-----

kris_m

New member
-----

הייתם פעם לבד? אני מתכוונת באמת לבד... לא יום...לא חודש... שנים... ארבע שנים, חמש שנים, שש שנים...אולי יותר אפילו... לא עם חבר\חברה אחת או שתיים...לבד... ובכן...אני הייתי... חייתי עם קבוצה מסויימת... משבע בבוקר עד ארבע אחר הצהריים הייתי חייבת להיות איתם... ואחר הצהריים אם רציתי לעשות משהו עם חברים...הם היו היחידים שיכולתי לעשות איתם משוה... והם...לא סבלו אותי.. לעזוב לא יכולתי...לעבור בי``ס לא יכולתי... וככה ילדה בכיתה גימל הייתי יושבת לבד וחושבת לעצמי מחשבות כמו:``מה דפוק אצלי? הייתי חושבת:``אני לא שמנה מדי, ולא רזה מדי``, לא חכמה באופן יוצא דופן, ולא טפשה באופן יוצא דופן, אז מה דפוק אצלי...`` אח``כ הייתי מדמיינת לעצמי שאנחנו עוזבים, כל המשפחה למקום חדש ושם אני מתחילה מהתחלה... אחרי כמה זמן (כיתה ד, אולי ה) הגיעו מחשבות כמו, ``הלוואי שאני אמות, או שנעבור``, אבל ידעתי שהמשפחה לא תעבור לגור במקום אחר... וככה הייתי לבד...לגמרי לבד...מכיתה ב עד כיתה ח אולי... אולי קצת אחרי אפילו... רוצה למות...חולמת על זה.... בכיתה ד הלכנו לאכול ארוחת צהריים כולם בחדר אוכל, אני באתי אחרי כולם (כי למה שמישהו יחכה לי?) התיישבתילידם, והם עזבו את השולחן... המורה פתרה את זה בצורה הכי יבשה שיכולה להיות...סדרה מקומות קבועים... כדי שהם יהיו חייבים לשבת לידי...באמת תודה רבה לה... ההוריםן לעומת זאת טענו שאני רואה את זה כצרה נורא גדולה אבל כשאני אגדל אני אוכל לצחוק על זה...כנראה שאחרי 10 שנים אני עוד לא מספיק גדולה... המעניין הוא שאהבתי את האנשים מהכיתה שלי, רציתי להיות איתם למרות היחס שלהם אלי... בכיתה ח בערך התחלתי להכנס לדכאונות רציניים... חותכת את עצמי, חושבת רק על מוות, הולכת כל היום עם ראש תקוע באדמה (זה מנהג שסיגלתי לעצמי עוד מהכיתות הנמוכות יותר) לא מחייכת, בוכה בשיעורים, נרדמת בשיעורים... אח``כ עברתי בי``ס, מצאתי חברים חדשים, יש לי חבר, אני עדיין בקשר כלשהו עם הקבוצה הקודמת...אבל רק הקשר המחייב... החיים שלי אמורים להיות ממש מושלמים עכשיו...אבל הם לא... אני לא מפסיקה להיות אומללה ממה שהיה לי פעם...למרות שזה היה לפני שנים, אני חושבת על זה, והדמעות זולגות... השנה אני טסה איתם לפולין...עם אלה שאין לי שום קשר איתם חוץ מהיי... ארני אמורה לבלות 10 ימים במחנות השמדה ובארץ רחוקה, ועוד בזמן היום הולדת שלי... אני לא אוותר על פולין (מה גם שזה כבר מאוחר מדי..) אבל אני בהחלט חוששת ממה שיקרה שם... בינתיים, אני מקווה שאני אסתדר שם... כרגע אני בקשר סביר איתם, עם כולם פחות או יותר (15 אנשים) אבל לא יותר מבסדר... אם הם רק היו יודעים לכמה סבל הם גרמו לי...סבל שנמשך שנים... לכמה רצון למות...כבר הייתי כמעט מתה... לכמה דם... לכמה שירים ששמורים במגירה...ולא יצאו משם כנראה... הרי הם אפילו לא חושבים עלי, ולא על הסבל והכאב שנגרם לי בגללם... ולא על הדמעות (שכבר על הפנים שלי) שירדו בגללם... ולא על החוסר בטחון עצמי שיש....כמה חוסר בטחון עצממי...וכמה שנאה לעצמי... אני יודעת שזה בגלל שמשהו דפוק אצלי...אבל הלוואי ויכולתי לדעת מה זה...מה הדבר שדפוק אצלי... שלכם...ברצון רב למות... כריס נ.ב. סליחה על האורך...

עצבות*

New member
בשבילך..

