ישראלים יורדים מהארץ...

gao xing

New member
ישראלים יורדים מהארץ...

הנה עוד כתבה על ישראלים שיורדים מהארץ.....איש איש וסיבותיו שלו. בכל אופן, בין היתר גם שמחתי לראות איזכור של הפורום שלנו באופן מיוחד. "יש גידול בפורומים ופתחנו הרבה חדשים, למשל ישראלים באסיה'".

אMור

New member
כתבה גרועה לטעמי...

ולא משקפת את מציאות היורדים... ההם קיבלו אזרחות בגלל הסבא, לאלה יש קרובי משפחה בקנדה, ועוד זוג צעיר שרצה לנסות את החיים בחו"ל.. הסיבות האמיתיות והבוערות לעזיבה של הארץ הוזכרו במעט ולא לעומק והובאו קטעי ראיונות שמשווים לכתבה נוכח הרפתקני ובעיקר - שטחי. אני הייתי מכין כתבה בצורה שונה לחלוטין, כזאת שבסופה הייתה אמירה חותכת לגבי הגורמים שמביאים לגדילה משמעותית באחוזי היורדים - ובכלל, לאיזה חתך אוכלוסייה הם שייכים - וכמובן - תגובות מכמה ח"כים ודעתם בנושא. מאות אלפי הישראלים שחיים בחו"ל ועשרות האלפים האחרים שמתכננים להיצטרף אליהם, מהווים תעודת עניות להתנהלותה של המדינה, כאשר טובי האנשים מחליטים לארוז ולעזוב את הארץ הכי מדהימה שבעולם, עם איכות החיים הירודה ביותר, בהנחה ואכן, ישראל נחשבת למדינה מערבית מפותחת. - חבל -

Charlie

New member
אMור

כתבת: "אני הייתי מכין כתבה בצורה שונה לחלוטין, כזאת שבסופה הייתה אמירה חותכת לגבי הגורמים שמביאים לגדילה משמעותית באחוזי היורדים - ובכלל, לאיזה חתך אוכלוסייה הם שייכים" נמק - איזה חתך ומה הגורמים לדעתך? מדוע את סבור בכתבה "הסיבות האמיתיות והבוערות לעזיבה של הארץ הוזכרו במעט ולא לעומק"? מסכים שישראל היא מקום מדהים אבל נאמר שלא המקום עושה את האנשים אלא האנשים הם אלה שעושים את המקום... אולי זוהי תעודת עניות לעם היושב בציון?!

אMור

New member
ירידה מהארץ

אנשים ששרתו בצה"ל ביחידות מובחרות ורכשו השכלה אקדמאית מוצאים עצמם במצב של תיסכול עקב חוסר במקומות עבודה ואם כן עובדים - אז בתנאים שאינם הולמים את מעמדם. הביקוש למקומות עבודה איכותיים עולה בהרבה על ההיצע, מה שגורם לפגיעה בתנאים ולשחיקה בשכר, שכן המעביד יכול להרשות לעצמו הרבה יותר בהרבה פחות - אז למה לא? אני באופן אישי ראיתי מהנדסים בעלי תואר שני שהולכים לראיונות עבודה במוקד שירות לקוחות (ולא מתקבלים בטענה של overqualified)... מורים בעלי ותק של 20 שנה ותואר שני מרוויחים 5,000 ש"ח נטו בחודש (שלא לדבר על מורים אקדמאים צעירים) וזה הבסיס למערכת חינוך חסרת אמביציות ומלאת תיסכולים... אלה האנשים שעוזבים בהרגשה של תיסכול ומרירות. אנשים שכן היו רוצים לחיות בארץ, אך המדינה לא מאפשרת להם את רמת החיים שמגיעה להם - ולכן - לא מסכים איתך שהאנשים עושים את המקום. מדיניות הממשלה שזורקת מיליונים על חשבון תקציבי חינוך ותשתיות - שמוזנחים כליל... אפשר להמשיך ולהמשיך... אם התנאים בארץ היו הולמים ומקומות עבודה היו מכבדים את עובדיהם - אנשים לא היו אורזים והולכים - כי - באמת שאין לנו מה לחפש במקום אחר - חוץ מחיים ברמה נאותה ומימוש הזדמנויות - דבר שקשה עד בלתי אפשרי בארץ ישראל.

Charlie

New member
אז אם נסכם את דבריך

אתה בעצם אומר שהבעיה בישראל היא: 1) שעות העבודה הן מטורפות 2) השכר נמוך 3) המס לעומת זאת גבוה 4) המחיה לא זולה 5) אין תרבות פנאי בישראל 6) התנאים הסוציאליים אינם משקפים את הכנסות המדינה ממס ישיר או עקיף 7) אין השקעה מספקת בתשתיות ובחינוך לכן, מי שרוצה לקבל איכות חיים טובה, להנות מזמן פנוי כדי לעשות דברים מעבר לעבודה ושינה, כדאי שיחשוב ברצינות על הגירה לצפ. אמריקה, אירופה, סין או אוסטרליה. הבנתי נכון?

אMור

New member
לא. לא כ"כ הבנת נכון...

למרות שמגיעות לך כמה נקודות על תמצות ההודעה שלי לנקודות...
שלא תטעה, בהחלט ניתן לבנות רשימת "קונטרה": למה כן להישאר בארץ... בסופו של ענין, כל אחד עושה מה שטוב לו ומחליט את ההחלטות שלו - השאלה היא: איזהו מחיר יותר כבד: לחיות בארץ בחיק החברים, המשפחה והטבע או בחו"ל, על כל היתרונות ששם. כנראה שזה ענין אישי, אך בכל אופן, המספרים מדברים בעד עצמם - קרא שוב את הנתונים בכתבה... ו...מי אמר שבארץ אין תרבות פנאי? תסתובב קצת בל אביב, תראה כמה פנאי יש שם... הענין הוא, שהאנשים הפכו להיות אפאטים לכל מה שקורה במדינה ושלא כמו הדור הקודם, כבר לא מתכננים שנים קדימה אלא פשוט - חיים את היום... אבל זה כבר נושא לדוקטורט...
שבת שלום.

Charlie

New member
מוזר...

אז למה לעזוב אם ככה? מה נותן לך חו"ל שישראל לא נותנת, במקרה שלך ספציפי? תרבות פנאי? שמע, רוב האנשים במרכז הארץ, עובדים כמו מטורפים, כולל סופה"ש. אני לא יודע מי אלה ש"הסתדרו" בת"א, בנים של מי הם וכו'. עובדה היא שרוב האנשים, שכירים אבל גם עצמאים, לא יכולים להרשות לעצמם להירשם נניח לקורס ללמידת שפה או סדנא של אומנות. למה? למי יש זמן... אז נכון שאתה עובד כלכך קשה אתה מגיע למשכורת "מכובדת" (במונחים ישראלים כמובן) של 8-9 נטו, ואולי גם רכב ונייד מהעבודה. אבל מה חוץ מזה?! איפה ההגשמה העצמית שלך? מה שאתה רוצה לעשות? אל תגיד לי לחכות לגיל 67 (ע"פ החוק החדש) לפנסיה כדי ללמוד שפה...

אMור

New member
כמו שאמרתי -

בסופו של ענין, כל אחד עושה מה שטוב לו ומחליט את ההחלטות שלו...

Charlie

New member
ולכן שאלתי

מה גרם לך למשל לארוז מזוודות ולעזוב את ישראל, ועוד למקום כמו סין למשל?

lindens

New member
צ'ארלי, אני רואה שאתה "פוזל" אלינו

לפורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז. אתה מתכנן הגירה לשם? WELCOME.

למעלה