לידה שניה - שאלה לגבי הצורך באפי-נו

kseniali

New member
לידה שניה - שאלה לגבי הצורך באפי-נו

הי,
לפני כ10 שנים ילדתי את בני בלידה עם אפידורל (בשכיבה על הגב), אחרי שימוש באפי-נו שבו גם מתחתי את ההאיזור וגם למדתי ללחוץ בצורה יעילה יחסית. שלב שבו לחצתי ללא תחושה כמעט ולפי הנחיית המיילדת היה כמה דקות (3 צירים) וללא קרע\חיתוך תינוק של 3600 גרם עם ראש קצת גדול מהממוצע.
עכשיו התחלתי שבוע 32 להריון:
1. האם כדאי שוב לקנות אפי-נו ולהתאמן או שהעיסוי אמור להספיק?
2. האם יש יתרון ללידה שניה? או שהכל מהתחלה?
3. יש המלצות נוספות? ראיתי שיש תה מומלץ. שמן נר לילה מומלץ?
ו..ספרים. ראיתי רשימה כאן של כמה. אותי יותר מעניין הצד הפרקטי של הלידה: שיטות הרפיה וכו'. איזה מהספרים מומלץ?
תודה מראש לכאל העונות:)

אפינו ועוד,

קודם כל שיהיה בשעה טובה,
אם הרגשת שהיתה לך חוויה טובה עם האפינו למה לא לחזור על ההצלחה..? זה טוב להזכיר לעצמך את ההרפייה במקום של המתיחה, הרי עברו 10 שנים..
בהחלט יש יתרון ללידה שניה - את במקום אחר, את כבר יודעת שאת יודעת ללדת, צוואר הרחם כבר נפתח וכמו כן הנרתיק והפרינאום. למרות שעברו 10 שנים וזה לא אותו דבר אם היית יולדת נגיד שנתיים אחרי הלידה הראשונה - אבל עדיין הרקמות שלך זוכרות, הגוף זוכר.
ממליצה לתרגל נשיפות ארוכות בחיבור להרפייה, ממליצה על הספר "היפנובירתינג" - קיים כרגע רק באנגלית). שיטה שמוגשת מאד יפה ומדברת על הקשר בין נשימה, הרפייה, הפחתת הסטרס והפחתת הכאב.
שמן נר הלילה - יש שממליצים משבוע 36 - טבליה אחת לפה, ואחת לנרתיק פעם ביום.
אישית אין לי הרבה ניסיון עם זה. מה שכן ראיתי זה מיילדת שמשתמשת בשמן תוך כדי לידה למריחה על צוואר הרחם והיה נראה שזה עושה עבודה יפה. (היא טוענת שהיא עובדת עם זה כבר שנים).

kseniali

New member
תודה ועוד...

באפי-נו עיקר ההתלבטות זה המחיר שלו - בסביבות ה-600 ש"ח. לכן מבררת אם זה נחוץ, כי זה לא מעט כסף. אפילו חיפשתי יד 2 לשימוש עם קונדום. יודעת שלא מומלץ, אבל לא בטוח שאקנה חדש...
ברור לי שבלידה ראשונה זו קניה שווה, אם מקפידים לתרגל ועושים את זה נכון.
לגבי הספר - יש המלצה בעברית? אני בסדר עם אנגלית, אבל לצערי לא בתחומים האלה. אקלוט אולי רבע אין לי כח למילון:(

רק את יודעת אם הוא נחוץ לך

יכול להיות שיספיק לך לעשות עיסוי פירינאום ידני...
ויכול להיות שהאפינו יותר טוב לך, לאחרים קשה לדעת.
הספר של ההיפנובירת' הוא דיי פשוט -גם אני לא דוברת אנגלית כשפת אם
אבל הוא מאד פשוט וכתוב בצורה בהירה.
לא מכירה ספרים בעברית שמלמדים הרפיות ונשימות אבל,
אולי שווה לקבוע מפגש חד פעמי עם מדריכת היפנו' או עם מדריכה משיטת K
שילמדו אותך שיטות הרפיה ונשימות.

kseniali

New member
מקריאה מהירה

בינתיים נראה שהשיטה נורא קשה ליישום בלי דולה ובבית חולים.
מנסה לתאר לעצמי איך מסבירים למיילדת בחדר לידה מה עושים.
בנוסף, קראתי כמה סיפורי לידה, כולל מעייני הישועה, איך שאחרי רבע שעה מכניסים את העגלה עם ואקום לחדר. בהחלט מרגיע:(
נשמע שהשיטה תהיה בלתי ישימה בבית חולים רגיל בשלב הלחיצות...אני טועה?

