שבוע 40 פלוס

נויהנוי

New member
שבוע 40 פלוס

הגעתי לשבוע 40 ו-4 ימים. היום הייתי במעקב הריון עודף ( מרגיזה אותי ההגדרה הזאת) . בבדיקות הכל תקין אך הרופא אמר שהם ממליצים ב41 להתחיל בהשראת לידה. אני מאוד מתלבטת האם להתחיל בשבוע זה השראת לידה טבעית ע״י רפלקסולוגיה או פשוט להמתין ולהאמין שהבייבי תגיע שיהיה לה נכון. אני לא חושבת שהליגה לא מתפתחת עכב עכבות או התנגדויות שלי. בסה״כ מרגישה נינוחה ומוכנה. אשמח לשמוע את דעתכן. -האם להתחיל בהשראת לידה טבעית בשבוע 41 גם אם הכל תקין או להמתין ?
בנוסף במוניטור של 20 דקות נצפה רק ציר אחד, האם אומר שיקח עוד הרבה זמן עד שיתחילו ציירים?

ממש לא אומר כלום

יש סיכוי שהיום בערב כבר תהיי עם תינוק בידיים.
אני ממליצה על רפלקסולוגיה/ דיקור זה נעים ואם לא יועיל בטח לא יזיק.
אם התינוק לא מוכן לצאת טיפול רפלקסולוגי לא יוציא אותו בכח. (לעומת פיטוצין)
אבל הטיפול יכין את הגוף.
בקשר להמלצה לזרז זה מאד תלוי בבית החולים שבו את עושה את המעקב. אבל יש הרבה נשים שממתינות עם הזרוזים המוצעים
ועושות את המעקב בבתי חולים יותר סבלניים (לניאדו, מעייני הישועה) וכשמגיעה הלידה הולכות לאן שרצו ללדת.
חשוב מאד לעקוב אחרי תנועות עוברולעשות מוניטור פעם בכמה ימים.

כל עוד המדדים תקינים -

לחץ דם, שתן, כמות מים (מראה מה שלום השלייה), מוניטור - תכלס אין מה לזרז. שבוע היריון הוא לא סיבה להתערבות.
יש נשים עם היריון ארוך, כמו שיש נשים גבוהות, נמוכות, שמנות ורזות. 40 זה ממוצע.

נויהנוי

New member
תודה רבה ועוד שאלה

במידה ולא אלד עד יום שישי. אני צריכה בשישי להגיע למעקב. הרופא אמר לי שיעשו לי בדיקה וגינאלית. האם חיוני לעשות את הבדיקה או לסרב ולעשות רק מוניטור, לח״ד ושתן?

תבדקי עם עצמך מה הבדיקה תתן לך?

ואם בודקים וצוואר הרחם סגור ומסוגר? (מה שסביר להניח שיהיה כי אין לך צירים)
איך תרגישי, איך זה ישפיע על ההחלטות שלך?
האם זה יערער אותך או יחזק?
מה הנטייה שלך?

נויהנוי

New member
תודה

החלטתי להמנע מהתערבויות. אני מאמינה שלהגיע ללידה שלווה ונינוחה שלי ולביייבי מתאים זה הדבר הנכון והמדויק. תודה רבה חיזקתן אותי.

דרך צלחה ונשמח לעדכונים!

למעלה