שבר מעל הטבור

שבר מעל הטבור

שלום לכולם, שבוע 18+ להריון,
היום ביקרתי אצל הרופאת נשים והיא ראתה שיש לי מעל הטבור שבר, היא שאלה אותי האם זה כואב, עניתי לה שלא (וגם עד היום לא ידעתי שיש לי בכלל משהו) הרופאה פטרה אותי ואמרה - טוב,אם זה יכאב לך לכי להיבדק אצל רופא כירורוג.
חזרתי הביתה מעט לחוצה.. מה המשמעות של השבר הזה? האם עדיף ללכת להיבדק לפני שיכאב? האם מישהי מפה חוותה שבר מעל הטבור בהריון? בקיצור מה לעשות? כל עיצה ותשובה תתקבל בברכה..

אני מניחה שמדובר בבקע?

היפרדות השרירים האורכיים בבטן. יש כל מיני רמות של היפרדות, אני מניחה שאם זה היה חמור היית יודעת..
הדבר הכי טוב למצבים כאלה הם תרגילים מחזקים לשרירי רצפת האגן ולשרירי הבטן. בהנחיית פיזיוטרפיסטית של רצפת האגן. ממליצה לך לפנות לפיזיוטרפיסטית כזו באיזורך.

הסהר

New member
בהחלט כדאי לטפל כבר מעכשיו

מצטרפת להמלצה של דסי לפנות לפיזיו של רצפת אגן.
בינתיים תנוחי, אל תרימי דברים כבדים, ותתאמני בחיזוק - כמה פעמים כיום, בזמן שאת נושפת אויר החוצה, תחבקי את התינוק עם הבטן. תרגישי איך הבטן נאספת. אם את יכולה תצרפי לזה איסוף של רצפת האגן פנימה ומעלה (לכיוון הטבור). עם לקיחת האויר, תרפי ותשחררי.
אם זה מובן לך ונעים לך (אם מציק אל תמשיכי כמובן), אז זה איסוף שמומלץ לעשות גם כתרגיל חיזוק, וגם כל פעם כשאת מפעילה לחץ על הבטן ועל רצפת האגן, למשל, כשאת משתעלת, מקנחת את האף, מרימה משהו כבר, מתרוממת לעמידה, ואפילו צוחקת...
יש טיפולים שעושים אחרי שמסיימים עם הלידות, ובינתיים, צריך להכיר, לדעת ממה להימנע ולהתמיד בחיזוק.
המשך הריון שקט ובריא !

אפשר המלצות?

תודה על התשובות, אפשר המלצות לפיזיוטרפיסטית רצפת האגן באזור רמלה,לוד,ראשון לציון... תודה רבה!

הסהר

New member
אפשר לפנות דרך קופח

ואפשר באופן פרטי, לפעמים יש החזר חלקי של קופח על טיפול של פיסיותרפיסטית פרטית.

אני לא מכירה באיזורך מישהי..

יישר כוח (ואל תתיאשי מהתורות הארוכים, עדיף להתחיל טיפול עוד שלושה חודשים מאשר בעוד שלושים שנה
)

לי יש בקע (שבר) טבורי

עבר איתי שני הריונות קודמים בהצלחה.לקראת סוף ההריון נהיה עיגול כחול ורגיש למגע סביב הטבור, וזה כל הנזק שראיתי ממנו.
חייבת לציין שבדיקה של כירורג זה נשמע מפחיד אבל בפועל- זה שתי דקות ולא מכאיב או מנג'ס.
בדקתי בהריון (ממילא הולכת לכירורג לבדיקת שד, אז ביקשתי גם את זה על הדרך. מציעה לך גם ללכת לכירורג הקרוב אלייך ולבדוק כבר את שני הדברים...) אחרי הלידה אבדוק שוב.
זה רק קצת מנג'ס ,הבקע, כי האזור רגיש למגע .למשל, בסקירת מערכות הראשונה, הייתי צריכה לבקש מהרופא שלא ינעץ שם את המתמר. מעבר לזה לא היו שום בעיות.

mishmish04

New member
מישהיא קראה לי???? טוב, אז באתי, גם אם לא.

הי, שמי תמי חיים, והתמחתי בשיקום בטן - בהריון, אחרי לידותאחרי ניוחי בטן (גם לגברים).
הרבה רופאים מאבחנים שבר טבורי, בעוד הבעייה היא הרבה פפחות חמורה - זה נירקרא "היפרדות בטנית",
וניתן לטפל בזה כבר במהלך ההריון, ובטח שאחרי הלידה.
אם את רוצה - יש לי סניף ברמת השרון, ואשמח לעזור.
את מוזמנת בנתיים להיכנס לקרוא עוד א באתר שלי h-tc.co.il
בנתיים - כל עוד אין יציאה של מעיים החוצה או כאבים - את יכולה להתחיל לטפל בעצמך בלי צורך בכרורג, ויפה שעה אחת קודם.
&nbsp

ממליצה על פילאטיס

סובלת מתופעה דומה. במהלך ההריון הבקע הלך וגדל (ברמה שמרגישים צורך להחזיק את הבטן בכל פעם שמשתעלים וכד'). בשלב מסוים התחלתי ללכת לפילאטיס, והבקע הצטמצם משמעותית!
כנראה שעצם המודעות לעמידה נכונה וביצוע נכון של תנועות מאפשר צמצום של הרווח בין השרירים.
חשוב ליידע מראש את המדריכה על מצבך, ושהיא תעקוב אישית אחרי כל תנועה שלך ותתאים את התרגילים ליכולותייך.

הסהר

New member
מחזקת את דברייך

כמדריכת פילאטיס, אני מסכימה לגמרי - הפילאטיס יכול מאוד לעזור,
אבל בתנאי -
שהמדריכ/ה מכירה את הנושא, יודעת איך לבדוק אותך, למה לכוון וממה להימנע.
הפילאטיס מאוד נפוץ היום, ויש מדריכים מומחים יותר ופחות - חשוב שתלכי לאחת שמבינה עניין :)

למעלה