הדסה עין-כרם - יש למישהי המלצות/חוויות עדכניות?

שוליקה10

New member

אזכור גם את פולי.
מקווה לחוויה מתקנת במחלקה. אולי נפלתי על ימים עמוסים, אבל התאכזבתי בזמנו (וזה גם אחרי ששמעתי המון המלצות עליה).

רק נקלט

New member
אני בעז"ה מתכוונת ללדת בחדר לידה טבעי בקרוב

לגבי ביות מלא-
גם לי היה חוויה דומה בלידה ראשונה של הפרדה התינוק בגלל שלא היה מקום במלא.
חלק מהיתרונות של החדר לידה טבעי זה ששומרים לך מקום בביות מלא מיד כשאת מגיעה ללידה.
בלידה ראשונה לא הסכימו לשמור לי (כל פעם שביקשתי אמרו לי להזכיר להם מאוחר יותר) אבל כשנרשמתי הפעם אמרו לי שמיד כשאני מגיעה להזכיר למיילדת שמתקרת לברר ששומרים לי מקום.
כמובן שלא דוחפים אנשים החוצה אבל אם מתפנה מקום ישמרו אותו קודם כל למי שמבקש קודם (במקרה הזה מהחדר לידה טבעי).

שוליקה10

New member
גם בפעם הקודמת ילדת במרכז לידה טבעית?

לי זה לא עזר בזמנו לשריין מקום בביות המלא, למרות שהמיילדת אמרה שניסתה..
ואם כבר רציתי לשאול, כשנרשמת למרכז ביקשת מיילדת מסוימת? אני יודעת שלא מבטיחים כלום ללידה עצמה, אבל כבר שכחתי איך זה הולך שם (ואולי זה השתנה ב-4 השנים האחרונות..)
שתהיה לידה טובה!

רק נקלט

New member
הבנתי שלפעמים זה קורה (לא מוציאים אנשים בכוח מהמחלקה)

אבל כן אפשר וצריך להתעקש שיתקשרו לשמור לך מקום.
ועוד משהו זה פשוט להתעקש להשאיר אצלך את התינוק- זה התינוק שלך והם ממש לא יכולים לעשות שום דבר בנידון!
מה שכן אצלי קצת הפחידו אותי שהתינוק צריך חימום.
את יכולה תמיד ללכת איתו לבדיקות (אם לא יכולים לחכות) או פשוט להחזיק אותו ולא להשאיר אותו בעריסה- זה היה פותר את הבעיה של החימום במקרה כמו שלי.
בכל מקרה הבנתי שברוב המקרים זה לא בעיה אבל לדעתי פשוט תתעקשי אם תראי שזה הכרחי. תבואי ממקום של זה התינוק שלי ואני מחליטה עליו. אין כ"כ תשובה שהם יכולים לתת לך מול תשובה כזאת.
לגבי מיילדת- יכלתי לבקש אבל בגלל שאני לא מכירה הרבה ננסי (האחראית) המליצה על מיילדת ואני חושבת שאני מרוצה ממנה (כלומר ישבתי איתה ואני אוהבת את הגישה שלה).
הם לא מבטיחים כלום בגלל שזה תלוי אם המיילדת במשמרת כשאת יולדת- אבל את יכולה גם לשאול כמה משמרות יש לה (בערך) כדי לקבל תמונת מצב על הסיכויים שתהיי עם המיילדת הזאת או לא.
תודה על הברכות!
ולידה קלה גם לך!!!

שוליקה10

New member
אפשר אולי לשאול את מי ביקשת?

כמובן אפשר גם במסר אם את מעדיפה.. כמה משמרות נחשבות מעט/הרבה? אם אני מבינה את מה שאת כותבת, אז עדיף כביכול לבקש מיילדת עם מספר מועט של משמרות כדי להגדיל את הסיכוי שהיא תהיה פנויה עבורך?

ולגבי ההפרדה וכו' - צודקת לגמרי, ומקווה שאצליח להישאר בגישה הזו. בפעם הקודמת הייתי כ"כ מותשת ולא בעניינים (בעלי הלך עם התינוקת לכל הבדיקות).

רק נקלט

New member
בגלל שאני מעוניינת להיות במים ננסי המליצה לי על עדנה

אוף כתבתי דבר ארוך והכל נמחק...
אני קיבלתי רק המלצה אחת- ננסי- אבל היא הייתה כבר בתפוסה מלאה.
אבל ישבתי איתה כי היא האחראית של המרכז.
לגבי מספר משמרות- למיילדת שננסי המליצה יש רק משמרת אחת בשבוע אז אין לי כ"כ למה להשוות...
אני חושבת שמה שכדאי לעשות זה לשבת עם ננסי ולהגיד לה מה חשוב לך ותבקשי שהיא תבחר במישהי שמתאימה למה שאת מחפשת. את יכולה לבקש להחליף אחרי שתישבי עם מישהי אם זה מרגיש לך לא מתאים.
לגבי הפרדה- בעייני זה פחות הפרדה אם זה לזמן קצר כשיש הורה אחד עם הילד כל הזמן. אומנם אני הפעם הולכת להתעקש לא להיות בחדר אחר מהתינוק (בעז"ה!) אבל הבעיה שהכי הפריעה לי פעם שעברה זה שלקחו את התינוק ולא היו מוכנים לחכות לבעלי. בעיקרון מה שקרה אצלינו זה שבעלי היה צריך לקחת משהו מהרכב ואמרו לי בינתיים שצריך לעלות למחלקה ודי הפחידו אותי שאי אפשר לחכות עוד כי התינוק צריך להיות בחימום (ולא בעריסה שהוא היה בה.
חברה קרובה אח"כ אמרה לי שזה היה פשוט לפתור את זה ע"י שאני פשוט אחזיק אותו. הרי חום גוף טוב אפילו יותר מחימום.
אבל הייתי שפוכה ולא חשבתי להתנגד או לבקש להחזיק אותו. גם ממש רעדתי ולא הרגשתי שאני יכולה להחזיק אותו בחדר לידה אז אח"כ פשוט לא חשבתי על זה.
תכל'ס לי הכי חשוב שיהיה מישהו מוכר עם התינוק במצב שזה לא יכול להיות אני. מה שכן מאוד כדאי לדבר עם המלווים שלך שגם הם יהיו אסרטיביים בשבילך.

שוליקה10

New member
מים באמת עזרו מאוד

השתמשתי הרבה בג'קוזי שם..
אחשוב באמת איך אני מגדירה עם עצמי מה חשוב לי לפני הפגישה..
ההפרדה באמת לא היתה נוראית, כי בעלי היה עם התינוקת כל הזמן, זה בעיקר היתה התחושה שלי, של חוסר וודאות שלא הבנתי לאן הם הלכו, וזה נחווה לי כהמון זמן.
תודה!

למעלה