התייעצות לגבי לידה טבעית

PinkWin

New member
התייעצות לגבי לידה טבעית

היי :)
אני בשבוע 2 אוטוטו וכבר התחלתי לקבוע סיורים בבתי חולים.
אני מעוניינת בלידה טבעית, אם אפשרי עם אמבטיה אז זה בכלל יהיה מדהים.

אני בעקרון מוגדרת כהריון היי ריסק בגלל קרישיות יתר ועבר של קריש דם ברגל ובריאה.
הייתי בסיור בתל השומר והבנתי שהחדר לידה הטבעי שנפתח מחדש לא מתאים להריון היי ריסק אבל אין הבדל משמעותי בין מקלחת לאמבטיה..

בנוסף, אני גם ככל הנראה אצטרך לבוא באופן יזום לזירוז כי לא מומלץ למשוך את ההריון עד שבוע 40-41 וזה בכלל מבאס לשמוע :/

אני ממש לא מעוניינת לקבל אפידורל, גם לא אהיה מעוניינת לקבל זירוזים כי הבנתי שזה כואב ברמה היסטרית וכמובן שיש יותר סיכוי להגיע לקיסרי.
האם למישהי יש הסברים, המלצות על בתי חולים באיזור שרון-מרכז שתומכים בלידה טבעית ללא התערבויות בהריונות היי ריסק?

הסיור הבא שלי יהיה בבלינסון ולאחר מכן במאיר.
אם יש עוד בתי חולים שכדאי לי לבדוק אשמח לשמוע.

תודה :)

mitmit11

New member
לניאדו, מעייני הישועה, ליס

בכולם יש אוריינטציה מעולה כלפי לידות טבעיות גם בחדרים רגילים (אני אישית בוגרת שלוש לידות טבעיות בחדר רגיל).
היות ואת מיועדת לזירוז אז שווה ללמוד עכשיו על דרכי זירוז טבעיות שאפשר לבצע לפני ההגעה לתל"מ. לידה בזירוז היא פחות נעימה מן הסתם, עם פיטוצין הצירים מתעצמים אבל גם בלידות כאלו יש לידות טבעיות לחלוטין.
בינתיים ממליצה לך על קריאת הספר לידה פעילה ועל חיפוש קורס הכנה ללידה באוריינטציה טבעית.

PinkWin

New member
תודה!

יש לי את הספר.. תכננתי להתחיל לקרוא כבר שבוע הבא :)
&nbsp
את ליס אני אצטרך להוריד מהפרק כי הבעל ממש לא מוכן להתקרב לתל אביב.. אבל כן אולי שווה לבדוק את לניאדו.
שמעתי גם דברים טובים וגם דברים פחות..
&nbsp
אבל שווה לי לקבוע סיור גם לשם.
&nbsp
יש לך אולי פרטים לגבי הקורס?
&nbsp
תודה :)

mitmit11

New member
בהחלט שווה לקבוע סיור

לעניין קורס - יש מדריכות הכנה ללידה, חלקן גם דולות, שמעבירות קורסים כאלו. לא מכירה כל כך באזורך.

בקשר לקורס ממליצה לך על קורס הכנה מקיף שיתן לך הרבה כלים

להתמודדות עם צירים וחשיבה חיובית. באזור המרכז יש את פשוט ללדת (שיטת היפנובירת) ויש את שיטת התחנות. יש עוד הרבה קורסים בגישה טבעית פרטיים או קבוצתיים.

אני כבר אומרת לך שאין לך בכלל מה ללכת לבלינסון

בית חולים עם אמבטיה זה או חדר טבעי או בהדסה עין כרם יש בכמה חדרים. לדעתי במאיר לא תתאימי לחדר הטבעי. אולי אולי בלניאדו. את חייבת לקחת בחשבון שבלידה שמתחילה בזירוז חייבים ניטור רצוף ולכן סביר שלא תוכלי להיות במים כי תהיי מחוברת למוניטור (תוכלי להיות בתנועה, בעמידה, על כדור).
בית החולים הכי סבלני ולא מתערב באיזור הוא לניאדו.

