הדסה עין-כרם - יש למישהי המלצות/חוויות עדכניות?

שוליקה10

New member
הדסה עין-כרם - יש למישהי המלצות/חוויות עדכניות?

בלידה הראשונה, לפני קצת יותר מ-4 שנים, בחרתי במרכז הלידה הטבעית בעין-כרם. בסה"כ החוויה היתה טובה, אם כי אני חושבת שה"טבעיות" היתה גם קצת בעוכרי לאור זאת שהמיילדת כ"כ נמנעה מחתך, כך שסבלתי 4 שעות צירי לחץ נוראיים שלא הובילו לשום מקום, וברגע שחתכה התינוקת יצאה בשניה אחת.
בעיקר בחרתי במקום לא בגלל הפסיליטיס אלא בגלל זה שיש מיילדת צמודה לאורך כל הלידה.

כעת, חודשיים לפני הלידה השניה אני בהתלבטות האם לבחור שוב במרכז או פשוט ללכת ללידה רגילה בעין-כרם. הכסף הוא כמובן לא מבוטל, אבל אם ארגיש שבזה אני בוחרת כי זה מה שאני צריכה - ארגיש שזו אחת מהוצאות הכספים היותר מוצדקות שיש.

למישהי יש חוויה עדכנית מעין-כרם, מהמרכז או מחדרי הלידה הרגילים? בחדרי הלידה הרגילים, כמה זמן את באמת יכולה לשהות לבד בחדר ללא מיילדת?

אני יודעת שאי אפשר ממש לבחור את המיילדת, אבל מישהי מכירה מיילדת מומלצת ששייכת למרכז לידה טבעית? בלינק מופיעים שמות המיילדות שבו, אשמח להמלצות/דיס המלצות, גם בפרטי..
http://www.hadassah.org.il/medical-...בהדסה-עין-כרם/מרכז-לידה-טבעית/צוות-המרכז.aspx

תודה מראש!

אני מכירה את ננסי ואת אתי יונה, הן מקסימות.

ליויתי בעין כרם בחדרים הרגילים הרבה לידות, רב המיילדות שם מקסימות, יש שם עוד
הרבה מיילדות מקסימות שלא נמצאות בלינק שצרפת
אם יש לחץ אז יש סיכוי להיות ללא מיילדת זמן ארוך, כמובן שאם את זקוקה למיילדת יש בחדר פעמון ואת יכולה לקרוא לה.
אולי שווה ללכת לחדר רגיל עם דולה שאת בוחרת ומכירה מראש וכך תהיה איתך דמות קבועה לכל אורך הלידה
וגם אם המיילדת לא תהיה איתך בצורה רצופה זה יהיה בסדר.

שוליקה10

New member
תודה על המענה

אני פחות מתחברת לרעיון של דולה, אבל מוכנה עוד לחשוב על זה עם עצמי

אם את לא בעניין של דולה

אז אני ממש ממליצה לך על מיילדת פרטית. זה ממש קריטי. הרבה מחקרים שנעשו בנושא זה מראים הבדל תהומי בתוצאות המיילדותיות בין אישה שמלווה ע"י ליווי רציף לבין אישה שלא.

שוליקה10

New member
טוב לשמוע

אני חושבת שאכן נלך על המרכז לידה טבעית. מקסימום זה ירגיש "מיותר", אבל כמובן שאי אפשר לדעת שום דבר מראש

שוליקה10

New member
אם כבר, יש לי עוד שתי שאלות לגבי עין-כרם

אולי את במקרה יודעת משלל הליוויים שלך.
הם מחייבים הפרדה של אם-תינוק לאחר הלידה (לבדיקות וכו') או שאפשר להימנע/להתנגד לזה? בפעם שעברה בעלי הלך עם התינוקת לבדיקות, אני נשארתי לבד והגעתי לבד למחלקה. גם הרגשתי לא טוב וגם זה הרגיש לי כמו 4 שעות והייתי בדאגה מטורפת שמשהו לא בסדר עם התינוקת, ולמה הם לא חוזרים (יש כמובן מצב שבמציאות זה היה הרבה יותר קצר ושגם אמרו לי לאן הם הולכים, אבל לא הייתי מסוגלת לקלוט את זה..)

ועוד אחת - יש מבחינת בי"ח איזושהי בעיה להביא למחלקה יועצת הנקה פרטית?

אפרתינה

New member
מנסיון של 3 לידות שם

&nbsp
הלידה האחרונה הייתה לפני שנתיים - כשעלינו למחלקה,עוד לפני שקיבלתי מיטה הלכתי עם התינוקת לבדיקות בחדר הטיפולים.
התינוקת לא משה ממני כל השהות שלי שם.. ביקשתי ביות מלא וקיבלתי.
בלידה שלפניה (2009) את הבדיקות ביצעו בחדר שלי ולא היה חדר טיפולים.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שוליקה10

New member
אז אדע להתעקש על זה..

ילדתי איפשהו באמצע בין שתי הלידות שלך (2011).
אולי שלחו את בעלי כי אני הייתי לא במצב משהו (הספקתי להתעלף בשירותים אחרי הלידה
)
וגם היה בלאגן במחלקות - הביות המלא היה מלא, אז העבירו אותי זמנית לכמה שעות למחלקה אחרת וכבר לא ידעתי איפה אני ואיפה הם..
תודה!

