הרשקוביץ אחיות אבי פרימט, רוחמה ביילה ז"ל (עומדות) אבי יחיאל יושב בצד שמאל. יש עוד אח מרדכי פנחס ז"ל עם משפחתו (אינו בתמונה זאת)

לזכר משפחת אורמן מבנדין../images/Emo16.gif

סבי וסבתי זינדל ולאה אורמן ז"ל כל אחי ואחיות אימי ז"ל שאיני זוכר את שמם בני דודי ז"ל שאיני יודע את שמם (אמי עומדת שלישית משמאל)

לזכר ההורים האהובים והיקרים שלי ז"ל ניצולי ..

השואה, ומשארית הפליטה,שרה ויהושע שלמרות כל הסבל שעברו,זכו לעלות לארץ ישראל ולבנות בה את ביתם בעשר אצבעות,ותוך אמירת כל יום תודה לאלוקים על הזכות שוב להיות בארץ ישראל. את הכף הזאת שאבא שלי הביא ממחנות העקורים באוסטריה שכנראה היתה בגטו וורשה,(חקוק עליה "דרור" ומגן דוד) הכף הזאת עלתה על השולחן אך ורק בליל הסדר פסח חג החרות. אני בן יחיד גאה מאד שהיה לי הורים כאלה,חבל שלא שמעתי לדבריהם קצת יותר... אנשים עדינים ,טהורים , ואדירי נפש ,סבלנות וסובלנות. ת.נ.צ.ב.ה

Sarika

New member
לזכר ששת המיליונים וביניהם דוברי הלאדינו../images/Emo16.gif

אישה מסלוניקי עם מספר כחול על היד לשה בוקרס|סלינק| שירה של רחל עוזיאל פרחי.

ישרון

New member
לזיכרם../images/Emo16.gif

נר לזכר בני מישחתנו שניספו משפחת אופשימני-שטייר אוסטריה משפחת שטרנשיין-אוסטריה-צכיה משפחת פריימוביץ-בושטינה קרפטרוס

faridi

New member
../images/Emo16.gifלעילוי נשמות קדושי קהילת בנגאזי והסביבה

חלק נכבד מיהודי קירינאיקה (מזרח לוב) נלקחו למחנה ג'אדו בלוב לעבוד עבודות כפיה. המוות היה כתוצאה ממחלות ורעב. מעל 500 יהודים נפטרו שם. ת.נ.צ.ב.ה

לזכרם ../images/Emo104.gif../images/Emo213.gif

של הנספים שנרצחו במיתות שונות ומשונות של הזוכרים שהקימו בית חדש במולדת של הזוכרים והמזכירים של הנשכחים

טיפקסית

New member
לזכר כל בני משפחתי

לזכר משפחות בוק-יחימוביץ'-פינדק-מינדס שנרצחו באכזריות שאין שני לה ע"י המרצחים הנאצים ועוזריהם. היום הזה הוא השבועה שלי אליכם! אני זוכרת! ולא שוכחת! בתמונה-טובה אחותו של סבי אשר נרצחה בעיר רוהטין בשנת 1942 [עפ"י מה שידוע לנו]

ora11

New member
לזכרם של 6 מליוני היהודים שנספט בשואה../images/Emo16.gif

לזכרם של משפלת אימי ז"ל שניספו בגיטו לודג' יהי זערם ברוך.

ora11

New member
טעויות הקלדה../images/Emo52.gifנספו ומשפחת אמי../images/Emo16.gif

../images/Emo16.gifלזכר משפחת אימבר - מלכין, פולין

לזכרם של אריה אימבר ושרה אימבר, סבא וסבתא של בעלי, אשר ניספו בשואה. לזכר ילדיהם אשר ניספו אף הם. הערצה מלאה לאומץ הלב של אליהו, יונה (אוסט) ומשה (אביו של בעלי) - אשר שרדו את השואה, עלו לארץ והקימו כאן משפחות לתפארת. מצרפת משהו שכתבתי בבלוג שלי לרגל יום השואה- לאונרד כהן, פראנקל ואני - "עד קצה האהבה"
בתמונה - ציור קיר, בית הכנסת בטיקטין.

oritbchor

New member
לזכר הפרטיזנים היהודים../images/Emo16.gif

שנפלו במלחמה נגד הנאצים

למעלה