shaya54

New member
מעייני הישועה

ילדתי שם לידה ראשונה עם זירוז
נורא רציתי לידה טבעית אבל הצירים של הזירוז היו כואבים נורא ולא הצלחתי לא לקחת אפידורל (בלידה השנייה ילדתי בלי זירוז והצירים עברו עליי דווקא בקלות, לשם ההשוואה...)
במעייני הישועה ממש התחשבו בי. אמרתי שאני לא רוצה מוניטור ואפילו שנתנו לי זירוז עדיין המיילדת אפשרה לי להיות בלי המוניטור עליי, להתקלח כמה שרציתי ולהסתובב בחדר חופשי....מדי פעם היא נכנסה והחזיקה לי את הניטור על הבטן בזמן שקפצתי על הכדור פיזיו....
החיסרון שם - המים במקלחת לא מספיק חמים!!!!! ואין זרם מספיק חזק :)
ועצה ממני, אם יורשה, אם את עם פיטוצין, ברגע שאת מרגישה שהצירים מתחילים לכאוב תתחילי לעשות הכנה לאפידורל.......
אני חיכיתי ומשכתי את עצמי עד לקצה ולצערי יצאתי עם טראומה נוראית מהכאבים הבלתי נסבלים של הצירים
מצד שני שמעתי על כמה וכמה בנות שהצליחו (אין לי מושג איך!) ללדת בלי אפידורל עם זירוז....בקיצור, תהיי קשובה לעצמך ואל תנסי להיות גיבורה....וכמובן אם יש לך אופציה תעשי הכל הכל הכל הכל כדי ללדת בלי זירוז! זה הבדל של שמים וארץ!!

yoolyul

New member
הי, כתבת במקרה איפשהו את סיפור הלידה השניה שלך?

תפס אותי המשפט שכתבת שעם פיטוצין הצירים היו בלתי נסבלים אבל בלי הם היו דווקא 'בסדר'. אני לקראת לידה שניה ורוצה ללדת טבעי. בלידה הקודמת היתה לי ירידת מים ללא צירים אז כמובן קיבלתי פיטוצין, ניסיתי כמה שעות בלי אפידורל ונשברתי. כל הזמן מנקר לי הספק שאולי לא אצליח לעמוד בצירים, כי הנה עובדה שלא הצלחתי פעם קודמת.... למרות שאומרים לי שצירי פיטוצין שונים מחירים רגילים כאילו קשה לי להאמין על עצמי שאכן יהיה ככה... באמת יש כזה הבדל??

shaya54

New member
היי

רק עכשיו ראיתי שכתבת לי פה!
כן, כתבתי את הסיפור גם בפורום הזה וגם בהריון ולידה
נראה לי אפילו שקראת אותו והגבת כי מוכר לי שגם לך היתה לידה לא משהו עם פיטוצין...?
בכל מקרה, זה באמת הבדל עצום! עם הפיטוצין התפתלתי על הרצפה בלי יכולת לדבר או לחשוב...ממש ממש ממש סבלתי זה באמת היה נוראי, מעולם לא חוויתי כאב כזה....ועד שהאפידורל הגיע הייתי ממש משותקת מכאבים חשבתי שאני עומדת למות, הרגשתי שאני לא יודעת איך אני עומדת לעבור את השניה הבאה

וגם אני כמוך פחדתי נורא נורא שאני בעצם חלשה בלי כוח סבל ושאני לא אעמוד בלידה טבעית

כשהגעתי למיון יולדות והרופאה בדקה אותי (כי הגעתי עם פתיחה של 2.5-3 ולא היה ברור אם אני נשארת או הולכת) היא היתה בשוק שאני בפתיחה של 5 ואני נראית כאילו כלום לא עובר עליי! הייתי ממש ממש ממש כרגיל! כשהיה ציר התהלכתי לי תוך כדי נשימות במיון וחזרתי לשבת מיד כשהציר נגמר
אני זוכרת ששאלתי אותה אם נראה לה שיש סיכוי לפי דעתה שאני אשרוד לידה טבעית והיא צחקה ואמרה שאם אני נראית ככה עכשיו אז יש סיכוי גדול.....
ובאמת הצירים היו ממש ממש נסבלים!!!! עד פתיחה 7 הכל באמת היה דיי קליל (מקלחת מאוד מאוד עזרה לי בניגוד ללידה הראשונה!)
בפתיחה היה משבר פיזי ונפשי אבל הצירים לא ממש התחזקו אלא נהיו יותר תכופים
ואני יכולה לנחם אותך שבשלב של הלחיצות לא מרגישים את הצירים בכלל בכלל! ככה שאין מה לדאוג

מה שכן, החלק הבאמת כואב זה השלב הזה שאת צריכה לדחוף את התינוק החוצה, אני לא רוצה להלחיץ אבל זה כואב
דיי מאוד כואב...
את פשוט מרגישה אותו ממש עובר בתעלה שלך ואת צריכה איכשהו לדחוף אותו מה שמעמיק את הכאב...אבל היתרון הוא שבלי אפידורל את מרגישה ממש כל דבר שאת עושה ולפחות אצלי זה היה מאוד יעיל ותוך 3-4 צירים הוא כבר היה בחוץ, רבע שעה מתחילת צירי הלחץ
גם הרגע שהוא ממש יוצא כואב
והאמת שגם אחרי הלידה עצמה כואב....מה שלא קורה עם אפידורל
אה כן, וגם כשתופרים אותך בלי אפידורל...גם זה כואב