אפרתינה

New member
אולי בגלל שהכניסו אותך לביות החלקי.. ?

&nbsp
זה מה שהיה לי בלידה הראשונה ב-2007, ביקשתי ביות חלקי והבעל הלך עם התינוק לתינוקייה כשאני קיבלתי חדר.
רק טיפ- איך שאת מגיעה לקבלה לבקש שיישמרו לך חדר בביות המלא.. ולחזור ולומר גם למיילדת שלך, לא כדאי לחכות לאחרי הלידה..
&nbsp

שוליקה10

New member
אולי..

דווקא היה כביכול ברור שאני מיועדת לביות מלא, הייתי במרכז לידה טבעית ומראש הצהרנו על רצוננו, ואני זוכרת שהמיילדת ניסתה עוד לפני שילדתי לשמור לי חדר שם, אבל משום מה זה לא הלך..

ניליס2

New member
בהחלט. בביות מלא - אין הפרדה. בביות חלקי - יש.

בביות חלקי הבדיקות נעשות בתינוקיה, ולכן הן בדרך כלל בנפרד מהאם (אני מניחה שאפשר לבקש שזה יקרה בנוכחותך, אבל בדרך כלל הם שולחים את התינוק בנפרד למחלקה...) .
למי שהולכת לחדר הטבעי יש עדיפות בביות מלא.
בכל מקרה כדאי לציין בהגיעך לחדר לידה (רגיל או טבעי) שאת מעוניינת בביות מלא - שישמרו לך מקום אם אפשר.

ניליס2

New member
ובקשר לייעוץ הנקה...

בלידה הקודמת שלי (ב2012) שהיתה קיסרי - היה עומס רב על יועצות ההנקה והן לא הגיעו אליי (כנראה בגלל שהייתי בביות מלא... אבל אני לא בטוחה).
בסוף הזמנתי יועצת פרטית שהגיעה אליי לחדר. לא ביקשתי רשות אבל סיפרתי לאחות ולא היתה להן שום התנגדות. להפך - הן ציינו שזה הדבר הנכון לעשות לדעתן...
&nbsp

ניליס2

New member
בטח

קיבלתי המלצות מעולות על שושי נויבואר, – 0545663700, לפני הלידה האחרונה שלי. בסוף לא נזדקקתי לה אז אני לא פגשתי אותה באופן אישי אבל שלחתי 2 חברות טובות אליה והן יצאו מעריצות :).
על היועצת שהגיעה אחרי הלידה הראשונה להדסה אני לא מעוניינת להמליץ לצערי.

מה שאמרו בקשר לבדיקות

בשנתיים האחרונות, אף יולדת שהלכה לביות מלא לא ניפרדה מהתינוק. כולם עברו ביחד
והטיפול בתינוק נעשה עם האמא. היתה פעם יולדת שלא מצאו לה מקום בביות המלא והיא פשוט התעקשה
שהיא לא הולכת לשום מקום בלי התינוקת. נשארה מלא שעות בחדר לידה (מזל שלא היה לחץ) ובסוף מצאו
לה מקום בביות מלא עם התינוקת.
בקשר ליועצות הנקה, לא ניראה לי שיש להם איזושהי בעיה. להפך, זה מתבקש, שאם ההנקה לא הולכת חלק
ובבית חולים לא יכולים לתת יעוץ הנקה כמו שצריך (ולצערינו בגלל עניני כח אדם אין להם אפשרות) לא ניראה לי שמישהו יסתכל עלייך בעין עקומה בגלל זה,
אבל את יכולה להתקשר לאחת היועצות מהאזור ולשאול אותן אם מקובל.

שוליקה10

New member
כנראה היה לי חוסר מזל

עם המעבר שהיה לי לכמה שעות למחלקה של ביות חלקי, עד שהתפנה מקום.. ושוב למדתי ממה שכתבת שחשוב שאתעקש על מה שאני רוצה.
אכן אני הולכת לעשות טלפונים מקדימים לכמה יועצות, להכין את השטח ולהבין מי מגיעה לאיפה.. ממש חשוב לי שתבוא מישהי כבר לביה"ח לאור כל הקשיים שהיו לי בפעם שעברה. בזמנו מאוד התאכזבתי מ"ייעוץ" ההנקה שהיה במחלקה, כשאמרתי למישהי (אפילו לא יודעת אם היא היתה יועצת או אחות) שקשה לי ולא מצליחה להסתדר עם האחיזה והתפיסה וכו', היא רק ייעצה לי לעשות את זה בשכיבה, מה שכמובן היה לי קשה עוד יותר והגביר את התסכול.

דברי עם שושי נויבאר

היא יועצת הנקה מהאזור, לדעתי עובדת עם כללית
אבל אני לא סגורה על זה.
מאד מקצועית ומנוסה.
בהצלחה.

ניליס2

New member
ילדתי לפני 11 חודשים בחדר רגיל

ילדתי ויב"ק בחדר רגיל (לא טבעי) אבל בלידה טבעית. היתה לי מיילדת מהחדר הטבעי - פולי.
היא ממש נהדרת ומומלצת.
קשה לי לתת אינפורמציה על הפרוטוקולים כי הם קצת שונים (ומאד מוקפדים) בויב"ק. בסך הכל הייתי מרוצה.
בנוסף אני ממש ממליצה על הביות מלא!!!

למעלה