שאלת- האם הייתי לבד....ובכן..כן..בודדה אני גם היום. כבר לא בוכה, התייאשתי גם מהבכי. העבר נורא כואב לך, וזה עצוב. אבל עכשיו את כבר במקום אחר. הסתכלי על הצד החיובי שבדבר. מקום אחר, חבר... אני לא מכירה אותך, אבל דבר אחד אני יכולה להגיד לך א-ת ל-א ד-פ-ו-ק-ה!!!!!!!!!!!!!!!! תזכרי את זה תמיד, החברה שלנו אכזרית נורא, החברה דפוקה, וחבל ראי כמה הכל רקוב מבפנים........ עצבות.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
הי כריס

וברוכה הבאה לכאן. מתארת סיפור עם המון עצב, של דחייה והתנכרות, של לא מבינים אותך ולא מקבלים אותך - אז. ועכשיו נראה שדברים מתחילים לזוז ולהסתדר. אבל לא ממש, כפי שאת אומרת. הזכרת משהו - ``מה שהיה לי פעם`` ורציתי לשאול אותך למה התכוונת. האם זה מה שסיפרת על הדחייה או שיש משהו נוסף. רוצה לעודד אותך לדבר בחופשיות. מה שאת מתארת כאן, התגובות שלך כילדה וגם עכשיו, מזכירות לי תגובות של ילדים שעברו משהו קשה בילדות, אבל אולי אני טועה. מקווה שהנסיעה לפולין תהיה טובה לך, למרות שזה ללא ספק קשה ביותר להתחבר לדברים שקשורים בשואה ועוד חיבור כל כך מוחשי. ועוד דבר - כמו שהדברים עד עכשיו השתפרו, אולי אפשר להאמין שהם ימשיכו להשתפר...

kris_m

New member
היי

לא קרה לי כלום בעבר, מלבד החוסר מקובלות הזאת, ויכול להיות (כנראה אפילו) שאני מגזימה בהתייחסות שלי לזה. ובכל זאת...אני הרגשתי שם ממש התעללות... לדוגמא, כשהלכנו לחד``א ואני התיישבתי ליד הבנות בכיתה, והן קמו ועברו לשולחן אחר... או כשהיינו בשיעור מחול, וילד מהכיתה שלי לקח את הנעליים שלי וזרק לתוך השלולית והלכתי כל היום עם נעליים רטובות, ואח``כ שמעתי אותו משוויץ שהוא זה שעשה את זה. יש לי עוד אלף דוגמאות... אני כנראה רגישה מדי... אבל עובדה שעדיין כשאני נזכרת ביחס שלי אליהם אני בוכה...וכשאני איתם אני מרגישה נורא לא בנוח...והבטחון העצמי שלי (שגם ככה לא יותר מדי גבוה) יורד עוד יותר נמוך ובקשר לדברים שישתפרו...אני לא רואה איך... הדברים השתפרו כי עברתי בי``ס, הלכתי להכיר אנשים אחרים... אבל עדיין זה מכאים לי...וכנראה שזה לא יפסיק להכאיב לי... אולי דבר אחד טוב יצא מכל העניין...אני נורא רגישה בקשר לאחרים בנושא הזה... כשאני רואה מישהו שלא מקבלים אותו, אז גם אם אני לא אוהבת את האופי שלו, אני לפחות אנושית כלפיו, אומרת לו שלום, ולא מתעללת בו...כמו שאחרים אני רואה שעושים...

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
על רגישות ורגישות יתר

את מתארת מה הם עשו לך, ואומרת שהיית רגישה מדיי... אני לא חושבת שהיית רגישה מדי . אלו מעשים מרושעים וכל מי שהיה חווה אותם היה בהכרח נפגע מאוד וכואב מאוד. ואת יודעת מה? אם ידעו את זה. מה שהם עשו לך היה מיועד לפגוע. אני לא יודעת מנין אנשים מגייסים את הרשעות הזאת. אבל הם מגייסים. עובדה. ואני שמחה שאת עכשיו מרגישה אדם אחר, רגיש יותר כלפי הצרכים של אחרים. אני חושבת שזה רווח נקי בשבילך ובשביל אלו שיהיו קרובים אליך. אם כבר אפשר לראות איזה רווח בעניין. כמו שיהלום עובר ליטוש, אנשים עוברים ליטוש על ידי כאב. טוב שאת כאן. טוב ששרדת. ואל תתני לרוע הזה להכניע אותך. דווקא.

ג^ים

New member
זה נישמע לי מאוד מוכר...

