לידה רביעית טבעית

לידה רביעית טבעית

אני לקראת לידה רביעית בשאיפה לטבעית, אחרי 3 לידות שהיו מורכבות גם בגלל תגובה שלילית לאפידורל.
בראש אני מאוד סומכת על הגוף, הצלחתי למשוך בלידות בלי אפידורל, אבל אני חוששת מאוד שיגיע הרגע, בפתיחה 7/8 שכבר מרגישים שאי אפשר...ואני חושבת גם על סיטואציה שאצטרך תפרים בלי אלחוש?? וכל שלב יציאת התינוק... יש לי פנטזיה שלידה רביעית תתקדם מהר יותר ואני אלד בחדר טבעי... אשמח לשמוע מכן אמירות מחזקות והתייחסות לחששות וכמובן טיפים- מה עזר ברגעים הקשים

לגבי תפירה בלי אפידוראל -

זה לא אומר תפירה בלי אילחוש. מקבלים זריקת הרדמה מקומית.
אם את מרגישה שהתפירה מתחילה לכאוב לך, אל תתביישי ותבקשי חידוש של ההרדמה.

ולגבי שלב יציאת התינוק - בלידה הראשונה שהייתה אומנם עם אפידוראל, אבל נתתי בוסטים בודדים לאורך 6-7 שעות לידה, ובמשך שעתיים או יותר של לחיצות לא נתתי בוסטים בכלל, כך שביציאת הראש כבר לא היה כמעט אילחוש - זה שרף וקצת כאב אבל לא נורא ונגמר מהר. בלידה השניה שהייתה לידת בזק נטולת אפידוראל - לא זוכרת שהרגשתי משהו, הייתי כולי בצירים ובלחיצות.

טיפים ללידה

אני ממליצה לך לתרגל טכניקות הרפיה. להגיע ללידה רגועה, לחוות את הרגע ולא לחשוב מה יהיה אחר"כ. להכין את המלווים עם כלים לעזרה בזמן הלידה. אם מקפידים על נשימה והרפיה הצירים לא מאד כואבים ובקשר ליציאת התינוק, סביר שאם תהייה מרוכזת וקשובה לגוף זה יהיה מהיר. אני מקווה שלא תצטרכי תפרים אבל אם כן, נותנים אלחוש מקומי.

שמעת על היפנובירתינג?

נשמע שזה ממש יתאים לך...
שיטה שמתמקדת בחשיבה חיובית, שינוי התפיסות הקודמות שלנו על הלידה.
השיטה עוזרת להגיע ללידה רגועה וחווייתית יותר.
שווה לך להכנס לאתר של "פשוט ללדת" ולקרוא על זה קצת.
יש שם המון משפטים מחזקים וחיוביים והרבה הכנה רגשית ומנטלית.
אני מדריכת הכנה ללידה בשיטה הזו, אשמח לענות לך על שאלות אם יהיו לך.
מוריה הברמן (חפשי אותי בפייסבוק...)

למעלה