אבל ההתאוששות קלילה ומהירה וזה מדהים ממש!!! ובזכות הלחיצות האפקטיביות יצאתי בפעם הזאת בלי טחורים (סליחה על התיאורים) ובלי כאבים שם למטה...בלידה הראשונה ממש ממש קרעתי את עצמי ולא וכל האזור כאב לי המון זמן
ואחרי הלידה הזו חוץ מכמה תפרים לא הרגשתי כלום!
אז סה"כ זה נסבל, אני בטוחה שתצליחי! וזה באמת באמת שווה את זה! זו חוויה מדהימה!!!

yoolyul

New member
תודה על התשובה המפורטת

ועכשיו אני נזכרת שיכול להיות שבאמת הגבתי לסיפור שלך (להאשים את טמטמת ההריון?
)
הסיפור שלך כ-ל כ-ך מעודד אותי. יש לי חברה שעברה משהו דומה ושמעתי כבר על עוד כמה מקרים של לידת פיטוצין נוראית לעומת לידה אחריה טבעית וטובה.
וזה באמת נותן לי תקווה.
בלידה הקודמת האפידורל היה מאוד חלש, בשלב הלחיצות כיבו לי אותו בכלל אז כן הרגשתי וזה היה שלב מצוין (תוך כמה לחיצות היא יצאה ובלי קרעים בכלל). רק השלב הראשון היה סיוט.
מאוד חוששת שגם הפעם לא יתפתחו לי צירים שהגוף שלי משום מה לא יודע לייצר אותם ושאקלע שוב לסיטואציה שמחייבת זירוז... (בגלל שבלידה הקודמת ירדו המים בשבוע 36+6 ואמא שלי וגם אחותי תמיד ילדו מוקדם והנה הפעם אני כבר בשבוע 38 וכלום, לא מרגישה כלום)
אבל באמת מתפללת ללידה שונה מהקודמת כמו שהיה לך, ממש תודה על הפירוט, מאוד טוב לי לשמוע סיפורים כאלה בתקופה זו של חיי

shaya54

New member
אני גם חשבתי שהגוף שלי פשוט לא יודע לפתח צירים

מצחיק, כי זו מחשבה ממש טפשית! אבל היא בלתי נמנעת למי שמעולם לא חוותה התחלה של צירים.........זה נראה הזוי שפתאום ככה מכלום את תתחילי להרגיש צירים וזה יתפתח ללידה..אבל זה מדהים שזה באמת קורה! הלוואי שזה יקרה לך טבעי הפעם ושתצליחי ללדת בלי אפידורל (העיקר שלא תילחצי. ברגע שהרגשתי את הצירים מתגברים בערך בפתיחה 7 התחלתי להילחץ ואז גם התחיל יותר לכאוב לי).. אז אל תילחצי, ותזכרי שזה לא פיטוצין ושהכאב נשאר פחות או יותר אותו דבר מתחילת הלידה ועד הסוף.....וכמובן שתחזרי לעדכן!!!!!!!!

yoolyul

New member
תודה! משעשע איך כולן נופלות לאותן מחשבות לא רציונליות...

תודה על העידוד!! בינתיים באולטראסאונד הערכת משקל התגלו מים עכורים והרופא שלי רוצה מעכשיו פעמיים בשבוע מעקב מוניטור ואולטראסאונד:-( ממש מקווה שזה לא יגרור שרשרת התערבויות ולא יהרוס לי את התכניות ללידה טבעית... יאללהההה ללדת.....

yoolyul

New member
לאאאאאא אוף!!!!!

מתחילה להילחץ שהתכניות שלי ללידה טבעית הולכות להתחרבש גם הפעם...
יש עוד כמה ימים אבל אז מן הסתם יתחילו ללחוץ על לזרז....
אוף, יאללה ללדת כבר!

(תודה על ההתענינות
)

shaya54

New member
הייתי בטוחה כבר שכן!

לא נורא, יש עדיין סיכוי! איזה שבוע את עכשיו? זה באמת יכול לקרות כל רגע.....אני זוכרת שבשבוע 40 הלכתי למעקב הריון עודף בלי צירים ובלי כלום והרופא אמר לי - אם לא תלדי עד יום רביעי אז תבואי שוב....ואמרתי לעצמי "ברור שאני לא אלד עד יום רביעי....." ובשני בערב התחילו צירים, בשלישי בצהריים כבר ילדתי
זה באמת בא בהפתעה בלי שום הכנה מוקדמת
את לא תאמיני כשזה יקרה!

yoolyul

New member
הלוואי!! מהפה שלך ל.. מי שצריך לשמוע:)

אני עכשיו שבוע 40 או 40+1. מתלבטת מתי להתחיל ללכת למעקב כי בדיוק דברים כמו מה שהרופא אמר לך ממש יהיה לי קשה לשמוע... ובינתיים לגמרי מרגישה שהכל בסדר, כנראה אלך לקראת סוף השבוע או ביום ראשון אם כלום לא יקרה עד אז. הלוואי הלוואי שיתחיל כמו שאת מתארת, נשמע מעולה! תודה!

למעלה