איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....

shaya54

New member
איפה ללדת? הריון (קצת) בסיכון.....

היי
אני אוטוטו בשבוע 37. לאורך כל ההריון עצם הירך נמצאה קצרה. אין חשש לאיזשהי סכנת חיים, יותר לתסמונות חס ושלום או פשוט לתינוק קצת נמוך.....
לידה קודמת ילדתי טבעי באיכילוב אבל בגלל שלא הבאתי את כל הכרטיס מעקב הריון מאוד הקשו עליי ולא הסכימו לנתק אותי מהמוניטור. היה סיוט! למרות שההריון היה תקין לחלוטין וגם המוניטור לאורך כל הלידה....
הפעם אני פוחדת מאוד שבגלל התינוק הקטן יכפו עליי שוב מוניטור ושלל התערבויות שאני רוצה להימנע מהן...
הרופאה שלחה אותי לייעוץ גנטי והייעוץ גנטי רוצים שאוגדר כהריון בסיכון לפני שאגיע אליהם ולכן אני פשוט לא הולכת :)
השאלה היא איפה ללדת? האופציות הקרובות הן קפלן ואסף הרופא
אופציות קצת יותר רחוקות אבל באות בחשבון הן איכילוב, מעייני הישועה, תל השומר, וולפסון...
אופציות יותר רחוקות אבל אולי אפשריות הן מאיר ולניאדו?
אני פוחדת שבגלל ששלחו אותי ליעוץ גנטי ולא הלכתי יגדירו אותי בכל מקרה בבית החולים כהריון בסיכון וישגעו אותי.....
אשמח לכל עצה!

חיפאית88

New member
אם תלכי ליעוץ גנטי פרטי לא תצטרכי שום הגדרה

לא יודעת לגבי לידה טבעית כאשר הריון מוגדר "בסיכון", אבל אם אפשרי כלכלית יעוץ פרטי יפתור את הבעיה הזו...

shaya54

New member
מה יגידו לי בשלב הזה בייעוץ גנטי?....

להפסיק את ההריון? בחודש תשיעי?
כך או כך זה לא יפתור את הבעיה של איך ללדת עם מינימום התערבות

אני ממש ממליצה להתייעץ עם פנינה מלניאדו

היא מנהלת מועדון היולדות ומיילדת ותיקה. יכול להיות שבלניאדו יאפשרו לך לידה טבעית עם מוניטור לסרוגין. חדרי הלידה קצת מבאסים יחסית לאיכילוב (מקלחת יש רק במיון) אבל מצד שני הם מאד מאפשרים.
הייתי מנסה לברר גם בתה"ש. ובהחלט מבינה את השיקול שלך שאת לא רוצה להכנס תחת הקטגוריה של הריון בסיכון.
גם במעייני הישועה וגם בליאדו רגילים לנשים ללא מעקב הריון וחוץ מקצת פרצופים לא יעשו סיפור. למרות שבלניאדו ללא האישורים מראש לא תוכלי להיכנס לחדר הטבעי.
בקיצור אני ממליצה לך להרים טלפון לפנינה בלניאדו, לתהש ולמעייני הישועה ולבדוק מה המדיניות שלהם לגבי לידה (מוניטור, יכולת להיות פעילה ולא מרותקת למיטה) במקרה כזה של תינוק עם עצם ירך קצרה.

shaya54

New member
תודה ושאלה על שחרור מוקדם

כבר שבוע 38+2 ועוד לא החלטתי לאן אלך ברגע האמת
במעייני הישועה המים במקלחת לא מספיק חמים כדי לעזור בזמן הצירים (נשמע שולי אבל זה לא!)
לניאדו קצת רחוק...שעה נסיעה בערך....
ותל השומר קצת מלחיץ אותי בגלל כל מדיניות ההפרדה שהיתה. חוששת שכמו איכילוב הם מאוד אוהבים להיצמד לנהלים

נראה לי שאני פשוט אנסה למשוך ממש כמה שיותר בבית ולהגיע מאוחר לבית חולים קרוב....

ועוד שאלה, בלידות הקודמות השתחררתי אחרי לילה בב"יח אבל הבטחתי לעצמי שלא אעביר עוד פעם לילה במחלקה. זה ממש סיוט עם תינוק קטן וצווחני ותפרים ושותפות לחדר וכו'.
אני יודעת שמשחררים רק בשעות הבוקר ולכן לרוב נוצרת בעיה (אלא אם כן אלד בלילה)
מישהי התנסתה בשחרור מוקדם? יכולים לחייב אותי בעלות כספית אם אני משתחררת אחרי כמה שעות?

בלניאדו אין בעיה עם שחרור מוקדם

גם בלילה יש רופא ומקסימום אם אין מי שיכתוב מכתב, צאי הביתה ותחזרו למחרת לקחת את המכתב. אני חושבת שיש מינימום של 12 שעות מהלידה כדי שבית החולים יקבל את התשלום עלייך מביטוח לאומי.

shaya54

New member
ילדתי!

אז בסוף כל החששות התבדו....לא הלכתי לייעוץ גנטי וגם לא להריון בסיכון וילדתי בתל השומר בחדר לידה טבעי. היה מדהים!!! (ובסוף נורא נורא כואב...). לא הייתי מחוברת למוניטור, הייתי כל הזמן בתוך אמבטיה חמה (יצאתי בדקה האחרונה).
מומלץ מומלץ מומלץ!!!!!!!!!!!!!!!
אחזור לספר את סיפור הלידה בקרוב.....

דרך אגב יש שם אפס הפרדה אמיתי אמיתי, לא נפרדתי מהתינוק שלי לשנייה אחת.....

shaya54

New member
אה, וכמובן שכל ההלחצות של הרופאים לגבי הבריאות של התינוק היו

סתמיות
הוא נולד בריא, שלם ומושלם (חמסה חמסה חמסה)

למעלה