הסיפור שאת מספרת נשמע לי ממש ממש מוכר עד כדי פחד. הקבוצה הזאת שאת מספרת עלייה נשמעת כמו משהו שאני מכיר ממש טוב, וגם אני ניחבלתי וספגתי כאב מהם, אני מקווה שאני צודק. יש סיכוי אולי לישמוע מי הם? ומה הדת שלהם? אני לא רוצה ליגרום לך עוד החלטות קשות, אבל אני ממש הייתי ממליץ לך להישאר בארץ ולעבוד על עצמך במקום ללכת לפולין ולראות המון המון המון סבל של השואה, זה סבל שלא כדי להכניס פנימה, יש כבר מספיק בפנים.

kris_m

New member
תגובה...

אני גרה בקיבוץ, הקבוצה מהקיבוץ, הייתה אחד הדברים המרכזיים בחייי כשהייתי קטנה אני יודעת שאני אסבול שם, אבל מאוד חשוב לי לנסוע לפולין... ותודה על התגובה

meiliya

New member
עידוד

לכריס היקרה שלום השתדלי ליצור קשר עם אנשי מקצוע שיעזרו לך להתגבר על מישקעי העבר ולהביט קדימה בתקווה לטוב, כי החיים יפים ואת כל כך צעירה והחיים לפנייך,גם אני בצעירותי עברתי תקופות קשות ,חלפו שנים,למדתי מיקצוע התאהבתי,נישאתי,ילדתי וגידלתי ילדים.כיום יש לי נכדים וחברים וחברות וטוב לי,התעודדי כריס ואל תוותרי על החיים כי את חכמה, כל טוב לך ממני נורית

מאיה.

New member
כריס

משום מה התחברתי עם מה שכתבת, כל כך. מכיתה א`, עד סביבות כיתה ח`, הניכור, ההשפלה, הראש באדמה, השאלות של ``מה לא בסדר איתי?`` וכל השאר. אז זו הייתה בדידות במלוא המובן. עם הזמן דברים השתנו, בעיקר אני. הבדידות החיצונית נעלמה. חברים נכנסו לחיים שלי. אבל הבדידות עדיין שם... הפעם רק מבפנים. הריקנות הזו, הדמעות של פעם ושל עכשיו שמתמזגות יחד, הכאב של פעם והכאב הנוכחי. החיים השתנו, ההרגשה לא.. אין לי עוד מה להוסיף. מבינה אותך.

בבר

New member
אני מכירה את זה

היי! יש לי בערך אותו סיפור כמו שלך - לי הייתה רק חברה אחת טובה כל התיכון שאח``כ הסתבר שהיא סתם חנטרישית, מלא דכאונות, הייתי הרבה פעמים לבד בבית ולא צאתי למסיבות, פסיכולוגים, הורדת פרופיל בצבא . ובסופו של דבר אחרי כל הבלאגנים שהיו לי אני כרגע סטודנטית ויש לי אפילו כמה ידידים ואני מאוד נהנית. מה שרציתי להגיד לך בעצם שיכול להיות שיש לך עוד דרך ארוכה אבל יש אור בקצה המנהרה ואני רואה שכבר יש לך חבר ונכון קשה לשכוח את העבר אבל זה אפשרי לעשות ``סוויץ`` - ללמוד לקחים ולהמשיך הלאה. ------------------------בהצלחה :cool: -------------------------- נ.ב. : למה את טסה דווקא עם ``החברה הרעים`` לפולין ?

שלום לך

כן, לגמרי, אני יכולה להזדהות עם ההרגשה, החיפוש אחר הקירבה, הרצון להיות מקובלת ולנסות להתקרב. בדיוק כמוך גרתי בישוב קטן, בלי יכולת למצוא אנשים חדשים, וכך חייתי כל חיי עד הצבא.. למעשה, בינתיים גם פיתחתי שומן, דבר שגרם לתוספת גנאי והברחה, הייתי לבד, הרגשתי לבד, נכנסתי יותר בלבד, רצון לגמור, להפסיק את הכאב. הדבר היחיד שהציל אותי היה טיפול, בסופו של דבר הוא לא פתר את הבעיה עם אותם אנשים, עדיין אין ולא יהיה לי קשר איתם (אני כבר בת 26), אבל, כן פיתחתי חברויות מדהימות ואני פחות לבד. חבר בחיים לא היה לי, דבר המשפיע מאד על תחושה הלבד, הכאב, ה.. למה לא מגיע לי שיאהבו אותי, הרי אני אדם מדהים. אבל לפחות יש לי חברים מדהימים שאני אוהבת ואוהבים אותי. אז כן, יש פתרון וסוף לבעיות. תחזיקי מעמד.. באמת שווה להחזיק מעמד.. ניב

למעלה