לידה בתנוחה זקופה

לידה בתנוחה זקופה

בוקר טוב,

מניסיונכן, אלו בתי חולים מאפשרים לידה/צירי לחץ בתנוחה זקופה ולא רק במיטת יולדות?

mitmit11

New member
באיזה אזור

לי אישית בליס הציעו תנוחות זקופות (לא ביוזמתי). בפועל זה לא עבד לי טוב אז לא קרה אבל לגמרי היתה נכונות (בחדר לידה רגיל)

mitmit11

New member
אני בוגרת שלוש טבעיות, שתיים מהן פעילות

בשתיים הראשונות הגרלתי מיילדות תומכות ומדהימות. בשלישית הודעתי במיון שאני בעניין של לידה טבעית ואכן צוותתי למיילדת מתאימה שהיתה מדהימה לא פחות מהקודמות.
הלידות שלי מהירות אז לא ממש יצא למיילדת להיות מחוץ לחדר... אני עולה לחדר לידה בד"כ סביב פתיחה 6 ויולדת תוך גג שעתיים. בין לקחת פרטים ללתפוס את היילוד אין לה הרבה זמן להסתובב...
&nbsp
בכל מקרה אני הרגשתי אוירה טובה ותומכת (גם מהרופאים אגב, במיון לפי איך שהעברתי ציר רופא העלה אותי לחדרי לידה, בחדר לידה ברגע שנאמר שאני בלידה טבעית הרופאים איחלו בהצלחה ויצאו כלעומת שבאו).
&nbsp
במרכז/שרון שווה מאוד לבדוק את לניאדו. יותר למרכז אז ליס ומעייני הישועה.

shaya54

New member
ואני דווקא רציתי תנוחה זקופה ולא אפשרו לי בליס...

mitmit11

New member

מה שמטריף אותי (וזה לא רק בליס אלא בכל בי"ח) זה השונות בגמישות בין אנשי צוות שונים. זה לא אמור להיות "לוטו", זו אמורה להיות מדיניות...
&nbsp
רק גורם לי להתחזק יותר ויותר שהלידה הרביעית, לכשתגיע, תהיה בבית.

shaya54

New member
גם אני מתחילה לחשוב על ללדת פעם הבאה בבית

שונאת בתי חולים
גם ככה אני יודעת מה הכי טוב בשבילי
לא רוצה אנשי צוות שיגבילו אותי
אחרי 2 הלידות שלי גם ככה הלכתי הביתה ברגע שנתנו לי (פחות מ24 שעות אחרי הלידה)
הבעיה היא שאני חוששת שחס וחלילה נהיה זקוקים לרופא (בעיקר פחד על התינוק שייוולד) ולא יהיה....
וגם מתבאסת על זה שעד שיולדים בבית בכל זאת צריך להגיע לבי"ח כדי לעשות תפרים...
אה, וכמובן הכסף...נורא יקר ללדת בבית!!!

mitmit11

New member
למיטב הבנתי ברוב המקרים מיילדת הבית יכולה לתפור בעצמה

בהנחה שאין מצב רציני. מנגד - הסיכוי לקרע הוא נמוך יותר (לא יודעת מחקרית - ההיגיון|).
אצלי הדבר היחיד שמבאס הוא צהבת יילודים שדי בטוח שתהיה כי בינתיים אני על 3/3 (ברמת פוטותרפיה).
אגב בלידות הביתחולימיות שלי לא הרגשתי שאנשי צוות מגבילים אותי. שוב - לוטו...
אבל היות וכל הדיון עדיין היפותטי אז יש לי זמן לחשוב על כל המשתנים

ממש לא מגיעים לבית חולים אם צריך תפרים.

המיילדת תופרת. למה שהתינוק יצטרך רופא? יש מיילדת עם המון נסיון וציוד אם חס וחלילה קורה משהו. ובקשר לכסף זה מאד מבאס אבל שווה את זה.

בכל בתי החולים זה אפשרי, זה תלוי מי המיילדת.

הדרך היחידה להבטיח שלא יגבילו אותך בתנוחה היא לקחת מיילדת פרטית בלניאדו לצערי.
אם זאת, כדולה ליויתי לידות בתנוחות זקופות בכל בתי החולים במרכז ליס, מאיר, לניאדו , קפלן ואפילו בתה"ש. זה לגמרי תלוי מיילדת.

למעלה