ממש לא, ברגע שאת מתאמנת על הנשימות ועל טכניקות של הרפיה

עצמית, ברור שעדיף שיהיה איתך מלווה שמכיר את ההיפנו', יודע להזכיר לך מה לעשות
בזמן אמת, ומרגיע אותך וברור שבאופן אישי אני חושבת שעדיף דולה
(אני ממש לא אוביקטיבית)
אבל יש נשים שיולדות לידות היפנו' נפלאות גם ללא ליווי מקצועי.
בנוסף, אם אין סכנה לאם ולתינוק לא מכניסים אחרי רבע שעה ואקום.
למיטב ידיעתי ללא אפידורל מאפשרים פתיחה מלאה שעתיים ועם אפידורל 3 שעות .
כמובן שעל כל מקום יש סיפורים אבל בדר"כ לא עושים סתם ואקום (חוץ מבלינסון שלדעתי ממהרים שם עם הואקום)
ובקשר ללנשום את התינוק החוצה, נכון, בדר"כ אין למילדות בבית החולים סבלנות אבל לפעמים כן (אני אישית מכירה כמה מיילדות באיכילוב שמכירות את השיטה
ושמחות לתת ליולדת אפשרות לנשום את התינוק)
רב היולדות כשמתחיל רפלקס הלחיצה בכל מקרה לוחצות את התינוק החוצה ומעטות יכולות להרפות ולתת לו לצאת לבד.
בכל מקרה את יכולה לכתוב תוכנית לידה ולבקש מיילדת בגישה טבעית.
ואם תצליחי לעשות את כל שאר הדברים (נשימות הרפיה, נשימות צירים, הרפיות, דמיון מודרך) ולא תצליחי לנשום את התינוק החוצה אלה ללחוץ
מצבך יהיה טוב מאד !
לא הייתי פוסלת את השיטה שנותנת כלים נפלאים בגלל 3-4 לחיצות בסוף הלידה. (זאת לידה שניה אז סביר ששלב הלחיצות יהיה קצר)

kseniali

New member
הבנתי

ואת בעיקר מכירה את איכילוב או שרק שם יש מיילדות כאלה?
אני כרגע ממש מתלבטת בין איכילוב למעייני הישועה, כאשר הלידה הקודמת היתה באיכילוב. לצערי, הרופא פקע לי את המים אחרי שסרבתי לזה בזמן הבדיקה כדי שאקח אפידורל ולדחוף עם זה פיטוצין. אז הלידה הייתה טראומטית, למרות שלא הייתה אמורה להיות. בינתייםלא שמעתי לא מעט דברים טובים על ליס בזמן האחרון. אז אני בהתלבטות קשה

ממש לא רק באיכילוב

גם במעייני הישועה יש מיילדות מקסימות.
לפני 10 שנים איכילוב היה מקום מזעזע. הוא ממש השתפר מאז.
מציעה לך לעשות סיורים בשני המקומות ולראות איזה מרגיש לך יותר נכון.
ובכל מקרה לעשות שיעורי בית

להגיע מוכנה, עם מלווים מוכנים ותומכים, למשוך בבית כמה שאפשר.

kseniali

New member
עשיתי בשני המקומות סיור

ואני מרגישה פחד מהצוות, שהם יעשו משהו איתי - יחתכו, יפקעו מים, ימציאו סיבה לזירוזים או התערבות אחרת.אני ממש לא בעד לידות בית, ז"א נראה לי לא סביר להיות בלי האופציה לאמצעי חירום, אבל אני גם לא סומכת על הרופאים. באמת כמה מהחברות שלי לקחו דולות בגלל זה, רק שאני לא יכולה להרשות את זה לעצמי. בכללי נשמע רעיון טוב להגיע כמה שיותר מאוחר, רק שאני אסע מאריאל:(. ומלווים - בעלי בהחלט ישתדל ללמוד איתי על השיטות ולתרגל, אבל לא ברור לי איך מתמודדים עם כל הביורוקרטיה, מוניטורים במיון עם מלא אנשים, שאלות אינסופיות.
מותר שבעלי יענה על השאלות?

בירוקרטיה את יכולה להשאיר לבעלך

ובגלל המרחק הייתי שוקלת גם את מאיר.
רק קחי בחשבון שכרגע החדרים הטבעיים סגורים לרגל צילומי העונה החדשה של בייבי בום.

זה מאד משתנה אבל

דולה מתלמדת עולה 400-700 ש"ח
רב הדולות לוקחות בין 2000 ל-3000
דולות מנוסות מאד 3000+
אצל כל אחת מהדולות הליווי כולל דברים שונים למשל מס' הפגישות לפני הלידה, ליווי מהבית או רק מחדר לידה,
ישנן דולות שלוקחות תוספת עבור חניה, לידה מעל X שעות וכ"ו.

החדרים הטבעיים לא סגורים לפי מה שאמרו לי שם(יכולה לוודא)

בחדר אחד מהטבעיים ואחד מהרגילים יותקנו מצלמות שמופעלות רק בלידות של יולדות שמשתתפות בתכנית (המטורפת בעיני הזאת).
זה הכל. זה לא אומר שלא ניתן יהיה להשתמש בחדרים האלה. שאלתי וזה מה שענו לי.

למעלה